Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

to jak było jeszcze gorzej kiedyś to w ogóle przy swoich przyzwyczajeniach bym wyspy bananowe zwiedzał po pierwszych kilku postach :D

Czy było gorzej czy lepiej to już są zdania podzielone ;) Przede wszystkim serwery były słabsze, więc mocno była ograniczana liczba tematów, żeby po prostu forum jako tako działało.

Kiedyś to, co teraz jest działami Ogólnie o Grach, Forumowicze, czy całą Rozrywką kiedyś mieściło się w jednym forum (to był taki odpowiednik Hyde Parku, ale traktowany nieco restrykcyjnie z powodu podanego wyżej) :P

Musisz też zrozumieć, że nie po to się robi dużo tematów, żeby potem we wszystkich pisało się o tym samym. Dlatego pilnowanie pisania na temat jest dla nas takie ważne - równie dobrze można przecież zrobić jeden temat do wszystkiego :D

No i są działy, w których restrykcje są mniejsze np. Ogólnie o Grach, czy tematy związane z pismem.

Działy takie jak Zagadki & Zabawy były kiedyś nie do pomyślenia i traktowane w ramach marnego żartu. A teraz... są ;)

EDIT: Aha - czy EOT, czy nie to da mnie nie ma znaczenia, bo muszę wyjaśnić te sprawy możliwie dokładnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Aha - czy EOT, czy nie to da mnie nie ma znaczenia, bo muszę wyjaśnić te sprawy możliwie dokładnie :P

Rozumiem :D dzięki bardzo, napisałem, że dla mnie EOT, bo zrozumiałem :D i nie chciałem dłużej ciągnąć coby nie śmiecić :) ale skoro nawet Admin sam to robi, to chyba nie ma tragedii :)

Nigdy nie byłem nigdzie modem, ale domyślam, że nie jest to lekki kawałek chleba jak trzeba pilnować każdego wątku żeby śmieci nie było. Ale wychodzę z założenia, że nie wolno być strażnikiem teksasu ;)

i chyba z tego powodu HP byłoby łatwiej moderować, choć trudniej pewnie byłoby odnaleźć interesujący temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Z jednej strony fajnie, z jednej nie. Dzięki temu mogę kupić od kogoś naprawdę ciekawe produkty w dużo niższej cenie, tylko dlatego, że osobie zawalają one półki, a ona sama nie przywiązuje większej sprawy do ich wartości. Ogólnie wielu kupujących pyta o konkrety, a jeszcze więcej sprzedających podaje je na starcie. IMO marginalny problem.

Widać masz wyjątkowo dużo czasu na głupoty. Jak idziesz do sklepu osiedlowego to przez zakupem każdej rzeczy pytasz się o cenę ? Nie. Szukam czegoś i widzę ogłoszenie to oczywiście nie ma podanej ceny i muszę pisać specjalnie PW.

3. Zabezpieczenie jest...bo takie być musi. Kiedyś głównie z powodu botów spamerskich, teraz na pewno mniej takich przypadków się trafia, bo te zmieniły sobie cele. Jednak nie możemy tego przeskoczyć. Powiedz mi, jak często zdarza Ci się wysyłać więcej niż jedno PW o różnej treści do kilku osób? No właśnie, nie sądzę by to było częste. Minuta to nie jest długo, tym bardziej, że jeśli piszesz do każdego coś innego to przez ten czas zdążysz sklecić treść.

Zacznijmy od tego, że jest to jedyne forum na którym przebywam gdzie jest takie beznadziejne zabezpieczenie antyspamowe. Jak często zdarza mi się pisać do kilku osób ? Cały dzień nie siedzę na forum i jak wchodzę np. po dwóch dniach od nadania ogłoszenia w dziale sprzedam/kupię to czeka na mnie kilka PW, spróbujcie sobie na nie odpisać z tym zabezpieczeniem.

eeh, już dawno stwierdziłem, to forum jest najbardziej restrykcyjnym na jakim jestem zarejestrowany :)

To zapraszam na takie forum elektroniczne na E to zobaczysz co to znaczy restrykcyjne forum.

