Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Właśnie miałem o tym pisać, ale chce się dopisać do postu powyżej. Byłoby świetnym pomysłem gdyby w tabelce pod awaterm, obok postów, grupy, skąd etc. było ile razy ktoś ,,pomógł". Działałoby to tak, że tylko osoba która założyła temat mogłaby coś takiego rozdawać. Dzięki temu moglibyśmy widzieć kto naprawdę pomaga a kto tylko udaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu ludzie ścigaliby się, rzucając nawet debilne rady, byle tylko byłoby więcej 'pomógł', nie wspominając o sygnaturach zawalonych 'POMOGŁEM?! NACIŚNIJ POMÓÓÓÓÓÓGŁŁ!!'. To już było poruszane, a odpowiedź brzmiała - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pomagasz dla pomocy, czy dla punkcika? No i od razu pojawiłyby się akcje "plusik za plusik".

Ba, pomimo że takie cos nie funkcjonuje na forum to i tak pojawiają sie w PD teksty w stylu "DAJ PLUSA!!!!!!!!!!!!!!oneoneone". Gdyby do tego dopuscic oficjalnie to dopiero by była masakras....

Nie rozumiem problemu, ja zawsze chętnie dam plusa (+20%) jak ktoś tak ładnie prosi - P_

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie rację, za dużo ludzi jest i byłby chaos w sygnaturkach. Pomysł znam z pl strony pewnego FPSa, tyle że tam jest zdecydowanie dużo mniej użytkowników niż tu, i jakoś tam działa

Ja na jednym forum, które userów ma sporo mniej niż FA, widziałem taki system. KAŻDY tam miał 'postaw cole, kliknij pomógł'. A w postach było wklejane odpowiedzi na pytania, widoczne dopiero po daniu koledze plusika. Żal... - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Ale mnie irytuje jedna rzecz. Dlaczego między awatarem a tytułem i rangą jest taki duży odstęp 30 pikseli, a nad awatarem taki mały tylko 5 pikseli? Powinien być taki jak między rangą a tabelką informacyjną czyli 20 pikseli zamiast 30 pikseli, a nad awatarem 10 pikseli to by ładniej to wszystko wyglądało...

Dla niekumatych:

beznazwydwd.th.jpg

Nie przesadzasz aby trochę? Jakby wszystko było równo, to byłby zbytni pedantyzm xP Zresztą avik ma się rzucać w oczy, a ludzkie oko patrzy zawsze trochę powyżej środka, a nie równo z nim - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze jakis czas temu na forum byl komunikat "od Twojej ostatniej wizyty na forum przybylo x postow". Nie, zebym jakos szczegolnie za nim plakal, ale wydaje mi sie, ze nie powinien zostac usuniety. Po dluzszej nieobecnosci pozwalal sie zorientowac ile mniej wiecej zajmie lektura interesujacych dzialow. Czy istnieje mozliwosc przywrocenia go?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że to forum ma za zadanie nie tylko pomagać szukającym odpowiedzi, ale też ma duże aspiracje jeżeli chodzi o tworzenie społeczności. Znalazłem ostatnio fajny pomysł. Uwaga! Blogi! Przeszedł Ci dreszcz po karku? Bez obawy. Bardzo spodobała mi się koncepcja taka: http://www.forum.tibia.pl/blog.php I znowu nie bójcie się URL-a. Myślę, że to fajna sprawa. Można trochę luźniej niż na reszcie forum poofftopować. Może udałoby się stworzyć coś podobnego u nas. Według mnie - świetna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić to tło z tyłu

Tak jest szefie! Jeszcze jakieś rozkazy, czy możemy wrócić do niewolniczego wypiekania truskawkowych jagodzianek z malinami?

P.S - umiesz zrobić lepszą grafikę forum, to zrób i nam podrzuć, a nie krzycz i rozkazuj zmiany - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przyjęcie zasady:

"post użytkownika nie może być mniejszy od jego sygnatury"

W przypadku niespełnienia w/w warunku usuwamy posta(-y) lub sygnaturę (losowo).

:diabelek: :diabelek:

Albo chociaż wyłączenie sygnatur w widoku forum dla użytkowników niezalogowanych, bo tego sie już czytać nie daje. Przesadzam? pewnie tak ... ale tfórczość niektórych użyszkodników wydaje się ukierunkowana wyłącznie na tworzenie "przepięknego" siga i prezentowanie go pod minimalistycznymi tekstami. Albo po jego wyprodukowaniu nie mają już siły na pisanie z sensem.

Oczywiście MOGĘ się zalogować i używać zdefiniowanego w profilu widoku forum - teoretycznie, bo w praktyce przeważnie siedzę przy "cudzym" kompie, gdzie (z różnych względów) wolę nie wpisywać haseł.

PS. Przykład powyżej.

Edytowano przez SwisteK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże sygnatury są cięte. Ta u góry zapewne też zostanie, bo jest zdecydowanie zbyt długa. A co do niewidoczności sygnatur dla niezalogowanych, to może to zrazić potencjalnych forumowiczów, którzy pomyślą 'łeee... Nie można robić sygnatur? To idę pisać na jakieś forum warezowe'. Ponióę już fakt, że to zbędna robota dla admina, który i tak jest dość zajęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże sygnatury są cięte. Ta u góry zapewne też zostanie, bo jest zdecydowanie zbyt długa.

OK, wiedziałem że propozycja jest ... nieco kontrowersyjna.

:rolleyes:

Ale sam widzisz, fatalnie wygląda post na jedną linijkę i 10-cio piętrowy sig

:tongue:

PS. Prawie ci sie udało zmieścić w normie, tzn. niewiele brakuje żeby Twój post był większy od siga. Tak 3mać!

