Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

LiX3 -> Problem polega na tym, że zapowiedzi robi się na podstawie tego, co producent udostępni i powie na temat gry. Logiczne jest, że zawsze będą to same superlatywy. Dlatego też prawdopodobne opinie i oceny forumowiczów by były wysokie, a to może nie być w zgodzie z tym, co później będzie sprzedawane. Wyobraź sobie sytuację, gdy przy większości recenzji będą oceny forumowiczów z zakresu 8 - 10, a część gier zostanie oceniona na np. 6 - 8. To może rodzić niesłuszne wnioski, że redakcja zaniża oceny.

PS. Pomysł miałem okazję przedyskutować z Ghostem niedługo po tym, jak się pojawił, więc jest świadom jego istnienia :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiX3 > Ja nie mówiłem żeby to było wykorzystywane w dziale Za Pięć Dwunasta i W Produkcji, też miałem na myśli recenzje (myślałem tez o wciśnięciu tego gdzieś w gamewalkera)

wies.niak > Masz oczywiście rację, ale pamiętajmy że nie zawsze ludzie daja się omamić trailerom producentów. Np. w przypadku Ojca Chrzestnego 2 raczej większość osób spodziewała sie średniaka. Co swoją drogą przyniosło mi kolejny pomysł. Może skalę oceniania porpostu skrócić. Zamiast standardowego od 1 do 10 dać 3-4 opcje w stylu Słaba, Średnia, Dobra Gra. Choć idzie to bardziej w stronę wytłumaczenia ewentualnego rozrzutu ocen pomiędzy userami a redaktorami, co swoją drogą wychodzi tak "średnio na jeża".

PS. Pomysł miałem okazję przedyskutować z Ghostem niedługo po tym, jak się pojawił, więc jest świadom jego istnienia :-)

A ja myślałem, że wszyscy go olali bo jakos mało osób na niego zwróciło uwagę ;P

PS - pewnie... na pewno będzie to odebrane jako idiotyzm i samochwalstwo ale w pierwszej chwili pomyślałem - "Dyskutowali o moim pomyśle :D!"

Edytowano przez ShadowNinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie w profil uzytkownika (avatar, tak zeby bylo widac jak liczbe postow) liczbe komentarzy na waszych blogach. Udzielonych, a nie uzyskanych.

Co to da? Mysle, ze zwiekszy ruch w waszym blogowym interesie... Co za tym idzie - blogi beda czesciej czytane, komentowane, bo wiadomo, jak mozna cos nabic, to chetniej sie cos robi ;)

Blogowicze beda szczesliwi, ze ktos ich czyta, uzytkownicy zadowoleni, ze ktos podkresla ich wysilek, a CDA wiadomo, nie ma to jak zwiekszona ogladalnosc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a niedługo potem ktoś wprowadzi akcję "jA tObIe KoMcIa, I tY mI kOmCiA".

jak mozna cos nabic, to chetniej sie cos robi ;)

Oj mój drogi nam nigdy nie zależało na aktywności na forum w której chodziłoby o nabicie sobie licznika postów.

Mało Wam że macie już jak statsowac postami, to jeszcze komentarze? [irony] A może wprowadzimy jakieś punkciki za logowanie, posty, zdjęcia na profilu, kOmCiE, oceny....[/irony]? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzami do blogów jest nieco podobnie jak z komentarzami do newsów - nie wymagamy jakiegoś specjalnego wysiłku podczas ich pisania, przechodzą nawet te składające się z kilku wyrazów i nie zawierające jakichś odkrywczych treści. Drugą stroną medalu jest to, że nie są one zliczane w żaden sposób. Klasyfikacja blogów według najczęściej komentowanych zresztą istnieje i według mnie to powinno wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moja uwaga się zgubiła w natłoku innych. Chodzi o podział działu pomocna dłoń. Czy to jest konieczne? To bardziej wprowadza zamieszanie i wydłuża czas pomocy konkretnym osobom, bo w końcu gatunek gier nie ma najmniejszego związku z problemami.

Kiedyś lubiłem przeglądać ten dział i pomagać na tyle, na ile byłem w stanie, a teraz muszę znać konkretny gatunek gier na jaki jestem w stanie pomóc (jaki to ma sens?).

Moim zdaniem dział powinien powrócić do dawnej formy gdzie wszystkie problemy były w jednym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achievements zawsze mobilizuja gracza, czemu nie wrzucic troche wiecej ich na forum? ;)

Wam, moderatorow, to wsio ryba, ale CDA by zarobilo wiecej na wiekszej liczbie odwiedzin w kazdym sektorze strony. Naliczac newsy? Blogowe komenty? Czemu nie!

