Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

b]Mezo

Niestety nie napisales ile mozesz wydac a trudno sie polapac na szybko czy to duzo za takie pamieci czy malo jak na tamten rynek,jezeli tansze innej firmy to najlepiej cos podobnego z oferty firm Patriot i OCZ ,Geil ma z tego co sie ostatnio mowi przejsciowe klopoty z jakoscia

mateusz(stefan)

Odnosnie tych rewolucji to teoretycznie Phenom jest juz dostepny ,narazie niestety w malych ilosciach{ta sama akcja co z 8800GT/HD38XX} a to oznacza wysokie ceny,dodatkowy problem jest z pierwsza rewizja ktora ciagle ma problemy z OC ale to akurat zadna wada bo nie podkrecasz z tego co pamietam,wieksza wada jest kiepski stosunek cena/wydajnosc w porownaniu do procesorow Intel QC i to nawet gdyby te nie byly zawyzone,jezeli jednak mimo wszystko jestes zdecydowany na zakup procesora AMD nawet tego 5200+ to i tak zdecydowanie warto kupic plyte na najnowszym dostepnym chipsecie czyli obecnie AMD790X/FX ,ponizej link do bardzo fajnej plyty MSI ktora calkiem niezle wypada w testach i jest dosc tania,zakladam ze ze wzgledu na spadek cen od czasu jak ten zestaw skladales i te 200zl plus, powinno ci starczyc nie tylko na ta plyte pewnie jeszcze na szybszy procesor np 6000+

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...9&grupa=213

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mezo

Niestety nie napisales ile mozesz wydac a trudno sie polapac na szybko czy to duzo za takie pamieci czy malo jak na tamten rynek,jezeli tansze innej firmy to najlepiej cos podobnego z oferty firm Patriot i OCZ ,Geil ma z tego co sie ostatnio mowi przejsciowe klopoty z jakoscia

Sorry za to. No coz - w Anglii wiekszosc pamieci 2GB DDR2 i 800MHz nie kosztuje wiecej niz 50 funtow, a srednia cena to okolo 40. Skoro nie Geil, to moze taki OCZ 2GB (2x1GB) PC2-6400C4 800MHz SLI-Ready Edition Low Latency Dual Channel DDR2 albo Corsair 2GB DDR2 XMS2-6400C5 TwinX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co rozumiec pod 'zoptymalizowane pod SLI' ? No bo dla mnie to zagadka, jak pamieci moga wspomagac dzialanie SLI...? Przeciez grafiki maja wlasna pamiec, nie uzywaja tej systemowej. Kiedys byla taka niby opcja, ze mozna bylo przydzielic jakas tam ilosc RAM-u dla grafiki 'w tle', ale jak to sie ma do tego to ja nie wiem. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLI to nie tylko karty grafiki, ale też płyta główna, więc w zasadzie szkielet komputera. SLI Ready to certyfikat, że dany komponent będzie bezproblemowo współpracował z komputerem wyposażonym w dwie karty grafiki i będzie spełniał odpowiednie wymogi. Oczywiście nie oznacza to automatycznie, że inne kości nie będą działać.

Google przyjacielem, jeśli temat Cię interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcialbym sie was zapytac czy ten komp podany nizej jest dobry:

Athlon 64 X2 Dual Core 4400 2,3ghz

Chipset: VIA K8K890

1024 RAM 667 mhz

Radeon x1550 256MB PCI Express

HDD: 250GB

poniewaz chce go zakupic a za bardzo sie nie znam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Pytanie o

procki - E6750, E6850

oraz

płyty gł. - Gigabyte X38-DQ6, GA-P35-DS3R.

A więdz pytanie:

Jak bardzo może zmienić się cena wyżej wymienionych komponentów na początku stycznia?

Że stanieją to pewne, pytanie jak bardzo?

Chciałbym uniknąć rozczarowania kupując teraz sprzęt, a w styczniu zobaczyć że łacznie mogłem zapłacić nawet 20% mniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB: Mam rezerwy kasowej, bo dzięki 8800GT zaoszczędziło się. Skoro ta karta obsłuży to wszystko i pasuje do zestawu, a w dodatku jest przyszłościowa to grzech jej nie kupić :wink: . Mam nadzieje, że będzie dostępna już w wielu sklepach. Nie wiecie czy kupując kilka komponentów w jednym sklepie komputerowym są jakieś zniżki???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abit ma lepszy układ zasilający procesor, kondensatory typu solid itp... Też bym go wybrał, tak jak Rezydent_KGB.

Asus też chyba ma kondensatory polimerowe. Ale naprawdę to chyba, bo gdzieś piszą że ma a gdzieś że nie. :/ Wiem że Gigabyte ma je na bank.

