Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Do tego nie zachwyca mnie studio. Szkoda, że Pirania oddała prawa do gry. Jednak cóż mogę powiedzieć, no czekam, no
Nie uprzedzaj się. Zapewne nie grałeś w zbyt wiele produkcji twórców Arcanii, to i narzekać nie przystoi. Zobaczym, co będzie. A Piranie nie "oddały" praw: należą one do wydawcy gry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@princeg210 - Piranha Bytes pokłóciła się z wydawcą (JoWood), który odebrał jej prawa do serii. Ale cóż, jest jeszcze Risen, a mocno wierzę w jego sequel. I powinni się pogodzić, bo JoWood totalnie zjechał ZB, który mógł być świetny, gdyby tworzyła go dalej Piranha. A co do Arcanii + nie jestem jakoś bardzo optymistycznie nastawiony, ale chętnie sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie zachwyca mnie studio. Szkoda, że Pirania oddała prawa do gry. Jednak cóż mogę powiedzieć, no czekam, no
Nie uprzedzaj się. Zapewne nie grałeś w zbyt wiele produkcji twórców Arcanii, to i narzekać nie przystoi. Zobaczym, co będzie. A Piranie nie "oddały" praw: należą one do wydawcy gry.

Masz rację, nie grałem w wiele z ich produkcji, chociaż z tego co mi wiadomo, to oni Robin Hooda i coś tam jeszcze zrobili. Co do JoWood, też mi się nie uśmiecha, że on też macza w tym palce. Niestety, trzeba przyznać, że jak się wzięli bardziej do produkcji SpellForce 2, to gra była średnia, jak dla mnie, a jedynka wymiatała. Ale co tu dużo mówić - Zmierzch Bogów też zjechali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ZB by wypaliło, gdyby JoWood tak nie popędzało Trine Games i gdyby dało im więcej czasu na dokończenie gry.

A co do Spellbound i Arcanii - to w zasadzie czemu JW wybrało akurat SB? Przecież mogli wybrać jakieś inne studio, lepiej znające się na tworzeniu RPGów, na zrobienie tej gry, np. Bethesda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi decyzja JoWood że wybrali tak mało znane i niedoświadczone studio w robieniu RPG'ów jak SB. Ich gry to w większości niszowe produkcje, wiem bo grałem w ich Robin Hooda czy Chicago1930 które nie są i powiem że to gry z

najniższej półki. Szczerze mówiąc wątpię żeby mogła zagrozić Risenowi który bądź co bądź nie jest grą słabą no ale cuda się zdarzają.

Edytowano przez eddy1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem grać w Gothic 2 pierwszy raz :tongue: Grafika mnie nie odrzuca, a wysoki poziom trudności- wręcz przeciwnie :wink: . Jestem paladynem pod koniec III rozdziału, idzie mi nieźle.

I mam do Gotyckich Ekspertów kilka pytań.

1. Eliksir zręczności i siły. Podobno da się ich nauczyć już w III rozdziale u Sagitty, Ignaza, Constantina .

(wg strony o Gothic 2). Ale żaden z nich nie ma tej receptury! (znam przepisy na pierwsze dwie miksury zdrowia).

A wkurza mnie to, bo mam 6 szczawów królewskich, 5 goblinich jagód i 5 smoczych korzeni :tongue: i nie mogę wciąż robić z nich eliksirów...

2. Mam 16 lvl, z jaką postacią powinienem wyruszyć na smoki?

Mój paladyn:

65 siła (z naszyjnikiem +10)

60 zręczność (z naszyjnikiem +10, w trakcie gry znalazłem dwie mikstury zręczności, stąd tyle)

23 mana (grzyby)

30% miecze jednoręczne (zdecydowanie wole właśnie je)

30% kusze

Poza tym: kowalstwo, alchemia :dry: , podstawy skórowania, pierwsza runa paladyna i otwieranie zamków.

Mam w rezerwie 25 pkt nauki.

Moje bronie to Orkowa Zguba 65 dmg (ale miałem radochę ze znalezienia :smile: )

Kusza 55 dmg.

Wygrywam sam na sam z cieniostworami, smoczymi zębaczami.

Czy to wystarczy na smoki? :wink:

Edytowano przez KamcioKowal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spilner, może ma w głębokim poważaniu Twoje rady na szkolnym korytarzu :laugh:

Ja bym rozwinął walkę mieczem.

Na smoki pójdziesz, gdy będzie trzeba. Podbij poziom, przyda się.

Masz Noc Kruka? Nie piszesz nic o Szponie ani tablicach, więc raczej nie.

Nie będą chyba takie trudne, ale walkę mieczem zdecydowanie rozwiń.

Edytowano przez kol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty mnie słuchasz, KamcioKowal jak mówię do ciebie na szkolnym korytarzu?

:D

Na smoki powinieneś zdobyć najlepszy pancerz Paladyna. Umiejętności masz rozwinięte nieźle, zatem tak na 24 poziomie będziesz mógł sprawdzić, czy dasz im radę.

