Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

El Balstardo tylko lepiej wylądają, ale są niestety takie same jak półtoraręczne :/

w Gothic 3 ogólnie nie ma urozmaicenia w uzbrojeniu, wykujesz sobie poltoraręczny na początku gry , naostrzysz, później dodasz błogosławieństwo, trucizne i możesz nim grać praktycznie do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w Gothica 2 i 3. Co do dwójki nie mam żadnych zastrzeżeń, świetna fabuła, grafika dobra i dużo questów. Trójka za to nie jest w połowie taka dobra. Na potępienie zasługuje optymalizacja- na moim komputerze składanym specjalnie do gier z samych najlepszych części około marca 2009 roku i tak się ciął. Bugi były bardzo wkurzające- mam doprowadzić jakiegoś kolesia do obozu buntowników i co? Idzie, idzie i nagle przenika pod ziemię :ninja: Jakiś żart. System walki, był taki w ogóle? Najlepsze czary otrzymujesz po przejściu gry, gdy już nie chce ci się grać. Fabuła tą grę ratuje, ale to i tak twór niskich lotów. Co do Zmierzchu Bugów się nie wypowiem, bo nie grałem, ale widziałem i słyszałem co nieco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja nie zauważyłem, żeby w Gothic 3 występowała fabuła. Przez cały czas wykonuje się nudne zadania na reputację w miastach po to, by spotkać się z przywódcą, który i tak nie ma nam nic ciekawego do powiedzenia. Szczerze powiedziawszy tą grę ratuje tylko muzyka i grafika. Reszta rzeczy jest nudna i denna. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzch bogów badziewie we w to nigdy nie graj badziewie do kwadratu ludzie przechodzą przez ściany,niektórych misji nie da się dokończyć bo niema niektórych przedmiotów albo nie da się nic zrobić , dialogi nie dokończone i taki tam szajs

Za pierwszym razem pograłem w G3 może z 10 godzin i gra mi się znudziła. Niedawno od nowa zacząłem grać i spędziłem przy trzecim Gothicu... tylko godzinę. Gra jak dla mnie bardzo słaba: nudny świat, beznadziejny system walki, mało rozmów, słabe zadania główne(najpierw trzeba przydupasić się orkom w każdym mieście a potem można oswobodzić miasto lub wybić partyzantkę). Zadania poboczne też fatalne(tylko wybij ileś tam potworów, przynieś coś tam, nazbieraj zielska). Postacie spotykane w trakcie zwiedzania świata są totalnie jednowymiarowe. NPC są tak głupi że nawet nie chciało mi się tych buców ratować i wolałem zbratać się z orkami. Jak na razie gra ma ode mnie 4/10 tylko za niezłą grafikę oraz bardzo dobrą muzykę. No niestety nowy Gothic to dno imo i poprzednim częściom nie dorównuję.

Gothic 3 szajs jak ich mało (jak dla mnie nie chcę innych obrażać tą wypowiedzią)mnie się nie podoba grałem 9 godz i jakieś 30 min zabiłem króla robala 2 razem z lee nie wiem

plusy

-duże bitwy z orkami

-fajna grafa

minusy

-cienka fabuła

-nudny świat

-mało ciekawe potworności

-czemu kolo od razu traci na samym początku wszystko co miał w 2 mógł by mieć jakiś miecz czy co

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Lee przejdzie gdzieś tam i jeżeli nam się poszczęści to zostanie, a jak nie (w większości przypadków) to albo grę od nowa, albo kody. Szkoda, że Zmierzch Bogów dali do zrobienia tak niedoświadczonemu studiu Indyjskiemu Trine Game Studios, bo wyszedł totalny crap coraz bardziej dobijający serię. Mam nadzieję, że Arcania, prawowity następca Gothica będzie dużo lepszy niż Gothic 3 i dodatek razem wzięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie robisz to, żeby potem dowódcę albo okraść albo zabić. Dla mnie najlepszą częścią serii był Gothic jedynka i zmienić może to tylko Risen.

no nareszcie mój człowiek dla mnie też jedynka ,dwójka ,może Risen i ta arcania bo trójka to mi się nie podoba jak by mnie mieli torturować to i tak bym nie grał w gothicu 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elita była w G2 i oczywiście dużo krwi napsuła, ale za to jaka była radość jak się którąś zabije :D To jest coś zabić Orka Elitę w II rozdziale :)