... ale kolega powyżej grubo przesadził, bo jego post (średnio zresztą sensowny) jest mnogo razy krótszy od siga.

Niedobry kotecek ... jak mawiała babcia ściągając kota z firanki.

A co do niewidoczności sygnatur dla niezalogowanych, to może to zrazić potencjalnych forumowiczów, którzy pomyślą 'łeee... Nie można robić sygnatur? To idę pisać na jakieś forum warezowe'.

Naprawdę uważasz że użytkownik mający problem z wyborem warez/CDA jest cennym nabytkiem dla społeczności forum?

LOL

Spoko, priorytetem może też być "ilość unikalnych wejść", i wtedy każdy klient sie liczy. Tylko patrząc od tej strony należałoby poluzować regulamin, bo takie malutkie sigi i avki to śmiech na sali.

Ponióę już fakt, że to zbędna robota dla admina, który i tak jest dość zajęty.

:tongue:

Przeglądanie forum szkodzi na ortografię, gramatykę i literówki :laugh:

Nie uprzedali koledzy moderatorzy?

hihihihihihihihi

Też tak mam, niestety :huh:

Zmiana ustawień nie jest wielkim problemem od strony technicznej, bardziej chodzi o stosunek do tematu niż przysłowiowych "ludzi i sprzęt".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturki: Nie tak dawno została zwiększona ich wielkość i to aż dwukrotnie, więc nie ma co narzekać. I tak często zdarza mi się trafiać na sygnaturki przekraczające przyjęte normy, co skutkuje wysłaniem PW do takiej osoby, a przy braku stosownej reakcji na nie sygnaturka znika. Czasami pewni użytkownicy tracą ją bez słania PW, ale to tylko w przypadkach, gdy wielkość lub waga sygnaturki pokaźnie przekracza rozmiar. Niektórzy rekordziści wrzucali sygnaturki ważące sic! powyżej 1MB. Póki co wątpię, by była potrzeba zmiana reguł sygnaturkowych.

Albo po jego wyprodukowaniu nie mają już siły na pisanie z sensem.
O to się nie martw. Jak ktoś nie będzie pisał z sensem, a spamował i statsił to jego posty będą regularnie znikać, a jeśli nie będzie się hamował to i zwiększy się jego poziom ostrzeżenia. Choć w sumie w wielu tematach w działach panują dość luźne normy, to są działy, gdzie wymagamy większej inwencji przy pisaniu posta. Np. takim działem są Dyskusje o grach (Komentarze). Nie wierzę, że jeśli ktoś w grał w jakaś grę czy widział trailer/gameplay, to ciężko mu będzie sklecić co najmniej kilka rozbudowanych zdań odnośnie gry. Z reguły jednolinijkowcom mówimy stanowcze NIE i nie zmieni tego fakt, czy ktoś posiada kobylastą sygnaturkę czy nie ma jej wcale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma sensu. Taki podział generuje konieczność zbyt wielu kliknięć, które czasem denerwują userów. Poza tym często - gęsto bardzo trudno zakwalifikować daną książkę do określonego gatunku. Kolejny argument - mamy temat o polecaniu książek, w którym możemy sobie pomóc znaleźć książki o interesującej nas tematyce. A tematów na razie nie ma aż tak wielu, żeby je dzielić na różne kategorie... Jak coś jest jeszcze forumowa wyszukiwarka, która może pomóc w znalezieniu tematu o konkretnej pozycji.

Rozważaliśmy i taki podział, acz przy zestawieniu wszelkich za i przeciw wybraliśmy najbardziej optymalne rozwiązanie - czas da odpowiedź. //slee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz bez sarkazmu i czepiania się.

PILNIE potrzebne subforum "Zestawy" (albo "co kupić" lub podobna nazwa) w dziale "Sprzęt". Mam dać screena aktualnej zawartości działu jako uzasadnienie?

Po prostu uważam że sytuacja kiedy ponad połowa tematów na pierwszej stronie działu ma tytuł "Nowy komputer za xxx PLN" (lub podobny) uzasadnia stworzenie subforum tylko dla tego typu tematów. Będzie i "ładniej", i wygodniej.

Potem można ewentualnie pomyśleć nad sankcjami dla tych którzy nie przeczytali tematów przyklejonych, albo wyskakują z tekstem typu "nie wiem co kupić, help pliska!" nie podając żadnych informacji na temat np. swoich preferencji czy możliwości finansowych. Ale to kiedyś, na razie jeszcze jest OK (... powiedzmy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc robienie zbiorówek to zły pomysł. Zaraz wszystko będzie się mieszać na kupie. Pominę kwestię nazewnictwa tematów (bez urazy, humor humorem, ale na wszystko IMO jest odpowiednie miejsce).

Osobny dział wydaje się bardziej sensowny.

A i nie zapominajmy o indeksowaniu google :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi spróbować naszej koncepcji. Zostawi się ją na próbę. Uda się - zostaje, nie uda się - rozpatrzymy waszą koncepcję. Jedno jest pewne, nie wrócimy do pierwotnego rozwiązania.

A co do humoru... Cóż, znasz nas - inaczej nie umiemy xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to już było a może nie a moja propozycja jest następująca: proponowałbym w oknie Najnowsze newsy oddzielić albo datą albo np rożniącym się kolorem czcionki newsy z rożnych dni, chodzi o to żebym widział, że jeden news jest z wczoraj a inny z dziś, pomogłoby to w orientacji.

Edytowano przez daniel0313
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o forum lecz o stronę główną ale to chyba dobry temat ;)

MIanowicie chodzi mi o komentarze pod newsami a jeszcze dokładniej o wybór strony z komentarzami. Czy nie dało by się zrobić przycisków "Następna/Poprzednia strona"? Lub chociaż zaznaczyć na której stronie się jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...