Pisanie dupereli dla punkcika to zaden argument do nieurzeczywistnienia pomyslu, bo, powiedzcie Panowie, po co wy tutaj jestescie? ;) Bronicie porzadku w tym swiecie i musicie to robic, bo inaczej pograzy sie on w calkowitym chaosie! ;] Robota bedzie, czy te licznika sie pojawia, czy nie. Do tego wam pracy nie przybedzie, bo kazdy jeden blog ma wlasnego moderatora, ktory sobie nie pozwoli na spam, a czasem i nawet na madre, lecz krytyczne komenatrze. Nabijka nie bedzie latwa ;)

My chcemy wiecej zabawek, chcemy sie bawic, bawic..! ;p A w nagrode wystraczy nam jakas dodatkowa gwiazdeczka, czy ramka do avka ;) Chemy sie rozwijac, poziomowac! Czy prosimy (my, bo wiem, ze jest mnie wiecej! ;)) o tak wiele? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dział powinien powrócić do dawnej formy gdzie wszystkie problemy były w jednym forum.

Niewykonalne przy obecnym systemie traktowania problemów osobno zamiast zbiorowo - po jednym dniu miałbyś kilka stron tematów nowych, przez co by się gubiło większość a tych powyżej trzeciej strony nikt by nie czytał. Podział gatunkowy trochę segreguje, ułatwiając wyłapanie poszczególnych problemów - w końcu jak grasz np. w strategie najwięcej to od razu wiesz w jakim dziale potencjalnie możesz pomóc. Zmienić się mogą ewentualnie same subfora gatunkowe, póki co ciągle badamy efekty zmian. I wbrew Twoim obawom póki co jest bardzo imponująco :smile:

Achievements zawsze mobilizuja gracza, czemu nie wrzucic troche wiecej ich na forum? ;)

Nie mówimy nie (a nawet pracujemy nad czymś, co można pod achievementy podciągnąć), aczkolwiek ewentualnym zmianom będzie daleko do systemu stricte statsiarskiego, który wylewa się z Twojej propozycji. Mamy po latach doświadczenie i potrafimy wyłowić potencjalne zagrożenie. I nie chodzi tylko o to, że będziemy mieli więcej pracy ale też nie siedzimy 24h na dobę na forum i to Wy byście wtedy tracili na czytelności i przyjemności korzystania z forum. Spoko, jeżeli coś da się wprowadzić z obustronnymi korzyściami to zwyczajnie to wprowadzamy - wiemy co jest dla Was dobre. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achievements zawsze mobilizuja gracza, czemu nie wrzucic troche wiecej ich na forum? ;)

Wam, moderatorow, to wsio ryba, ale CDA by zarobilo wiecej na wiekszej liczbie odwiedzin w kazdym sektorze strony. Naliczac newsy? Blogowe komenty? Czemu nie!

Pisanie dupereli dla punkcika to zaden argument do nieurzeczywistnienia pomyslu, bo, powiedzcie Panowie, po co wy tutaj jestescie? ;) Bronicie porzadku w tym swiecie i musicie to robic, bo inaczej pograzy sie on w calkowitym chaosie! ;] Robota bedzie, czy te licznika sie pojawia, czy nie. Do tego wam pracy nie przybedzie, bo kazdy jeden blog ma wlasnego moderatora, ktory sobie nie pozwoli na spam, a czasem i nawet na madre, lecz krytyczne komenatrze. Nabijka nie bedzie latwa ;)

My chcemy wiecej zabawek, chcemy sie bawic, bawic..! ;p A w nagrode wystraczy nam jakas dodatkowa gwiazdeczka, czy ramka do avka ;) Chemy sie rozwijac, poziomowac! Czy prosimy (my, bo wiem, ze jest mnie wiecej! ;)) o tak wiele? ;)

Świetny pomysł, jestem jak najbardziej za! :cool: Taki bajerek jak gwiazdeczka przy nicku czy jakiś inny bajerek zawsze motywuje do większego poświęcenia itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGH. Może jeszcze ocenianie foci i dawanie komcia za kooomcia? Chyba was pogięło. Może jeszcze superanckie bajeraski do wykupienia smsem? I wprowadźmy walutę, Euro CDActionki!

