Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Abit IP35-E. Plyta minimalnie drozsza od tego GB, obsluguje takze wszystkie nowe procki INTELA, ale przede wszystkim - oprocz tego ze jest tez stabilna i sprawdzona - ma swietny BIOS do OC. Wykrecisz z procka siódme poty i nawet przy tej karce bedzie jeszcze dlugo gral (i spal) spokojnie. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie mam już bardzo słaby sprzęt chciałbym dokupic jakieś nowe częsci do niego np. procesor,ram itd.

Znalazłem cos takiego na allegro

http://www.allegro.pl/item278810854_msi_k7...500_graty_.html

I nie wiem czy może kupic taki zestawik, czy sie opłaca?

Mój dotychczasowy komp to:

AMD Duron 1,1GHZ radeon 9550 128mb 256 Ram płyta główna

Askock K7S41

Chipset SiS 741+963L

Typ gniazda procesora Socket A Ilość procesorów 1

Obsługiwane procesory AMD Athlon, Athlon XP, Duron

FSB [MHz] FSB 400/333/266/200 MHz Rodzaj pamięci DDR400/333/266

I

lość gniazd pamięci 2 x DDR DIMM Max. obsługiwana pamięć [GB] 2GB DDR

Złącze AGP AGP 8X/4X 1.5V

Ilość złącz PCI PCI 2 slots, PCI 2.2

Złącza HDD IDE 2 x ATA 133/100/66/33

Zintegrowana karta graficzna ntegrated Real 256E 3D Graphics Memory Max. 64MB

Zintegrowana karta muzyczna AC97 CODEC 5.1 CH Audio

Zintegrowana karta sieciowa 802.3u, 10/100 Ethernet LAN, WOL supported

Bios 2Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 2.3.1, PnP

Ilość portów parallel / serial 1 / 1 (na śledziu) Ilość portów PS/2 Keyboard PS2 x1 Mouse PS2 x1

P

orty USB USB2.0 4 ports default on rear panel + 2 ports upgrade via header

Port Firewire nie Standard MicroATX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu zbieram kase na nowego kompa [mam juz 1100zł :D], a cenowo chce zmiescic sie w 1500zl. pewnie do czasu, az potrzebna sume bede mial ceny sie zmienia, ale z tego co narazie zaobserwowalem w tych granicach cenowcyh lepsza bedzie konfiguracja amd/ati niz intel/nvidia. oto moje konfigi [ceny wg. komputronika]

Płyta: Asus M2N nForce 430 MCP [223zł]

Pamięć: GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz [205zł]

Grafika: Radeon X1950 Pro PowerColor 512MB TVHD / 2xDVI ArcticCooling [499zł]

Procek: AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ BOX (Socket AM2, 65W) [262zł]

Obudowa: Modecom Harry - czarna - bez zasilacza [129zł]

Zasilacz do obudowy: Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W [163zł]

Chłodzenie procka: Pentagram Freezone NXC-100 Cu [85zł]

RAZEM: 1576 ZŁ

_____________________________

Płyta: Gigabyte GA-965P-S3 Intel P965 [326zł]

Pamięć: GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz [150zł]

Grafika: GeForce 8600 GTS Gainward Bliss 512MB TV & DVI & HDMI (PCI-E) [629zł]

Procek: Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (S775) BOX [263zł]

Obudowa: Modecom Harry - czarna - bez zasilacza [129zł]

Zasilacz do obudowy: Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W [163zł]

Chłodzenie procka: Spire Fourier III SP606B3 [87zł]

Razem: 1747 ZŁ

____________________________________

1 konfig nie dosc, ze [wg. mnie] mocniejszy, to jeszcze tanszy. myslalem nad inna obudowa, ale max wysokosc to 420 [tyle mam miejsca w biurku]. nie potrzebne mi sa w grach full detale w rozdzielczosci 1600x1200 etc, wystarczy plynna gra na srednich. wszelkie rady [nie znam sie za bardzo na chlodzeniach, wiec moglem jakies shity dobrac] mile widziane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias-

Procesor- Bez OC lepsze jest AMD ale jak kręcisz procesor to wybierz INTEL'a.

karta graficzna- W cenie poniżej 1000 zł ATI ma lepsze oferty. Ten Radeon x1950 PRO jest dobrą propozycją ale gdybyś dopłacił jakieś 250 zł to mógłbyś stać się posiadaczem Radeon 3850 Gigabyte 256MB 2xDVI a jest on znacznie szybszy.

chłodzenie-Po co ci? Jeżeli nie kręcisz to BOX'owe chłodzenie wystarczy. Co innego jeżeli bawisz się w OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę graficzno Geforce FX 5500 256RAM czy według was ta karta jest aż tak słaba, bo mi się wydaje, że nie!!!!!!!!!!!!!!!!.

