Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Prototype (seria)

Polecane posty

Jedno proste pytanie. Czy gra jest warta zakupu?

Doskonała gra na odstresowanie... W sam raz dla Ciebie pomiędzy kłótniami o bohaterstwie Sarena... W ilu grach możesz rozwalić czołg pięściami? W ilu grach możesz strącić helikopter łapskiem? W ilu grach możesz rzucić się z najwyższego budynku, rąbnąć o ulicę i pozabijać wszystkich dookoła kolcami wyskakującymi z ziemi w tym samym czasie?

Moim zdaniem gra jest super... Ta cała zabawa w super(anty)bohatera, czy radosne ciachanie łapą na lewo i prawo, i patrzeć jak ludzie uciekają przed tobą... Albo przebiec z tarczą i maksymalnie rozwiniętym sprintem po Wall Street... Te latające samochody dookoła!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilu grach możesz rozwalić czołg pięściami? W ilu grach możesz strącić helikopter łapskiem? W ilu grach możesz rzucić się z najwyższego budynku, rąbnąć o ulicę i pozabijać wszystkich dookoła kolcami wyskakującymi z ziemi w tym samym czasie?

Mam wyliczać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkowleik jak przejdziesz cała grę i po jakimś czasie będziesz chciał ja dokończyć w 100% (bo się NIE DA zrobić paru pobocznych misji pod koniec gry, nie powiem, czemu) - to jakoś już tak nie wciąga... Wiem, bo sam to zrobiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - warto. Frajda z masakrowania wszystkiego jest niesamowita. A później można grać na "hardzie" i nie używać mocy (bez konieczności). Sam tak właśnie gram i prawie jak normalny shooter :) Część misji robie po cichu, część samym karabinem ^^ W sumie można tak cała grę przejść. Warto !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno takich gier nie jest za dużo. A Prototype jest najprawdopodobniej najlepszą z nich, bo jedyne gry, jakie mi przychodzą do głowy, to gry z Hulkiem w roli głównej, a te nie są najwyższych lotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jak najbardziej warta zakupu.Przeszedłem ją w zeszłym tygodniu i jak najbardziej jestem zadowolony. Owszem chaos dookoła czasem przeraża ale ogólnie gra daje mnóstwo frajdy.Moce i możliwości Alexa są niewiarygodne a swoboda poruszania się po mieście daje dużo frajdy.Co do fabuły to choć nie jest odkrywcza to mi się bardzo podobała.Potrafi zaskoczyć, a i sieć intryg jest fajnym patentem.Jak dla mnie mocne 8 i polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra warta zakupu. Na uwagę zasługuje otwartość świata i niezliczone moce Alexa. Nie zgodzę się by fabuła tak bardzo wciągała. Moim zdaniem jet płytka i przewidywalna. Przez pierwsze 3-4 godziny nie można się oderwać od monitora. Niestety po pewnym czasie misje stają się coraz bardziej nużące i powtarzalne. Dostań się do punktu A z punktu B. Podszyj się pod żołnierza , zniszcz to i to i dostań się do punktu C. I tak w kółko. Na plus można dodać kręcenie kombosów i robienie TOTALNEJ rozwałki. Duuużo większej niż w GTA IV. Niestety grafika troszkę już kanciasta w niektórych miejscach. Na ulicy można spotkać na przykład korek z żółtych tych samych taksówek. Ale to wszystko i tak nie zabija grywalności. Polecam jako bardzo dobry odstresowywacz.

Grafika 6/10

Audio 7/10

Grywalność 9/10

Ogólna ocena -> 7+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem w grze wszystkie misje główne i poboczne pozaliczałem na złoto. Myślałem, że gdy to uda się to zrobić, to dostanę jakiś fajny bonus, dodatkową umiejętność czy coś w tym stylu, a tu pojawia się po frajersku komunikat, że zrobiłem na złoto wszystkie misje i zapytanie czy potrafię przejść je jeszcze lepiej, żeby dostać platynowe medale. To chyba po przejściu tych platynowych są medale diamentowe :angry: ? Poza tym wydaje mi się, że głupie jest nagradzanie za lepsze medale tylko dodatkowymi punktami ewolucji, skoro za przejście misji wątku głównego można praktycznie wszystko odblokować. Szkoda, że gra staje się tak nudna po ukończeniu (wpływ na to ma niepojawianie się pierwszych pojazdów i przeciwników takich jak super żołnierze i duże hunter'y w czasie zwyczajnej r***chy na mieście). Można było postarać się o specjalne umiejętności, o jeszcze większej sile rażenia i zasięgu, po zrobieniu trudnych misji dodatkowych w krótkim czasie. Może jest ktoś kto zrobił te medale platynowe? Musze przyznać, że jest trudno niektóre rzeczy zrobić na złoto, a wszystko na platynę to chyba po prostu niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

