Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Popatrz na to z tej strony: tak czy siak, za serwer, łącze itd płacić trzeba. Więc nawet jeśli pieniądze z reklam idą na utrzymanie cdaction.pl, to więcej pieniędzy zostaje na inne rzeczy jak pełniaki, wyjazdy na jakieś targi, kawa żeby lepiej się pracowało (:P) itd itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pytam?

Ponieważ

Art.13

Do sądu nikt z tym nie pójdzie, ale istnieją jeszcze takie duperele jak poszanowanie prawa, odpowiedzialność, zasady itp bzdury. Bo to że "można" (nie grozi wyrokiem) nie oznacza "trzeba". Kwestia jest bardziej etyczno-moralna niż techniczna czy prawna.

Rozumiem że odpowiedź na pytanie "czy emitować reklamy alkoholi na forum dla dzieci" brzmi:

"a kogo to obchodzi"?

Mnie obchodzi, i moze jeszcze dwie - trzy osoby

:P

O co ta "wojna"?

Nie jest żadnym problemem wykluczenie reklam jakiegoś typu, można w umowie z reklamodawcą wyłączyć np. 18+ / farmaceutyki / alkohol. Po to są umowy, nikt nie zmusza do emitowania reklam "jak leci" bez wnikania w zawartość.

wies.niak - przeważnie płacone jest "od kliknięcia", nie "od wyświetlenia" (zależy od umowy). Reklamy gier i sprzętu mają najwięcej kliknięć na forach o tematyce takiej jak to (nie licząc reklam stron / gadgetów XxX). Chyba że przez rok coś się zmieniło, ostatnie tego typu statystyki widziałem za 2007. Czyli problem (finansowy) emitowania lub nie reklam alkoholowych tak naprawdę nie istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamodawcy umieszczają zwykle reklamy tam gdzie mają szanse dotrzeć do jak największej grupy z ich docelowej klienteli. Grupa osób mogący legalnie nabyć piwo, a przeglądających naszą stronę i forum jest większa od grupy osób, które tego nie mogą. Dlatego reklamodawca zdecydował się na emisję reklam u nas i dlatego czasem zauważysz tu też reklamy skierowane nie do nastolatków, ale do osób dorosłych i zarabiających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sposób wyświetlania subforów jest okropny. W większości przypadków jest to powtórka tego co jest napisane w opisie działu. imo zmniejsza czytelność całej strony, nikogo nie zaboli jeżeli kliknie w dział i zobaczy co w środku piszczy.

Jeżeli post napisałem w złym miejscu proszę o przeniesienie.

Heh jaka szybka reakcja:D

Edytowano przez hellsing89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę - moim zdaniem całkowicie niepotrzebne, tylko rozciąga stronę. Do tego po prostu brzydko wygląda, w pierwszej chwili myślałem że FF mi się zepsuł i takie kwiatki tworzy;P A z tego co widzę w ustawieniach się tego nie da zmienić...

Spoks, eksperymentujemy póki co z różnymi formami. //slee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - rzeczywiście jest ta reklama, juz kilka razy ją widziałem... :sweat:

Reklamodawcy umieszczają zwykle reklamy tam gdzie mają szanse dotrzeć do jak największej grupy z ich docelowej klienteli. Grupa osób mogący legalnie nabyć piwo, a przeglądających naszą stronę i forum jest większa od grupy osób, które tego nie mogą. Dlatego reklamodawca zdecydował się na emisję reklam u nas i dlatego czasem zauważysz tu też reklamy skierowane nie do nastolatków, ale do osób dorosłych i zarabiających.

Nie wiem, czy rzeczywiście nas - mogących nabyć legalnie alkohol - jest więcej, ale i tak nie zwracam uwagi na takie reklamy. Poza tym wogóle nie piję alkoholu, więc mam tą reklamę jeszcze bardziej w nosie... :tongue:

Swoją drogą można by zrobić taki skrypt, który na podstawie wieku podanego w profilu użytkownika, dobierał odpowiednie reklamy i wyświetlał je lub nie. Po co nieletnim reklamy alkoholu (albo ubezpieczenia na samochód itp.)?

Z drugiej strony jest to zaniżanie kręgu potencjalnych odbiorców, więc pomysł pewnie nie przejdzie... :tongue:

Edytowano przez pafflick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie natury estetycznej/ergonomicznej.

Czy mozna byloby dodac jakis alternatywny theme na forum ?

Lepiej byloby jakby uzytkownicy mogli wybrac ciemny badz jasny styl. Nie kazdemu moze odpowiadac ten obecny, ponadto jest on jak dla mnie malo przejrzysty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wymysł administratorów strony, tylko autorów skryptu IP.Board. A tak na marginesie, to drugi styl strony jest tak brzydki, że nie ma większego sensu go włączać - strona cdaction.pl jest wyraźnie pisana pod ciemny styl.

