Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Oto moja propozycja ustalona wg cennika Agito :

plyta glowna - Asus COMMANDO - 511zl

procesor - Intel C2D E6750 - 584zl

RAM-y - Geil 4x1024MB BLACK DRAGON 800MHZ CL4 - 469zl

grafika - 2x MSI GeForce 8800 GT OC 512MB DDR3 - 964x2 = 1928zl

HDD - Samsung SpinPoint T166S HD501LJ 500GB NCQ - 376zl

zasilacz - Pentagram Silent Force PSF 620-A12S 620W - 246zl

do tego jakas obudowa + naped ~ 400zl

Razem wychodzi jakies 4500zl. Oczywiscie to tylko moja propozycja. Ram-y jakie dalem maja 800MHz i sa w 4 kosciach (sam nie wiem czy to dobrze czy zle), na dysk dalem 500GB jednak, troche drozsza plyte no i moze za duzo na dvdrw i obudowe policzylem. Sa jeszcze tansze wersje 8800GT Palita, wiec co do RAM-ow np to mozesz sobie za te 469zl kupic jednak te 1066MHz i inna plyte lub za roznice moze i nawet starczy na te 4GB RAM. Cos tu chyba pokrecilem ale nie wiem co :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Noszę się z zamiarem kupna laptopa w niedługim czasie. Wiadomo -> studia, wyjazd - coś trzeba ze sobą mieć :] Przeczytałem artykuł w p-ostatnim CDA w NDSN o latopach (duuużo pomaga!) ale wciąż nie wiem, od jakiego modelu karty w ogóle się rozglądać.. Od którego modelu warto się rozglądać, jeżeli chciałbym na laptopie pograć w świeże tytuły, takie jak np. Wiedźmin? Wystarczy średnia Nvidia GeForce Go 7400 czy dopiero patrzeć na karty od 7600 i 7600 GT wzwyż? I jakie jest porównanie kart z serii GeForce 8xxx do serii GeForce 7xxx? I w ogóle jak Wam (posiadaczom laptopoów) gra na nich? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu zebranych :P

Planuję zmodernizować komputer. Tak się ostatnio zastanawiam, czy nie przesiąść się ze stacjonarki na laptopa. Gdyby chodziło tylko o gry, to chyba z nich bym zrezygnował. Ale zajmuje się również muzyką, więc... już dwie rzeczy przemawiają za pozostaniem przy stacjonarce. Codo fundzuszy, mam ok 3500 zł na nowy komputer (może być więcej, ale najlepiej gdybym zmieścił się wtym przedziale cenowym). Co sobię wypatrzyłem, a no taki zestawik:

Płyta Główna:

Chciałem brać Nvidii ale.... podobno nowa seria n-Force jest totalnym nieporozumieniem, dlatego postanowilem wybrać chipset Intela - P35.

Asus P5K Intel P35 lub Gigabyte GA-P35-DS3

(z tym że do Asusa mam większe przekonania - od samego poczatku praktycznie mam każdy komputer na Asusie, no i nienarzekam. Chociaż z drugiej strony, moja siostra ma Gigabyte i również wszystko lata elegancko).

CPU:

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX

lub

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

(oba w takiej samej cenie)

GPU:

GeForce 8800 GT 512 MB (nie wiem tylko, jakiej firmy - prawdą jest to, żeby dobierać kartę graficzną takiej samej firmy jakiej jest płyta? Bo z GF ósemek GT to fajnie wygląda fabrycznie podkręcony Gigabyte - i przy okazji pytanie, czy fabrycznie podkręcony będzie się kręcił wyżej? tak jak te niepodkręcone czy może porpostu to już jego max opór?) Acha, i jeszcze jedno, podobno wersja GT jest dość głośna - bardzo :/?

RAM:

Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 Low-Latency czy może

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 ?

Dysk Twardy:

Obecnie mam Seagate Barracuda 7 120 mb buffor 8 na ATA 100 - opłaca się to wymieniać na Sata? Jeśli tak to na jaki dysk? Słyszałem że Caviary są na sacie bardzo dobre. Jeśli opłaca się wymieniać to coś cichego, coś co ma 250 GB. (najatrakcyjniejsze pod względem cena/ilość GB)

Nagrywarka DVD:

Obecnie zbudowany na NEC'u TDK 880N. Ładnie, cichutko pracuje - ale ma problemy z odczytaniem nagranych niektórych płytek przez siebie - nie wiem czy wina jest taśmy czy nagrywarki... no i teraz są nagrywarki na SATA. Jeśli wymieniać, to na jaką? (chodzi o dobry sprzet, nie chce żadnego Lite On'a - bo już mam doświadczenie z tym sprzętem - działa do końca gwarancji a później...)