Ale niedługo planuje zmienić ją, co polecacie, jakiej firmy ATI czy INvidia lub innego producenta.

Nie znam się zbyt bardzo na kartach, jeżeli jest ktoś z was, kto się zna dobrze na kartach to prosiłbym o profesjonalne podejście do sprawy.

A prosiłbym o wypisanie plusów i minusów mojej obecnej karty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzi-

plusy:

-niski pobór mocy

-ciche chłodzenie(chyba...)

minusy:

-WYDAJNOŚĆ

-WYDAJNOŚĆ

-WYDAJNOŚĆ

-WYDAJNOŚĆ

-i jescze raz WYDAJNOŚĆ

Do nowszych tytułów absolutnie się nie nadaje a i w starszych mogą być kłopoty. Z tego co wiem pracuje na złączu AGP x8 więc przy wymianie byłbyś ograniczony do starszych kart.

>300 zł

Najlepszym wyborem będzie jakiś Geforce 7600 GS lub GT

>500 zł

Najlepszym wyborem będzie Radeon X1950 Pro PowerColor 256 MB DualDVI + TV/HDTV (AGP x8 ) BOX ArcticCooling

Poniżej 700 zł jescze można by się zastanawiać nad Radeon'em x 1950 XT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias-

Procesor- Bez OC lepsze jest AMD ale jak kręcisz procesor to wybierz INTEL'a.

karta graficzna- W cenie poniżej 1000 zł ATI ma lepsze oferty. Ten Radeon x1950 PRO jest dobrą propozycją ale gdybyś dopłacił jakieś 250 zł to mógłbyś stać się posiadaczem Radeon 3850 Gigabyte 256MB 2xDVI a jest on znacznie szybszy.

chłodzenie-Po co ci? Jeżeli nie kręcisz to BOX'owe chłodzenie wystarczy. Co innego jeżeli bawisz się w OC.

zobacze, jak za te 2-3 miechy [pewnie wtedy bede mial kase] beda staly ceny 3850 512mb [pewnie w tym czasie ram pojdzie sporo w dol]. i pytanko: czy dobra plyta glowna? bo w tym temacie tez jestem raczej zielony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias-

Jeżeli chodzi o tego Asusa'a to raczej nie wiem ale Abit AN52 powinien być dobrą propozycją. Jeżeli chodziło ci o płyte główną pod INTEL'a to warto by było wziąść jakąś płyte główną na nowszym chipsecie P35 ( a nie P965) albo z seri nForce 6xx.

Qua-doW-

Nic nie słyszałem o nForce 780i ale patrząc się na ich specyfikacje, cene i pamiętając jak to było na początku z nForce 680i to wątpie aby były warte uwagi przy swojej cenie ( 800zł< ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję opinii na temat sprzętu który zamierzam kupić:

Grafika: GF8800GT

Płyta główna: Asus P5K-E WiFi-AP

Procesor: Intel Core2 Quad Q6600

Pamięć: DDR2 2048MB 800MHz Geil Ultra (2x 1024MB) CL4

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB cache NCQ (zapis prostopadły)

Zasilacz: 450W Chieftec (Fan 120mm)

I jeszcze pare pytanek:

co do dysku.

1. Czy 16mb cache czy 8mb jest lepsze ?

2 Co to znaczy ten zapis prostopadły?

I pytanko o grafike.

3. Którą wersje 8800GT wziąść ?

Słyszałem ze Zotac jest najlepszy, zakładając ze uda mi sie go dostać to opłaca sie za ok 1200? Bo za ok 1000-1150 moge znaleść Asusa 8800GT ale on jest bez OC ale za to z grą :) Czy ciezko się podkręca 8800GT i czy dałoby sie zrobić taktowanie takie jak w zotacu ?

(sorry za chaos w poście)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum i naszła mnie wielka potrzeba poproszenia Was o radę. Otóż, wraz z moim tatą ustaliliśmy, że będę miał przeprowadzaną modernizację sprzętu. Wydatek maksymalny wynosi 1300/1350 zł.