Ta zabić elite w 2 rozdziale to chyba jeśli staniesz na tym taranie i z łuku albo kuszą lub magią bo orki na to nie wejdą ja do doliny wszedłem mieć 6 poziom i byłem najemnikiem jak za pierwszym razem grałem potem strażnikiem a na końcu magiem ognia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dodatek Noc Kruka to też kompletna porażka, wszystko kosztuje 3 razy drożej, nie można kupić zaklęć przemiany w stwory jak chce się dostać do zamku, obleganego przez Orki. Normalnie żenada. Na tym etapie skończyłem przygodę z Nocą kruka, bo dłużej nie mogłem znieść tego gigantycznego poziomu trudności. Only for hardkore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że opłaca się być tylko kowalem, wtedy to na brak kasy się nie narzeka. Weźmiesz np. myśliwego, to tak do 3 rozdziału będziesz roślinki zbierał, żeby więcej kasy mieć. A Noc Kruka nie jest trudna - jest tylko odpowiednio wyważona. Tam, żeby być "pro", trzeba się napracować, i na to zasłużyć, w podstawce już w drugim rozdziale wymiatamy.

PS: Spotkanie po wyjściu z Górniczej Doliny w NK jest świetne. Nie mamy dobrych zdolności bitewnych, po wyjściu z Doliny żadnych lekarstw, stary ekwipunek, a tutaj - na piechotę zasuwać aż do Khorinis, bo tylko tam bezpiecznie! Skradanka się z tego w moim przypadku zrobiła. I dobrze, bo ten moment gry zapamiętam chyba do końca życia :) Jeden z moich ulubionych.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dodatek Noc Kruka to też kompletna porażka, wszystko kosztuje 3 razy drożej, nie można kupić zaklęć przemiany w stwory jak chce się dostać do zamku, obleganego przez Orki. Normalnie żenada. Na tym etapie skończyłem przygodę z Nocą kruka, bo dłużej nie mogłem znieść tego gigantycznego poziomu trudności. Only for hardkore.

To co wolisz zabijać wszystko na pierwszym levelu, dobrze rozumiem ?

Dlatego zrobili go trudniejszym, ponieważ niektórzy narzekali że podstawka była za łatwa, a w NK, chociaż żeby było można nosić DUże magiczne ostrze na smoki to trzeba było się nalatać za potworami. A walka ze smokami, też już nie należała do najprostszych. A 2 dni temu właśnie ukończyłem GIII, według mnie tam w walce sporo zależy też od szczęścia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że przy Nocy Kruka odczuwa się zwiększony poziom trudności to żadna nowość. Natomiast bawi mnie twierdzenie iż NK jest tylko dla hardkorów. Fakt, ceny poszły wysoko w górę (czyżby już wtedy wiedzieli o kryzysie?), można łatwiej rozstać się z matką naturą na wskutek nieco silniejszych przeciwników, ale ocb? Kto ma problem z wejściem do zamku, tak trudno przejść się brzegiem strumyka i dać dyla prosto przed siebie gdy dojdziemy do niedoszłego taranu? Nadal wystarczy tłuc słabszych od siebie i problem z głowy, w mik to my zaczynam spuszczać lanie innym.

Mnie osobiście nie ciągnęło do kowalstwa, wolałem dorabiać u Bospera, siłą rzeczy skóry które on kupuje same z siebie do nas trafiają gdy biegamy po Khorinis - jedna wycieczka za miasto wystarczyła mi by zebrać pokaźną ilość złota, więc martwić się na zapas o fundusze nie musiałem, nawet w NK. A skoro już przy naszych ulubionych momentach jesteśmy, pamiętam jak wybrałem się pierwszy raz do Górniczej Doliny gdzie zwykły ork był w stanie mnie położyć jednym ciosem - prawdziwy survival, cały rozdział wykonywany jak to tylko możliwe w konspiracji (czyt. wymijaj, uciekaj i szukaj możliwe bezpiecznej drogi). To dopiero była zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że trudność jaki jest w Gothic 2 noc kruka wcale mi nie przeszkadza. Przeciwnie bardzo lubię kiedy gra wymaga więcej wysiłku i nie można zabić silnych potworów na pierwszym levelu. W trójce właśnie poziom trudności był do bani, bo można było wszystko wybić nie ucząc się w ogóle umiejętności bojowych (oczywiście nie wliczam w tego wilków).

A co do wejścia do zamku to po rozmowie z Jerganem wskakujemy do wody, płyniemy trochę dalej i jest jaskinia pod wodą z przemianą w smoczego zębacza w środku. Potem już tylko szybkim krokiem do taranu i już jesteśmy w zamku.