Wybaczcie za reakcję, ale mierzi mnie strasznie takie coś, jak np. po X postów wyskoczy ci Y, a po XX postów YY i tym podobne. A do takiego czegoś sprowadzałaby się Wasza propozycja, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGH. Może jeszcze ocenianie foci i dawanie komcia za kooomcia? Chyba was pogięło. Może jeszcze superanckie bajeraski do wykupienia smsem? I wprowadźmy walutę, Euro CDActionki!

Wybaczcie za reakcję, ale mierzi mnie strasznie takie coś, jak np. po X postów wyskoczy ci Y, a po XX postów YY i tym podobne. A do takiego czegoś sprowadzałaby się Wasza propozycja, prawda?

Nie wiem, czy wiesz, ale cos takiego jest na kazdym forum odkad pamietam ;P Naliczanie postow to cos normalnego, jak i zdobywanie rang po napisaniu (nie nabiciu) odpowiedniej ich liczby. Nie wiem dlaczego kolejne mozliwosci naliczenia czegos, kojarzy wam sie z nabijaniem i jakims spamerskim zachowaniem. To jest przeciez to samo, tyle ze cos innego ;) Forum CDA to nie nasza-klasa, fotka, czy inne ohydctwa (gdzie, zaskocze Cie, nie mam konta i nigdy nie mialem!), gdzie ludziom internet kojarzy sie tylko i wlacznie z tym bagnem. Mysle, ze tutaj sa uzytkownicy wiedzacy, ze pierdyliard postow, czy znajomych nie jest "cool, wypas, jedwabistym" wyczynem i nie daje wstepu do elity. Chociaz tu sie myle, daje dostep to elity.. a raczej spolecznosci.. przyglupow (uwaga! jest to moje osobiste zdanie, jezeli uwazasz, ze to nabijanie ma jakis sens i nie jest wyznacznikiem internetowego zoltodzioba, guzik mnie to obchodzi ;)).

Ja mam na mysli urozmaicenie forum, ktore jednoczesnie stanie sie bardziej spojne z blogami, newsami.. cala-strona zjedno-czona ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moderatorzy nie mają obowiązku informować o odrzuceniu proponowanego przez użytkownika tematu? Osobiście uważam, że należałoby o tym informować, dodać do tego krótkie - nawet zdawkowe - wyjaśnienie i człowiek nie miałby żalu. Zaproponowanie nowego tematu wymaga często dużo więcej wysiłku niż napisanie kolejnej wypowiedzi w jakimś już istniejącym. Praktyka, która jest prowadzona na forum cd-action zabija rozwój, zniechęca aktywnych użytkowników z pomysłami, a przede wszystkim bardzo ogranicza dyskusje, dla której przecież ono istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego że 99% odrzuconych tematów zwyczajnie łamie zasady działu/subforum, a moderator czasem ma dość stukania po raz n-dziesiąty tego samego. Jeśli natomiast pomysł jest sensowny, ale wykonanie leży, to zazwyczaj ja wysyłam PW komu trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jest w tym sporo prawdy. Może dobrym pomysłem byłoby rozwinięcie trochę systemu dodawania tematów. Właściwie powinno wystarczyć rozwinięcie skryptu odpowiadającego za odrzucanie tematów. Hmmm a jeśli by tak dołożyć do niego kilka wybieralnych opcji, które reprezentowały by najczęstsze powodu odrzucenia tematów, oraz pole na opcjonalną uwagę moderatora, a całość okrasić generatorem prywatnej wiadomości do użytkownika (która zawierałaby wybrany przez moda powód, oraz ewentualne inne informacje)? Wtedy wszyscy byliby zadowoleni. Moderatorzy odrzucaliby tematy dwoma kliknięciami, a sfrustrowani użytkownicy nie męczyli by nikogo na forum o to czemu ich temat się nie pojawił.

Edytowano przez rebeliagamer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rebeliagamer -> Jak zawsze, takie rzeczy fajnie się opisuje. Bo jak rozróżnisz, czy post został usunięty od tak, czy usunięty bo odrzucony? A jeśli pojawi się button "odrzuć", to kiedy go wyświetlać, tj. po czym poznać, że temat należy do tematów "odrzucalnych"?

