Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Tak czy siak, czy na PDC czy na X2 giery chodza :) Natomiast jesli ma smigac ten Far Cry i Simsy trzeba sie rozgladnac za jakas plyta z porzadna zintegrowana grafika. Ja mam np tego Asrocka 4CORE1333-FullHD z x1250 i naprawde grafa daje rade (byle do radka 3850 8) ). Natomiast dla AMD proponuje np MSI K9AGM3-FD z taka sama grafika i w formacie microATX. Da rade i jest tania. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nayem

A no taka smutna informacja dla cienie, koolega robi testy, platfroma AMD, plyta ASUS M2N32, CPU Athlon 5200@ 15%, Intel to: Asus P5k, C2D E4300 15%, różnica w grach 2 fps dla intela, różnica w ceny.. dośc duża, ale intel i tak jest lepszy( choc ja zostane przy AMD... :D ).

Phenom

Jak ktoś kupi niech napisze... :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> M@TH3V : Hmm mnie sie zdaje czy tez cenowo miedzy E4300 a Athlonem 5200 nie ma zadnej roznicy ? Zwlaszcza jesli doliczyc ceny plyt glownych :P To jest temat na inna dyskusje. Bo tez to nie jest dyskusja o wydajnosci prockow w grach przy 8800GTX tylko pytanie o kompa za 950zl ze zintegrowana grafika. Do czegos takiego wystarczy wszystko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI K9AGM3-FD, AMD 690G, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, VGA, mATX 192.00

( Zintegrowana karta graficzna ATI Radeon Xpress 1250 )

AMD ATHLON 64 X2 Dual Core 4200 Socket AM2 89W 266.00

Dysk Seagate Barracuda 7200.10; Serial Ata/300; 2mb Cache; 160GB 171.00

Kingston 1024MB 667MHz DDR2 ECC CL5 DIMM 81.00

Obudowa B11, Midi Tower, zasilacz 350W, (srebrna) USB 2.0 158.00

LG SuperMulti DVD+/-R 20x, DVD+RW 10x, SecurDisc 100.00

= 968.00

Takie zamówienie poszło.

A tak na marginesie, gdyby do tej płyty 8600GT to ATI z NVidia się nie pogryzą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI K9AGM3-FD, AMD 690G, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, VGA, mATX 192.00

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400 Socket AM2 65W BOX 285.00

Zasilacz Mode Com MC-350 ATX 2.0, 350W PFC 118.00

Spire obudowa komputerowa SP-102S srebrna ( bez zasilacza ) 83.00

Karta grafiki PALIT XpertVision GeForce 8600GT Sonic, 256MB, DDR3 (128bit),

PCI-E, TV/DVI, BOX 389.00

Corsair 2X1024MB 667MHZ DDR2 non-ECC CL5 DIMM 139.00

Widzę, że jesteś zorientowany w temacie, w takim razie zapytam tylko o to, czy ten komp będzie już w stanie pociągnąć nowsze gierki? Bo właśnie takie zamówienie złożyłem przedwczoraj i teraz jest ostatnia szansa żeby coś odwołać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokooojnie. Wlasnie taki typowy teraz konfig spokojnie starcza do gier i ma jeszcze duzy zapas mocy. Wydajny procek, 2GB RAM-u spokojnie starcza no i firmowo podkrecona grafika pozwola Ci na odpalenie praktycznie wszystkich nowych gier (lacznie z Crisisem, spokojnie 8)) w normalnej (1024, 1280) rodzialce i z wlaczonymi 'ulepszaczami' obrazu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jeszcze przed świętami kupić nowy komputer. Wybrałem już wszystkie podzespoły:

Intel Core 2 Duo E6850

Asus P5E3 Deluxe Intel X38

Corsair DominatorDDR3 2x 1GB 1800MHz CL7 DHX

Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Gamer - Fatality Pro Edition

Seagate Barracuda 7200.11 500GB 32MB cache, SATAII

Thermaltake Soprano DX

Be-quiet Dark Power Pro BQT P6 PRO-600W

oraz kartę graficzną - EVGA GeForce 8800GT 512MB KO

ze względu na to, że i tak wymienie ją w przyszłym roku na jakiś high-end z serii 9x00, czy jak ją tam nazwą i nie chce kupować teraz GTXa.

I tu pojawia się problem - karta jest prawie niedostępna. Wie ktoś może jakie sklepy sprowadzają egzemplarze na zamówienie albo kiedy karta będzie dostępna normalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

planuje modernizacje "machiny do zarywania nocy" :P

W tej chwili zaciąłem się na płycie głównej, wiem, że ma mieć socket 775, wiem ze ma chodzić na ddr2, wiem ze potrzebuje 2xPCI-E i wiem, że interesują mnie w zasadzie 2 firmy: ASUS & GIGABYTE z lekkim naciskiem na to drugie.