I tutaj Cię zadziwię - mi się to udało osiągnąć :happy: Przed osiągnięciem wszystkich misji pobocznych na złoto myślałem - zdobędę wszędzie złoto i zacznę grać w kolejną grę.. Otóż jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że "platyna" to najwyższy poziom :angry: Z samego początku byłem wielce zdenerwowany... Jednakże po tym, jak mój brat ukończył grę (podczas swojej gry nie przechodził wszystkich misji pobocznych na złoto, tylko jak się mu udało) powiedział, że pomoże mi wykonać wszystkie misje na platynę a także znaleźć wszystkie niebieskie i fioletowe "kulki", te, których nie odszukałem.. No i stało się - po wielu tygodniach zmagań z wyzwaniami - udało się :biggrin: Wszystkie misje wykonane na platynę, wszystkie "kulki" odnalezione, no po prostu gra ukończona w pełnych 100% :smile: Ale nie powiem - niektóre misje były niemiłosiernie trudne.. Te ułamki sekund brakujące do "platyny" - to była moja (i mojego brata) największa zmora :sad: Ale koniec końców - cel osiągnięty :chytry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. To i tak gratuluję zaparcia do dobicia wszystkich złotych medali, bo w niektórych wyzwaniach nawet do srebrnych nie dobiłem... Ba, tylko część z nich w ogóle miałem ochotę robić, bo raczej skupiałem się na zadymie wynikającej z głównego wątku :] Może też dlatego, że sprzęt nie był pierwszej świeżości i gra lubiła się ściąć... BTW. nadal nie ma, a przynajmniej ja nie znalazłem, informacji o potencjalnie nadchodzącej dwójce. Zakładam jednak, że nadejdzie - w końcu wątek

PARIAHa

nie został wyjaśniony :=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ucieszyłbym się z jakiejkolwiek informacji o drugiej części, bo jedynka wchłonęła mnie po same uszy - i wypluła dopiero wtedy, kiedy w pełni ją ukończyłem :tongue: No ale fakt, nie słyszałem jeszcze żadnej informacji o nowej części. To jest dla mnie niepokojące.. Co prawda od premiery jedynki minął dopiero roczek - ale zupełny brak informacji może lekko dziwić i martwić :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukonczyłem grę... Szczerze powiem, że drugiej takiej nie ma. Gra ma po prostu zarąbisty klimat, totalna rozpierducha i potęga Alexa sprawiają, że gra się w to wyśmienicie. Gra daje ogromne możliwości wypełniania zadań, można porwać heli/czołg i ostrzelać cel, można go pociachać albo po prostu rozdupcyć mega skokiem z pięści :D Fabularnie prezentuje się świetnie, choć początkowo przypomina Resident Evil, szkoda, że nie ma spolszczenia bo zrozumiałem tylko ogół gry i zadań, a nie wszystko ... No ale jakoś poszło, aha mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem -

To Alex rozbił wirus na stacji tak ?

Spodobała mi się konstrukcja zadać, która była wykonana tak, że gra nie była monotonna, a zadania zróżnicowane. Najbardziej podobały mi się te, gdzie trzeba było 'wcielić się' w jakiegoś żołnierza i 'pomagać' armii w likwidacji wspólnego celu. Fajnie też latało się helikopterem :D No i to mega długie ramię :D Fajne dawało możliwości - gonią nas 4 helki, przejmujemy jedną, walimy do reszty, jak nas zestrzelą to wyskakujemy i przejmujemy z locie kolejny helikopter, a jak tych zabraknie to rozdupcamy wszystko co na dole mega skokiem z helki z pięści :D Takiego czegoś nie ma w żadnej innej grze.

Sama gra też nie posiada zbytnio znaczących bugów utrudniających rozgrywkę, jest dobrze zoptymalizowana a do grafiki nic nie mam. Ma kilka minusów, ale przestaje się na nie zwracać uwagę.