Edytowano przez jacksonheyes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty idioto przecież Gorn w G2 jest pogromcą smoków. a propo to ja najbardziej lubie pogromców smoków bo mają fajne zbroje i nie tylko, magowie wody też są spoko ja strasznie lubie Vatrasa w mieście on mnie może uleczyć jak jestem ranny i jeszcze najemnicy są tacy sobie nie byłoby źle gdyby sie do nich dołączyło, najgorsi według mnie są palladyni jedynych palladynów których lubie to hagen, no i oczywiście Andre bez niego nie było by całej zabawy bo od niego zawsze dostaje sie kase za zrobienie czegoś pożytecznego a te zadania nie są ciężkie no i to chyba wszystko, a i zapomniałem jeszcze dopisać że magowie ógnia są do [beeep] no jedynie milten jest taki sobie gość ale też jest strasznie uporczywy.

jak się kończy G3 ja dopiero zaczynam ale wiem gdzie jet wieża Xardasa bo podobno ciężko ją znaleźć tak słyszałem oczywiście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie się gra jak już wyrżnie się wsszystkich orków w pobliżu zamku. Tak jakoś...pusto jest. Mnie się to często zdarzało. Jaka grupa Wam się najbardziej podoba? Najemnicy/Łowcy smoków, Palladyni czy Magowie Ognia?

Po 1 łowcy smoków,magowie ognia i na szarym końcu paladyni

Może przysiądę się jeszcze raz do Nocy Kruka, ale tamten nowy świat to była dla mnie masakra. :P Głupie kamienne olbrzymy. Ale fajna była wioska piratów. :D

No piraci są super ale ja nie wiem czemu najbardziej lubię Jacka aligatora

-czemu kolo od razu traci na samym początku wszystko co miał w 2 mógł by mieć jakiś miecz czy co

Ma Orkowego Zabójcę chyba.

A ja czekam na nowy komputer żeby poznać fabułę Gothica III. I poczekam sobie jeszcze z rok. Mam nadzieję, że nie będę narzekał.

Nie niema orkowego zabójcy nic niema nawet jednej sztuki złota

ty idioto przecież Gorn w G2 jest pogromcą smoków. a propo to ja najbardziej lubie pogromców smoków bo mają fajne zbroje i nie tylko, magowie wody też są spoko ja strasznie lubie Vatrasa w mieście on mnie może uleczyć jak jestem ranny i jeszcze najemnicy są tacy sobie nie byłoby źle gdyby sie do nich dołączyło, najgorsi według mnie są palladyni jedynych palladynów których lubie to hagen, no i oczywiście Andre bez niego nie było by całej zabawy bo od niego zawsze dostaje sie kase za zrobienie czegoś pożytecznego a te zadania nie są ciężkie no i to chyba wszystko, a i zapomniałem jeszcze dopisać że magowie ógnia są do [beeep] no jedynie milten jest taki sobie gość ale też jest strasznie uporczywy.

jak się kończy G3 ja dopiero zaczynam ale wiem gdzie jet wieża Xardasa bo podobno ciężko ją znaleźć tak słyszałem oczywiście

Co ty masz do magów ognia ja bardzo lubię magów ognia,wody,łowców smoków,bo paladyni są ciency słabe zbroje wyglądem oczywiście i mają kiepskie bronie

Dla mnie dodatek Noc Kruka to też kompletna porażka, wszystko kosztuje 3 razy drożej, nie można kupić zaklęć przemiany w stwory jak chce się dostać do zamku, obleganego przez Orki. Normalnie żenada. Na tym etapie skończyłem przygodę z Nocą kruka, bo dłużej nie mogłem znieść tego gigantycznego poziomu trudności. Only for hardkore.

No mój człowiek bronie są gorsze niż w podstawowym jakedar ciężki do przebycia a jak ma się naprawiać oko inosa to trzeba znależć zastępstwo dla Vatrasa ogólnie cienki jedynie fajne są dziki

Może przysiądę się jeszcze raz do Nocy Kruka, ale tamten nowy świat to była dla mnie masakra. :P Głupie kamienne olbrzymy. Ale fajna była wioska piratów. :D

Wioska piratów poszukaj j Jacka aligatora to będzie jazda bez trzymanki

Może przysiądę się jeszcze raz do Nocy Kruka, ale tamten nowy świat to była dla mnie masakra. :P Głupie kamienne olbrzymy. Ale fajna była wioska piratów. :D

Wioska piratów poszukaj j Jacka aligatora to będzie jazda bez trzymanki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na nic, tylko kupuj- najlepszy Gothic, moim zdaniem. A jak to będzie z Arcanią... no cóż, obawiam się tylko tego, że to będzie gra totalnie dla ca... eee, niedzielniaków. Ciągle tylko gadają o uproszczeniach, pewnie żeby się gra w Ameryce sprzedała. Ja rozumiem, że może z inteligencją Amerykanom troszeczkę do tyłu, no ale RPG dla niedzielniaków? Mam nadzieję, że z uproszczeniami nie przesadzą za bardzo, bo gra ma spory potencjał!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...