Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Problemem jest tragiczny klimat, sredniowieczna kolonia górnicza, a nędzne dialogi sprawiały, że czułem się jak bym był w towarzystwie dresów na polskim osiedlu. Fabuła też nie zaciekawa, podwaliny na cos fajnego miała, ale wykonanie mocno srednie.

No i pamiętam jak grałem na hardzie za pierwszym razem, i zlurowałem cieniostwora na starego obozu. Wyrżnął chyba połowę zewnętrznego kręgu, a zatrzymał się dopiero na niesmiertelnym strazniku. Smiech na sali :D

Edytowano przez BlitzKritz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest lepsze niż ZB.

Oj, szanowny pan chyba w Arcanię nie grał... I dobrze. Naprawdę, to już jest masochizm.

Vurt's Gothic II Graphics Overhaul - co myślicie o tym?

Wiesz, ja osobiście nie grałem, ale wg. mnie te tekstury są delikatnie zbyt jasne, ale co kto lubi.

Ale żeby nie było że nic nie wnoszę to mogę ci dać linka do kilku innych modyfikacji: http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=33266

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już ktoś wpadł na taki pomysł, ale tak sobie pomyślałem że fajnie gdyby PB połączylo serie Gothic z serią Risen. PB nie uznaje Zmierzchu Bogów i Arcanii, fani serii raczej też nie. A na końcu GIII mamy idealną furtkę do takiego rozwiązania-

Bezimienny i Xardas przeszli przez portal do innego świata, a co gdyby ten świat to był świat z Risena? Mogłaby być nawet współpraca między dwoma albo trzema Bezimiennymi...

Edytowano przez Pewker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli chodzi o serię Gothic to wątpię by Piranha Bytes wypuściła 5.Jedynie co można oczekiwać to raczej na remake 1 i 2.Ogólnie to być może zakończenie 3 w której mogliśmy:

Ukształtować przyszłość Myrtany czyli wytępić koczowników w Varancie,uwolnić Myrtanę spod władzy orków bądż stłumić rebelię albo po wybraniu ścieżki Innosa i zabiciu Rhobara Bezi mógł zostać nowym królem.

Zatem być może twórcy chcieli już wtedy skończyć z serią,a zająść się kolejną inną czyli Risenem przy tym dać możliwość fanom zrobienia własnego zakończenia Gothica.

Edit:

Jeśli dobrze pamiętam to intro Risena 1 idealnie pasowało jednego zakończenia Gothica 3

(właśnie z tym Xardasem).

Hm

W zakończeniu z Xardasem to o ile dobrze pamiętam to bogowie zostali wygnani,a to samo jest w Risenie że oni zostali wypędzeni z Ziemiwink_prosty2.gif

Jednak naprawdę wątpię żeby Piranha chciała połączyć oba światy,a nawet to nie widzę w tym zbyt dużego sensu.Możliwe że na 5 poczekamy tak samo jak na Half-Life 3jezyk2.GIF .

Edytowano przez PolskiZiomal5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś wywiadzie sami mówili, że nie chcą brać się za Gothica 5/prequela bo są wobec nich za duże oczekiwania

I to jest jeden z powodów dla których Piranha nie zrobiłaby 5.Zwłaszcza duże oczekiwania po tym jak Nordic Games że tak powiem "zepsuło" tą zacną serię tak samo jak np:Painkillera wydając gry które były prawie samodzielnymi dodatkami.(Reccuring Evil,Ressurection czy Redemption).Sama wieść że PB robi Gothica dałaby olbrzymie wymagania graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wałkować ten sam temat? Gothica 5 nie będzie i PB nawet nie zamierza się za niego zabierać. Co do waszych teorii (pograłem tylko chwilę w Risena, dwójki i trójki nie ruszałem), to są...zaskakująco ciekawe. Pewnie takich rzeczy w internecie jest o wiele, wiele więcej, jednak znając Piranię to nawet nie powiedzą na ten temat żadnego słowa. Mimo wszystko, chciałbym, żeby te gry były chociaz w małym stopniu do siebie podobne.

PS. Nadal uważam, że "jedynka" Risena jest najbardziej podobna do Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby kogoś interesowało to Mike Hoge nie pracuje już w Piranha Bytes i nie brał udziału w pracach nad Risen 3. Na World of Risen znalazłem posta napisanego przez niego:

Mattias Filler drew my attention to this thread. There seem to be some more of this kind, so here?s a quick statement for all the curious ones:

1. I wasn?t involved in the development of Risen 3

2. As a matter of fact, i did lock myself in for two years to work on a new concept, but not on Gothic. A prototype of this concept is getting implemented by a small core team since the beginning of this month.

3. Before you ask: I cannot give out any infos yet. First of all, we want to take our time with everything and second, this is not the right place for that

Please understand that i don?t want to disclose anything yet about the new project. Those who are interested won?t have to wait too long for some infos

Ciekaw jestem co to za projekt nad którym pracuje. Mam nadzieję, że będzie to równie świetne co pierwszy Gothic, bo to właśnie Mike Hoge wymyślił większość fabuły i uniwersum w G1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko smile_prosty.gif Czy istnieje jakiś mod do Gothic 2 NK który dodaje tak jakby akcje po ostatnim rozdziale ? Mam na mysli to że

orkowie najechali na to Khorinis i tam wszystkich pozabijali czy jakoś tak

smile_prosty.gif

@down - piękne dzięki to odświeżę sobie Gothica z dodatkowym rozdziałem ;)

Edytowano przez LordRevan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napiszę, że jak ktoś jeszcze nie grał w Gothic 3 albo chce sobie odświeżyć - tylko CM i QP, najnowsze dostępne. To co te patche robią z średnim G3 to głowa mała. Szkoda jedynie że dodane kwestie NPC nie mają głosu (co jest logiczne, ale i tak boli), bo wtedy gra byłaby niemal idealnym Gothic. Polecam naprawdę.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z najlepszych zmian jest wprowadzenie reakcji NPC na naszą zbroję. Kiedyś - spacerujesz po mieście orków w zbroi paladyna? Luzik, wykonaj dla nas jeszcze kilka questów. Teraz - ach... klimat, klimat, klimat.

Ogólnie dodano wiele zbroi - Lester ma swoją, tak samo Diego. Super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział. Obecnie trwa adwentowy kalendarz do powstającego CSP do gothica 3. Polecam oglądać, codziennie nowa informacja/grafika/tekst.

Link do kalendarza po angielsku.

http://g3csp.bplaced.net/Advent_Calendar_2014__En/

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam całkiem podobał się system, który zakończył się na Nocy Kruka - dawał sporo więcej frajdy, niż machanie mieczem w trójce (gdyż bardziej "czuć" było tam wchodzące ciosy), a gdyby go trochę podrasować, to byłby jak najbardziej przystępny.

Edytowano przez Padaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam całkiem podobał się system, który zakończył się na Nocy Kruka - dawał sporo więcej frajdy, niż machanie mieczem w trójce (gdyż bardziej "czuć" było tam wchodzące ciosy), a gdyby go trochę podrasować, to byłby jak najbardziej przystępny.

Taa, jeśli przez "podrasować" rozumiesz zrezygnowanie ze śmiesznego systemu zaliczania trafień oraz złośliwego autolocka, dodanie uników na boki oraz osobnej akcji blokowania tarczą, to tak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...