Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Teraz może powiecie, że to ja jestem słaby i w sumie ja się za takiego też uważam, ale z ostatnich 15 gier rankingowych wygrałem może 3.

Pechowa seria. Też miałem coś takiego, że przez ciąg gier przegrane, jakieś afk, wyzywanie, latanie za każdym jednym fragiem (i wpadanie w zasadzkę) itd. Nie uważam, że przez cały ten ciąg gier sam wszystko robiłem dobrze, nie przyczyniłem się do żadnej porażki w żaden sposób. Dobrze chociaż, że to były normale. Mam 2 podejścia do gry: nażreć się samemu i traktować resztę drużyny jako takie żywe tarcze żeby za łatwo nie poszedł focus na mnie. Nawet junglerami (jak choćby na Evelynn) czasem tak robię i to również się sprawdza i potem mam staty typu 17/6. Oczywiście to podejście ma i swoją wadę bo jeśli jednak uda się przeciwnikowi sfocusować mnie i szybko wyeliminować to klops. Drugie podejście to próba jak największej współpracy z resztą drużyny. Tak gram np. Jarvanem albo na supportach (op jeśli ludziska używają mózgu). Ta metoda również posiada słabość - co jeśli drużyna nijak nie chce współpracować? W pierwszym przypadku trochę współpracy też jest wymagane jakieś minimum współpracy, ale jakby mniej. Teamplay zawsze jest dobry i jeśli próbowaliśmy tak grać, ale sojusznicy nijak nie chcieli to faktycznie przegraliśmy przez team, ale jeśli sami tego nie robiliśmy to już nasza wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przykład - 2 serie do golda III,4 razy polskie DUO które psuje grę.To wszystko w przeciagu 3 dni.Albo gra którą właśnie skończyłem: lastpick napisal że idzie na topa i miał w nosie że potrzebujemy supporta.Picknął Yi,ja bylem sam na bocie przez 5 pierwszych minut.potem ŁASKAWIE przyszedł mi na bota ksować kille i farmę.Staty miałem słabe,ale co mogłem poradzić?

Fakt powiecie "Oj tam 4 gry przez troli przegrać to nic,jak będziesz dobry to się wybijesz".Ok, szkoda jednak że te "tylko" 4 gry przegrałem akurat w takim momencie[promocja].Dlatego uważam że czasem takie kilka przegranych meczy (nie z twojej winy)decyduje o twoim miejscu w rankingu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba wystosuje jakąś petycję do Riotu, żeby usuneli Nidalee z listy supportów:/ Tłumacze, że potrzebuje supporta, nie Nidalee. No ale przecież to support, bo Riot tak napisał! Ma heal i pułapki, czego chcesz więcej? Powtórze, chyba ulubione powiedzenie Gimperra za czasów jego elohell: "ci ludzie nie myślą". Fajnie, że zdominowałem bot lane, że pushnąłem dwa turrety nie tracąc swojego. Co z tego, skoro gra przeciągnęla się do late i było 4vs5 bo fedująca Leona nadal miała masę CC, a nasza Nidalee (bez wardów, bo po co skoro może ustawić pułapki) z itemami pod ap nie robiła nic. I nie chodzi o samą moją porażkę, bo to i tak był draft tylko o tą glupotę ludzką. Tłumacze, że support ma przede wszystkim wardować, bronić adc... No przecież ona warduje, postawiła warda przy baronie i dragonie.

A co sądzicie o Lucianie? Zagrałem nim dwa mecze, jeden wygrany drugi ten nieszczęsny i oba mecze dominowałe jako ADC. To dziwne, bo nie przepadam za tą rolą, a Lucianem grało mi się bardzo dobrze! Zarówno jego passyw mi bardzo odpowiada, skille ale i animacja aa. Do tego świetnie się nim farmi. Jednak muszę się jeszcze przyzwyczaić do tego dziwnego Q. Jedyne co mnie boli to ulti. Podobny problem co z Quinn. Jest zbyt sytuacyjne. Owszem, na papierze zadaje masę dmg, ale powiedzmy sobie szczerze, puszczenie tego ulti całego jest wykonalne na kims kto jest afk... W tf coś tam niby robi, ale nie ma nawet startu do ulti MF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Lucian jest kolejnym nieudanym championem, poprzednia była właśnie wymieniona przez Ciebie Quinn.

