Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

eBayo - sam mam ten problem od miesiąca... i nadal go nie rozwiązałem. Choć wszystkie benchmarki [czyt.: testy gier] pokazują wyższość X1950 Pro. Jedynie Palit Sonic+ czy Galaxy GE może konkurować. Powiem tak:

Radeon X1950 Pro

"Stary, ale jary" - chyba najlepszy chipset [nie karta] pod DX 9.0c pod względem wydajności. Wystarczy wziąć do ręki najnowszy CDA, otworzyć na Megakonfiguratorze, i pierwszy zestaw Eco. Wyniki w nawiasach z 8600GT [próbuje się dowiedzieć jakiego tam użyli, bo to ważne troszkę, Sonic+ ma zazwyczaj o 5-10 fps więcej w każdej grze od wszystkich bez OC]. Jedynym minusem jest brak obsługi DX 10 [choć już wchodzą karty z 10.1]. Ale maksymalne detale na 9.0c + AA - też ładnie :)

Geforce 8600

Odrazu powiem, nie przepłacaj za GTS, Sonic+ ma nawet lepsze zegary od GTS a jest tańszy. Co do samej karty, troszkę tańsza od X1950 Pro ale i gorsza. Na coraz wyższych detalach zaczyna widocznie przegrywać. A to że ma wsparcie DX 10... w sumie to i tak go nie użyjesz bo karta jest za słaba. Moim zdaniem jeszcze nie do końca sterowniki są optymalne, wystarczy spojrzeć na wydajność z 12x.xx a z np. 15x.xx. Wszędzie, w Markach, grach ma o dobre 5 fps więcej. I zacznijmy że nVidia pakuje swoich grafików do 3/4 gier aby zoptymalizowali ją do swoich kart.

Podsumowanie:

Ehh.... nie mam takowego. Ja mimo wszystkich testów wezmę chyba 8600 ze względów firmy. Gdzieś na jakiś testach w internecie znalazłem że na X1950 Pro wogóle nie włączał się Infernal. Nie którzy narzekają na brzydkie cieniowania w np. GRAW, Fear. Jak masz pieniędzy to dołóż może jeszcze z 200 zł i kup HD 3850, chodzi już od 600-700 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eBayo-

Według mnie lepszy jest Radeon x1950 PRO a nie Geforce'a 8600 GT/GTS i myśle żelepiej abyś go wziął.

harry-

Ten geforce którego sobie wybrałeś jest nie opłacalny. Niewiele wydajniejszy a o 50% droższy od Geforce 8800 GT. Lepiej kup sobie Geforce'a 8800 GT albo od razu dwa Geforce'y w SLI. Kosztuje to wprawdzie o 33% więcej ale jest to sensowniejsze rozwiązanie( lub oszczędzisz i w przyszłości dołożysz drugiego Geforce'a) Jest jednak z tym jeden problem. Twoja płyta główna nie obsługuje SLI a Crossfire. Jedyną ewentualną alternatywą jest więc 2x Radeon 3870 Gigabyte 512MB 2xDVI ale jak będzie wtedy z wydajnością to do końca nie wiem.

Mógłbyś sobie kupić trochę większy dysk. A i masz zasilacz o ogrooooooooooomnym zapasie mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego kompa;

Procek Intel Celeron 2.20Ghz tu oszczedzcie sobie komentarzy :) że jest słaby itp mi się podoba :D i jest leprzy niż mój były 1.60Ghz.

RAM-768

płyta główna Gigabayta.

karte graficzno chciałbym zmienić na leprzo mam obecnie Geforce FX 5500 (256)MB co byście proponowali oczywsćie w cenach kart do 300zł.

Tak aby gry mi sie nie cieły a chodziły na normalnych detalach spokojnie bez żadnych problemów no i oczywśćie na wyższych high w rozdzielczośći 1024x768.

i jeżeli posiadacie informacje karty której polecacie i w jakich najnowższych gier spokojnie by chodziła i była wydajna graficznie.

Przy tych parametrach co mam obecnie...

:!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

na dniach mam zamiar zmienić kompa z AGP na PCI-Express,przez pewien okres czasu zbierałem informacje na temat jak najlepszego wyboru podzespołów,chciałbym "wysłuchać" opinii o tym co wybrałem i co warto by było zmienić na lepsze.

