Skocz do zawartości

HearthStone: Heroes of Warcraft


Polecane posty

To znaczy, że można mieć maksymalnie jedną legendę w talii? Przy okazji - w talii kupowanej w sklepie dostaje się 4 zwykłe karty i jedną rzadką? Zna ktoś konkretne przeliczniki? Arena takowe posiada, więc mniej więcej wiadomo, czego się spodziewać na danym poziomie gry. Różni się to w jakiś sposób od talii otrzymywanej na Arenie?

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że można mieć maksymalnie jedną legendę w talii?
Nie możesz mieć dwóch takich samych, np. dwóch Ragnarosów.
w talii kupowanej w sklepie dostaje się 4 zwykłe karty i jedną rzadką?
Wydaje mi się, że dla każdej paczki jest tak, że masz w niej co najmniej jedną rzadką kartę, choć może być ich oczywiście więcej. Edytowano przez Padaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz mieć dwóch takich samych, np. dwóch Ragnarosów.

Czyli tak, jak myślałem. Dzięki za sprecyzowanie.

Wydaje mi się, że dla każdej paczki jest tak, że masz w niej co najmniej jedną rzadką kartę, choć może być ich oczywiście więcej.

Czyli różnica miedzy paczkam zdobywanymi na Arenie i tymi kupowanymi w sklepie polega na wyższej opłacie "wpisowej" i nagrodach dodatkowych. Zdobyłem m.in. trochę pyłu i w połączeniu z tym, co uzyskałem za sprasowanie nadmiarowych kart sprawiłem sobie dwie fajne karty dla Wojownika. System craftingu jest bardzo przyjemnie zrobiony i pozwala w sensowny sposób pozbyć się zbędnych kart.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie skorzystałem z craftingu... żeby zdobyć...

Old_Murk-Eye%28217%29.png

Wiem, wiem. Marnotrawstwo. Ale cóż poradzić? Mam duszę kolekcjonera. Następne wydam mądrzej, pewnie usprawniając deck Priestowy.

Ale, ale... Chciałem też zacząć nowy temat. Jakie synergię/sztuczki odkryliście sami? W sieci sporo jest poradników i tym podobnych, ale pewnie do niektórych tricków doszliście sami. Ja pochwalę się jednym przykładem - Void Terror + Power Overwhelming. Ta druga karta to niezły buff, który można wykorzystać do podmęczenie przeciwnika lub zdjęcia jakiegoś stworka, a Void Terror umożliwia "uratowanie" i tak straconego stwora. Combo jest podatne na wszystkie silence i removale, ale jeśli się uda, to przeciwnik przeważnie po jednej/dwóch turach odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power Overwhelming jest czarem mającym szalenie wielką użyteczność i wiele zastosowań. Mojego Warlocka czasami ratuje właśnie wyżej wymieniony czar w połączeniu z Shadowflame, dość tanim kosztem tworząc nieraz potężny removal.

Edytowano przez Padaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale... Chciałem też zacząć nowy temat. Jakie synergię/sztuczki odkryliście sami? W sieci sporo jest poradników i tym podobnych, ale pewnie do niektórych tricków doszliście sami.

Z ust mi to wyjąłeś.

Chcę wycraftować jeszcze jeden Inner Rage i 2x Cruel Taskmaster. Cruel Taskmaster może z powodzeniem zastąpić Ironforge Riflemana, a działa identycznie jak Inner Rage, więc byłby czysty zysk. 1x Rampage, bo to synergia z Inner Rage, Cruel Taskmaster i jakimikolwiek obrażeniami.

Z dalszych myślę o Frothing Berserker, bo wszyscy i tak będą obrywać (poza tym bije na głowę Amani Berserkera) i może 1x Brawl, żeby czyścić planszę. Grommash Hellscream to dobra legenda. Na koniec 2x Big Game Hunter (być może wywaliłbym wtedy Execute) i byłbym chyba ustawiony.