1. Skąd mam w III rozdziale wziąć najlepszy pancerz paladyna? Dopiero co pierwszy dostałem! ;p

2. Tak, na 24 poziomie :rolleyes: Mam prawie 17 ,wykonałem prawie wszystkie questy, wytłukłem mnóstwo potworów a ty mi mówisz o 24 ;p

Pogadamy w szkole :).

No więc poprawię walkę mieczem.

Aha, to co z tymi miksturami? Bo irytuje mnie to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co, masz je kupić, albo ukraść. Jeśli masz skradanie, warto też nauczyć się kradzieży kiesoznkowej, bo na samym okradnięciu Pyrokara, Ultara i tego trzeciego w klasztorze zarobisz prawie 1000 sztuk złota.

Nie pamiętam jak zdobyć ten lepszy pancerz, oczywiście można kodem, ale to żadna frajda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu... W Gothic I nie grałem i żałuje, ale jakoś nie mogę już do niego wrócić. Wielkim hitem dla mnie była jednak druga cześć, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie. To byłą 5 klasa podstawowa. Pamiętam, że w nocy śnili mi się poszukiwacze i tak jak Bezimienny mój sen po ich spotkaniu był dość... płytki. Grałem po 10 godzin dziennie przez 2-3 miesiące, codziennie. Po kilku miesięcznej przerwie próbowałem wrócić do II, a nawet III, ale ta magia już puściła i ta gra z nieznanych powodów już nigdy nie będzie dla mnie taka sama jak kiedyś.

Każdemu kto nie grał BARDZO POLECAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Ty akurat miałeś problem, to nie znaczy, że gra jest słaba i należy ją skreślać. A poza tym... biegania??? Człowieku a teleporty? Je można było łatwo znaleźć, rozumiem poszukiwanie nowego miasta, ale w większości tych dróg było wiele jaskiń i potworów które tylko i wyłącznie umilają rozgrywkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to "jedynka" była najfajniejsza i miała najwięcej "smaczków" fabularnych. Walka nie różniła się od kolejnychczęści więc w niej nie gustuje. Grafika jak na tamte czasy była nawet "porzystępna". Ale trójka. No bez komentarza. Było tam wiele ciekawych nowych rzeczy,ale... za dużo biegania i questów z którymi miałem problem.

Załatw sobie korki z polskiego, albo ściągnij przeglądarkę z autokorektą, bo w twoich postach jest wiele błędów. Jak za dużo biegania, skoro były teleporty i można zawsze chodzić na skróty?

To, że nie umiesz przejść questów, nie znaczy ze gra jest słaba. Prawie każdy quest opierał się an tym samym schemacie, co w pewnej kwestii jest wadą, a wszystko jest zawsze dobrze wyjaśniane. Walka z jedynki byłą podobna do dwójki, ale trójka miała kompletnie inny, więc skąd to porównanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem po raz kolejny podejść do części trzeciej i po raz kolejny mi się nie udało. Zainstalowałem najnowszy Community Patch (chyba 1.72 z tego co pamiętam) mając nadzieję, że poprawie ulegnie optymalizacja gry, jednak srogo się zawiodłem. Na początku gry przez blisko pół minuty mam jakieś 10 klatek na sekundę, a przy wyciąganiu pochodni fps spadają praktycznie do 0. Dość wspomnieć, że w Risena, Dragon Age gram na full detalach, G3 potrafi ścinać na średnich. Poza tym system walki to katastrofa, to hack&slashe są bardziej urozmaicone. Na 2 lvl postaci potrafiłem wyciąć pół wioski klikając tylko lewym przyciskiem myszki. Nudna fabuła i zadania, takiego kiepa dawno nie widziałem. Poza tym brak klimatu zabił tą grę... Ogólnie gram z jakieś 3 godziny i mam jej dosyć, dla mnie to koszmarek... Wole pograć w Risena, albo wrócić do starszej dwójki, ew. jedynki. Nie polecam.

Edytowano przez freeq52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jeszcze ujdzie, lecz najlepsze były dwie pierwsze części (nie liczy się tutaj grafika(chodź na tamten czas, to rewelacyjna) tylko fabuła i klimat)... Gothic 3 dostał trochę tego "daru", lecz Zmierzch Bogów to już totalna klapa (z jednej strony dobrze że to nie wina Piranha bytes)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak naprawde działa gothic 3 na windows 7 ?

-.- Chce kupic new pc (na tym g3 nawet na minimum nie odpali) i pierwsza gra jaka chce przejsc ejt wlasnie G3. Sprzęt bede mial o 300x lepszy od tego co jest podany w info. LEcz juz nie 1 raz slysze ze gothic sie scina na W7.... Czy to prawda...?

Z innymi grami tez tak bedzie? -.-

Edytowano przez Wizardius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna jest saga Gothic , trójka mi się bardzo podobała i miałem lecz gothic 3: zmierzch bogów mi nie weszedł.Ciekawe dlaczego?

Zmierzch Bogówliczbą bugów i niedoróbek przebił wszystkie częśći gothica.Gre robiłi jacyś hindusi a przy okazji spartolili coś taiego jak optymalizacja.Dodam że na GTX280 kolegi też potrafił się zaciąć i sam wyłaczyć .Nudne dialogi idiotyczne questy słowem nie polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...