Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Swoją drogą, nie rozumiem po co ktoś miałby brać się za dodatek już w drugim akcie. Pierwsza wizyta w Górniczej Dolinie nie należy do trudnych (z kilkoma miksturami szybkości da się przejść wybijając jedynie wilki i kilka zębaczy), a Jarkendar dużo łatwiej zwiedza się w pancerzu rycerza, łowcy smoków, czy choćby z pełzaczy jeśli gra się magiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kireta

LOL ja i moi znajomi akurat zawsze graliśmy tak,że przed górniczą doliną szliśmy do Jakendaru.Powód?W dolinie budowniczych można bardzo łatwo i przyjemnie expić na kąsaczach,brzytwach oraz nielicznych orkach.Ja ja szedłem do górniczej doliny to zawsze starałem się przy okazji powybijać najwięcej orków jak się dało,czasami było trudno,ale ostatecznie taka rozrywka lepiej mi odpowiada.

Freeq52

Jest kompatybilna.Mojemu kumplowi działała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak Masz rację 1 ma to coś ten kilmat ... ach :) Moim Zdaniem jeżeli chodzi o SAGĘ GOTHIC to:

1.Gothic

2.Gothic 2:NK

3.Gothic II

4.Gothic III

5. Arcania Gotihc 4

6.Arcania Upadek Setariff

7.Gothic 3 Zmierz Bogów

Ogólnie to mam podobnie, z tym, że ja bym to przedstawił tak:

1. Gothic

2. Gothic 2+NK (traktuję to jako jedną grę)

2. Gothic 3

3. Deus Ex, Rayman 3, Beyond Good&Evil, Wiedźmin, Planescape: Torment (gry 10/10)

4. Risen

5. Gothic 3: Zmierzch Bogów z community patchem

6: Arcania

6. Reszta gier w które grałem

7. Pobieranie krwi

8. Gastroskopia

9. Lobotomia

10. Arcania: Upadek Setariff

I pomiędzy 1 a 2 różnica jest tak mała, że nawet pod mikroskopem trudno dostrzec :)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o klimat gier z serii Gothic. U mnie wygląda to tak:

1. Gothic

2. Gothic II (mój pierwszy Gothic :wink::D )

3. Gothic II Noc Kruka

4. Gothic III

Arcania i Zmierzch Bogów u mnie się nie kwalifikują ponieważ przechodząc Zmierzch Bogów u siebie i grając u kumpla w Arcanie myślałem sobie kiedy to się wreszcie skończy, a klimat gry kiedy się tak mówi jakoś się ulatnia.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo podobnie. Uważam że część pierwsza jest najbardziej klimatyczną odsłoną serii, ale dwójka też jest bardzo dobrą grą. W Gothica III tak naprawdę nie grałem, chyba czas odrobić zaległości. Miałem zaledwie kilka spotkań z Gothiciem III - raz u kolegi, raz u drugiego kolegi (pokaz slajdów - jak on mógł w to grać?! Muszę przyznać że doszedł całkiem daleko. Ma chłop cierpliwość.) O Gothicu IV (Arcanii) słyszałem wiele, jednak sam nie miałem z tą grą żadnej styczności. Nie licząc gameplay'i na YT.

Czy Gothic III pójdzie na moim komputerze tak, by dało się płynnie grać?

Konfiguracja komputera: AMD Athlon? 64 Processor 3000+

1.8 GHz

1.0 GB

Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (build 2600)

GeForce 6600 (128 mb)

Dodam, że na tym kompie chodziły gry z wysokimi wymaganiami (Cod: Modern Warfare 2, Mass Effect 1,2 [3 nie próbowałem], Saints Row 2).

Z włączonym Trybem Turbo w TuneUp Utilities 2011 (pełna wersja w obecnym PC Formacie), fajnie zoptymalizowanym kompem. Tak żeby gra była dość przyjemna, bez nadmiernych ścin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej podobał się Ghotic II Noc kruka. Na drugim miejscu jedynak na trzecim trójka. Trzecia część była w jakiś sposób dla mnie męcząca, źle - nużąca. Zgadzam się że wygląda pięknie. Mnie jednak przycinała, nie wiem czemu, sprzęt w miarę przyzwoity (w profilu) a jednak póki się kilka razy wokół własnej osi po starcie nie obróciłem to cięło. Fajna seria, druga pod na podium z tych w które grałem. Rok mi niemal to zajęło ale warto było. Do "Zmierzchu Bogów' i "Arcanii" na razie nie robiłem podejść. Czytając zamieszczane tu posty i co nieco widziawszy raczej na razie nie ma na to szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pierwszym miejscu jest jedynka, nie spotkałem nigdzie indziej takiego klimatu, piękna gra, strasznie wciągająca. Drugie miejsce nie potrafie przyznać, sama Dwójka nie ma już tego klimatu, z dodatkiem zyskuje dużo, natomiast Trójka ma coś co kocham w takich grach...duży, otwarty, piekny i zyjący świat ;) mimo że nie ma fabuły, i ma skopany system walki wręcz, to i tak bardzo mi sie spodobała, egzekwo z G2NK. W Zmierzch Bogów nie grałem, Arcania - już samo demo mnie odepchnęło, czytałem mnóstwo recenzji, nic nigdy w zyciu mnie nie zmusi żebym wydał na to kasę, szkoda słów na ta produkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic III ma fabułę, problem w tym że znika ona w tym otwartym świecie. Nie żebym coś miał do tego, to jeden z najbardziej rozległych światów w grach komputerowych ale fabułę mogły Piranie wybić na pierwszy plan. W zamian mamy jak już wspomniałem cały świat dla siebie, mnóstwo zadań pobocznych oraz reputację, jedno z rozwiązań które bardzo podoba mi się w Gothicu III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie I miejsce Gothic, bo bez jedynki nie było pozostałych części. To ona była tym czymś nowym, co naprawdę przykuwało do grania. Na drugim miejscu jednak trójka, ciut niżej cenię dwójkę. Trójka wniosła więcej innowacji i choć wiele elementów miała zwalonych to grało mi się w nią zwyczajnie przyjemniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamierzam zakończyć Jarkendar i