Ps. Ja mam takie jeszcze pytanie. Czy procesor cztero-rdzeniowy w aplikacjach przeznaczonych na jeden rdzeń lub na dwa będzie wolniejszy od procesora dwu-rdzeniowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... w sumie kasy moge wydac tak do 1500zl, ogolnie to bym wolal aby to byl caly komp. oto konfig mojego aktualnego:

Celeron D 2,4

1500 RAM

GeForce 6800 GTS AGP

Nie wiem, czy cos zmieniac? gierki chodza tak sobie.

Hmmm, napewno warto dorzucic ramki i zainwestowac w x1950xt.

Procek niestety juz na niewiele sie zda, ale zmiana procka to zmiana plyty -> ramu -> grafy -> zasilki (no chyba ze masz jakas dobra).

Tak wiec ja bym sie ratowal dolozeniem ramu i zmiana grafiki. W dobrych cenach dostaniesz teraz 7900 na agp lub tego x1950.

W sumie tez zamierzam pare rzeczy zmienic w tym kompie:

ASUS K8NE Deluxe

AMD64 3000+ s754

1gb DDR400

GF6600TD

SG 160GB

no i najlepsze... zasilka 300w >.> Juz ledwo zyje////

Plan jest zaczac od zasilki i ramu... a potem zmienic grafe na 7900/x1950...

Tobie polecam to samo, na spokojnie sie zmiescisz w 1500 zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... w sumie kasy moge wydac tak do 1500zl, ogolnie to bym wolal aby to byl caly komp. oto konfig mojego aktualnego:

Celeron D 2,4

1500 RAM

GeForce 6800 GTS AGP

Nie wiem, czy cos zmieniac? gierki chodza tak sobie.

Ja propnuje taki konfig :

Procesor : AMD Athlon X2 4200+ Brisbane 65nm - 230zl

MoBo : Gigabyte M61P-S3 - 220zl

RAM : 2x Kingston 1GB 667Mhz - 130zl

Grafika : Palit GeForce 8600GT Sonic+ - 360zl

Zasilacz : Modecom MC-350ATX 2.0 - 100zl

HDD : Seagate ST3250820AS 250GB Barracuda 7200.10 - 220zl

Ceny w przyblizeniu, razem wychodzi jakies 1260zl + ok 250zl na obudowe i naped. Kompik styknie w zupelnosci, a stare czesci spokojnie jeszcze sprzedasz, dzieki czemu bedziesz miec kaske na CD-A i gry na Swieta :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic nowy sprzet po swietach, ale chcialbym wiedziec czy ten zestaw bylby dobry

Procesor

Intel Dual-Core E2160 1.8 GHz s. 775 Box 239,00

Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775 229,00

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 159,00

Palit GeForce 8800GT ok.900zl

Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB 239,00

Xpower 3351 Black bez zasilacza 59,00 59,00

Zasilacz ATX FEEL-400 400W 2.2 PFC 129,00

LG DVD Recorder GSA-H55N Black Oem 99,00

Razem : ok. 2020zl

Otoz, mam do wydania ok 2100zl, komp ma byc do grania, wiec dobra karta graficzna wymagana

chcialbym kupic wlasnie GF8800GT w cenie ok.900zl i zaoszczedzic na procku dlatego wybralem Intel D 1,8 i chcialbym go podkrecic ( w testach widzialem, ze podkrecali go az do 3,4ghz) Interesuje mnie czy ta plyta glowna pozwoli mi go wlasnie podkrecic przynajmniej do poziomu 3ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0utl4nd3r-

płyta główna-

Jeżeli chodzi o płyte to raczej tak ( chpiset P35 + znana marka) chociaż bym wymienił na EVGA nForce 650i Ultra Mainboard. W sumie jednak w temacie nie siedze więc niech reszta się wypowie.

zasilacz-

Czyli coś co mi ZDECYDOWANIE nie pasuje to tego zestawu. Powinien być markowy(czyt. z certyfikatem 80 plus),tym bardziej że chcesz podkręcać komputer.Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W powinien spokojnie wystarczyć.

To reszty kompa nie mam zastrzeszeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos tanszego ? Jestem pewien, ze i na kompie za 800zl da sie odpalic na min detalach te gry... A tak powaznie to nie licz na wyzsza rozdzielczosc niz 640x480 na srednich detalach w tych grach, na tym kompie...Ale obudowa mi sie podoba :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym komputerze? Bedzie sie dalo na nim pograc, np wnajnowszego Gothica, CoD, Medal of Honor... ?

http://allegro.pl/item275684932_promocja_g..._gf_7300gt.html

No chance... Sorry ale ten komp do plynnego grania sie nie nadaje. Za 1000zl mozna zlozyc znacznie wydaniejsza konfiguracje... MOH A nawet sie nie odpali... Z tego co pamietam z readme to 7300 nie jest wogole obslugiwany >.>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...