Moja obecna talia. Jak ktoś ma pomysł co zmienić, to niech się nie krępuje:

1x Inner Rage.

Fantastyczna karta, mająca szerokie zastosowanie. Na pewno będę zbierał na drugą. Synergia z:

2x Execute.

I z:

2x Gurubashi Berserker.

Bo nie mam wyboru, jeżeli chodzi o zdejmowanie ciężkich potworów. Synergia z:

1x Ironforge Rifleman.

2x Fiery War Axe.

Szybka broń, która zdejmuje słabsze potworki za niewielką cenę zdrowia i pozwalająca utrzymać planszę relatywnie czystą. Synergia z:

1x Arcanite Reaper.

1x Bloodsail Raider.

1x Dread Corsair.

1x Cleave.

Jedna karta za dwa stworki to duża efektywność niskim kosztem. Synergia z: 1x Execute.

1x Rampage

Jak ktoś lekko oberwie (inner Rage, atak obszarowy, zdjęcie przeciwnika, etc.), to będę miał synergię z następującymi kartami:

1x Amani Berserker.

2x Acolyte of Pain.

1x Gnomish Inventor.

1x Oasis Snapjaw.

+ w zasadzie każdy inny stworek.

1x Charge.

Cały szereg zastosowań. Daje +2 do ataku, może dać Charge jakiemuś stworowi, więc może się przydać w każdej sytuacji, ale szczególna synergia z:

1x Core Hound.

1x War Golem.

1x Acidic Swamp Ooze.

Na jakąś dobrą broń, no i ma 3 ataku.

1x Warsong Commander.

W zasadzie dobra synergia ze wszystkim, co zabija do 3.

1x Pint-Sized Summoner.

Obniża koszt minionów. Szczególnie przydatne na początku.

1x Ironbeak Owl.

Jeden Silence nigdy nie zaszkodzi.

1x Dark Iron Dwarf.

Daje +2 do ataku na jedną turę i sam ma 4 ataku, więc Kapłan go nie zdejmie.

1x Twilight Drake.

To samo, co wyżej, ale może mieć więcej życia

1x Kor'kron Elite.

Ma Charge i całkiem sporo zabija jak na swoją cenę. Trochę taki tańszy, jednorazowy Ardent Comannder

1x Fen Creeper.

1x Spiteful Smith.

Synergia z bronią i z Inner Rage, a w dodatku ma sporo życia i ataku.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to z tego typu warlockiem grałem niezliczoną ilość razy i przegrać zdarzyło mi się w zasadzie tylko parę razy, kiedy przytrafiło się na prawdę kiepskie rozdanie. Magiem już w ogóle jest to najczęściej prawie że pewna wygrana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad sensem gry w ranked i w sumie nie zauważyłem żadnego. Dobre gry miałem zarówno w ranked, jak i w grach casualowych. Złoto i tak dostaje się na tych samych warunkach i ponoć gra stara się dawać przeciwników na podobnym poziomie w obu trybach, więc gra w ranked jest chyba tylko dla kogoś, kto chce się mierzyć z ludźmi aspirującymi do miana "najlepszych". Chyba, że jest jakiś element, który przeoczyłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to z tego typu warlockiem grałem niezliczoną ilość razy i przegrać zdarzyło mi się w zasadzie tylko parę razy, kiedy przytrafiło się na prawdę kiepskie rozdanie. Magiem już w ogóle jest to najczęściej prawie że pewna wygrana.

Takie decki szybko się wypalają. Grałem dzisiaj z Warlockiem (a to niespodzianka) i wszystko się posypało, gdy oba Murloc Warleadery oberwały po młotku. Zjechał mnie do 14, a potem się odkułem do 26 i rozjechałem go do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że gdybym był Czarnoksiężnikiem, to bardziej ucieszyłbym się z Nadmiaru Mocy. 9 many to bardzo dużo i przydałoby się raczej w późnym stadium gdy, gdy strony nie mogą się nawzajem zmóc, a potencjał Nadmiaru Mocy jest niesamowicie rozległy, bo kosztuje mało, daje bardzo dużo i zmieni jakieś byle co w poważne zagrożenie. Taki nietypowy removal.

