Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Bardzo fajna jest saga Gothic , trójka mi się bardzo podobała i miałem lecz gothic 3: zmierzch bogów mi nie weszedł.Ciekawe dlaczego?

Zmierzch Bogówliczbą bugów i niedoróbek przebił wszystkie częśći gothica.Gre robiłi jacyś hindusi a przy okazji spartolili coś taiego jak optymalizacja.Dodam że na GTX280 kolegi też potrafił się zaciąć i sam wyłaczyć .Nudne dialogi idiotyczne questy słowem nie polecam

Wiem, mam orginał, ale ich teksty mizdza (np. beziego) ,,Nie jesteś godzien byc obywatelem Myrtany jezeli jesteś tchórzem...''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie korki z polskiego lub przeglądarkę z autokorektą, bo robisz masę błędów.

Kto niby wyda 40 zeta, żeby się pobawić nową kosą? Nie dość, że w niespatchowanym Gothicu 3 każda broń zadawała prawie identyczne obrażenia, to na cholerę mi nowa broń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to "jedynka" była najfajniejsza i miała najwięcej "smaczków" fabularnych. Walka nie różniła się od kolejnychczęści więc w niej nie gustuje. Grafika jak na tamte czasy była nawet "porzystępna". Ale trójka. No bez komentarza. Było tam wiele ciekawych nowych rzeczy,ale... za dużo biegania i questów z którymi miałem problem.

Załatw sobie korki z polskiego, albo ściągnij przeglądarkę z autokorektą, bo w twoich postach jest wiele błędów. Jak za dużo biegania, skoro były teleporty i można zawsze chodzić na skróty?

To, że nie umiesz przejść questów, nie znaczy ze gra jest słaba. Prawie każdy quest opierał się an tym samym schemacie, co w pewnej kwestii jest wadą, a wszystko jest zawsze dobrze wyjaśniane. Walka z jedynki byłą podobna do dwójki, ale trójka miała kompletnie inny, więc skąd to porównanie?

I tak gra jest słaba...Questy masz rację opierają się na tym samym...Zabij,przynieś, weź, wróć.

Walka w trójce jest spartaczona...klik, klik,klik przeciwnik leży...A o fabule już nie mówię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem sobie spokój z tą serią, po tym jak kupiłem dodatek Zmierzch Bogów. Nie zamierzam w najbliższym czasie kupować Risena ani Arcanii. Zawiodłem się po prostu na twórcach i nie mam zamiaru wydawać kasy na byle co.

Teraz do tych co kupują Gothica 3 albo dodatek nie kupujcie tego jeśli nie macie dużo cierpliwości i nie jesteście fanami tej serii, bo potem występują tylko pretensje i żale.

Edytowano przez jacksonheyes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Zmierzch Bogów był tworzony przez Trine Games, a nie Piranha Bytes ani Spellbound. To jest jakieś indyjskie studio, o którym nikt nigdy nie słyszał, a JoWood powód ten wyraził "Gracze chcą dostać grę jak najszybciej". A poza tym wydawca pokłócił się z PB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie Piranha Bytes robiło ZB, ale Trine Games Studio, Risena - właśnie Piranha Bytes, a Arcanię - jeszcze inne studio, Spellbound, więc nie wiem, czemu nie chcesz kupować ani Risena, ani Arcanii, mówiąc, że "zawiodłeś się na twórcach". Zawieść się mogłeś co najwyżej na Trine Games, bo to oni spaprali Zmierzch Bogów.

Ech... Spilner mnie uprzedził o kilka sekund... :)

Edytowano przez kubasliwa202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem sobie spokój z tą serią, po tym jak kupiłem dodatek Zmierzch Bogów. Nie zamierzam w najbliższym czasie kupować Risena ani Arcanii. Zawiodłem się po prostu na twórcach i nie mam zamiaru wydawać kasy na byle co.

Tak rzeczywiście Zmierzch Bogów jest kompletnie spartaczoną grą, przykro trochę że taka fajna seria kończy się w taki beznadziejny sposób... motyw beziego przecież miał taki potencjał!!! i wszystko zmarnowane!!!