Procesor: Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX (ewentualnie E4500)

Płyta główna: tu mam trzy typy

Gigabyte GA-P35-DS3

Abit IP35-E

Biostar TForce P965 Deluxe

Pamięć RAM: tu też trzy typy

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

PATRIOT DDR2 LLK DUAL 2x1GB 800MHz CL4

A-DATA EXTREME PLUS 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12

Karta graficzna: tu zdecydowanie najtrudniejszy wybór,bardziej ze względu na cenę,także trzy typy z różnego przedziału cenowego

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 256MB DDR3

SAPPHIRE HD3850 256MB DDR3 DX10.1

Zotac 8800 GT AMP! Edition 700/2000 512MB HDTV (Chciałbym mieć już teraz,a nie wiem ile jeszcze musiałbym czekać żeby staniały do cen sugerowanych przez producenta)

Nagrywarka DVD: Tu liczę na Waszą pomoc,bo raczej nie mam żadnego faworyta

Po takim podanym zestawie muszę też zmienić obudowę i zasilacz

Obudowa: CoolerMaster CM 690

CoolerMaster Centurion 534 z oknem

Chieftec BRAVO BH

Zasilacz: tu też liczę na Waszą pomoc,trudno na jakąś się zdecydować

Będę wdzięczny za każdą poradę co do tego zestawu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem poprosić was o pomoc.

Czy ten zestaw bylby dobry?

Procesor : Intel Core2Duo E6750

Płyta Główna : Abit IP35

Pamięć Ram : 4x Kingston 1GB 667Mhzł

Karta Graficzna : Zotac 8800GT 512MB

Zasilacz : Corsair 550W

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS

Napęd : Pioneer DVR-212D SATA

Wystarczy mi taki przynajmniej na 3 lata?

A gdyby nie to zapronowalibyście mi jakiś lepszy zestawik.

Hmm... niezdecydowany jestem ,a może powiem ile kasy mam na piecyk przeznaczone i zaproponujcie mi taki zestaw żeby łatwo było go usprawnić, tzn. ulepszyć go potem tak aby jeszcze troche więcej mi posłużył.Troszke chaotycznie napisałem ... 8)

PS. Pomożecie? (wypadałoby powiedzieć chórem pomożemy xD)

Ehh edit. zapomniałem powiedzieć ile mam na piecy kasy (mniej-więcej 3000zł) :oops: :P :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> 1908 :

Procek - OK.

Plyta glowna - najlepsza propozycja bedzie chyba Abit IP35-E, rowniez ze wzgledu na swietna platforme do OC.

RAM-y - mysle ze wszystkie 3 zestawy beda dobre. Jesli mialbym wybierac ktorys z nich, to chyba Patriot, ale tylko ze wzgledu na 'sprawdzonosc'.

Grafika - wybralbym Radka3850 - za jakies 700-750zl dostajesz karte, na ktorej spokojnie pograsz we wszystkie tytuly w wysokich detalach i ma jeszcze spooory zapas mocy na nadchodzace gry. Oczywiscie 8800GT wydajniejszy, ale tez troche jednak drozszy...

Zasilacz - Chieftec GPS-450AA-101A bedzie w zupelnosci wystarczajacy.

Nagrywara - dobrym wyborem bylby naped na SATA, Samsungi sa chyba najcichsze, LG-ki glosne ale tez trwale, zreszta jest to wybor najmniej znaczacy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nayem

Czytałem,że ta płyta Gigabyte którą podawałem też się nadaje do OC(a mam zamiar podkręcać "extremalnie" podzespoły),chyba nie różnią się z Abitem aż tak bardzo.Co do grafiki to właśnie jest ten najtrudniejszy wybór,niektórzy piszą,żeby poczekać kilka miesięcy to bardziej stanieją 8800gt(chyba że czekać aż pojawi się wersja 256 mb),mam jeszcze trochę wątpliwości co do tego Radeona,ale na pewno karta jest do rozpatrzenia.Zasilacz, który podałeś jest dobry i udżwignie ten zestaw,ale martwię się o jego głośność pracy,podobno potrafi "wyć" po dłuższym użytkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar zakupić nowy sprzęt ....mam kilka pytan co myslicie? o tym sprzecie:

1.Procek:Intel core quad q6600

2.Płyta Główna:Foxconn P35A

3.Ram:4x1GB Kingston 667

4.Karta Graficzna:GF8800GT

5.ZasilaczChieftec CFT-650-C14

Waszym zdaniem cos mozna jeszcze ulepszyc? poprawic? Prosze o wasze sugiestie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim RAM!

