Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Druga sprawa to raczej nie wszyscy muszą wiedzieć że są ukryte tematy/działy na forum a to widać gdyż pojawiają się one w ostatnich postach.

Tak ma być. O istnieniu ukrytego działu dla organizatorów Smugglerków wszyscy wiedzą, poza tym zawsze widać było, że coś się dzieje. Nieuprawnieni nie mają tam wglądu, ale to daje pewien dreszczyk emocji i pokazuje, że coś się robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa:

Może należało by rozbudować trochę opcje nowe posty. Chodzi mi o to żeby można były wyłączyć pokazywanie różnych działów samemu czyli dostosować ją pod siebie. Nie każdy może chce oglądać tematy z np. wymian, a interesują go ostanie posty z innych działów a tak mu to zaśmieca nowe posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się możliwość edycji i usuwania komentarzy pod newsami. Dlaczego? Zapobiegnie to tworzeniu zbyt wielu (czy też niedopracowanych) komentarzy. Wystarczającym argumentem jest częste narzekanie userów na brak tego typu opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pomysł, chyba ten dział i temat będzie najlepszym miejscem na zaprezentowanie go. Jeśli ktoś już na to wpadł wcześniej i nie przeszło, to przepraszam, ale leń mnie wziął na czytanie 80 stron tematu.

Przechodząc do rzeczy:

Wpadłem na pomysł, aby dodać skrót do podglądu konfiguracji PC innego użytkownika do menu wysuwanego z nazwy profilu przy poście. Byłoby to bardzo pomocne i ułatwiające życie przy pomaganiu innym, zwłaszcza przy problemach ze sprzętem i oprogramowaniem. Dodatkowo zastanawiam się też, czy nie warto by było wprowadzić dodatkowego "czegoś", co motywowałoby (żeby uniknąć słowa zmuszało) do zamieszczania info o posiadanym sprzęcie w ogóle. Coś w rodzaju obowiązkowej ankiety czy też wystandaryzowanego formularza z hasłami:

Platforma: PC/konsola

Dla konsoli:

producent/model (czy coś w ten deseń)

Dla PC/laptop/netbook etc.:

Edit: Producent/model jeśli to "gotowiec" lub sprzęt mobilny...

Płyta główna (producent/model):

CPU (producent/model/OC):

RAM: (producent/model + ilość/pojemność kości)

GPU: (producent/model/taktowanie/czy OC)

Zasilacz: (producent/model)

Monitor: (producent/model)

Dodatkowe: info o pozostałym sprzęcie i peryferiach

Edit: Informacja o systemie operacyjnym (wersja/edycja)

Często próbując komuś pomóc, podglądamy jego profil a konfiguracji nie ma, więc wracamy do tematu z problemem i prosimy o podanie pełnej konfiguracji, co czasem autorowi zajmuje trochę czasu i niepotrzebnie wydłuża temat...

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam...

P.S. Z nudów w pracy pobawiłem się MS Paint. O coś takiego mi chodzi właśnie:

profil.bmp

Edytowano przez glock45
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum stricte pomocowe, więc wprowadzenie obowiązkowej ankiety lub czegoś w tym stylu nie wchodzi w grę.

Kiedyś chyba rozważaliśmy wprowadzenie jakiegoś miejsca na informacje o komputerze, ale ostatecznie uznaliśmy, że strona "O mnie" jest wystarczająco dobra. A do strony "o mnie" już jest link w menu użytkownika.

W czasach gdy intensywnie udzielałem się w działach pomocowych prawie wcale nie szukałem informacji o sprzęcie w profilach użytkowników - zawsze prosiłem o podanie konfiguracji. Myślę o tym teraz i uważam, że to nawet lepiej, jeśli w temacie pojawią się potrzebne informacje o komputerze. Dzięki temu temat nie traci swojej wartości merytorycznej w chwili, gdy użytkownik zmieni swoją konfigurację w profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślenie o potomnych jak najbardziej popieram, argument wystarczający w zupełności :D

Na dobrą sprawę w interesie potrzebującego pomocy leży podanie niezbędnych informacji...

Chociaż człowiek z natury kombinuje jak tu sobie życie ułatwić ;)

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blogi na stronie głównej zostały wprowadzone. To dobrze. Ale jest problem - w tabelce z blogami pierwszy wpis to wpis redaktora, a drugi - wpis promowany. W wyniku tego praktycznie tylko na trzeciej pozycji coś się rusza. Wielu użytkowników na to narzeka. I słusznie. Dlatego proponuję zmienić tabelkę tak, aby wszystkie trzy wpisy były wpisami najnowszymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić coś takiego jak "aktualność tematu" czy coś w tym stylu.