Jednak Risen powienien Cie mile zaskoczyć, nie jest to może rewelacyjna gra, ale gra się w nią dobrze. Fabuła nie porywa, ale utrzymuje w miare dobry poziom i w trakcie przechodzenia chcesz wiedzieć co się stanie w następnej kolejności. Po drugie gra ma klimat, nijak ma się on do pierwszych gothiców, stanowi coś całkiem nowego, ale najważniejsze że jest :]. No i warto zwrócić uwagę na system walki według mnie najlepszy i najprzyjemniejszy ze wszystkich jakie były w gothicach.

Co do Arcanii patrzę na tą grę tak samo sceptycznie, twórcy chełpią się jakimiś świetnymi efektami graficznymi, które jakoś w ogóle mnie nie obchodzą, wydaje mi się że historia zatoczy koło i dostaniemy jescze raz gothica 3 z nudną, nijaką fabułą i hack&slahowym system walki, tyle że bogatszego a takie bzdury jak woda spływająca z kamienii w różnych kierunkach i jescze cudownijsze refleksy świetlne..

Edytowano przez whatever666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem sobie spokój z tą serią, po tym jak kupiłem dodatek Zmierzch Bogów. Nie zamierzam w najbliższym czasie kupować Risena ani Arcanii. Zawiodłem się po prostu na twórcach i nie mam zamiaru wydawać kasy na byle co.

Teraz do tych co kupują Gothica 3 albo dodatek nie kupujcie tego jeśli nie macie dużo cierpliwości i nie jesteście fanami tej serii, bo potem występują tylko pretensje i żale.

I nie chcesz kupować gry starego, dobrego studia przez to, że słabą grę z ich serii zrobiło inne studio? I skąd niby wiesz, ze to jest byle co? Grałeś? Arcanię robi też inne studio, zatem nie wal tutaj że się zawiodłeś na twórcach, bo cały ten post to stek bzdur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodatek nie był robiony przez Piranie, ale większość rzeczy była wzięta z trzeciej części. Mówię oczywiście o wszystkich niedoróbkach, które można było tam zobaczyć. Hindusi dodali tylko trochę rzeczy, a reszta to po prostu dodanie niedoróbek z trójki.

Spilner >>>> Widać, że nie grałeś w Zmierzch Bogów. Inaczej też byś czuł wielkie rozczarowanie.

Edytowano przez jacksonheyes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodatek nie był robiony przez Piranie, ale większość rzeczy była wzięta z trzeciej części. Mówię oczywiście o wszystkich niedoróbkach, które można było tam zobaczyć. Hindusi dodali tylko trochę rzeczy, a reszta to po prostu dodanie niedoróbek z trójki.

Spilner >>>> Widać, że nie grałeś w Zmierzch Bogów. Inaczej też byś czuł wielkie rozczarowanie.

Hmm.Grafikę wzięto z G3 i przy okazji spartaczoną i tak optymalizację jeszcze dobito.[Na tym tle Risen prezentuje się zaskakująco dobrze.]NIe mówię już o osobie odszywającej się pod Bezimiennego.Ja doszedłem do drugiego miasta(Trelis?) i wywaliłem . Jakiś łoś kupił to potem na allegro.pl

Edytowano przez PapaBear
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacksonheyes

Przecież TGS nie wstawiło tych niedoróbek z trójki do dodatku specjalnie - dla mnie to wszystko wina JoWood, które popędzało Hindusów i kazało im wypuścić ZB za wcześnie.

A co do Risena, to zdecydowanie bliżej mu do jedynki i dwójki, niż do trójki. Po pierwsze - widać od razu, że ma fabułę. Po drugie - świat nie jest taki rozdmuchany, widać, że w przeciwieństwie do Myrtany został zaprojektowany z większym sensem. Po trzecie - system walki to zupełnie inna rzecz; dla mnie idealne połączenie tego z dwójki z tym z trójki. Z dwójki ma to, że można zadawać różne ciosy, wciskając przycisk akcji i kierunki, można też zadać ograniczoną ilość ciosów w jednym kombosie. A z trójki ma to, że jak już wymaksujesz jeden z rodzajów walki (mieczem, toporem lub kosturem) możesz zadawać tyle ciosów, ile dusza zapgranie - ale musisz to robić z głową, nie ma tak jak w trójce, że tylko wciskasz jeden przycisk. Musisz w odpowiednim momencie dodać "łącznik" między kombosami, żeby kontynuować ciachanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodatek nie był robiony przez Piranie, ale większość rzeczy była wzięta z trzeciej części. Mówię oczywiście o wszystkich niedoróbkach, które można było tam zobaczyć. Hindusi dodali tylko trochę rzeczy, a reszta to po prostu dodanie niedoróbek z trójki.

