Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Ja sobie poradziłem z bagiennym smokiem bez najemników. Jak grałem magiem, to moim sposobem na smoki było ciągłe przyzywanie szkieletów-goblinów i picie esencji many. Jedyny minus to zaopatrzenie się w duże ilości tej mikstury. A jaszczuroczłeki zawsze zabijałem przed walką ze smokiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze smokami w podstawce radziłem sobie kuszą, w Nocy Kruka też tak robiłem za wyjątkiem smoka ożywieńca, gdzie używałem już czarów. Po 2x burzy ognia i śmietelnej fali (chyba tak się ten czar nazywał) ostatni przeciwnik lezał na deskach ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłeś grać po raz któryś w Gothica 3. Są już do niego jakieś nowe mody? Zapytam jeszcze o zadanie z Ukrasem z Cape Dun - mam zadanie o tych bełtach z Quest Packa, i jak pogadam z Milokiem z Trelis, to każe iść do Ukrasa, a u niego niema opcji dialogowej w tej sprawie. O co kaman>?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modów to raczej nie ma,ale nie długo powinny być w końcu z najnowszym patchem jest możliwość modowania gry.Może się tym zainteresuje jak będę miał czas i chęci.sweat.gif

A co do zadania dla Urkrassa to mi po targowaniu ceny do iluś tam sztuk złota pojawiała się opcja w rezultacie czego Milok zaprzestał produkcji dla zarządcy magazynu.Może to po prostu bug gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. W przypadku serii Gothic jest to akurat zrozumiałe, gdy w grę wchodziły itemy niedostępne w inny sposób dla gracza - pamiętam jak w pierwszej części nie mogłem odżałować, że Bezimiennemu nie dane było zdobyć ciężkiego pancerza strażnika ze Starego Obozu. Czasem były też sposobem na różne bugi, więc nie ma sensu tak uogólniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic to jest temat:D cz.III najbardziej przypadła mi do gustu.Nie wiem czego jest tak mało lubiana jak cz.II czy I.O Arcani wspome jedynie że Risen ma więcej wspólnego z serią niż Arcania.Chyba powróce do cz.III.

Edytowano przez Vivek1990
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka jest mniej lubiana głównie dlatego, że jest inna. O ile jedynka i dwójka były do siebie bardzo podobne (różnice były, ale zupełnie do pogodzenia), to trójka to był już zupełny obrót o 180 stopni. Inny silnik, grafika, bardziej otwarty świat, rodem z sandboxów, inny tryb walki i rozwoju postaci, do tego dochodzi nieco inny klimat, zdecydowanie mniej mroczny i ciężki, niż w poprzednich częściach. No i fatalna optymalizacja, połączona z mnóstwem bugów, które łatano wraz z kolejnymi patchami - fani nie mogli przełknąć tak gorzkiej pigułki i niestety G3 jest najmniej lubianą częścią serii (no, może poza Arcanią, ale kto nazwie tę "produkcję" częścią serii). Co wcale nie oznacza, że jest grą złą, ba, wraz z najnowszym CP + QP, to produkcja naprawdę godna uwagi :)

Edytowano przez freeq52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o mojej ulubionej grze umarłsad_prosty2.gif, kurcze jest źle. Niedawno zacząłem grać w Gothica 3, ale uwaga po stronie najemników, ci co czytali moje poprzednie posty w tym temacie, wiedzą ze ich nie lubię. Zacząłem już jakiś czasz temu i jak na razie dość fajnie to wygląda, póki co bardziej mi się to podoba niż praca dla buntowników. Mam więc pytanie czy pomożecie jak będę miał jakieś problemy? Czy temat już całkowicie umarł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam też o tym słyszałem ale podczasz zwiedzania nigdy niczego nie znalazłem.

A przy okazji.A ja w końcu rozstrzygłem spor w mojej głowie która gra jest lepsza (G1 czy G2). Jednak G2.

G1 ma kilmat, ale po 3 rozdziale poprostu znika. Nie ma żadnej przyjemności z chodzenia i szukania tych szamanów. Denerwowała mnie również szarość świata. Niby on też tworzyła klimat ale...

Za to w G2 fajnie jest że w końcu trafiamy między uczciwych ludzi itp itd.

:D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego listu chyba nie da się podnieść. Znajduje się tylko wspomniany przez Ciebie napis.

Piszcie o jakiś ciekawych miejscach, które znajdują się we wszystkich częściach.

Mi z kolei bardziej podeszła jedynka. Nie wiem, może to przez to, że było to moje pierwsze spotkanie z tego typu grami. Podobał mi się podział na Stary i Nowy Obóz. Obie lokacje były dobrze zaprojektowane. No i w dwójce o ile mnie pamięć nie myli nie ma Wrzoda.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmm101 jeśli pamięć mnie nie myli zrobiłem to w obozie Gońców leśnych koło Geldern.Najnormalniej zaszlachtowałem cały obóz :D ale nie dobijałem tylko okradałem z łuków które są w cenie.Po pobiciu i okradnięciu każdego w wiosce ide najnormalniej spać i tu najlepsze wchodze znów do wioski po drzemce a tu żaden z Gońców nie ma do mnie żalu :D a na plecach ma łuk który mu zabrałem.Po paru takich akcjach uzbiera się ładna sumka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co panowie i panie podtrzymamy wątek?

Mam pytanie, czy znajduję się gdzieś w Gothic 2 jaskinia w której są ukryte ciała Vatrasa i jakiegoś innego maga wody? Wyczytałem to gdzieś w creepypascie.

Jeśli chodzi o jaskinie, jest gdzieś za palisadą orków w Górniczej Dolinie bodajże :) są tam tez ciala Diego, Lestera i innych z 'paczki'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, grając w Gothica 3 często wykorzystywałem trik z łukami. Biłem tego myśliwego obok Cape Dun, zabierałem łuk (często robiłem też tak z orkami) i sprzedawałem. Czasem był problem ze znalezieniem sprzedawcy, który by to spieniężył. biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Callin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Gothica 3 tuż po premierze. Pograłem, rozczarowałem się i dałem sobie potem spokój ze względu na bugi i ogólny brak klimatu. Teraz jednak mając czas w wakacje postanowiłem nadrobić zaległości. Naczytałem się o tych edycjach rozszerzonych etc. i to mnie zaciekawiło. Mam tylko jedno pytanie. Czy patche trzeba instalować po kolei czy wystarczy zainstalować tylko najnowszego? I czy warto instalować ten Quest Pack i czy tak samo wystarczy zainstalować najnowszy czy też trzeba się przekopywać przez poprzednie wersje?

Edytowano przez bullkovsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konio52

O tej jaskini słyszałem, ale bardziej zastanawia mnie położenie tej z ciałem Vatrasa.

A co uważacie na temat walki w III części?

Ten element bardziej podobał mi się w poprzednich częściach. W trójce to nieustanna klikanina, żeby oponent nie zdążył wyprowadzić swojej serii.

Natomiast bardzo podoba mi się woda, a z kolei denerwuje poruszanie drzew na wietrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem, wydawało mi się że Vatras też w tej jaskini był. Co do walki, żenada, walka wręcz to totalna porażka, dlatego ja zwykle inwestowałem w łuk, daje więcej frajdy, dodać jeszcze odbijanie miast w stylu Roobin Hooda, kozak. W sumie zbiera mnie teraz na odpalenie G3 z tym nowym patchem, juz się jaram na samą myśl łąkami obok Silden :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...