Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

exkudlaty

Two Worlds

Polecane posty

Gr :huh:a zaczęła mi działać ale... NIE MAM MYSZKI! CO JEST Z TĄ [ciach] GRĄ?!

Skoro nie potrafisz teraz po raz kolejny opanować swoich emocji to może nauczysz się to robić kiedy Twoje posty będą moderowane. Otrzymujesz ostrzeżenie i moderację postów.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem ze gra wogóle niechce sie właczyc mam tez tak z wszystkimi grami w tym wydaniu CD-ACTION tylko new york city dziala ale tylko do zadań z 1 dzielnikcy bo puzniej sie wyłacza.CD-ACTION spadło w rankingu gazet od kilku numerów mam problem z grami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czasami moja głupota i ignorancja szczegółów mnie straszy... a czasami bawi. Otóż żeby Two Worlds mi w końcu odpalił musiałem... wyłączyć Program antywirusowy!!! Sic!!! tyle prób potu i łez a wystarczyło przeczytać instrukcję i wcisnąć przycisk "exit". Naprawdę zaprawdę powiadam wam: czytajcie instrukcję!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postępuje zgodnie z instrukcją z modulatora a 2w.txt. nie chce mi się otworzyć podczas gry, ma ktoś inne sposoby na polepszenie grafiki?

Ja otworzyłem i mi działa. Po prostu rozpakowujesz do folderu jakiegoś robisz kopiuj, wklej do folderu głównego i w grze po naciśnięciu ~ wpisujesz @2w.txt i naciskasz enter. This is all.

EDIT za każdym razem po uruchomieniu gry musisz wpisywać @2w.txt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czasami moja głupota i ignorancja szczegółów mnie straszy... a czasami bawi. Otóż żeby Two Worlds mi w końcu odpalił musiałem... wyłączyć Program antywirusowy!!! Sic!!! tyle prób potu i łez a wystarczyło przeczytać instrukcję i wcisnąć przycisk "exit". Naprawdę zaprawdę powiadam wam: czytajcie instrukcję!!!

Fuksiarz, ja nie mam co wyłączać, więc problem leży w czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gr :huh:a zaczęła mi działać ale... NIE MAM MYSZKI! CO JEST Z TĄ [ciach] GRĄ?!

Skoro nie potrafisz teraz po raz kolejny opanować swoich emocji to może nauczysz się to robić kiedy Twoje posty będą moderowane. Otrzymujesz ostrzeżenie i moderację postów.-mateusz(stefan)

To już coś z twoim kompem/lub z tobą-.- bo mi działa bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, mam dokładnie to samo. Czy komuś ta gra w ogóle działa poprawnie? Pomoże ktoś?

Mi dziala poprawnie. Zainstalowalem za pierwszym razem, wlaczylem za pierwszym razem. Wszystko smiga, zadnych zaciec, ani nic takiego. Zadnych bledow, cudow ani bugow ;).

Gram na trudnym poziomie i jest ok. Poza jazda konna, ktora jest jakims bledem wszystko jest w nalezytym porzadku.

To nie wina CDA, ze wam ta gra nie chodzi, tylko waszego sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXao

Eh...

Nienawidzę jak ktoś nie próbuje pomóc, a jedynie sam cieszy się "mi się udało."

Może niektórzy faktycznie mają źle skonfigurowane maszyny... ale czasami zdarzają się błędy gry.

Takiś pewny to może powiesz co jest nie tak w moim sprzęcie skoro mam taki problem:

Włączam instalator... ustawiam wszystko i dochodzimy do paska postępu.

Niby coś sprawdza i aktualizuje - trwa to dłuższą chwilę... nagle leci z jakieś sześć pasków do przodu i niby następuje dalsza instalacja.

Widnieje:

Video.

Leci ze trzy paski... Postem mija dłuuuuuga chwila.

2 paski do przodu... Kilka sekund... Cofa je O.o

Zamiast video: "Błąd kopiowania".

Chwila i znów napis: Video.

A kopiowanie na twardy jest z błędem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak te wasze posty i dochodzę do 1 wniosku - jeżeli gra ma błędy i nie chce się uruchomić to nie uruchomi się NIKOMU. Wypowiedziały się tutaj osoby, którym gra chodzi, a więc jasne jest, że gra działa, a to że komuś nie chce chodzić to już jest wina indywidualna komputera, konfiguracji, stanu rejestru windy, braku odpowiednich kodeków oprogramowania itp. Dlatego zwalanie winy na CDA albo grę jest zupełnie nie na miejscu.

