Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Eh, o ile ten kopacz mówi zaskakująco dobrze (trochę mi nie pasowały emocje przy kwestii z dodawaniem ludzi do zupy), to już Bezimienny ma szalenie bezpłciowy głos, w dodatku przygłuszony, zapewne dzięki kiepskiemu sprzętu, którego użyto do nagrywania. Jakby mówił z drugiego końca korytarza z szalikiem owiniętym wokół twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest świetny. Klimat, bogowie, bohaterowie, humor, interakcja. Wszystko

Istotniejszym minusem tej serii było tylko to, że każda gra była krótka. Nie trzeba było siedzieć po 25h na dobę aby ukończyć w tydzień.

Sądzę, że oprócz samych zalet Gothica, seria ta ma tylu fanów również dzięki bezbłędnej pracy osób odpowiedzialnych za polonizację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom co jak co ale do lektora przyczepić się nie można ;) Jestem fanem serii - przeszedłem Gothica 1 + MT,WS,W ( takie modziki )Gothica 2 + Nk - zamierzałem w 3 ale kompa mam za słabego i nie wyszło, wogóle według mnie Gothic najlepsza seria i basta xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić krótkię porównanie gothica 3 ( taka moja ocena 7+/10) z świetnym oblivionem ( 9/10) Nie wiem czemu tak sie zdarzyło gothica 1 /2 przeszedłem kilka razy i nie mogłem się nimi nazachwycać a morrowinda z dodatkami nawet nie przeszedłem w połowie. A tu taka zmiana. I tu nie chodzi raczej o to że ja wole inny rodzaj gier.( ostatnio próbowałem morrowinda po tym jak mi sie spodobał oblivion i nic dalej tak samo mi się nie podoba) Jak grałęm w gothica 1/2 to po prostu nie mogłem się oderwać bo chciałem się dowiedzieć co się stanie dalej a w 3 czegoś takiego nie ma ;/.

- w oblivionie potwory się odnawiają czyli jak raz zabijesz nie oznacza że następnym razem droga będzie pusta

- w oblivionie możesz przenosić się nie tylko między miastami ale i między wszystkim lokacjami jakie odwiedzisz ( lochy jaskinie itp.)

- w oblivionie misje poboczne są ciekawe i nie powtarzają się cały czas ( w gothicu idź przynieś to, zabij to, pogadaj z nim)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeś zrobił porównanie .... To samo ja moge napisać - Gothic 3 przeszedłem 5 razy, Obliviona 2 razy.

- Gothic 3 ma ładniejszy świat

- W Goythic 3 spotkasz w lasach stada potworów, a jak w Oblivionie trafisz na wilka to masz szczęście

- w Gothic 3 nie ma lvl scaling (czy jak to się pisze), i na szczęście.

O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oblivionie misje poboczne są ciekawe i nie powtarzają się cały czas

Gilia magów: tłucz nekromantów.

Gildia wojowników: tłucz potwory.

Główny wątek: tłucz daedry.

Gildia złodziei: na początku kradniesz potem tłuczesz nieumarłych.

Mroczne bractwo: noo... tu już ciekawiej, bo trzeba tłuc sposobem.

Gothic 3 też pod tym względem jakiś rewelacyjny nie jest (jak mnie dobijały questy, w których musiałem szukać jakichś worków z pszenicą/beczek z mlekiem, etc. żeby nabić trochę reputacji -_-), ale... nie wiem. Tam jest więcej schematów, że nie widać aż tak bardzo tej powtarzalności. Przynajmniej ja nie widzę.

jak w Oblivionie trafisz na wilka to masz szczęście

Off-topicowa ciekawostka: w Falloucie 3 na pustkowiach spotyka się więcej przeciwników (potworów oraz bandytów) jak w Oblivionie podczas wycieczki przez las. :')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, Far Cry mi się podobał ;p

A wracając do porównywania, Gothic 3 podoba mi się owiele bardziej niż Oblivion, i w G3 robiłem większość zadań pobocznych (wcale nie są taki monotonne), a w Oblivionie nie chciało mi się robić zbytnio więcej niż 5 zadań z gildii. Oblivion nadrabia niedociągnięcia fabułą, bo jest fajne (ale nie jakaś nadzwyczajna bo motyw z nadciągającym złem jest nieźle oklepany ;p

Eh jak juz porównuję to napisze co myślę.