Zasilacz:

Czy mój Chieftec 420W -> model HPC-420 z dwoma wentylatorami - wytrzyma to? Dodam, że do komputera podłaczona będzie karta muzyczna m-audio lub emu, mixer oraz 2 syntezatory pod port MIDI, czytnik kart pamięci pod usb, mysz pod usb i okazjonalnie aparat/telefon/kamera cyfrowa. Jeśli nie wytrzyma, to wyczytałem bardzo pochlebne opinie o zasilaczu -> Be-quiet Dark Power PRO P6 ATX 530W - przy okazji, wie ktoś może co to jest wychładzanie zasilacza po wyłączeniu komputera? (ten model to ma, ale na czym dokładnie to polega nie wiem - może ma ktoś taki zasilacz to mi podpowie ;) )

Obudowy nie chce zmieniać, bo obecnie mam Chieftec LCX-01B-B-SL z serii Mesh.

Teraz ostatnie pytanie. Od stycznia mają wyjść podobno mocne wersje kart 8800 GTS. A niedługo po nich nowa seria 9800. Co więcej, pomijają nawet karty, od drugiej połowy stycznia, rzekomo mają stanieć bardzo wydajne procesory - penryny. Teraz nie wiem, czy na nie czekać, czy może porpostu nie zważać na to i kupić sobie w końcu ten komputer :] O to proszę osoby, które się bardziej znają na tym rynku niż ja, wiadomo że nie można nigdy tego do końca przewidzieć, ale ktoś kto jest już w tym troszke dłużej napewno wie jak to wygladało kiedyś i czego można się spodziewać (zwłaszcza o intelu).

Obecna konfiguracja: Płyta: Asus A7N8X, Procesor: Athlon 2500+, RAM: Kingston 512 mb, Grafika: Asus GeForce Ti 4200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, ten nowy kompik :

1.Plyta glowna Asusa to dobry pomysl. Generalnie Asus faktycznie robi dobre plyty, model p5k nie jest tu wyjatkiem. Dobry, dolidny produkt.

2.Procek - moglbys sobie niby wziasc tego Quad, pytanie czy te aplikacje, czy w czym tam obrabiasz/tworzysz/inne ta muzyke obsluguje 4-rdzeniowe procki. Jesli nie to lepiej brac e6750/6850.

3.GPU - Multiplatformowi producenci z pewnoscia chcieliby zeby kupowac sprzet tylko z ich fabryk. Natomiast praktycznie nie slyszalem i nie widzialem jeszcze zadnych roznic w kupnie karty np Palita a plyty glownej Abita. Karty fabrycznie podkrecone sa z reguly drozsze i faktycznie osiagaja juz niemal szczyt swych mozliwosci - choc nie zawsze, czasem np maja lepsze timigni pamieci, lepszy (sprawniejszy lub glosniejszy...) system chlodzenia i mozna jeszcze troche z nich wycisnac. Szukaj karty z jakims niereferencyjnym chlodzeniem jesli zalezy ci na wzglednej ciszy.

RAM - oba modele sa dobre, choc ja wolalbym Patrioty. Jakos bardziej zaufane no i sprawdzone produkty.

HDD - jesli zostanie ci kasa na dysk to kup sobie jakis jednak. Roznica w odczycie/zapisie miedze ta stara ATA100 a S-II jakas jednak jest. Najbardziej oplaca sie kupowac teraz modele 320 lub 500GB.

Zasilacz - Noo moze przydac sie nowy. Co do firmy - generalnie wszystkie zasilacze znanych marek (takich jak Pentagram, Chieftec, ModeCom Feel III, Tagan, BeQuiet, OCZ - czyli powyzej 200zl :P) sa dobre. Ten teraz moze wystarczyc ale tak na styk gdzies. Poszukalbym nowego.

No i na koniec piszesz o tych cenach, czekaniu itp. Ja powiem tak : lepiej raz kupic porzadnego, sprawdzonego konfiga i miec spokoj niz wiecznie czekac na obnizki cen, nowe modele itd. Wtedy nigdy sie nie doczekasz bo co pol roku wychodza nowe procki, grafiki, chipsety itd :D Jak chcesz czekaj - pytanie ile i czy rzeczywiscie warto (np meczyc sie ze starym kompem....). 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt. płyty głównej, też decyduje sie chyba na Asusa - ale sporo osób poleca jednak tego Gigabyte.