Ja zaś trafiłem na to i powiem szczerze, że nawet nie używam, bo mam talię skonstruowaną pod zdejmowanie słabszych potworków, a nie pod dopancerzanie się, a ta karta uzyskuje największą synergię przy atakowaniu potworów. Tyle, że potwory z punktami wytrzymałości 5+ na ogół też dużo biją. Takie, co mają dużo życia (do 5) i mało walą (od 1 do 3-4) mogę zaś zdejmować tańszym Arcanite Reaperem i mogę w nim walić we wszystko. Może jakbym miał kartę, która powiększa wytrzymałość broni, ale to z kolei zbyt sytuacyjne i zbyt późno jak dla mnie...

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 2 dni temu zacząłem grać w hs i mam kilka próśb/pytań. Na swojego bohatera wybrałem łotra reszta mi się jakoś podoba. Jakie karty najlepiej brać aby w pełni wykorzystać mocne strony tej postaci? Znacie może jakieś dobre poradniki pokazujące zależności miedzy kartami i pokazujące jak przygotować combosy ? Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowano przez Cule123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

przede wszystkim wyleweluj wszystkie postacie do 10lvlu. Poćwiczysz, zdobędziesz karty i nabijesz ecziwmenta (nie pamiętam ile jest wart, największy to chyba 300 za 100 rozegranych pojedynków). Nie żebym był pro, bo w sumie gram od tygodnia, ale to wydaje mi się być najlepszym rozwiązaniem.

Ja nie bawię się na razie w jakieś rozplanowane buildy z kupowaniem kart. Nie bardzo jeszcze wiem co chce osiągnąć i co warto kupować. Przyjdzie z czasem:P Na chwilę obecną mainuje Łowcę. Bardzo podobają mi się synergie jakie można zrobić pomiędzy tymi bestiowymi kartami. Chociaż podejrzewam, że na bardziej zaawansowane walki łowca będzie za słaby. Dobrze grało mi się także kapłanem, ale jak trochę podbiłem rankingi łowcą, to kapłan jakoś przestał się sprawdzać. Kwestia buildu, ale na razie nie wiem co z tym fantem zrobić.

Co do legendarek, to o dziwo dwie mi już zdążyły wypaść. Pierwsza wypadła w pierwszym moim pakiecie - jakiś małpi król. Sprzedałem bo karta tragiczna, dająca więcej przeciwnikowi niż mi. Teraz trochę lepiej, bestia dosyć tania, oczywiście w agonii daje jakąś postać 3/3 przeciwnikowi. No ale że to bestia, i tani, i bestia to wpasowuje się ładnie w mój zestaw.

Jedno pytanie mam, ktoś użył tu sformuowania "bąble" przy paladynie chyba. O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego, co konkretnie masz już w swojej puli kart. Z podstawowego zestawu kombinacji raczej nie złożysz, ale możesz zrobić ciekawe kombinacje np. zatruwając swoją broń i zadając jej obrażenia wszystkim potworom przeciwnika na planszy, tylko najpierw trzeba zdobyć lub wytworzyć odpowiednie karty klasowe.

Jedno pytanie mam, ktoś użył tu sformuowania "bąble" przy paladynie chyba. O co chodzi?

Divine Shield - tarcza pozwalająca jednorazowo zignorować obrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagród za mecze rankingowe, to już zapowiedziano że za 500 wygranych gier dostaje się złoty (animowany) portret bohatera oraz jego umiejętności. Do tego dodatkowymi nagrodami będą różne rewersy talii, choć zdobyć je będzie można nie tylko za gry rankingowe. Znając życie niedługo pewnie pojawi się kilka wzorów w sklepie =P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...