Nie mam natomiast pojęcia na jaki chipset się zdecydować... zależy mi na dobrym wsparciu dla SLI (w planach 2x GF8800, jak się uda to GTX :) )

A więdz teraz pora na sprecyzowanie pytania:

Na jaki chipset powinienem się zdecydować? Iść w nforce(680?), czy raczej X38, lub P35? A może jeszcze coś innego?

Mile widziane propozycje płyt gł. spełniających wyżej wymienione oczekiwania :)

Pewnie powinienem dodać ile chciałbym przeznaczyć na płytę główną, no więdz chciałbym przeznaczyć tyle ile trzeba żeby było dobrze, ale żeby nie płacić dziwnych pieniędzy za cos czego takich kwot warte nie jest, albo żeby się za 1,5miecha nieokazało że mam przestarzały sprzęt, a jakaś nowinka wyszła by mi w sumie taniej.

Ma to być maszyna raczej jakby nie patrzeć do grania i niedokońca jestem pewien czy socket 775 to dobry pomysł (wstawiłbym do tego jakiegoś mocniejszego core2duo), ale może powinienem zastanowić się jednak nad AM2? :-k

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi/rady {niepotrzebne skreślić}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jesli planujesz kupic sobie takie potwory graficzne to trzeba 'ladowac sie' w 775, by procek nie ograniczal w zaden sposob tych smokow :) Jakis E6750/6850, do tego OC i spokojnie wystarczy. Co o chipsetu, nie raz okazywalo sie juz, ze nowe nie znaczy lepsze. Ja proponuje wziasc jakis sprawdzony model plyty na chipsecie P35. Na poczatek podam 2 modele : Asus P5K albo Gigabyte GA-P35-DS3R.

Moja propozycja, jak narazie:

MoBo - ten GByte/Asus - ok 360zl

procek - E6750 - ok 590zl

RAM - GEIL 4096MB 800MHz 4x1GB BLACK DRAGON - ok450zl

HDD - dowolny 320/500GB/wg potrzeb - ok 330zl

naped - j.w. - ok 100zl

grafika - 2xPalit XpertVision GeForce 8800GT - 2x ok900zl = 1800zl

zasilacz - Chieftec CFT-620A-12S 620W - ok 345zl

obudowa - wg potrzeb - ok 200zl

Razem wychodzi jakies 4200zl. Oczywiscie konfig mozna dowolnie pozmieniac. Zasilacz dalem na zapas, w razie gdybys wzial jednak te 8800GTX, bo narazie dalem tez wydajne 8800GT. Taka sugestia co do RAM-ow, ze przy XP-ku system nie obsluzy tych 4GB, wiec musialbys przesiasc sie na Viste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło z biedronki sobie kup nie kompa.... :roll: :lol:

Do 2.5 tysiaczka, ok.

***********************************************************

Komp. M@TH3V advenced pr0... :D :lol:

MOBO:Asus m2n SLI Deluxe - 340zł

CPU:AMD ATHLON 4000+ - 200zł

RAM:PAtrio LLK 800MHz 2*1GB - 190zł... W kwietniu były po 400zł:)

GPU:3850 Radeon- 680zł

HDD:WD CAVIAR 250GB(16MB kaszy) 220zł

Zasilacz:Enermax 500W 380zł.

***********************

Dodatki:

Wiatraki:2*Zalman 80mm 40zł

Obudowa:Raidmax NINJa - 250zł - obudowa super, sam ja kupuje.

jedyne co to może zasilacz jak ktoś nie ma przekonania do enermaxa... to be quiet/tagan.

A teraz monitor... NIE WIEM JAKI CHCESZ ja bym brał dobry CRT po 400zł 19" na giełdach... Belinea np...

RAZEM około 2100zł tak licze, plus ten monitor 400zł, komp jest bardzo fajny.

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z kartą graficzną 8800GT wyklarowała się po wizycie w lokalnym sklepiku sprzedającym komputery - karta ma być w przyszłym tygodniu.

Niestety nie mam szczęścia i nie ma za to pamięci Corsair DDR3 2x 1GB 1800MHz CL7 DHX Dominator i to nie ma ich chyba nigdzie. Wie ktoś dlaczego nie (na stronie producenta są i nigdzie nie pisze że ich jeszcze nie ma w sprzedaży) i ew. kiedy będą dostępne gdziekolwiek w Polsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nickname-

Nie kupuj Ddr3! Nie ma sensu.Patrioty czy GoodRamy 1066 Mhz są ponad 4 krotnie tańsze i a na 99,99% nie poczujesz pomiędzy nimi różnicy. Do tego pamięci ddr 2 1066 Mhz mogą być szybsze dzięki mniejszym opóźnieniem. Lepiej zdecydowanie kupić np. GoodRam DDR2 2 x 1GB 1066MHz PRO lub PDP Patriot Dual ELK 2x 1GBGB DDR2 EPP 1066MHz CL5. A najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie jakiś modułów 2x 2 GB 800Mhz np. PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5. A za różnice w cenie będziesz mógł sobie kupić drugiego geforce'a albo 8800 GTX (pisałeś jednak że on cię nie interesuje). A to co ci zostanie wydasz sobie np. na gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, liczyłem na odpowiedź na pytanie, ale cóż...