Taak, ten nowy kompik :

2.Procek - moglbys sobie niby wziasc tego Quad, pytanie czy te aplikacje, czy w czym tam obrabiasz/tworzysz/inne ta muzyke obsluguje 4-rdzeniowe procki. Jesli nie to lepiej brac e6750/6850.

Tzn. Lepiej brać ze względów technicznych czy ekonomicznych? Quad jest wolniejszy w aplikacjach przeznaczonych dla procesorów jedno/dwu rdzeniowych - czy chodzi tylko o cenę? I czy ogólnie ten Quad jest wolniejszy od tego Duo? Na którym będzie szybciej? (ogólnie we wszystkich apliacjach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został przy Asusie.

Wiadomo że 4 rdzenie to więcej niż dwa... Ale pytanie brzmi, czy będziesz to wykorzystywał. Prawdą jest, że bardzo mało aplikacji potrafi wykorzystywać więcej niż jeden rdzeń, więc nawet jeśli miałbyś ich więcej, to i tak część będzie się nudzić (chyba że im zapuścisz klienta seti@home:P). Z resztą 2-rdzeniowca można podkręcić.

Musisz ocenić sam, czy jest Ci potrzebny taki kombajn, czy 2 rdzenie Ci nie starczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witam ponownie wszystkich.

Chce sobie do 1200 zł złożyć kompa, ale tylko skrzynkę i to bez dysku twardego i nagrywarki.

W takim razie chodzi o:

Procesor

Płyte główną

Pamięci

Obudowę

Kartę graficzną

Myślę, że w takiej cenie da rady złożyć kompa na którym chodziłyby nowsze gierki ;) Nie mówie tu ofc o full detalach, ale low/medium.

Moja propozycja to

Athlon 64 X2 Dual Core 4200

Asus M2N-E SLI

Kingston 2GB 667MHZ DDR2

Obudowa z zasilaczem 400W

Asus Radeon HD2600XT 256MB DDR3 (128 bit)

Dysk jaki posiadam to barracuda 160GB

Co o tym myślicie? Czy można by było złożyć wydajniejszy komputer w tej cenie? Dobrze byłoby gdyby ewentualne linki podawane były w tym http://sklep.optimeks.com.pl/ sklepie.

Z góry dziękuje za ewentualnie podpowiedzi. :)

PS. Jak myślicie, czy na takim kompie dałoby się jakoś sensownie (bez zaciachów) pograć w wiedźmina ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie jest zly ,osobiscie proponuje wymienic plyte na tansza bez SLI i wziac wyzszy model procesora np MSI k9AGM2[188zl], plus X2 4400/4600[280/311zl],zdecydowanie obudowa i zasilacz osobno ,minimum ModeCom MC 350W[118zl] i do tego jakas tania obudowa Spire[89zl],karta graficzna Palit Sonic 8600GT[388zl] bedzie znacznie lepszym wyborem,ceny i modele sa z tego sklepu do ktorego link dales ,mysle ze powinienes sie zmiescic w 1200zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując:

MSI K9AGM2-L, ATI RS690V, DualDDR2-800, SATA2, RAID, LAN, VGA, mATX 188.00

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600 Socket AM2 BOX 311.00

Zasilacz Mode Com MC-350 ATX 2.0, 350W PFC 118.00

Spire obudowa komputerowa SP-102S srebrna ( bez zasilacza ) 83.00

Asus EN8600GT GeForce 8600GT 256MB DDR3, HDTV/DualDVI, PCI-E, BOX 361.00

Kingston 2048MB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 SODIMM 176.00

= 1230.00

Pamięci SODIMM Są dużo wolniejsze od normalnych DIMM'ów ?

Dlaczego lepiej wybrać Geforce 8600, niż radeona 2600?

Ah, i jakoś pewniej się czuje z Asusem, a nie palitem. Ale jeżeli jest to jakaś znacząca różnica to chciałbym sie o tym dowiedzieć, wtedy zamieniłbym Athlona 4600 na 4400 a kupił tego Sonica : )

Dzięki wielkie za porady ;) I czekam na następne :D

Ps. 350W napewno sobie z tym poradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedaykin, lepszy jest GF 8600 do gier, co pokazało wiele testów i tak samo jak Rezydent_KGB radzę ci kupić od Palita. Właściwie to mało mi się podoba pomysł 2GB RAMU za 176 zł (!) mają bardzo słabe taktowanie (667). Radziłbym coś mocniejszego z 1 Gigówek niż słabego 2 GB. I 350W powinno dać radę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci, to się nie zgodzę. Zawsze lepiej mieć więcej, a troszkę wolniejszych (które spokojnie można podkręcić).