zabić Kruka

. Jakie macie porady wobec tego? Jak go skutecznie

zabić

? Jak poradzić sobie z jego obstawą (6 kamiennych strażników chyba)? I jaki miecz jednoręczny wybrać? Mam 81 siły, a wciąż używam Dobrego miecza. Jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję użyć zwoju z golemem, on pokona z łatwością Kruka. Magiem walczy się z nim łatwiej. Jednak jak grasz pod wojownika (ja wtedy grałem pod łowce smoków), to proponuję kupić ten zwój i go użyc, gdyż jeśli nie masz dobrego armoru to Kruk potrafi w szybki sposób pozbawić nas życia swoim mieczem (jednym z potężniejszych w grze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah,

Kruka udało mi się zabić

za pierwszym razem :).

Najemnik

88 siły

53 % b. jednoręcznej

16 poziom

1 pkt. wolny punktów nauki

293 pkt. życia

Użyta broń : rębiczerep

Sam nie mogę uwierzyć że za pierwszym razem :). Nauczyłem się wszystkich języków budowniczych i przeczytałem tabliczki - polecam tą metodę, bo można dużo zyskać.

Edytowano przez Callin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic I - Był to mój 2 cRpg w jakiego grałem (Pierwszym było jakieś demo z którego pamiętam tyle że grałem). Było to właściwie nieświadomie bo mój brat go zainstalował a jako mały kurdupel nic nie kumałem. Nie wiedziałem jak cokolwiek zrobic (otworzyc skrzynie, wyjąc broń a tym bardziej zaatakowac :)) I to mi się w serii gothic podoba, nie ma żadnego samouczka. Sami musimy się wszystkiego domyślić. Przygoda z I skończyła się dosyc szybko, jedyne co zrobiłam to doszedłem do Starego Obozu, spotkałem wrzoda, spotkałem kolesia który miał mnie zaprowadzic do obozu na bagnach. I dalej nic nie pamiętam. Lecz po kilku latach zacząłem od nowa. Grało się super ale przez spore zagmatwanie wielu lokacji finał musiałem przejsc z kodem na latanie :P

Gothic II - Możecie mówic co chcecie ale to ta częśc jest naj-naj-najlepsza. Wgrywałem się w nią bez pamięci. Co tu się rozpisywac ? Gothic II !!!!!!!!!

Gothic III - Zawsze wypytywałem kolegów czy przypadkiem jej nie mają :). Ta gra była dla mnie nieosiągalna aż nie dodaliście ja na cover płyty ( Dzięki !!!!). Najbardziej zamartwiały mnie wymagania przez które praktycznie każdy komp się tenie ( Mój kolega odpala Crysis 2 na full detalach z 30 fps a G3 zacinał mu się w niektórych miejscach!!! ocb!!!)

Gothic IV - Nie grałem i dobrze ! Nie chce sobie zniszczyc miłości do tej serii gier

Plusy i Minusy Całej Serii

+ Otwartość świata

+ Grę można przejśc na kilka sposobów będąc kimś innym ( Magiem ,wojownikiem albo kimś kim zachcemy. Nikt nie zabroni nam byc znachorem który ma multum ziółek którymi wzmacnia się do walki dwoma mieczami w tym jednym wyczarowanym przez samego siebie :) )

+ Wciągająca jak cholera

+ Mimo że na każdą część trzeba poświecić bite dziesiątki godzin to i tak nie potrafi znużyć

+ Masa zadań

+ Pełno charakterystycznych postaci

+ Gra stawia przed nami wyzwanie

+ Zawsze mocno rozbudowane finały

- Gothic 4 -.-

- W każdej części miałem kłopot ze znikającymi seve'ami

- Wymagania sprzętowe

- Masa bugów (Chociaż niektóre są nawet fajne jak np: wejść do wieży z bronią wbiegając przez jej ścianę :D)

- Czy klimat poprzednich serii powróci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram od nowa w G2: NK i jest jedna rzecz która strasznie mnie denerwuje. Mianowicie dubbing który jest "dołożony" do postaci. Np. Thorben który jedną kwestie mówi jednym głosem a drugą kwestie drugim głosem...

Tak teraz mnie zaciekawiło co daje modlenie się codziennie do kapliczek Innosa a co do kapliczek Beliara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modlenie się do kapliczek Innosa podnosi ci trochę atrybuty a do kapliczek Beliara

pozwala naładowac szpon beliara który dostajemy po zabiciu Kruka

. Co do dublingu to nie tylko mówienie innym głosem a to że ten z g2 jest trzeszczący jest trochę denerwujące

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony gram pl można pobrać najnowszy patch do Gothic 3 - tj. CP 1.75. Dużo poprawek dotyczy moderów, szczególnie narzędzi do tworzenia modów. Z tego pobieżnego wertowania zmian zauważyłem, że ludzie nie rzucają się na ciebie z bronią, gdy skrzynię otwierasz kluczem, a nie wytrychem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...