Części, które poniekąd wybraliśmy:

Procesor: [AMD Athlon 64 X2 5200+ AM2 - 373 zł (promocja)] lub [AMD Athlon 64 X2 5600+ AM2 - 427 zł]

Płyta główna: [Gigabyte GA-MA69G-S3H - 223 zł] (płyta MUSI być z wbudowaną grafiką, w celu późniejszego łatwiejszego opchnięcia komuś)

Karta graficzna: [sapphire Radeon X1950 PRO 256MB - 429 zł] lub [sapphire Radeon X1950 GT 256MB - 419 zł]

Pamięci: [Geil DDR2 PC6400 2x1024MB ULTRA 800MHz CL4 - 179 zł] lub [Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 - 182 zł]

Czy jest to zestaw dobry i czy mógłby być lepszy (zaznaczam, że powyżej 1300 zł nie chciałbym wychodzić)? PROSZĘ WAS o pomoc, czas nagli, a decyzje do podjęcia ważne.

Z poważaniem,

szukający pomocy wśród zacnych znawców sprzętu,

eBayo.

PS. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, lub szerszą objętościowo radę, to proszę na GG (numer w profilu powinien się znajdować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gangsta Colt-

Komp jak najbardziej spoko nie mam większych zastszerzeń, aczkolwiek

niektórzy mówią że Geil są awaryjne. Można by je wymienić na jakieś np. patrioty ale nie ma większej różnicy.

1 Lepszy jest 16mb cache.

2 Nie wiem.

3 Z tego co wiem innych kart aż tak bardzo nie podkręcisz ale możesz zainstalować pewne tanie chłodzenie(

http://www.frazpc.pl/artykuly/570/8800GT/+...io/i/skutecznie ) i wtedy nie będzie z tym kłopotów.

eBayo-

procesor- Weź AMD Athlon 64 X2 5200+ ale w technologi 65 nm. Będzie on minimalnie wolniejszy, a będzie zżerać mnie energi.

pamięci- Niektórzy mówią że są awaryjne. Można by je wymienić na jakieś np. patrioty ale nie ma większej różnicy.

karta graficzna- Weź radeon'a PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem alternatywną grafikę:

Sapphire Radeon X1950 PRO 512MB DDR3 DVI PCI-E BOX za 472 zł, <- opłaca się?

co do pamięci, to mam w zestawie Patrioty DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0... chodzi Ci o te, czy jakieś inne?

No i na koniec: nie mogę nigdzie znaleźć tych 5200+ w technologii 65 nm... możesz podrzucić jakiś link?

EDIT: A co z płytą główną? Taka jest dobra, czy może inna z grafiką m/w w tej cenie jest lepsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eBayo

Jezeli mozesz wydac prawie 500zl na karte to zdecydowanie warto by rozwazyc zakup tanszego procesora np 4200/4600{szczegolnie ze plyta nadaje sie do OC ,jezeli OC odpada to mozna oszczedzic pare dych kupujac nizszy model Gigabyte lub innej firmy na tym samym chipsecie AMD690} i dolozenie do znaczaco wydajniejszej karty HD3850 o ile jest/bedzie dostepna w sklepie w ktorym kupujesz i nie kosztuje wiecej niz 680zl za wersje z 256MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

Znalazłem na benchmarku te karty 2850 256 MB takich producentów:

PowerColor: 699 zł,

HIS: 729 zł,

Gigabyte: 739 zł,

Sapphire: 739 zł,

ASUS: 749 zł.

Wiem, że Sapphire jest najlepszy (tzn. tak myślę), ale czy np. PowerColor to dobra marka, czy raczej lipa? Zależy mi na subiektywnej odpowiedzi, bo kasa jest duża do stracenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eBayo

Subiektywnie oceniam produkty PowerColor jako bardzo srednie,zwyczajne referencyjne karty z referencyjna wydajnoscia i mozliwosciami ,raczej nie sprawiaja masowych problemow z awaryjnoscia z tego co mi wiadomo ,choc przydaly by sie obiektywne oceny posiadaczy ich produktow,benchmark sklep to tak naprawde komputronik ,mysle zewarto sprawdzic czy mozna by gdzies to wszystko dostac troche taniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż kupuje komp

Procesor Intel Core 2 Duo E4600 2,4GHz

GeForce 8600GT Asus 512MB Silent EN8600GT Silent/HTDP/512M/A

Dysk Samsung 160GB 7200 8MB HD161HJ

Ramy 2x1GB Kingston

Zasilacz jeszcze nie wybrany

I kilka pytań :

1. Czy polecacie do tego zestawu płytę główną Asus p5k pro ?

2. Czy Gigabyte robi dobre płyty ?

3. Jaki zasilacz (moc) do takiego konfiga ?

4 . czy dobry jest zasilacz Zasilacz ATX 400W P4 ?

5. Noob-question , ale zadam

Jaka ma dokladna moc procesor podany w konfigu ? Czy jest to 2,4 x2 (4,8 ) ?

z gory dziekuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, tylko odpowiedz sobie na pytanie, czy wersja pro jest Ci potrzebna, czy zwykła nie starczy.