Natomiast odnośnie grafiki się zgadzam - palit gf 8600gt sonic+ to bardzo dobry zakup.

Jeśli mam być szczery to rozważyłbym zmianę płyty głównej - zakup mATX może Ci się odbić jak będziesz chciał modernizować sprzęt. Szkoda, że w "Twoim" sklepie nie mają abitów.

Porównałbym ceny z jakimś sklepem internetowym (np agito), czy koszty łącznie z przesyłką nie będą niższe lub porównywalne.

W razie potrzeby ciąłbym wydatki na procesorze - zawsze możesz wziąć niewiele wolniejszy 4200+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedaykin, lepszy jest GF 8600 do gier, co pokazało wiele testów i tak samo jak Rezydent_KGB radzę ci kupić od Palita. Właściwie to mało mi się podoba pomysł 2GB RAMU za 176 zł (!) mają bardzo słabe taktowanie (667). Radziłbym coś mocniejszego z 1 Gigówek niż słabego 2 GB. I 350W powinno dać radę :D

Czyli ogólnie rzecz biorąc lepiej kupić 1GB DDR2 taktowane na 800?

A co do palita to według Ciebie lepiej zrezygnować z lepszego procka na rzecz karty?:> W sumie to rzeczywiście możesz mieć rację, a co do pamięci to prawda, zawsze kiedyś mogę dokupić drugą kostke i też będzie hulać : )

[EDIT po przemyśleniach :D] A co do Pana wyżej (nie zauważyłem posta ;P), to może podałbyś nazwę jakiegoś abita który byłby dobrym/ekonomicznym wyborem ? : )

Może akurat mają coś takiego na stanie...

Co do pamięci to się jeszcze zastanowie : ) ale raczej wezmę 2GB 667mhz.

I czy te za 176 zł napewno będą takie złe ?

http://sklep.optimeks.com.pl/go/_info/?id=228071 Może coś takiego corsaira?

http://sklep.optimeks.com.pl/go/_info/?id=230657 Bo to patrząc na cenę conajmniej dziwne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedaykin

Wspomniany Abit a szczegolnie bardzo popularny AN52 jest nieco ciekawsza i niewiele drozsza

propozycja ale w sklepie ktory wybrales nie sprzedaja produktow tej firmy ,jezeli nie planujesz zmiany miejsca zakupu czy dodawania wielkogabarytowych kart graficznych w parze z duza iloscia roznych kart PCI w co watpie to tamta plytka MSI spokojnie wystarczy ,poprostu jest mniejsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedaykin

Bardzo popularny Abit AN52 jest niewiele drozszy ale w twoim sklepie nie sprzedaja produktow tej firmy ,jezeli nie planujesz zmiany miejsca zakupu i dodawania wielkogabarytowych kart graficznych w parze z duza iloscia kart PCI to tamta plytka MSI spokojnie wystarczy ,poprostu jest mniejsza ,

KK, czyli ogólnie to mam problem tylko z pamięcią RAM:

MSI K9AGM2-L, ATI RS690V, DualDDR2-800, SATA2, RAID, LAN, VGA, mATX 188.00

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400 Socket AM2 65W BOX 285.00

Zasilacz Mode Com MC-350 ATX 2.0, 350W PFC 118.00

Spire obudowa komputerowa SP-102S srebrna ( bez zasilacza ) 83.00

Karta grafiki PALIT XpertVision GeForce 8600GT Sonic, 256MB, DDR3 (128bit),

PCI-E, TV/DVI, BOX 389.00

Kingston 2048MB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 SODIMM 176.00

or

Corsair 2X1024MB 667MHZ DDR2 non-ECC CL5 DIMM 139.00

= 1239.00/1202.00

Jak myślicie, co będzie lepszym wariantem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp złożony wyżej już zamówiony, a teraz chce złożyć coś tańszego dla siostry.