Wiele tematów typu "Jaki telefon wybrać" istnieje od początku grudnia, data ostatniej odpowiedzi autora też oscyluje w tych granicach a są sytuacje, że userzy nabijają sobie posty pisząc w takowym temacie po tygodniach....

Imho winno być 7 dni ważności tematu od ostatniej odpowiedzi autora, potem takowy temat byłby z marszu zamykany i tyle. A jak się autorowi coś przypomni, to pw. Burdel byłby mniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy "pomocowe" zamykane są jedynie na wyraźną prośbę autora, gdy problem zostanie jego zdaniem rozwiązany. Nie ulegnie takie podejście zmianie.

Posty pisane po pół roku proszę raportować - zostaną usunięte, chociaż jeśli są sensowne, proszę tego nie robić. Autor tematu może zajrzeć na forum po jakimś czasie i nadal mieć określony problem, więc mogą być dla niego pomocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blogi na stronie głównej zostały wprowadzone. To dobrze. Ale jest problem - w tabelce z blogami pierwszy wpis to wpis redaktora, a drugi - wpis promowany.

IMO może być tak jak jest z jednym zastrzeżeniem. Drugie miejsce w tabelce miał zajmować wpis promowany, ale nie jest on aktualizowany na bieżąco. Dlatego też na stronie głównej widnieje artykuł Sergiego sprzed dwóch tygodni, podczas gdy obecnie promowany jest wpis Trymusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ok, ale pewne tematy są już nieaktualne po pewnym czasie, bo dużo rzeczy się zmienia. Temat "Kupno telefonu" z listopada nie będzie takim samym tematem w styczniu. Poza tym miło by było, gdyby ów autor napisał "jeszcze nie zdecydowałem" lub "odłożę to na później", a nie po prostu nie odpisywał. Brak odpisania i jakiejkolwiek wypowiedzi winien być równoznaczny z zakończeniem tematu lub jego zamknięciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale admin w swoich wytycznych był jasny, gdy ustalaliśmy obecny porządek na forum - pod żadnym pozorem nie zamykać tematów, jeśli sam autor tematu o to nie poprosi (oczywiście zamykamy jeszcze tematy piratom etc., ale to wyjątki od reguły). Taki temat tak czy inaczej spadnie na samo dno i nie ma sensu się nim zajmować. Jak ktoś się wyraźnie zabawi w "nekrofila" i będzie odgrzebywał wątki sprzed dwóch lat, możesz być pewny że jakiś moderator mu trochę do słuchu napisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w takim razie jaki jest pomysł na utemperowanie użytkowników?

Mi osobiście nie przeszkadza po raz setny w tygodniu odpisywanie jaki telefon osobnik x czy y powinien wybrać w kwocie do 500 pln, ale jest to de facto nic innego jak forma spamu. Rzadko kto korzysta z wyszukiwarki i przegląda poprzednie tematy, większość użytkowników zakłada po prostu nowy wątek i tyle. Można by w niektórych działach przypiąć jakieś tematy z proponowanymi zestawami komputerowymi, akcesoriami, komórkami itp itd, aktualizacja np. co miesiąc, to ograniczyłoby masę tematów w stylu "jaki komputer do 2500k" itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z zestawami już kiedyś był, i nie zdawał egzaminu - mimo jego obecności tematów było sporo. Poza tym w końcu przestał być aktualizowany. Zresztą IMHO aktualizacja co miesiąc to zdecydowanie za rzadko, bo sytuacja na rynku się potrafi bardzo szybko zmieniać (vide np. ostatnie załamanie złotego, gdzie ceny zestawów w ciągu tygodnia poszybowały ostro w górę; a i bez takich załamań ceny w wielu sklepach się zmieniają codziennie w zależności od kursów walut). A aktualizacje co np. tydzień byłyby bardzo męczące. Summa summarum chyba lepiej cały czas składać zestawy, w ten sposób są one zawsze aktualne. To przynajmniej tyle, jeśli chodzi o zestawy - być może w przypadku np. telefonów rynek jest stabilniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z zestawami już kiedyś był, i nie zdawał egzaminu - mimo jego obecności tematów było sporo.

Imho to nie świadczy o tym, że temat nie zdawał egzaminu, tylko że ludzie mieli go w głębokim poważaniu.

Co do rynku telefonów, to tu nie ma tak drastycznych zmian, toteż napisałem "Można by w niektórych działach", pozostawiając do dyskusji w których działach i na jakiej zasadzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTMek, zakładanie tematów zbiorczych nieco będzie się kłóciło z charakterem działów pomocowych - tak czy inaczej każdy będzie w pierwszej kolejności chciał założyć własny temat, bo ludzie z reguły domagają się odpowiedzi dla siebie. Poza tym - jedną z fundamentalnych zasad pomocy jest zasada - jeden problem, jeden temat - więc wątpię, by jej łamanie wyjątkami było dobrym pomysłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...