BTW. W jaki sposób działa opcja "Cytuj" przy każdym poście? W ni cholerę nie potrafię z niej korzystać, jak chcę wkleić cytat czyjegoś posta do swojej wypowiedzi, to muszę za każdym razem klikać "Odpowiedz", bo inaczej cytatu wydobyć nie potrafię... :dry:

Edytowano przez pafflick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższa wypowiedź jest błędna, ale jej nie kasuje, żeby posty poniżej były zrozumiałe :tongue:. Proszę się więc nie sugerować zawartymi w niej opiniami i twierdzeniami :biggrin:.

Umiejętności obsługi opcji Cytuj nie opanowali jeszcze nawet najstarsi forumowicze :biggrin:. Mówiąc serio - ta opcja po prostu nie działa. Jeśli klikniesz Odpowiedz, to efektem będzie cytowanie posta, na który odpowiadasz, czyli to, co intuicyjnie powinno się dziać po kliknięciu Cytuj. Dlaczego tak jest - tego również nie wiedzą nawet najstarsi forumowicze :smile:. Opcja Cytuj nie ma obecnie żadnego zastosowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytywałem się długo w post 47, ale za nic nie mogłem zrozumieć, o co chodzi :tongue:. Mam jednak usprawiedliwienie - nigdy dotąd nie korzystałem z opcji Dodaj odpowiedź, zawsze klikałem Odpowiedz przy najnowszym poście, stąd nawet nie wiedziałem, że Dodaj odpowiedź istnieje ^^.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższa wypowiedź jest błędna, ale jej nie kasuje, żeby posty poniżej były zrozumiałe :tongue:. Proszę się więc nie sugerować zawartymi w niej opiniami i twierdzeniami :biggrin:.

Umiejętności obsługi opcji Cytuj nie opanowali jeszcze nawet najstarsi forumowicze :biggrin:. Mówiąc serio - ta opcja po prostu nie działa. Jeśli klikniesz Odpowiedz, to efektem będzie cytowanie posta, na który odpowiadasz, czyli to, co intuicyjnie powinno się dziać po kliknięciu Cytuj. Dlaczego tak jest - tego również nie wiedzą nawet najstarsi forumowicze :smile:. Opcja Cytuj nie ma obecnie żadnego zastosowania.

Nie, nie jest błędna. W pewnym sensie. Oczywiście zanim zadałem pytanie, próbowałem cytować posty tak jak to opisał wies.niak, w końcu nie jestem na tyle głupi, żeby się nie domyślić - ale u mnie po kliknięciu na "Cytuj", a potem "Dodaj odpowiedź" wyskakuje puste okienko edycji odpowiedzi. Stąd właśnie moje pytanie. :ermm:

Do diabła z tym IPB! :down:

@ Arnie

Taki z Ciebie najstarszy forumowicz, a nie pamiętasz, że wcześniej forum było na phpBB, w którym opcja cytowania jak najbardziej działała? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Arnie

Taki z Ciebie najstarszy forumowicz, a nie pamiętasz, że wcześniej forum było na phpBB, w którym opcja cytowania jak najbardziej działała? :tongue:

Doskonale pamiętam, że na phpBB cytowanie działało bez zarzutu :smile:. W dodatku działało inaczej, niż działa (czy też nie działa, jak kto woli :tongue:) obecnie, co dodatkowo mnie myli, bo do tamtego się świetnie przyzwyczaiłem. Świta mi też w głowie, że coś to Cytuj źle działało na początku działania nowego skryptu i nawet coś z tym admini gmerali. W każdym razie - teraz działa dobrze, więc koniec tematu :smile:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem, że zanim ja tutaj jeszcze trafiłem to forum stało na phpBB. Dlaczego więc zmieniono na IPB? Na moim łączu internetowym o prędkości światła forum działa bardzo wolno, jednak gdy wejdę na inne forum oparte właśnie o pBB jest już o wiele lepiej. Wiem, że dla jednego forumowicza zmienianie całej platformy jest głupie, ale tak tylko pytam czy nie można by powrócić do tamtego systemu. Jeśli nie to z jakiego powodu (bezpieczeństwo/itp.).

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, żebyś Ty widział, jak forum działało na phpBB :D A raczej jak niedziałało :P

Poza tym więcej możliwości (w stosunku do phpBB2; do phpBB3 nie porównywałem, ale jakoś mi osobiście phpBB3 się nie podoba), support oraz właśnie bezpieczeństwo.

Reksio -> Nie oszukujmy się, ile osób czyta regulamin? Kto chce, ten go przeczyta - jest o nim napisane przy rejestracji, a kto nie chce, to link go nie zachęci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...