Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

@ melon

Nie wygląda to źle..ale coś co zrzesza DJów, wygląda (mowa o napisie) jak graffiti (hip hop) ?! :blink: :woot:

Proste i skuteczne, choć chyba za dużo w tym prostoty..generalnie nic dużego nie pokazałeś, ot odbajerowany kleks i napis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ustabilizować swojego poglądu na temat tworzenia loga

raz wychodzi mi za bardzo wypasione, teraz zbyt proste ;)

co polecasz dodać? myślałem nad dodaniem do napisów efektu spray'u (http://blogspoon.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2008/02/spraypaint-brushes-lg.jpg)

co mogę jeszcze zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to ożyw... spróbuj z tym sprayem, nie zaszkodzi. Może więcej koloru? No a przede wszystkim, loga polecam robić na warstwach i zapisać jako png lub tiff (z przewagą dla png, bo też zapisuje przezroczystość a waży o stokroć mniej... z drugiej tiff zapisuje warstwy i efekty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się nie znam za bardzo na logach, ale uważam, że to, co zrobił Melon jest spoko w swojej prostocie. Ma to jakiś urok:) A jak napcha kolorków, jakichś innych duperelów to się może kiczowate zrobić.

Ale, niech się dzieje wola twórcy... (ma ktoś jakiś rym?:P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nim na świecie będą rządzić wytwórcy :laugh:

Nie wiem, ale ja robię świetne loga w kolorach, co mi wiele osób przyznaje, nie żebym się chwalił, ale uważam, że kolor to podstawa loga, chyba, że zależy nam na absolutnej prostocie, bo np. mamy umieścić logo na czarno-białym zdjęciu, albo na stronie, gdzie cała kolorystyka jest w odcieniach szarości.

Nie mówię tutaj o kolorach tęczy, tylko kilku dobranych odcieniach, ew. 2-3 kolorach dobrze ze sobą "zgranych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nim na świecie będą rządzić wytwórcy :laugh:

ale uważam, że kolor to podstawa loga

Szczególnie w czarno-białych logotypach, które później na ewentualne potrzeby się koloruje =) Większość znanych Ci log na świecie, swoją pierwotną postać ma w skali szarości lub w ogóle mono.

Radzę następnym razem bardziej się zastanowić nad treścią posta :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to ożyw... spróbuj z tym sprayem, nie zaszkodzi. Może więcej koloru? No a przede wszystkim, loga polecam robić na warstwach i zapisać jako png lub tiff (z przewagą dla png, bo też zapisuje przezroczystość a waży o stokroć mniej... z drugiej tiff zapisuje warstwy i efekty).

Generalnie podstawowe logo powinno być w kolorze na ciemnym i jasnym tle + czarnobiałe na ciemnym i jasnym tle.

O tych sprayach najlepiej zapomnieć bo raz, że wygląda to tandetnie, dwa że na wektory tego za chiny sie nie da przerzucić, a podstawową zasada przy robieniu loga jest możliwość bezstratnego skalowania (zarówno w góre i w dół), czego przy rastrach nie da rady osiągnąć.

Co za tym idzie, plik podstawowy powinien być w jakimś formacie wektorowym (.ai, .cdr, .ebuebueb), a docelowo grafike internetową mozna sobie wrzucać na .png czy .jpg

melon1992 - najlepszym rozwiązaniem bedzie wywalenie pliku z tym logiem i zaczęcie od nowa, bo wygląda fest tandetnie. Wyblakłe kolory, rastry, nieczytelna czcionka, ciulaste blendy : - )

Jak już to zrobisz, przejrzyj sobie np. logopond, smashingmag, themeforest, galerie css (csscookie, bestwebgallery przykładowo). Zobacz jak w dzisiejszych czasach logo powinno wyglądać i zacznij rzeźbić coś swojego (najpierw zeszyt + ołówek, później możesz się komputerem bawić), bo w tej chwili to co zrobiłeś to lekką ręką 5-6 lat do tyłu.

Już pomine fakt, że robienie loga powinno sie zlecać komuś kto się na tym zna, bo jakby nie patrzeć dobre logo to 80% sukcesu identyfkacyjnego firmy/portalu/strony/whateva i bez doświadczenia mozna to bardzo łatwo skopać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nim na świecie będą rządzić wytwórcy :laugh:

ale uważam, że kolor to podstawa loga

Szczególnie w czarno-białych logotypach, które później na ewentualne potrzeby się koloruje =) Większość znanych Ci log na świecie, swoją pierwotną postać ma w skali szarości lub w ogóle mono.

Radzę następnym razem bardziej się zastanowić nad treścią posta :thumbsup:

Wiesz, ja robię loga tylko i wyłącznie na strony www... dlatego od razu je koloruję, nie bawię się w jakieś kosmiczne formaty, rozdzielczość 9.500x 15.000 itp. i stąd moja uwaga. Trochę w grafice siedzę, może nie profesjonalnie, ale jednak umiem coś więcej niż przeciętny użytkownik PS.

@ melon

Jak dla mnie jest znacznie lepiej. Oczywiście musisz popracować nad tym, dodać temu "ducha".. no i jako jaki plik to zapisujesz? Tylko jpg? I pamiętaj o wysokiej rozdzielczości oraz DPI, chyba, że to nie będzie nigdy drukowane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To korzystaj z imagehost, jest lepszy i o stokroć szybszy od imageshack.

Ja bym zrezygnował z tych kleksów i dał coś, co rzeczywiście ma się kojarzyć z Awangardą.. no i jeśli robisz wersję na ciemnym tle, to zmieniaj kolor czarny na inny, zamiast dodawać efekt Glow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imageshack nie brałem pod uwagę :P na tinypic mam poprostu konto i tam wrzucam wszystko co zrobiłem i nie muszę szukać linków do swoich prac :)

ok, spróbuję pozmieniać te kolorki pod czarne tło :thumbsup:

niestety trudno określić Awangardę ;) z jednej strony muzyka, hip-hop z drugiej pasja, grafika

każdy tworzy swoje, wyzwala to co ma w głowie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc proponuję dać coś zw. z grafiką (może jakieś pędzle.. ale nie brushe z Photoshopa, tylko po prostu pędzle), muzyką - jakieś nuty..a wszystko tak ładnie poskładać, by to miało sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotna wersja loga niech będzie czarno biała, taka jak powinna być, zrób też inne wersje kolorystyczne, bo ta czerwień..nie nie..może ładny gradient?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotna wersja loga niech będzie czarno biała, taka jak powinna być, zrób też inne wersje kolorystyczne, bo ta czerwień..nie nie..może ładny gradient?

Tak, czerwony rzeczywiście nie pasuje. Budynki powinny być czarne. No a ten kleks ciągnący się przez napis też jakiś taki mało wyraźny i trochę niedopracowany mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...