Grafika - Oblivion jest ładny, ma lepsze modele postaci, ale lokacje są ładniejsze w Gothic 3 (Pustynia, wodospady koło Sildern albo widoki z Faring), teren jest dopracowany bardziej niż w oblivionie (przynajmniej jak na moj gust). Do grafiki chyba też można zaliczyć animacje postaci. W oblivionie to kuleje i to mocno, a zwłaszcza animacja naszej postaci (tak tak wiem, że Oblivion jest robiony pod FPP, ale jak już się daje możliwość widoku zza pleców to mogli to dopracować.), bohater wykonuje znikome ruchy, jak idzie pod górkę to nawet nieraz nogami nie rusza, ja nie lubie grać w cRPG z widoku FPP (wyjątek to Dark Messiah, gdzie jest to świetnie dopracowane), wolałem sobie w obliviona gać z 3 osoby, ale nasza postać nieźle szpeci całą grę. W Gothic 3 mamy nawet takie głupie animacje jak schylanie się do skrzyni czy podskok (lol w Oblivionie to on ugina nogi lekko i leci w góre ;p).

Fabuła - W poprzednie TES'y nie grałem (chwile w morrowinda, ale ta gra nie jest w moim typie), bardziej podoba mi się fabyła Gothic 3, jest kontynuacją świetnej sagi, nic się nie musi zbytnio rozkręcać bo od początku jesteśmy wrzuceni w wir wydarzeń i wiadomo jak wygląda sytuacja. W Oblivionie denerwował mnie właśnie początek, był (jak dla mnie) po prostu nudny.

hmm, co tu można jescze porównywać ... O, rasy i inne bzdety. Saga Gothic podoba mi się bardzo też ze względu na to, że przedstawia prostą sytuację - wojna między orkami i ludźmi bez żadnych cnotliwych elfików i ich czarnych przeciwników, co to zeszły na złą ścieżkę. Szczerze to jak dla mnie nudne to już się robi, jak w grach pojawiają się elfy i inne. Wyjątek to Wiedźmin, gdzie są one fajnie przedstawione, jako gnębiona rasa walcząca o szacunek i wolność. Tak "tradycyjnie" ta głupia rasa ma zawsze wyższość. Dobra koniec off o elfach, w Oblivionie jest tego aż za dużo !! W ogóle co to k*** jest, jakieś ryje kotów nie pasujące do postury człowieka, nie wim też jak oni wpadli na pomysł zrobienia orków, bo są co najmniej dziwne jak dla mnie.

System walki - W obu grach beznadziejny.... Ale z dwojga złego lepiej walczyło mi się w Gothic 3. W oblivionie też najskutezniejszym atakiem jest nawalanie lpm, czasem blok, ale w Gothic 3 jakoś to sprawniej idzie.

Dobra ide spać ;p Jak mi sie cos przypomni to jeszcze napiszę jutro (yyy dzisiaj ;p )

PS: Mi się lepiej grało nawet w Two Worlds niż w Obliviona ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W G3 gra sie przyjemnie, ale 1 i 2 mialy(maja) lepsza fabule... co wszyscy wiedza.

Trojka byla zrobiona troche na sile, a ZB to... nawet nie bede tu pisal, bo nie warto:)

W Myrtanie narbardziej denerwowaly mnie dziki... Czemu?

Otoz biegniesz sobie oddac questa myslisz sobie: "A co mi tam, pojde przez las".

Idziesz, idziesz... a tu nagle sie wlacza muzyczka, ktora sie zawsze wlacza podczas walki...

"He?! Co jest?!" Patrzysz przed siebie - nic. Obracasz sie - nic. "" Nagle cos wyskakuje ci zza plecow i Cie zabija...

Patrzysz lezac na ziemi co to. A tu dzik w liczbie 2, ktory wyrosl z ziemi jak wieza Xardasa na poczatku kazdej czesci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Gothic 3 jest o wiele gorszy od drugiej części. W dwójkę mi się grało super. Trzecia część zachwyciła mnie tylko muzyką i od biedy grafiką. Mam nadzieję, że Risen nie podzieli losu trzeciej części, tylko drugiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyszła mi na myśl pewna rzecz. Co powiedzielibyście gdyby miał powstać film w realiach Gothic. Czy byłby to dobry pomysł? Jacy aktorzy nadawaliby się dla poszczególnych postaci no i samego Bezimiennego?