Edytowano przez MadMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeh, już dawno stwierdziłem, to forum jest najbardziej restrykcyjnym na jakim jestem zarejestrowany :)

Prawda jest taka, że forum może i jest dość restrykcyjne, ale uczy zachowania w sieci. Zanim napiszesz zawsze poszukasz odpowiedniej kategori, jeżeli już kogoś chcesz obrażać to (prędzej czy później) nauczysz się to robić w sposób BARDZO kulturalny. Oprócz tego użytkownicy zjadą cię za błędy, co przyczynia się do poprawienia ocen z języka polskiego :tongue: To forum w zasadzie było moim pierwszym, więc przyswoiłem sobie troszkę tej kulturki... i jak czasem widzę co się dzieje na innych forach to mnie coś we wnętrzu ściska... Czasem też troszkę mnie tutaj restrykcje denerwują, ale pan Sapkowski bardzo mądrze przyrównał kiedyś poglądy do tylnej części ciała i właśnie tutaj (dobrze, że nie gdzie indziej), odkryłem prawdziwość tego twierdzenia... (aha, żeby nie było, do tych wszystkich którzy widzą mój licznik: moje poglądy nie są takie jakby to wynikać mogło z drugiego ostrzeżenia, kwalifikacja czynu została później zmieniona, ale w logach ponoć się już nie dało...). W sumie owocem pewnego ostrzeżenia tego był bardzo kulturalny podpis w sygnturce --> wyciągnąłem wnioski i wymyśliłem coś do czego nie dało się przyczepić, bo byłoby to naruszenie moich konstytucyjnych praw :cat2:

Podsumowując: Nie ma co pisać o zbyt dużych restrykcjach, jeżeli przynoszą one podwójne korzyści. Po pierwsze porządek na forum, po drugie kultura level up ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ceny w targowisku, to przyznam, że sam z miejsca ignoruję wszystkie ogłoszenia bez konkretów w tej sprawie, więc ogólnie się z postulatem zgadzam, bo to najczęściej frustrująca strata czasu, zwłaszcza gdy ogłaszający nie jest tytanem aktywności na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haz.. nie wiem czy odnosiłeś się do tego, ale masz rację z tylną częścią ciała- jest jak gust- każdy ma własną :D

Ja uważam w ten sposób i póki co się trzymam tego zdania. Co oczwiście nie oznacza, że nie zamierzam się stosować do regulaminów miejsc, gdzie przebywam, choćbym nie wiem jak mnie wkurzały :). PoRD też mnie czasem denerwuje, ale jeżdżę ~55Km.h po mieście i nie wyprzedzam na zakazach :P

A jeszcze odnośnie cen na giełdzie- popieram pisanie cen w ogłoszeniach zdecydowanie :D

Cena: "dogadamy się" to napiszesz takiemu "daję piątaka" " ale ja bym chciał 20" - to czemu od razu nie napisze, że tyle :) przynajmniej wiadomo od jakiej kwoty negocjować można

Edytowano przez lindacento
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę i czy ktoś gdzieś tego już nie poruszał. Otóż czy jest szansa na jakąś encyklopedię gier taką jak ma "największy polski serwis o grach"? Oczywiście bez recenzji bo te wciąż byłyby w piśmie. Akurat mam konto na filmwebie i strasznie podoba mi się tamtejszy system oceniania powiązany z tzw. Gustomierzem - programem który podsuwa propozycje filmów na podstawie ocen już oglądanych. Nie mówiąc o tym że jest to pewien sposób na katalogowanie własnych filmów.

Oczywiście mógłbym założyć konto na owym "największym polskim serwisie o grach" ale z CDA jestem długo a tam ponadto trochę jest zbyt niski poziom kultury.

