Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

W testach GF8800GT vs HD3870 lepiej wypada GeForce, a cena praktycznie ta sama.

88GT i 3870 cena ta sma? 210 zł różnicy... po 2 porównuje 3850 do 86GTS...

Nayem

PostWysłany: 02 Gru 2007 08:06 Temat postu:

A ja mam takie, z glupia frant, pytanie : Jak pamieci moga byc "SLI Ready" ? Very Happy Moze producentowi chodzi o tryb Dual Channell (ze niby SLI dla pamieci ) czy moze to taki chwyt reklamowy ? Smile

wies.niak

SLI to nie tylko karty grafiki, ale też płyta główna, więc w zasadzie szkielet komputera. SLI Ready to certyfikat, że dany komponent będzie bezproblemowo współpracował z komputerem wyposażonym w dwie karty grafiki i będzie spełniał odpowiednie wymogi. Oczywiście nie oznacza to automatycznie, że inne kości nie będą działać.

Google przyjacielem, jeśli temat Cię interesuje.

JEST TO TYLKO CHŁIT MARKIETINGOWY I NIC WIĘCEJ

nie ma czegoś takiego jak pamięci lepsze dla sli, nie ma, bo nie maja nic wspólnego z karta(raczej :wink: ), jak nie wieżysz, podłącz je pod sli a potem pod CF, wydajnośc tka sama. Co do kompatybilności to też nie prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chance... Sorry ale ten komp do plynnego grania sie nie nadaje. Za 1000zl mozna zlozyc znacznie wydaniejsza konfiguracje (...)

Hmm ciekawe co bys zlozyl za ten 1k zl zeby to byla 'lepsza konfiguracja' :D Ludzie, nie da sie zlozyc za taka kwote normalnego kompa do gier :P Po prostu, jesli chce sie bawic z kompem a nie konsola, trzeba dolozyc do tego sprzetu zeby jako-tako to chodzilo i na troche starczylo...Jak dla mnie dla przyzwoitego (na rok...) sprzetu to przynajmniej z 1400-1500zl 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bass

Moja propozycja zestawu z procesorem Intel

Płyta główna Foxconn P35A

Procesor C2D E6750

Pamięć PATRIOT DDR2 2048 MB / 800 (Dual 2 x 1024 MB), CL 4

Dysk SEAGATE 250 GB, 16 MB, SATA II - ST3250410AS

Nagrywarka LITEON LH-20A1L - 20x DVDRW DL, SATA, OEM, LightScribe, czarna

Karta GF 8800 GT 512 DDR3, 256 bit

Zasilacz CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W

Obudowa COOLER MASTER ELITE RC-331 - bez zasilacza, czarna

Cena zestawu w sklepie Arest gdzie dostepny aktualnie jest 8800GT ,niestety co typowe zbyt drogo, wyniesie 3039zl ,przy normalnej cenie tej karty taki zestaw w tym jak i innych sklepach moze byc tanszy nawet o 200/250zl,zestaw nadaje sie do OC ale jeszcze dlugo nie zajdzie taka koniecznosc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najbliższym czasie mam zamiar wymieniać kompa.

Oto, co do tej pory udało mi się znaleźć:

Procesor Intel Core 2 Duo E4600 2,4 GHz Box,

Płyta główna MSI P6N SLI-F v2 s.775 nForce650i,

Pamięć RAM

a) GEIL 2GB DDR2 800MHz Dual Chanel,

B) Patriot 2GB DDR2 800MHz Dual Chanel,

Karta Graficzna Palit GF8500 1GB HDTV & DVI(PCI-E),

Dysk twardy WD 160GB

Obudowa i zasilacz 450W Mustang

Napęd DVD

Co o tym sądzicie?

P.S. Dodam, że do dyspozycji mam tylko 1700 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0utl4nd3r ->

Wątpie że byś na tej płycie mógł podkręcić proca. Na tańszych płytach gigabyta bios jest tak okrojony że nie bardzo można podkręcić. Nie można wszystkiego poustawiać jak trzeba. Widzialem podobny model low end i nawet timingów ramu nie można było ustawić. A szyna proca 200 266 albo 333 do wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego low-endowego GB, jesli juz zalezy ci na obsludze nowych prockow INTELA (ktore za te 239zl beda...kiedys), to moze zrezynguj z E2160, a zamiast tego najtansza wersje + sprawdzona starsza plyte. Ja polecam ASUS-a P5B, na ktorym po aktualizacji BIOS-u tez beda chodzic te procki, a kosztuje ok 280zl. A z kolei kup najtansza wersje E2140 za ok 210zl i mniej wiecej sie wyrowna - a wyjdzie lepiej. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasiony komp do...sapera z efektami dzwiekowymi w M$ Vista. Ew do 99% zastosowań oprocz gier :P Jak na kompa za prawie 3 kola dac grafike za 300zl, to tylko pogratulowac :D Chlopie nie kupuj kompa do gier z Allegro/MM i innych hipermarketow. 2-3 strony wczesniej sa fajne konfigi tak akurat do ok 2,5-3 k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspirancik

Zalezy do czego uzywasz komputera ,jezeli glownie do gier to slabo sie bedzie spisywal ze wzgledu na karte graficzna,plyta ogolnie moze byc ale najlepiej wez cos na P35 np Abit IP35E ktory kosztuje niewiele wiecej od tej plyty MSI ,tanszy procesor jezeli zamierzasz podkrecac , zupelnie wystarczy PDC E2180,nawet bez OC jest dosc wydajny,moim zdaniem pamieci firmy Patriot beda lepszym wyborem,akceptowalnie wydajna karta graficzna to minimum 8600GT czy X1950 Pro/GT i koniecznie lepszy zasilacz ,minimum Chieftek , ModeCom MC lub AmacroX najlepiej 400W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz system Vista to lepiej wez odrazu4GB dobrych 800,zawsze przeciez mozesz je podkrecic o ile plyta sie do tego nadaje i bedziesz mial dobry kompromis miedzy iloscia a szybkoscia,jezeli masz zwyczajnego XP to moze lepiej wez 2 GB szybszych pamieci,taka ilosc spokojnie narazie wystarczy a za jakis czas dokupisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm. Nie wiem czy nie zostane ochrzaniony że tak marudze :) Ale do tej pory nie mogę się zdecydować na ten piec. Bo wsumie, to chciałbym jednak tego Quad'a Q6600 zamiast dwurdzeniowca - jednak jakoś mi go odradzacie. Sprawa wygląda tak, że załatwię sobię komputer taniej :D :twisted: więc nie musze się strasznie szczypać - dlatego cena w przypadku procesora nie gra tak wielkiej roli. Chodzi głównie o wydajność, czy np. taki Quad Q6600 nie będzie wolniejszy od Duo E6850?

Na dzień dzisiejszy mój soft muzyczny potrafi wykorzystać dwa rdzenie, ale już w zapowiedziach kolejnych wersji są wspomniane cztery rdzenie - dla tego, jeśli ten Q6600 nie jewt wolniejszy od E6850, a w dodatku jak nayem napisał że czterordzeniowiec obsługuje jedno i dwurdzeniowe aplikacj jak dwurdzeniowiec, to nie wiem czy sobię nie sprawić tego Q6600. Ale jak o nim piszę to staracie się mnie bardziej jednak naprowadzić na dwurdzeniówkę widzę :P

No i mam też kłopot z płytami głównymi. Obie firmy bardzo mnie kuszą, głównie swoimi duperelami ;) np. Gigabyte Ultra Durable 2 a Asus Lifestyle (między innymi profilowaną płytkę drukowaną, polimerowe kondensatory, super mem speed czy coś w tym stylu ;) ).

Wiele osób namawia mnie na Gigabyte, jednak tutaj na forum widzę rzeszę zwolenników Asusa (do której ja też się zaliczam :P). Ale mio wszystko trudny wybór :/

Tak samo jak pamięci, ostatnio pewna osoba namieszła mi w głowie, żeby darować sobie Kingstony i Patrioty i zastanowić się nad OCZ.

Pomocy :( :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta aplikacja bedzie obslugiwac 4 rdzenie - bierz, co masz sobie zalowac potem :P A wolniejszy nie bedzie, nie bedzie tez tylko w 99% aplikacji szybszy. Co do plyt glownych ja tez jestem za Asusem. Moze i GB w przypadku high-endowych plyt robi cos lepszego, ale mam jakies lepsze skojarzenia z Asus-tekiem. Natomiast pamieci bierz jakie chcesz. Kazde powyzej 300zl za 2GB beda juz wypasione :D Zarowno OCZ, Patrioty jak i pewnie jakies Kingstony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrane z grala kasy max 2k zł.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX (AM2) 0.065u 65W 355zł.

Wentylator: BOX (komplet z procesorem) Inny/a

Płyta główna: MSI K9N SLI-2F, nForce 570, DualDDR2-800, SATA2, RAID, 2xGBLAN, ATX 246zł.

Pamięci: DDR2 2048MB 800MHz Patriot (2x1024MB, DualDDR2, CL4) 198zł.

Nagrywarka: LG GSA-H66N DVD±R 18x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black 115zł.

Karta dźwięk.: Realtek ALC883 (zintegrowany/a) Inny/a

Karta graficzna:

Radeon HD3850 Sapphire 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0 799zł.

Obudowa:

Chieftec LCX-01B-B-SL 400W 358zł.

Razem: 2071zł.

Co sądzicie :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie pytanko: Jezeli nie bede sie bawił w podkręcanie to czy ten zestaw wystarczy do bezproblemowego pogrywania w Gothica 3 lub NFS: Pro street, GTA 4 oraz inne nowsze tytuły ?

Nie chodzi mi o najwyższe detale tylko o płynność.

Prosze podac zamienniki które bedą lepsze do pogrywania bez grzebania w BIOS-ie. Cena +/- 2600

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkRobert-

Dzban dobra uwaga. DarkRobert masz grafe ATI więc ci SLI nie potrzebne a jeżeli już to crosfire abyś mógł sobie w przyszłości dołożyć drugą karte graficzną.

dark elvis-

Bez OC lepsze jest AMD.Grafike natomiast warto wymienić na jakiegoś Radeon'a x1950 PRO. Jeżeli nie podkręcasz to nie przyda ci się dodatkowy wentylator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolonym na pewno nie mozna byc patrzac na DALSZA niedostepnosc HD 385/70 i GF8800 GT (juz lepiej) na polskim rynku. Ja tylko wspomne, ze sugerowana cena tych kart miala ksztaltowac sie mniej wiecej tak :

- Radeon HD 3870 - 700-750 zł

- Radeon HD 3850 - 550-600 zł

- GeForce 8800GT - 800-850 zł

Tymczasem jak jest kazdy widzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...