Poza tym kto zająłby się zrobieniem takiego moda? Wbrew pozorom to nie jest proste, a za free nikt tak specyficznego dodatku nie zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Nargogh

Regulaminy i pewna kontrola ich przestrzegania to zawsze był kontrowersyjny temat, jednak forum musi starać się być przyjazna dla użytkowników. Ono nie istnieje dla redaktorów (oni mogą ze sobą podyskutować na żywo), ani dla całej rzeszy adminów czy moderatorów (sami ze sobą będziecie pisać?), ale właśnie dla zwykłych szarych "userów". Oczywiście nie popadajmy w skrajności, zasady są jak najbardziej potrzebne, tak samo jak nie wyobrażam sobie forum nie objętego świecką opieką "modów", chodzi jedynie o pewne wyważenie tego co konieczne, z tym co jest zbędne. Nargogh zauważyłeś, że 99% nowych tematów nie nadaje się do niczego, ale świadczy to tylko i wyłącznie o tym, że ogromna część użytkowników nie rozumie zasad panujących na forum, a dopóki ktoś ich nie pouczy stan ten się niezmienni. Informacje typu: "Twój temat został odrzucony bo..." sprawiają, że dana osoba kolejny temat napisze poprawnie lub chociaż lepiej. Poczynania moderatorów muszą być widoczne, bo wtedy utrwalają się pewne wzorce nagannych zachowań i tych pożądanych aktywności.

@wies.niak

Nie wiem kto podjąłby się zrobienia skryptu dla forum. Można poszukać wśród czytelników wolontariusza, który w zamian, za powiedzmy jakąś pomniejszą reklamę swoich umiejętności/usług na forum/stronie znaczącego czasopisma zająłby się tym, ale to tylko jedna wielu z możliwości.

Natomiast nie do końca rozumiem problemu z "odrzucalnością". Przedstawię więc pomysł jeszcze raz. W tej chwili system działa tak:

1. użytkownik sprawdza (lub nie) czy dany temat istnieje

2. temat nie istnieje, więc tworzy go

3. temat trafia do grupy tematów oczekujących na akceptację przez moderatora działu (swoją drogą musiałem się sporo naszukać zanim znalazłem informację o tym, że każdy nowy temat wymaga akceptacji)

4. moderator akceptuje temat lub go odrzuca

5. (opcjonalny) jeśli moderator ma dobry nastrój wysyła do użytkownika PW o tym, że nie musi się już zastanawiać czy jego temat się pojawi

Myślałem czy nie byłoby dobrym pomysłem zmodyfikowanie ostatnich dwóch punktów. Po co moderator ma po raz setny wysyłać PW do użytkownika, o tym, że temat został odrzucony ponieważ nie spełnia regulaminu? Dlaczego użytkownik ma czekać tydzień by przekonać się, że temat, nad którym pracował przez godzinę nie ukaże się z nie wiadomych mu powodów? Postawmy na automatyzację. Wybieralne menu przy odrzucaniu tematu, które generowało by PW do użytkownika informacją o popełnionym błędzie sprawi, że moderatorzy będą mieli spokój, użytkownicy chcący stworzyć temat zaczną czytać regulamin i ostatecznie wszyscy będą zadowoleni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromna część użytkowników nie rozumie zasad panujących na forum

Nie. Ogromna część użytkowników leje na zasady panujące na forum. Zobacz sobie, jaka jest odwiedzalność regulaminów (podpowiem: beznadziejnie niska).

I teraz pytanie, czy moderator ma pieścić kogoś, kto ma w głębokim poważaniu opracowane zasady?

Jeśli ktoś nie rozumie zasad, to temat "uwagi do moderatorów" stoi otworem - jakoś nie zauważyłem, by ostatnio ktoś się zgłaszał z pytaniem "o co chodzi, bo nie rozumiem xx punktu regulaminu?".

Sprawy techniczne.

Wolontariusz odpada, chyba że kupiłby sobie skrypt IPB, bo przecież przetestować modyfikację trzeba.

Twój opis to opis moderatora / użytkownika skryptu. Mój opis to spojrzenie na stronę projektową / kodową skryptu, czyli "jak to napisać, żeby działało". Mówiąc ogólnie: łatwo powiedzieć, trudno zrobić.

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale świadczy to tylko i wyłącznie o tym, że ogromna część użytkowników nie rozumie zasad panujących na forum

Nieprawda. To świadczy tylko i wyłącznie o tym, że prawie nikt nie czyta regulaminu.

Informacje typu: "Twój temat został odrzucony bo..." sprawiają, że dana osoba kolejny temat napisze poprawnie lub chociaż lepiej.

