Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Czy można ustawić jasną skórkę jako domyślną zamiast ciemnej? Bo chyba więcej osób korzysta z jasnej, bo jest czytelniejsza i bardziej przejrzysta (Nawet Ghost ma tak ustawione) Goście nie mogą zmienić skórki i muszą jechać na ciemnej. A ja często korzystam z forum nie logując się i było by to dla mnie (i nie tylko) lepsze rozwiązanie.

Znów zaczynasz ze skórkami...? - Gofer

:( Czemu jesteście tacy? I potem się dziwi jeden z drugim że nie lubię moderatorów, ja tu grzecznie wychodzę z propozycją i tu takie traktowanie... Chyba mnie nie lubicie.

Edytowano przez Kratos1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A czy można miejsce w forum w którym jest lista moderatorów zmienić nazwę z "Moderatorzy" na "Grupy" Gdzie, byłaby lista wszystkich grup (W tym Ekspertów i Hall of FAme) Bo jestem ciekaw ilu jest w HoFA osób, a nigdzie nie można tego sprawdzić. Tak samo z Ekspertami, jeśli n.p. mam problem z kompem i chciałbym zwrócić się do jakiegoś Eksperta to nie wiem do kogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pewną propozycję odnośnie systemu ostrzeżeń. Na większości dużych for możliwa jest redukcja poziomu ostrzeżenia po danym czasie (liczonym od ostatniego ostrzeżenia). Można by zastanowić się nad systemem z forum Bethesdy Softworks: gdy mija 6 miesięcy od ostatniego ostrzeżenia, a użytkownik w tym czasie był aktywny na forum (niemożliwe jest zdjęcie ostrzeżenia w sytuacji kiedy usera nie było dłuższy czas) to ostrzeżony user pisze petycje o zdjęcie warna do moderatora, który nadał mu to ostrzeżenie. Oczywiście, trzeba nad takim systemem trochę posiedzieć i opisać wszystkie ewentualności/sytuacje, ale wydaje mi się to całkiem rozsądną propozycją. Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny, ostrzeżenia są po to, by zmotywować użytkowników do przestrzegania regulaminu. Jeśli ktoś ma jakieś 60% to bardziej uważa na to co robi, bo wkrótce może wylecieć, jeśli zaś byśmy zdejmowali ostrzeżenia po jakimś czasie, to przez parę miesięcy będzie spokojny, żebyśmy odjęli mu procenty z licznika, a po odjęciu wróci do starych praktyk.

Taki model może miałby sens, gdybyśmy dawali ostrzeżenie za każde złamanie regulaminu, ale jednak na tym forum trzeba się trochę postarać, żeby zarobić osta.

Inna sprawa, że temat zmniejszania licznika ostrzeżeń był tutaj wielokrotnie poruszany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zupełnie sprzeczny z tutejszą polityką ostrzeżeniową. Tutaj procenty są informacją dla nas, moderatorów - forumowicze widzą tylko swój licznik. Zresztą jakbyś poczytal trochę to wiedziałbyś, że podjęliśmy ostatnio akcje zmniejszenia licznika ostrzeżeń w zamian za prace społeczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny, ostrzeżenia są po to, by zmotywować użytkowników do przestrzegania regulaminu. Jeśli ktoś ma jakieś 60% to bardziej uważa na to co robi, bo wkrótce może wylecieć, jeśli zaś byśmy zdejmowali ostrzeżenia po jakimś czasie, to przez parę miesięcy będzie spokojny, żebyśmy odjęli mu procenty z licznika, a po odjęciu wróci do starych praktyk.

Taki model może miałby sens, gdybyśmy dawali ostrzeżenie za każde złamanie regulaminu, ale jednak na tym forum trzeba się trochę postarać, żeby zarobić osta.

Inna sprawa, że temat zmniejszania licznika ostrzeżeń był tutaj wielokrotnie poruszany.

Hmm? Ile razy widziałem za jakie bzdury ludzie dostawali tu ostrzeżenia...