Jego ult się zatrzymuje na pierwszym celu, w tym na minionach, ult Miss Fortune nie dość, że szersze, to zadaje dmg choćbyś był za minionem. Lucian nie ma żadnego CC. No ma tam tego dasha, ale już lepszy jest Graves (ma dodatkowo attack speed), ze swoim smoke'iem zamiast tej śmiesznej bombki Luciana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który ADC ma jakieś dobre CC? Owszem coś tam się pojawia typu Graves - smoke, Vayne - stun ale sytuacyjny. Taka specyfika bycia carry, od stunów mają kogoś innego;) Z mocnymi CC byliby za mocni. Owszem bombka nie jest czymś genialnym, mogłaby być lepsza, ale też mi jakoś bardzo nie przeszkadza. Pozwala nabić passyw, a to wystarczy by robić spory dmg, szczególnie na pierwszych lewelach to boli (ale i potem nie traci jakoś strasznie). Do tego Q ma wystarczająco duży dmg. Z passywem to całkiem fajny burst. Do tego dash, może nie daje as jak graves, ale ma większy zasięg i ratuje pupę lepiej niż to Gravesowe. Jedynie to ulti:< Nadaje sie chyba tylko do kasowania minionów albo bronienia wieży.

Quinn jest nieudana? Mocno kontruje postacie na topie. Ja ją lubię. Ze niby miała być adc? Kyle to niby support, nida niby też. Diana miała być junglerem, a Elise zwykłym ap midem;) Jayce z tego co pamiętam też miał być adc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Varus ,Ashe wydaje mi się ze maja dobre cc ,ale wiesz nie jestem pewien .

Co do zmian na Rengara ehh ,to wygląda tak jakby go wypruli i wsadzili wszystko odwrotnie , to już nie będzie ta sama postać jakoś tak złe go zmieniają bardzo dużo nim gram i jak dla mnie trochę śmieszne są te zmiany . Zobaczymy jak wyjdzie mam nadzieje ze od razu z jakimś skinem przydałby mu się a nie nowy do Blitza .

@down

Koniec sezonu to 31 października,musisz być w dywizji gold albo wyżej żeby dostać skina . Nie nie musisz mięć kupionej tej postaci wtedy dostaniesz i skin i postać . Bany dalej takie same jak dla mnie , Shen ,Vayne , Fizz , Kassa , Amumu . Zależy kto czego się boi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do lola po prawie półrocznej przerwie i przydało by się trochę podbić "elo" ^^ Ktoś mógłby mi napisać kiedy kończy się sezon 3 i czy muszę mieć elise aby dostać skina? smile_prosty.gif Czy przez ten czas zmieniła się meta? Co obecnie banuje się na rankedach? Z góry dzięki za pomoc. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Quinn mówili, że to będzie AD Carry, przy czym nie rozumiem ich logiki. Bo dali dużą mobilność, żebym mógł wywierać presję na innych liniach, jak wygram swoją, tylko ja się pytam, w jaki sposób mam wygrać swoją? Przez posiadanie Fiddla czy Thresha na supporta? A może innego supporta który zdejmie przeciwnikowi 80% hp, bym mógł go dobić? Już nie mówiąc jak zglitchowana jest jest pasywka. Wydaje mi się, że Riot nie wie co ma z nią zrobić, bo kto normalny stwierdza: "tak ten AD Carry jest słaby, dajmy mu 0.5 AP ratio na Q", taaaaaa....

A tak przy okazji, są tu jacyś chętni na granie na twisted treeline?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie najczęściej banują na rankedach (przynajmniej w moim wypadku): Shen, Thresh, Blitz, Fizz, Vayne, Zac, Elise, Zed, Kass. Aatrox się zdarza. A nawet Graves i Cait. Ale jak kto woli. :)

@CC na adc

Chyba właśnie Varus i Ashe mają najlepsze CC ze wszystkich adc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucian czym wyżej na rankedach tym gorzej dla niego ludzie lepiej się organizują i bardziej używają mózgu przez co ult Luciana nie przynosi żadnych dobrych efektów, o wiele lepiej sprawdza się MF ze swoim ultem. Na draftach jak nim grałem to się grało całkiem przyjemnie, na rankedzie raz go wziąłem i dostałem strasznie po tyłku(ale wtedy grałem nim chyba pierwszy raz ogólnie). Na obecną chwilę Lucian jest nieskuteczny i nie opłacalny na rankedach praktycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wciągnąłem w tą grę. Gra mi jak na razie idzie najlepiej championkom Ashe. Jakie przedmioty są dla niej dobre? Używam jak na razie przedmiotów z listy.