Mnie osobiście gra się zainstalowała i chodzi elegancko, ale żeby nie było że tylko się chwalę napiszę wam jaka jest moja konfiguracja sprzętowa i oprogramowanie może to komuś pomoże:

Sprzęt:

AMD 64 4400

2GB RAM

GF 8600 GT GIGABYTE

A teraz co do oprogramowania:

-posiadam WIN XP SP2 z uporządkowanym rejestrem(jak ktoś ma system dłuższy czas to zalecam reinstalacje)

-directX 9.0c najnowsza wersja(jak ktoś nie ma to na CDA DVD z lutego jest instalka)

-sterowniki ze strony Nvidia 178.24 i zainstalowanym z nich PhysX

-duża ilość wolnego miejsca na dysku z grą i systemowym(często ludzie nie zwracają uwagi, że mają tam tylko kilkaset MB - zalecane jest min. 1GB)

-kodeki kaaza lite - do pobrania

STĄD:

-zapora XP bez zmian

-kodeki do dźwięku dowolne(ja mam Realtek)

-standardowe sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej (Gigabyte)

Najczęstszym problemem jest zaśmiecony rejestr i nawet jego uporządkowanie programem(np. RegCleaner) nie zawsze pomoże tak skutecznie jak reinstalacja systemu. Ponadto polecam zainstalowanie samych sterowników, directX oraz kodeków i wtedy zainstalowanie gry(bez robienia zrzutu na dysk bo to nic nie pomaga), istnieje też możliwość uszkodzonego napędu CD/DVD i nawet jeśli będzie widział płytkę to może źle ją ODCZYTYWAĆ, polecam sprawdzenie taśmy łączeniowej(bardzo często podczas naprawy komputerów okazuje się, że przyczyną problemów jest TAŚMA, konieczna jest wówczas wymiana, te z SATA znacznie częściej się psują bo są cieńsze i bardziej łamliwe). Co do przekłamań graficznych to jeżeli ma się najnowsze sterowniki to winą może być przegrzewająca się karta(złe odprowadzanie ciepła z obudowy, albo uszkodzona pamięć karty).

Mam nadzieje, że uda się wam w końcu odpalić 2 światy bo gra jest warta uwagi.

pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nikogo nie zwalam winy, ale dlaczego tylko ta konkretna płytka nie działa... a cały stosik obok tak?

Nawet z wcześniejszego numeru, czy konkurencyjnego czasopisma.

Wysłałem mail do reklamacji i czekam na odpowiedź.

Może tam mi pomogą i na to szczerze liczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak skończyć albo zepsuć quest Kolejna dziwna dostawa, żeby wreszcie zniknął z dziennika. Jestem w takim momencie:

mam dostarczyć paczkę Takashiemu w Ashos, tylko że już wcześniej w głównym queście zabrałem relikwię i miasto napadły orki. Sprawdziłem chyba już wszystkie budynki i nie został tam nikt żywy. Oddałem też paczkę gildii złodziei, ale quest się nie zepsuł i złodzieje też chcą, żeby oddać paczkę zgodnie z planem i już nie mam pomysłu jak usunąć wpis o tym queście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentuję stronę Two-Worlds.pl, na której jestem jednym z administratorów. Oprócz tego, że zapraszam na nią i nasze forum to mogę spróbować Wam tutaj pomóc z grą, o ile będę potrafił, bo wiele takich pytań przewinęło się już przez nasze forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie Radeony to upewnijcie się, że odpalacie przez TwoWorlds_RADEON.exe (nie mam jeszcze tego numeru CDA, więc nie wiem jakie ewentualne rady tam dawali). Warto też zaopatrzyć się w program o nazwie Two Worlds Control Panel (link: http://www.two-worlds.pl/downloads/twcp.zip), ma on naprawdę multum opcji, można tam podkręcić/zmniejszyć detale, ściągać z niego mody i często samo skorzystanie z niego i pogrzebanie w opcjach pomaga i gra startuje!

Poza tym, spróbujcie ściągnąć ten plik:

http://www.two-worlds.pl/downloads/Shaders_add.zip

i wrzućcie go do katalogu WDFiles

Można też (równie ważne) ściągnąć i zainstalować te kodeki.

Do systemu 32bitowego:

http://rapidshare.com/files/34515029/TWVC1Codec_x86.msi

Do systemu 64bitowego:

http://rapidshare.com/files/34514302/TWVC1Codec_x64.msi

Nie gwarantuję, że to pomoże, ale zazwyczaj pomaga :)

Milosz14, przeczytaj ten temat (http://www.forum.two-worlds.pl/viewtopic.php?t=135) może to rozwiąże Twój problem. Chociaż jak spojrzałem na Twój sprzęt to raczej wątpię, bo to raczej domena gorszych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak skończyć albo zepsuć quest Kolejna dziwna dostawa, żeby wreszcie zniknął z dziennika. Jestem w takim momencie:

mam dostarczyć paczkę Takashiemu w Ashos, tylko że już wcześniej w głównym queście zabrałem relikwię i miasto napadły orki. Sprawdziłem chyba już wszystkie budynki i nie został tam nikt żywy. Oddałem też paczkę gildii złodziei, ale quest się nie zepsuł i złodzieje też chcą, żeby oddać paczkę zgodnie z planem i już nie mam pomysłu jak usunąć wpis o tym queście.

Nie można usunąć tego wpisu ani skończyć Questa - podobnych przypadków jest w grze więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...