I nie, ddr3 nie jest mi potrzebne "żeby szpanować przed leszczami", prawda jest taka, że pozwalają na dalej idący oc ich samych i procesora niż pamięci ddr2 (te konkretne Corsairy mogą działać stabilnie przy 1920MHz CL7-6-6-20 1T na płycie Intel P35 i Core2 Duo E6750 a pewnie nawet szybciej na X38 i lepszym procku); ponadto przy taktowaniu 1800MHz i opóźnieniach 7-7-7-20 2T są wydajniejsze niż najszybsze nawet ddr2 i być może ta różnica nie ma znaczenia teraz ani za miesiąc, ale za pół roku, po premierze nowych 65nm układów nVidii będzie miała - nie będzie ograniczać w żaden sposób wydajności komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestwawik mały:

1 Procesor AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2)

2 Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint S250 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

3 Obudowa Thermaltake Tsunami Black z oknem

6 Karta graficzna GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

7 Karta muzyczna Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

8 Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H54L LightScribe bulk white

9 Płyta główna Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

ewentualnie Asus M2NE SLI n force 500

10 Pamięć RAM 2x Kingston DDR2 1GB 800MHz CL5

co o tym zestawiku myślicie?Całość na komputroniku znaleziona, kosztowała będzie koło 3000plnów.

W razie czego, prosze piszcie, jakich zmian dokonalibyście.

wielkie dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nickname-

Może nie jest to odpowiedź ale Ddr2 nie będą ograniczać procesora i różnica pomiędzy Ddr2 1066 Mhz cl5 a ddr3 1800 mhz cl 7 nie będzie widoczna. Nie wiem z kąd o tej "różnicy" przeczytałeś gdyż jest to bzdura.

A X38 P35 się podobnie podkręcają, a jedyna znacząca rónica to przepustowość płyty i dwa złącza PCI-Express x16 dla crosfire.Więc jak chcerz to wrzuć pieniądze w błoto i kup Ddr3. Ale jak się rozczarujesz to nie zapominaj:uprzedzaliśmy cię.

maczoadi-

Na pewno wymień GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) na jakiegoś gefoce'a 8800 GT ( np.GeForce 8800 GT Galaxy 512MB TV & 2x DVI (PCI-E). Ten Athlon będzie wydajniejszy od core duo w tej samej cenie ale pobiera więcej energi i po podkręceniu Core duo jest szybszy.Jeżeli chodzi o płyte główną to chyba dobry wybór. Pamięci wymienił bym na jakieś Patrioty. Można by też wziąść większy dysk twardy.

jaki of blade-

Ja bym wziął radka, ale warto by poszukać wersje pro, nawet z 256 mb pamięci.Niestety chyba się niezmieści w tej cenie. A jeżeli chodzi o procesor to jeżeli nie boisz się podkręcania to będzie to jedna z najopłacalniejszych ofetr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze przy XP-ku system nie obsluzy tych 4GB, wiec musialbys przesiasc sie na Viste.

XP obsługuje tylko do 2giga ramu??? nawet wersja XP 64???

niezmieniam calego kompa, tylko narazie go modyfikuje, zasilacz mam pentagrama 620W więdz chyba starczy na dwa "smoki" :)

co do ramu to raczej zdecyduje sie na PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5... droższe og geilla, ale upchnięte 4giga w 2 kości :) (zawsze można rozbudować do 8giga w przyszłości :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

XP obsługuje tylko do 2giga ramu??? nawet wersja XP 64??? (...)

XP w wersji 64-bit obsluguje 4GB RAM i wiecej. Ten zasilacz co masz spokojnie styknie. :) A te Patrioty tez mi sie bardziej podobaja, tylko troche drozsze, dlatego ich nie dalem w konfigu. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Składam nowego kompa i po przejrzeniu stert ofert, cenników, testów i komentarzy mam w głowie niezły mętlik. Moglibyście mi pomóc?

1. Założenia ogólne :)

- pomysł jest taki: zaoszczędzić na procku i dołożyć do karty graficznej (pisząc "zaoszczędzić" mam na myśli kupienie tańszego procesora i zabawę w podkręcanie)

- komputer ma służyć głównie do grania

- na zakup przeznaczyłem 3000 zł i nie nastawiam się na jakąś "rakietę" - chciałbym móc sobie komfortowo pograć w nowe gry, niekoniecznie w najwyższych detalach

- ze starego komputera zabieram nagrywarkę DVD i kartę muzyczną (stary SB Live!, ale ciągle daje radę) więc zakup tych podzespołów odpada (a może jednak Sound Blaster powinien przejść na emeryturę?).