I jaka postać jest w miarę do niej podobna? Zasięgowa, skille spowalniające, carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Build : Berserker Greaves, Infinity Edge, Phantom Dancer, Bloodthirster, Last Whisper, Guardian Angel itp.

AD Carry to masz tak: Ashe, Caitlyn, Corki, Draven, Ezreal, Graves, Kog'Maw, Lucian, Miss Fortune, Quinn, Sivir, Teemo(no raczej nie bardzo ale według Riotu to tak), Tristana, Twitch, Urgot(on raczej jest lepszym toppperem), Varus i Vayne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zagram daną postacią czytam poradniki, opinię, oglądam na yt itp a dopiero później sprawdzam postać w grze więc to nie jest tak że ja nie mam pojęcia jak daną postacią grać, po prostu grało mi się nim źle na rankedzie. I uważam że odstaje od reszty adc. Ja sprawdzam postacie albo na pbe (sprawdzam też błędy żeby nie było ) a jak nie mam czasu to na rankedzie ,a drafty gram dla zabawy. Ja dosyć szybko łapie o co chodzi w danej postaci, zasięg umiejętności itd więc nie muszę jej testować na normalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makemebad trollujesz? Bo serio nie chce mi się wierzyć, że ktoś logicznie myślący może brać pierwszy raz champa na rankeda i jeszcz się dziwić co jest z tym nie tak... To chyba gorsze najgorsza możliwa forma trollingu. Tylko 4 skille? Wyczucie postaci, jej zasięgu, animacji, tego jak wykorzystać poprawnie skille czy po prostu obycia z nią to dużo do ogarnięcia. Samo przeczytanie opisu skilli i zobaczenie, że one działają to dosyć mało. Zagrałem kilka normali Lucianem, zrobiłem bardzo dobre staty, ale wiem, że to za mało. Wiem, że jesli przeciwnik wezmie postać, którą umie grać to moje "zrozumienie 4 skilli" skończy się statami 0/10. I tak jak wyżej, Riot zablokował możliwość brania postaci z freeweeku, ale jak widać ludziom i tak brakuje rozumu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu do nauczeniu się danej postaci jest potrzebne parę gier, a drugiemu poczytaniu o niej i po paru minutach w meczu już ma wszystko ogarnięte. Jakbym nie był pewny swoich umiejętności to nie grałbym tą postacią. Nikt nawet nie miał spiny o to, że przegraliśmy.

Czekam na rework WW mam ochotę pograć sobie w nim w jungli i odświeżonej wersji.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu do nauczeniu się danej postaci jest potrzebne parę gier, a drugiemu poczytaniu o niej i po paru minutach w meczu już ma wszystko ogarnięte

Dobra leże i nie moge wstać! To mam rozumieć, że jak ktoś wymiata daną postacią to kwestia szczęscia tak? No bo pograł, ogarnął, bo w końcu to tylko 4 skille. Czyli reasumując jak pogram Anivią kilka meczy, albo nawet nie pogram, tylko pooglądam streamy to w ok 10 minucie będę wymiatać jak Froggen?

Ludzie myślcie trochę! Proszę tylko to! Do ogarnięcia postaci nie wystarczy pooglądać streamy czy poczytać opisy skilli. Na to trzeba czasu! Przynajmniej kilkunastu meczy żeby łapać o co chodzi, a na pewno kilkudziesięciu żeby można było powiedzieć, że ogarnia się champa! I nie wyjeżdzajcie z tekstami, że wy to się szybciej uczycie i nie potrzebujecie grać tyle. Bo jeśli tak, to czemu nie jesteście w chalengerze? Przecież ogarnięcia champów jest takie proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak myślisz to nie ma problemu. Nigdy nie piszę, że gram kimś 1wszy raz. W dodatku piszesz, że brakuje mi rozumu? Fajnie. Ale nic w regulaminie nie ma, o tym aby nie brać kogoś na rankeda kim się nie grało. Ale niech Wam będzie. Trolluje itp.

Nie piszesz, ale bierzesz...

Rankedy gra się po to, żeby wygrywać. Biorąc postać na wypróbowanie automatycznie zmniejszasz swoje i drużyny szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie pcham się do diamentu, a gram na luzie. Nie powiedziałem że ogarniałem postać w 100% tylko że chciałem ją sprawdzić jak sie spytałem przed meczem to nikt nie miał nic przeciwko i napisałem że gram pierwszy raz. Pozwolili to sobie zagrałem tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...