Spilner >>>> Widać, że nie grałeś w Zmierzch Bogów. Inaczej też byś czuł wielkie rozczarowanie.

A czy ja tu piszę, że się nie rozczarowałem? Ty napisałeś bzdury, że się na twórcach zawiodłeś. Twórcach zupełnie innej gry. Ja na to odpowiedziałem, a ty piszesz tak jakbym ja napisał, że się na ZB nie zawiodłem.

Dokładnie - twórcy dostali świat z Gothica 3. Więc nie mogli go po prostu zoptymalizować? Niedokładnie oczyścili świat gry i rozwalili optymalizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki znowu bug!? przecierz ten taran jest tam postawiony specjalnie (bo przecierz nie ma innej drogi).

Potwierdzam słowa powyższe. Nawet twórcy mówili, że postawili taran specjalnie. gdyż inaczej do zamku nie dostaliśmy by się inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trójki, zainstaluj ostatniego patcha fanowskiego numerek 1.7 i zobaczysz znaczną poprawę w wydajności gry, doinstaluj do tego jeszcze quest packa i grę masz na kilka wieczorów praktycznie, pod warunkiem że będzie ci się chciało ściągać ten patch.

Co do mnie, dla mnie ta seria to był pierwszy kontakt z CRPG, do dziś miło wspominam G2 NK, jednak że teraz gram w modyfikacje "Velaya: historia wojowniczki" którą z całego serca polecam, tak jest spolszczona już. Ale wracając do tematu, jedynie na co narzekam to ten fakt że smoki w G2 nie wyglądały na prawdziwe smoki, wszystkie cztery w górniczej dolinie waliły ogniem, pominę Feomathara bo on był w wulkanie ale lodowy / kamienny / bagienny smok waliły ogniem ? aż się zastanawiam czy to zamierzony cel, no i ogólnie jakieś modele tych smoków wyglądają sztucznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smokow, slyszalem ze w G3 jest smok pod CapeDun. Czy to prawda?

Żeby tylko jeden :laugh: .

Przejdź się plażą na południe, znajdziesz stadko topielców i wejście do jaskini. Na górnym poziomie jaskini są gobliny, na dolnym smoki

. Niestety ani pogadać z nimi nie można, ani trofeów z nich zabrać. Są jeszcze w dwóch miejscach

na wzgórzu, przy kopalni siarki w Geldern i Na pustyni gdzieś między Bakaresh i Mora Sul

Wyspoilerowane, na wypadek jakby ktoś wolał sam poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu, jedynie na co narzekam to ten fakt że smoki w G2 nie wyglądały na prawdziwe smoki, wszystkie cztery w górniczej dolinie waliły ogniem, pominę Feomathara bo on był w wulkanie ale lodowy / kamienny / bagienny smok waliły ogniem ? aż się zastanawiam czy to zamierzony cel, no i ogólnie jakieś modele tych smoków wyglądają sztucznie.

Chyba żartujesz? Jak na tamte czasy smoki naprawdę robiły wrażenie. Wprawdzie dzisiaj bardziej śmieszą, ale wtedy? Ta gra ma ładnych parę lat (przełom 2002/2003), więc stary bez przesady... Poza tym co Ci nie pasuje w tych smokach? Że lodowy miał "ziać" lodem, kamienny - ziemią, a bagienny czym? Modele sztuczne? Pokaż mi grę z tamtego okresu, która miała lepsze modele/tekstury itd? Człowieku, chyba gry pomyliłeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...