A skąd możesz to wiedzieć? Ja akurat mam za sobą doświadczenia z forumowiczami przy takich sprawach i wierz mi, po dobroci nie da się wytłumaczyć prawie nikomu. Jak wysyłasz PW z wytłumaczeniem czemu temat zostal zamknięty to ludzie to ignorują na zasadzie "dobra, dobra, nie marudź", a jeśli po prostu zamkniesz ten temat pisząc że jest niezgodny z regulaminem - to koleś albo w końcu regulamin przeczyta, albo da sobie spokoj z zakładaniem takich tematów. Zamknięcie tematu bardziej boli i dlatego ma lepszy efekt.

swoją drogą musiałem się sporo naszukać zanim znalazłem informację o tym, że każdy nowy temat wymaga akceptacji

Szukać tego nie trzeba wcale, bo w działach, w których tematy wymagają akceptacji, przy tworzeniu tematu zawsze pojawia się komunikat że wymagane jest jego zatwierdzenie.

Poczynania moderatorów muszą być widoczne

A zamknięcie tematu to nie jest widoczne? Jeśli ktoś nie zauważył że zamknięto mu temat to może znaczyć tylko tyle że założył go po to, żeby nabić sobie licznik postów o 1, a nie po to, żeby w nim dyskutować. A to nie jest juz żadna strata dla forum :]

Wreszcie na sam koniec - jak to jest, że znajdzie się mnóstwo użytkowników którzy nie zaliczyli ani jednego zamknięcia swojego tematu? Może jednak jakimś cudem DA się przeczytać regulamin, i go zrozumieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę koment.

Dlaczego użytkownik ma czekać tydzień by przekonać się, że temat, nad którym pracował przez godzinę nie ukaże się z nie wiadomych mu powodów?

Wystarczy przeczytać regulamin, by się dowiedzieć iż los tematu do akceptacji w zależności od działu waży się od 24 do 48h. Pewnie, moglibyśmy wysyłać PW ale zapominasz o dwóch rzeczach:

1) tego jest mnóstwo, a my wolimy jednak poświęcić ten czas na moderację postów już opublikowanych,

2) owe PW zawierałyby jedno i to samo zdanie "twój temat nie został zaakceptowany gdyż jest niezgodny z regulaminem".

Regulamin jest napisany po to, by nie trzeba było powtarzać tych samych rzeczy w kółko. Rejestrując się na forum akceptujesz wszystkie regulaminy i zobowiązujesz się do ich przestrzegania. Jeżeli pisany nawet przez godzinę temat nie ukaże się to jest tylko i wyłącznie wina piszącego, że zachowuje się nagannie i nawet nie raczył się zapoznać z tutejszymi zasadami. Przecież przychodzi w gości! My wyciągamy przecież rękę na starcie na zasadzie "załóż tak i tak temat, a nie będzie problemu" - jeżeli ktoś chce sobie komplikować sprawę to już nic na to nie poradzimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromna część użytkowników nie rozumie zasad panujących na forum

Nie. Ogromna część użytkowników leje na zasady panujące na forum. (...)

I teraz pytanie, czy moderator ma pieścić kogoś, kto ma w głębokim poważaniu opracowane zasady? (...)

Trochę za ostro, ale właściwie rozumiem, trudno zapanować na chaosem na forum, a niewielu użytkowników stara się do niego nie przyczyniać.

Sprawy techniczne.

Wolontariusz odpada, chyba że kupiłby sobie skrypt IPB, bo przecież przetestować modyfikację trzeba. (...) Mówiąc ogólnie: łatwo powiedzieć, trudno zrobić.

Hmmm nie pomyślałem o tym z tej strony, faktycznie to zawęża liczbę osób, które mogłyby się tym zająć. Do tego na pewno ciężko by było skusić którąś z nich do przygotowania czegokolwiek. Szkoda...

swoją drogą musiałem się sporo naszukać zanim znalazłem informację o tym, że każdy nowy temat wymaga akceptacji

Szukać tego nie trzeba wcale, bo w działach, w których tematy wymagają akceptacji, przy tworzeniu tematu zawsze pojawia się komunikat że wymagane jest jego zatwierdzenie.

Faktycznie, trochę pobieżnie przejrzałem regulamin całego działu, mój błąd.

Moglibyśmy się tak jeszcze rozpisywać, ale to nie ma sensu, krótko i treściwie muszę przyznać, że zostałem przekonany, użytkownicy są sami sobie winni i muszą zacząć zapoznawać się z panującymi zasadami. Tylko co będą robić moderatorzy jak wszyscy będą działaś wedle regulaminu*. ;)

* to się nazywa utopia :)

Edytowano przez rebeliagamer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...