Gofer, toż tak jest (z licznikiem ostrzeżeń) na większości for tego typu (jestem nawet moderatorem na forum stojącym na tym samym silniku). Wiem także o amnestii. Inicjatywa fajna, ale to ewenement. Rly, na większości dużych for taki system się sprawdza, a po dopracowaniu powinien działać bez zarzutu. Co o tym myśli wyższa instancja?

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne może nie, ale warny za wykropkowywane przekleństwa, nazywania gry Failout i inne rzeczy, których nie potrafię nazwać inaczej jak głupoty. Ale cóż, wśród kadry zawsze trafią się buce...

Wyższa instancja zaaprobowała amnestię w takiej formie, w jakiej ona obecnie funkcjonuje - jednorazowego eventu. I to chyba wyczerpuje temat, naprawdę dosyć regularnie wałkowany, na dzień dzisiejszy.

Dobrze, chciałem tylko usłyszeć zdanie admina. Ale skoro tak stawiacie sprawę to nie drążę tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wykropkowane przekleństwo, a za używanie naszej kochanej polskiej pani na K jako przecinka i to w każdym zdaniu i poście. I tylko nie buce, tylko nie buce. Skoro moderujesz to sam wiesz, że czasem zdarzają się wpadki nawet najlepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nawet najlepszym zdarzają się różnego rodzaju wpadki. Ale nie o wpadki mi tu chodzi...

Mój kolega dostał warna za napisanie d*** i niepochlebną opinię o Falloucie 3. Paguł podobnie. Nie chcę mi się robić tu inter dramy bo to i tak nic nie da, a z modami chcę żyć w zgodzie, ale jeden ma u mnie wątpliwą opinię i nikt mi nie zabroni jej mieć.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne może nie, ale warny za wykropkowywane przekleństwa, nazywania gry Failout i inne rzeczy, których nie potrafię nazwać inaczej jak głupoty.

W sytuacjach jak te wymienione przez ciebie zawsze użytkownik jest najpierw ostrzegany przez prywatną wiadomość. Było tak zarówno przy przeinaczaniu gier, jak i przy wykropkowanych przekleństwach (swoją drogą regulamin dość ściśle określa stanowisko moderacji wobec przekleństw. I to nie my ustaliliśmy takie zasady, a tak samo musimy się do nich zastosować). Jednak skoro user mimo próśb i gróźb nie potrafi się dostosować do upomnień, to wtedy wystawia się osta bądź urlop. BTW, gdybyś dokładniej przejrzał forum, to znalazłbyś wiele postów za które powinno się wystawić przynajmniej warna, a stawia się tylko upomnienie. Prawda jest taka że na tym forum na ostrzeżenie trzeba sobie porządnie zapracować, jednak od strony zwykłego forumowicza trudno to zauważyć (czyt. kiedy nie zna się całej historii rozmów bądź upomnień danego użytkownika).

Ale cóż, wśród kadry zawsze trafią się buce...

Mógłbyś łaskawie nie przesadzać?

jeden ma u mnie wątpliwą opinię i nikt mi nie zabroni jej mieć.

Jeśli masz jakieś zarzuty wobec konkretnego moderatora to wal śmiało: nick + przykłady. Jeśli nie chcesz o tym pisać publicznie, to pisz PW do admina. Takie bzdury typu "coś wiem a nie powiem" nic nie dadzą. Wręcz przeciwnie, tylko ty wychodzisz na upierdliwca. Wszystko można na spokojnie załatwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cóż, wśród kadry zawsze trafią się buce...

Mógłbyś łaskawie nie przesadzać?

Jak już pisałem - to tylko moja prywatna opinia. Rzuciłem nickiem? Nie? Więc w czym problem?

Nie ciągnę już tej dyskusji bo to naprawdę nie ma sensu (nie chcę robić sobie tutaj opinii jakiegoś wywrotowca). W końcu i tak się dostosuje ;)

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...