Jeśli miał bym oceniać:

+ fabuła i jej przedstawienie

+ atmosfera totalnej rozpierduchy i przedstawienie walki z zarazą - podobały mi się momenty jak na brzegach zakażonych obszarów stali żołnierze, za nich uciekali normalni a oni wycinali tylko zombiaków :D Aż chciało się przystanąć i popatrzeć na takie akcje

+ Moce Alexa i ich różnorakie zastosowanie

+ zadania, które nie powodują, że gra jest monotonna

+ Ogólne możliwości - lataj, biegaj, tnij, miażdż, podszywaj się pod żołnierzy

- za mało modeli npc w stosunku do ilości ludzi na ulicach - co 2 metry widać ten sam skin

- głupie sytuacje typu - zaraza, rozpierducha, wojsko, a samochody osobowe i autobusy jak gdyby nigdy nic stoją na czerwonym świetle...

- reakcje wojska na Alexa - nie robi na nich wrażenia latający albo spadający z wieżowca "człowiek", a wyciągnij szpony to od razu strzelają

- czasami wojska jest za dużo i nie da się uciec bo co chwila dostajemy z naprowadzanej ...

- na kawałku obszaru zaraza, a kawałek dalej ludzi chodzący po chodniku jak gdyby nigdy nic, obrzeża zakażonych terenów tez czasem były smiesznie zabezpieczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Alex rozbił wirus na stacji tak ?

Tak, jest on bezpośrednim sprawcą wybuchu wirusa w Nowym Jorku a także tym czym się stał ;] Zresztą widać to, w którymś z "wspomnień" jak agenci okrążają pracownika GENTEKu - wtedy jeszcze nie ZEUSa - i Mercer chcąc pociągnąć wszystkich za sobą rozbija pojemnik z wirusem :=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero fabuły,maksimum przemocy.Gdyby chociaż miała świetną oprawę audio wizualną...Typowy średniak na rynku.

widac, że nie grałeś/gr[ałeś chwilę, albo nie zrozumiałeś nic. Zero fabuły ? Jak dla mnie fabuła jest spoko, a jej przedstawienie jeszcze lepsze (wspomnienia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... fabuła była, ale żadna rewolucyjna ani specjalnie odkrywcza :) Zamknięte miasto, szalejący wirus z mutantami, totalna rozpierducha Alex vs. wojsko vs. zarażeni & wracanie wspomnień przy pomocy wchłaniania. A cała intryga z GENTEKiem jest jasna bardzo szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..jak zwykle gra, którą wyobrażałem sobie nieco inaczej, niż opisywano w CDA, jednak moje wrażenia z gry są pozytywne. Fabuła dobra, niezły pomysł z wspomnieniami, szkoda że nie ma polskiej wersji, choć i tak można łatwo zrozumieć główne wydarzenia z gry. Z cieniami miasto wygląda świetnie, grafika ogólnie dobra, płynnie chodzi nawet z włączonymi cieniami. Moce: Heh dla każdego coś dobrego, ja najczęściej używam Blade'a i Szponów a helikoptery rozwalam z kopniaka xD. Broni leżącej na ziemi zwykle nie łapie, jestem bardziej zainteresowany czołgiem. Kiedy przeszedłem całego Prototypa, rozpocząłem nową grę, doszedłem do momentu gdzie odblokowujemy Armor i Blade. Kiedy mi się nudzi, lub chcę rozwałki włączam właśnie Prototype'a. To moja taka trochę podrzędna gra, która czasem znajdzie swoje miejsce w napędzie DVD, jednak nie za często. Mimo wszystko 7+/10 się należy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem zaraz po premierze i super ciepło ją wspominam. Multum upgradów i ciekawych mocy, super wyglądające jedzenie przeciwnika, specyficzna grafika (widok na central park, albo wystarczy wspiąć się na jakiś wysoki budynek i część miasta zarażona, a część nie), demolka na ulicach. Szkoda, że nie wprowadzono tam bardziej życia jako człowieka np. chciałbym normalnie pochodzić po ulicach, albo pojeździć samochodami, przydałoby się też więcej maszyn wojskowych i jakiś znajdziek, mroczny klimat i fabuła. Jak dla mnie 9,5/10. Ale drugi raz nie mam ochoty jej przechodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototype mi się podoba, grafika i muzyka w miarę, bardzo dużo dynamiki i akcji, rozwalanka i do tego ciekawa fabuła. Z broni najbardziej lubię te "pnącze" (do rozwalania helikopterów i ludzi) i pięści ( do rozwalania czołgów i tych dużych mutantów ). Dam 9/10, jakby był lepszy system zniszczeń to bym dał 10 ale ogółem gra fajna, godna polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...