Tylko kto podjął by sie nakrecenia tego ?? ;D Role Beziego mógłby odegrać... no nie wiem - Christopher Lambert ( pasowałby jak ulał - grał " Nieśmiertelnego " i ma takiego kuca jak Bezio ) xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że z ekranizacji Gothic nic by nie wyszło. Dlaczego ? A dlatego, że w całej sadze jak i w każdej części jest poprostu za dużo wydarzeń. Film musiał by być naprawdę mocno okrojony, pozbawiony sporo faktów z gry. Przecież ile by sie zmieściło w 2 godzinnym filmie np z pierwszego Gothic'a, w którego gra się od kilku do kilkunastu godzin.... Jedynym rozwiązaniem było by np przedstawienie sytuacji po wydarzeniach znanych z gry, czyli takim filmowym squelu ;p O to by było np fajne - filmowy squel łączący Gothic 3 z Arcanią ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekranizacji były już dziesiatki. Wykonane w Gothicu przez fanów Gothica :)

Bardzo udany i klimatyczny Gothic the Movie, i wiele produkcji z fabułą wymyśloną przez fanów, w tym takie niespodzianki jak wiedźmin w świecie Gothica :) W dodatku całkiem udany film z tego wyszedł!

Wariantów jest mnóstwo. Są na przykład opowiesci o tym co działo się w Górniczej Dolinie przed przybyciem Bezimiennego.

Są produkcje zarówno zabawne, jak i takie na zupełnie poważnie.

Jakby ktoś był zainteresowany to moge polecic kilka tytułów. Wszystkie są do obejrzenia na youtube., a tworzący je reżyserzy są nieraz w światowej czołówce.

Tak w ogóle mamy bardzo silną reprezentację Polaków zajmujących sie tworzeniem takich filmików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź Gothic opowiedziany oczami np Diego, Miltena, Gorna, Gomeza (a to ci dopiero pomysł :D)...Lub ogólnie film na motywach Gothica (nie musi zaraz być tak dosłownie związany przez fabułę gry...) Scenarzyści mieliby w miarę duże pole do popisu :)

Ja bym wolał serial :P Czemu? Bo dłużej taki serial trwa, niż jeden film, prawda? Np. Sezon 1 to Gothic 1, sezon 2 to Gothic 2 z dodatkiem, a sezon 3 to Gothic 3 (bez Zmierzchu Bogów!). Fajnie byłoby oglądać taki serial. A tak w ogóle to ostatnio zapowiada się wiele gier na podstawie filmu...

@Lord Nargogh

Ja byłbym zainteresowany. :) Jedyne co oglądałem to Gothic Prawdziwa Historia 1 i 2 oraz Gothic Prawdziwa Historia - Kontynuacja Alternatywna i może jeszcze coś, ale nie pamiętam :happy: Mogą być poważne, jak i humorystyczne, ale najnajważniejsze, by były kultowe i fajnie się oglądało. Nie chodzi o to, by co drugie słowo przeklinano...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze razwiazanie w tej chwili to posluchac Linkin Park i Story Of The Year i zastanowienie sie nad fabula ;)

Pomysle nad czyms, ale musze jeszcze dopracowac kampanie we Wladcy Pierscieni dla kolegow...(a to troche zajmie)

Trzebaby obejrzec jeszcze jakies ekranizacje. Zapodajcie jakies tytuly porzadne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między trzecią częścią(z dodatkiem już nie wspomnę), a poprzedniczkami to dobry przykład tego że, grafika nie jest najważniejsza. Może się mylę, ale według mnie właśnie w "trójce" twórcy bardziej skupili się na wyglądzie gry, niż na klimacie.

W poprzednie części grało mi się z ochotą: zwroty akcji, tajemnice do odkrycia nie związane z fabułą i wspaniały mroczny świat. Oczywiście nie uważam, że G3 jest zły - po prostu... inny. :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...