2. W moim odczuciu dobre, ale nie świetne czy rewelacyjne. Przy czym to jest ogólne odczucie co do firmy.

3. 400W - 420W spokojnie wystarczy. Myśląc z zapasem 480W - 500W.

4. Nie podałeś firmy, więc zakładam że jest to no-name'owe śmiecie. Więc odpowiedź brzmi: nie. Ever robi bardzo fajne i całkiem tanie zasilacze.

5. Moce obliczeniowe (czy dokładniej taktowania) rdzeni się nie sumują. Niemniej jeśli program potrafi korzystać z wielu rdzeni, to będzie chodził szybciej niż na jednym rdzeniu. Poza tym zawsze na jednym rdzeniu możesz robić "coś", a na drugim coś innego - zadania nie będą sobie wyrywać procesora. To w takim wielkim uproszzeniu.

PS. Podaj ile planujesz / możesz wydać na nowy sprzęt, bo wydaje mi się, że konfiguracja mogłaby być lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu przymierzam się do kupna nowego komputera, a że dolar stoi nisko mój umysł zwrócił się w stronę ebay.com ;-)

Otóż wybrałem sobie nast. konfigurację:

Link do strony:

LINK

Intel CPU :

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, 1066FSB (Quad Core) 8000K

Intel CPU Fans :

Cooler Master Intel Heavy Duty fan

Intel Motherboards :

ASUS P5KC P35, DDR3 & DDR2, 1333FSB, X-Fire PCI Express,1Gb LAN, iEEE

DDR2 memory :

4GB (2x2GB) PC6400 DDR2 800 Dual Channel

PCI-Express Video cards :

GeForce 8800GTX 768Mb PCI EXpress 16X dual head, tv out

Hard Drives :

250.0GB Maxtor/ Seagate 7200rpm SATA2 UDMA 300 16m Cache

Hard Drive Fans :

Hard Drive Dual Cooling Fan Internal

DVD Recorders :

Sony 18x DVD Recorder Dual Layer +R/RW -R/RW (black)

Sound Cards :

AC 97 3D Full Duplex sound card (onboard)

Network Cards :

Ethernet network adapter (onboard)

Cases :

Nikao Black Neon ATX Case w/ Temperature control, front USB & iEEE

Case Fans :

Dual Case Fans 80 mm DC fan (two fans)

Power Supply :

Okia Extra Quiet 650W ATX Power Supply, SLI Ready

Operating Systems :

Microsoft Windows Vista Home Basic DVD

Nie bez powodu wyszczególniłem płytę główną, o nią szczególnie chciałbym zapytać. Mianowicie usłyszałem i przeczytałem wiele, często skrajnie różnych opini o modelu P5K oraz firmie Asus...

Od znajomych - Asus robi kiepskie płyty

W jednym z CDA, w konfiguratorze i testach sprzętu - pochwały dla P5B oraz ogólnie że Asus jest OK

Fora internetowe - od narzekań że ma 'spięcia' z innymi podzespołami, przez to że ma tylko tylko 3 fazy [tego nie jestem pewien] do tego że Asus to b. dobra firma, a model P5K jest bardzo dobry.

Czy mógłbym prosić Was o opinie na temat tego zestawu a szczególnie płyty głównej?

Ps.1 - Spotkałem się z poradami dotyczącymi kupna płyt firmy Gigabyte, Foxconn itp. ale niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć na ebay w konfiguratorach a do tego tylko ograniczają się moje możliwości poszukiwania niestety... 0 doświadczenia w kupowaniu w internecie, tym bardziej za granicą... Zaś w Polsce taki zestaw... No cóż, wydaje mi się lekko nie osiągalny, moje fundusze są około 4000zł [ Powyższy zestaw kosztuje ok.1610$]

Ps.2 - Czy jeżeli ktoś znający się na sprzęcie mógłby ewentualnie przejrzeć ten konfigurator i zaproponować z niego jakiś lepszy jego zdaniem podzespół? W miarę możliwości zaznaczając co można by zmienić na słabsze by cena pozostała mniej więcej na obecnym poziomie?

Z góry dziękuje za pomoc! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy komputer w Media Markt i był na nim odrazu zainstalowany Windows Vista . Jako , że ostatnio miałem małą stycznosć z komputerami , o Viście nie mam zielonego pojęcia . Tak więc da się ją spokojnie normalnie usunąć z kompa i zainstalować na niego XP ?

Czy będą związane z tym jakieś utrudnienia komplikacje itp bo Vista to podobno niesamowicie upierdliwy system :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...