NP:

OCZ Platinum Dual 2x2 GB 800MHz DDR2

Co do reszty to ok, jeszcze jakiś dobry zasilacz.

PS: JA bym brał Phenoma, ale to nie ze jest lepszy wydajnościowo- bo nie jest lepszy, około 10% od intela wolniejszy, no w grach może mniej, ale dla tego że lubie AMD:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP 2000+ 1.67 GHz (Perfomance Rated at 2GHz - o co chodzi?)

512 MB RAM (dwie kości 256MB jedna Kingstop druga no name)

Sapphire ATI Radeon 9200 Excalibur Vivo 64MB 128bit

ECS KT400 AGP x8

To mój obecny sprzęt. Chciałbym go lekko przerobić. Nie chcę machiny do grania w najnowsze tytuły na wysokich detalach. Potrzebuję taniego (tak gdzieś do 300zł) upgrade'u by mi chodziło cokolwiek co wyszło po 2005. Na tym sprzęcie nawet Warcraft 3 nie do końca dobrze działa. Zapewne Grafika i RAMU trochę. Ram mogę załatwić od znajomego. A jakąś tanią grafikę pod AGP byście polecili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Wam po 4 GB ramu jak podobno nie wspiera go Windows i ponad połowa aplikacji? (zresztą nie wyssałem tego z palca, w ostatnim CDA o tym jest). Pisałem kilka stron wcześniej o tym że zmieniam kompa. Pytałem się czy Quad będzie tak samo szybki jak Duo. A więc, Q6600 z zegarem 2,40GHz będzie wolniejszy od Intel Core2 Duo E6850 z zegarem 3,00GHz? Mam też pytanie, czy warto teraz inwestować w nowego kompa? Czy lepiej dołożyć ramu do obecnego i jakąś nową grafikę? (Asus A7N8X n-Force 2, CPU Athlon 2500+ (Barton), 512 Ram Kingston DDR 333, Asus GF4 Ti :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB jest zupełnie zbędne. Lepiej kupić 2GB. Mój znajomy ostatnio sobie kupił nowy "wypasiony" komputer. Postanowił, że da 4GB na zapas. No i w czasie testów się okazało, że przez 4GB komputer był niestabilny. Więc zmniejszył do 2GB i wszystko chodzi jak potrzeba. Jak będzie trzeba i Windows na to pozwoli to można myslec o 4GB ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, pytanie brzmi : po co przecietnemu userowi 4GB RAM ? Czasy, gdy sie mialo 128,256MB RAM i kazda nastepna kostka zwiekszala wydajnosc kompa, raczej minely. Teraz juz spokojnie mozna pracowac na 1GB RAM, a na 2GB to juz hohoo. Nie przecze, ze wieksze ilosci mozna wykorzystywac, ale...do czego w zastosowaniach domowych ? :) No chyba, ze ktos w domu 'hoduje' serwer do WoW-a :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przydać 4Gb ramu. Na pewno w Viście która lubi sobie buforować dane w ramie żeby szybciej uruchamiać programy.

M@TH3V

Obecnie Phenom ma błąd przez który jest wolniejszy conajmniej 10% więc nie warto jak go załatają w lutym to wtedy jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przydać 4Gb ramu. Na pewno w Viście która lubi sobie buforować dane w ramie żeby szybciej uruchamiać programy.

Dodam, że kumpel ma Vistę :) Poza tym, obecnie gry nie wykorzystają w pełni 4GB RAM. Tak samo jak procesory cztero rdzeniowe. Co z tego, że są dostępne skoro gry jeszcze ich nie wykorzystują? (Jeszcze całkowicie nie wykorzystują dwóch rdzeni, co dopiero cztery).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zakupiłem niedawno kompa z takową konfiguracją:

Procesor: Athlon 64 3800+ box am2 512k

Płyta główna: GA-M55S-S3 AM2CH8 GBLA SATA RAID 1394 ATX

Pamięć: DDR2 1gb DUAL

Karta graficzna: ASUS 8600GT SILENT 512MB

obudowa, dysk 240 gb itepe. cena - 1585zł.

Jaki to komp? mam nadzieję że nie kupiłem totalnego szajsu - co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...