2. Procesor

Do mojej "koncepcji" idealnie wydają się pasować 2 Core 2 Duo: E2140 i E4300 - są tanie i łatwo można z nich wycisnąć 3 GHz. Który wybrać (i dlaczego akurat ten...)?

3. Płyta główna

Powinna mieć dość duże możliwości w kwestii O/C i być w miarę tania. Nie wiem tylko jaki powinna mieć chipset (P35, P965, a może nF 650i lub 680?). Wybrałem kilka modeli (ale jestem jak najbardziej otwarty na inne propozycje):

Asus P5K Intel P35

Asus P5B-Plus Intel P965

Asus P5B Intel P965 (czym różni się ona od poprzedniej?)

Asus P5N32-E SLI PLUS NF650i

EVGA nForce 650i Ultra Mainboard [122-CK-NF66-T1]

Mam drukarkę z LPT, czy nowa płyta główna powinna mieć takie gniazdo czy może da się to załatwić np. przejściówką?

4. Pamięci

Tu sprawa jest jasna - 2 x 1GB, ale czy warto inwestować w DDR2?

Te Patrioty będą chyba dobrym wyborem, co o nich myślicie?

PDP Patriot Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz CL5

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

5. Grafika

GeForce 8800 GTS 640 MB powinien wystarczyć. Który z poniższych modeli to najlepszy wybór?

GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)

GeForce 8800 GTS Gigabyte 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)

GeForce 8800 GTS EVGA 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) SuperClocked ta karta ma jeszcze inną wersję. Czy te dodatkowe 112 strumieni "robi wielką różnicę"?

6. Zasilacz

Z tego co zrozumiałem to grunt aby zasilacz był z porządnej firmy i już będzie dobrze, ale jaką moc powinien mieć by udźwignąć mój nowy zestaw? Czy 500 W wystarczy (chciałbym mieć trochę mocy w zapasie)?

7. Twardziel

Mam dysk WD 80GB więc gdybym się nie zmieścił w tych 3000 zł to ewentualnie mógłby zostać. Jednak przydałoby mi się więcej przestrzeni (od 160 do 320 GB włącznie). Zależy mi też na NCQ, zapisie prostopadłym, cichej pracy i względnie niskiej temp. Czy ten dysk spełnia te wymagania?

8. Jeszcze Jedna Sprawa

Z przodu obudowy (wybrałem Chiefteca 02BBSL) chciałbym zamontować panel z czytnikiem kart pamięci i kilkoma gniazdami (np USB, Fire Wire). Czy mam brać pierwszy lepszy, który mi odpowiada czy warto zwracać uwagę na producenta? Jeżeli tak to jaką markę wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak:

1. Procek - E4300, a dlatego ze na dobrej plycie glownej (o tym dalej) mozna z niego naprawde sporo wycisnac, nie bedzie ograniczal w zaden sposob twoich zapedow przy OC, zas przy OC ograniczac go nie bedzie FSB Wall, jak w przypadku E2xxx.

2. Plyta glowna - tu proponuje wziasc Asusa P5K. Dobry, solidny i sprawdzony produkt.

3. Pamiec - proponuje wziasc te drugie Patrioty z nizszymi timingami. Zdaje sie, ze kosztuja i tak juz kolo 200zl (a jeszcze 3 miesiace temu 2x razy tyle...), wiec beda ok.

4. Grafika - IMO zadna z przedstawionych nie rowna sie z nowym cudem nVidii czyli 8800GT 512MB. Karta wydajniejsza od przedstawionych modeli, a przy tym wzglednia tania. W koncu jakies 900zl za takiego potwora to naprawde niewiele.

5. Zasilacz - 500W w zupelnosci wystarczy, poszukaj jakis Chieftecow, Pentagramow, BeQuiet, czy OCZ ( wszystkie dobre).

6. HDD - Teraz, zdaje sie, najbardziej oplaca sie kupic 320 lub 500GB. Mysle ze zmiescisz sie w budzecie i za jakies 300zl juz spokojnie mozna kupic jakis dobry 320GB twardziel. Marka wg uznania, Seagate daje 5lat gwarancji, Samsungi sa podobno najcichsze, Twoj wybor.

7. Na allegro sa takie fajne panele za ok 40-50zl, ktore posiadaja wszystko to czego chcesz. Niestety nie mam teraz czasu, zeby dac ci linka. Poszukaj w akcesoriach do komputerow.

W razie pytan pisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...