Więc czy jest szansa na coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie takie coś mi chodziło. Co prawda nie ma wielu pozycji (Alice Mcgee, Nosferatu:Wrath of Malachi, stare Age of Empires itp) ale może jeszcze dojdą. W sumie to moglibyście tutaj na forum zrobić jakąś akcję popularyzacyjną bo jak widzę po ilości ocen i komentarzy to wiele osób nie wie o istnieniu czegoś takiego. Czego w sumie ja jestem dobrym przykładem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też o tym nie wiedzieliśmy za bardzo. To znaczy ja rzadko zaglądam na stronę główną, więc nie wiem, czy to wcześniej było, po prostu odnotowałem, że zaczęły się do tego komentarze pojawiać ;) Co do reklamy itd., to pewnie jak będzie trzeba "góra" nam o tym powie. Na razie nikt nie kazał, a z naszej inicjatywy raczej tego nie zrobimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki ma być ruch w dziale o komórkach na forum miesięcznika grach komputerowych?

Mi nie chodziło o stworzenie forum/subforum o samym sprzęcie, tylko o aplikacjach w których znajdują się naprawdę świetne gry, warto o tym wspomnieć.

Osobiście chętnie bym się wymienił doświadczeniami związanymi z grami/aplikacjami z innymi użytkownikami forum. (tak, wiem że są inne fora o tej tematyce, ale to samo można powiedzieć o konsolach)

Drugą sprawa.

Osobiście trochę inaczej odbieram słowo komórka od smartfon. To pierwsze dla mnie oznacza urządzenie do dzwonienia/pisanie smsów a smartfon to już zabawka/gadżet, który ma w sobie dodatkowo "komórkę" ;)

A porównanie tabletu do komórki jest trochę zabawne. Wiesz, że z niego nie zadzwonisz? ;) No chyba, że ze skypa. Ale to by znaczyło, że komputer to też telefon? :P

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu. Przecież w dziale Komórki jest podforum "gry i programy". Smartfony wywodzą się z komórek, ich nazwa to "inteligentny telefon", więc dział Komórki jest IMO najlepszy. free, zapraszam do wymienionego działu. Rozkręć tam dyskusję, znajdź zainteresowanych. Kiedy dział będzie się przelewał od natłoku ludzi, będzie można pomyśleć na poważnie o osobnym dziale dla "smartToysWithPhoneSupport" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej powinna zostać przywrócona tabelka z polecanymi i nowymi blogami, bo z tego co widzę, zniknęła. Utrudnia to szybki dostęp do blogów i ich przegląd.

EDIT: Widać, że moja prośba doszła do skutku. Jest jeszcze więcej opcji, niż przedtem :). Dzięki.

Edytowano przez KB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dołączam się do pomysłu.

Poza tym myślę,że przydałoby się wprowadzić jakiś system punktowania na forum za pomoc w danej dziedzinie.

W jakim celu? Otóż aby zmniejszyć liczbę wątków bez odpowiedzi.

Dodatkowa motywacja w postaci jakiegoś plusa czy czegoś tam innego na pewno wprowadziłaby pewną restrykcję, jeśli chodzi o styl pomocy jak i poskutkowałaby większym odzewem ze strony userów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przeciwny co do ostatnich postów z boku - obecna ilość jest wystarczająca, choć bardzo bym chciał, aby wróciła kolumna z ostatnio założonymi tematami. Wiem, że chyba rok temu ją skasowano, bo coś z forum było nie tak, ale ostatnio były prowadzone jakieś prace, więc nie widzę przeszkód, aby do pomysłu powrócić.

Punktacja za pomoc? Myślę, że to niepotrzebny gadżet, bo po pierwsze: mamy oceny na profilach, po drugie: dokładnie widać kto się najbardziej stara. Forum nie jest aż tak wielkie, żeby wszyscy pomagający byli jakoś anonimowi. Choć jeśli liczba userów będzie się powiększała w takim tempie, to warto pomyśleć w ogóle o przebudowie FA, choć to tak szybko pewnie nie nastąpi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...