Gra jaka głównie ma tam hulać to sims 2 :roll: (nie wiem co one w tym widzą) no i może jakieś strzelanki (Far cry np. na low detal fajnie by było gdyby sobie chodziło ;) )

Nie chce przekroczyć 950 zł a sklep w którym składam to znów http://sklep.optimeks.com.pl

No i teraz konfiguracja którą wybrałem:

:arrow: AMD ATHLON 64 X2 Dual Core 4200 Socket AM2 89W 266.00

:arrow: Gigabyte M61SME-S2 ze zintegrowanym GeForcem 6100 (myślę, że poradzi sobie właśnie z takimi grami, jeżeli jestem w błędzie to prosiłbym o wyprowadzenie mnie z niego : ) ) 154.00

:arrow: Dysk Seagate Barracuda 7200.10; Serial Ata/300; 2mb Cache; 160GB 171.00

:arrow: Kingston 1024MB 667MHz DDR2 ECC CL5 DIMM 81.00

:arrow: Obudowa B11, Midi Tower, zasilacz 350W, (srebrna) USB 2.0 158.00

:arrow: LG SuperMulti DVD+/-R 20x, DVD+RW 10x, SecurDisc 100.00

= 930.00

Czy zaprowadzilibyście jakieś zmiany w tym zestawie, jeżeli tak to znów moja prośba żeby ceny podawać w tym http://sklep.optimeks.com.pl/ sklepie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to drogi jakis ten sklep. Co ci tak na nim zalezy ? Na tej 6100 powinny te gry chodzic ale zdecydowanie gorzej i mozna sie spodziewac zaciachow. Co do ewentualnych zmian w konfigu to ja bym wial PDC E2140 i ASRock 4CORE1333-FullHD. Procek za nizsza cene troche wydajniejszy, a plyta ma calkiem wydajna grafike (jak na zintegrowane rzecz jasna). Far Cry spokojnie chodzi, a Simsy to beda smigac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nayem-

Co ludzi w błąd wprowadzasz?AMD ATHLON 64 X2 Dual Core 4200 jest wydajniejszy od Pentium Dual Core E2140. W rankingu Chip'a( 12/2007) nawet Athlon X2 3600+ jest wyżej w rankingu od tego pentiuma...

Fedaykin-

nayem pod Intela podał chyba (tak mi się wydaje) dobrą płyte. Aczkolwiek lepiej w tej cenie sprawdzi się Athlon + jakaś płyta ze zintegrowanym układem graficznym radeon x1250. Swoją drogą nie lepiej by wziąść płyte micro-ATX i włożyć to w jakąś mniejszą obudowe?

Apocalipse-

Nie znam do końca wymagań simsów ale wydaje mi się że zdecydowanie przesadziłeś. Aczkolwiek do 2 GB RAMU warto by dołożyć i w razie czego kupić w przyszłości karte graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem fanem INTELA i twierdze ze PDC rzadzi, a CHIP swoja droga dla mnie nie jest opiniotworczym czasopismem :D A dlaczego uwazam ze PDC jest lepszy ? Poniewaz teraz naprawde sporo ludzi bawi sie w OC. A po OC ten procek wymiata i przypuszczam ze bylby wyzej w tym rankingu CHIP-a czy gdziekolwiek indziej :) Choc to tez zalezy za jaka kase. Na tego E2140 + przyzwoita plyte trzeba dac ok 500zl, natomiast z AMD idzie sie zmiescic w jakies 4 stowki. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nayem-

A ja jestem fanem AMD.Ale co z tego?Doradzam ludzią co lepsze. A w tym przypadku Athlon będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Przy podobnej cenie będzie wydajniejszy. Zresztą jest to komp dla siostry Fedaykin'a. A myślisz że będzie ona się bawiła w podkręcanie?Jakoś wątpie. Zresztą wydajność Athlona wystarczy do zastosowań a jak sam powiedziałeś wyjdzie taniej. A za tą stówe można dołożyć 1 GB ram'u.

p.s.Bym zapomniał. Też nie uważam CHIP'a za opiniotwórcze pismo (czasami piszą rzeczy z którymi się całkowicie nie zgadzam). Nie mniej jest to zawsze jakiś argument.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi pasuje oprócz tego Asrocka, jakoś boję się tej firmy jeżeli chodzi o płyty główne...

Wolałbym jakiś zestaw na AMD, bo podkręcać napewno nie będę, w takim razie chodzi tylko o dobór płytki.

A co do simsów 2 to ze wszystkimi dodatkami chodzą bezproblemowo na Athlonie 2400, Geforce 5500 i 1024 DDR 400 ; )

A tak wogóle, to ten komputer który właśnie jest w fazie składania będzie wydajniejszy od tego podanego linijke wyżej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...