Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Hehe w moim Empiku nawet nie ma CDA w dniu premiery, a żeby było śmieszniej w kiosku niedaleko mojego domu jest.

Mam pytanie dotyczące modu Mroczne Tajemnice:

Czy świat został powiększony czy teraz jeszcze więcej ludzi będzie sie kisiło w tak małej koloni ? W G1 kolonia nie jest zbyt wielka, ale wszystko sie mieści, ale nie wiem gdzie oni upchali tych wszystkich ludzi w MT (jeżeli nie powiększyli świata oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to królem serii jest 3 część ale pewnie większość osób się z tym nie zgodzi nie wiem czemu tak uważam ale ogólnie tak najbardziej mi się podoba to zróżnicowanie questów otwartość i wielkość świata to jest największą przewagą 3 części nad poprzedniczkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dodane tereny takie jak np. wyrwa po uderzeniu jakiegoś kamienia wystrzelonego z katapulty przez jakiegoś maga i zwiąne z tym podziemia, tunele i wykorzystane te, które nie zostały wykorzystane. Jakieś wzgórza, wysepki itp. Bodajże są miejsca do których dostajemy się specjalnym teleportem, ale ręki za to nie dam. Ogólnie pomimo nowego obozu koło kopalni, areny na wzgórzach koło obozu na bagnach i reszcie dodanych rzeczy tłoczno nie jest.

Tak w związku z tymi Mrocznymi Tajemnicami, to szkoda, że gdy ktoś zdecyduje się na ukończenie tego moda zaraz na początku, bez posuwania się (odrzuć brudne myśli!) dalej w rozdziałach, to moda kończmy w maksymalnie II rozdziale z poziomem o wiele wyższym niż to potrzebne do ukończenia gry i z wyposażeniem, które wystarczyłoby do przejścia Gothic'a III. Dalsza gra wtedy jest po prostu bezsensowna i strasznie potrafi zanudzić. Jeżeli już grać w Mroczne Tajemnice, to lepiej rozkładać sobie czas na fabułę i historię z moda, bo radość z gry zaczna sięgać dna. Jak ja się cieszę, że najpierw przeszedłem Gothic'a bez modów, a dopiero później zainstalowałem MT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Mrocznych Tajemnic. Jutro jest premiera łatki z dubbingiem, to już jest potwierdzone, rozmawiałem z szefem Poziomkaz ostatnio czyli z Zdunkiem. Przeglądajcie jutro poziomkaz.pl i nie przeciążyć serwera ! :D A co do gildii w MT. Jaką polecacie dla laika w tej modyfikacji na początek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej świadomość że MT podwyższa poziom trudności, dlatego generalnie modyfikację powinni grać ci którzy są dobrze obyci w świecie Gothic :). Co do gildii to ciężko powiedzieć. Ja się przyłączyłem do przemytników i miło ich wspominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odnośnie modyfikacji jest news.

Grupa Soulfire, wyda prolog do Dzieje Khorinis w G2NK, główna modyfikacja pojawi się w Arcania: A Gothic Tale, i tu pytanie. Czy jest sens zaczynać od nowa prace ? Tak według was ? Bo premiera najnowszego Gothica w wrześniu, czyli na rozpoczęcie od nowa prac, trzeba poczekać do premiery. Problem jest tutaj taki, że spacer zaczyna się coraz częściej buntować i jak myślicie, to jest dobra decyzja ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że.

Pełna wersja modyfikacji, dopiero będzie na G4, gdyż tutaj spacer zaczyna się coraz częściej buntować. Ale jak widzę co ludzie wypisują na forum Soulfire, to aż chce mnie się płakać, dam tu jeden cytat.

RÓBCIE CHŁOPAKI CO CHCECIE!

MI TO ZWISA, LATA I POWIEWA.

Bez komentarza to zostawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, szkoda. Liczyłem, że pogram sobie w G2NK w Dzieje Khorinis, a tu taki zawód :/ Co do MT to ja przeszedłem questy u Pradawnych, a dalej nie pamiętam :P Tak odnośnie modów, to jakie polecacie? Ja mogę polecić MT, Diccuric, Jaktyl, Bumshak, Piratenleben.

Jeszcze jedno, oglądał ktoś z Was film Gothic The Movie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

@UP

Nie znam fana Gothica, który nie oglądał "The Movie", a tym bardziej nie znam człowieka, który by nie oglądał jego parodii, czyli "Historia Prawdziwa"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam fana Gothica, który nie oglądał "The Movie", a tym bardziej nie znam człowieka, który by nie oglądał jego parodii, czyli "Historia Prawdziwa"

To poznaj mnie. Cześć, Rankin jestem. :P

Nie oglądałem żadnego z tych filmów, aczkolwiek o Historii Prawdziwej coś słyszałem. Oba Gothici (BYŁ TRZECI? LIES!) przeszedłem po wielokroć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi oba te tytuły nie mówią absolutnie nic. Pomimo przejścia każdej części Gothica po kilka razy, moja wiedza na temat filmików ogranicza się do świadomości, że "coś tam na jutiubie fanatycy serii zamieszczają". I nie odczuwam jakiejś specjalnej potrzeby bliższego ich poznania...

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

ekhm... -.-

I nie odczuwam jakiejś specjalnej potrzeby bliższego ich poznania...

Ja odczułem i niestety wsiąkłem w ten temat...

sam obie części przechodziłem wiele razy, by poznać cały ten świat i odkryć coś czego jeszcze nie odkryłem (przydało się)... znajdywanie za każdym razem nowych jaskiń, czy miejscówek jest... hm... bezcenne (?)... ogólnie jest tam masa smaczków...

musiałbym w końcu zagrać w jakiegoś moda (znajdowałbym nowe rzeczy :D)...

Edytowano przez TuComix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj ! Ci z Jowood przesadzają. Po co robić z Gothica coraz więcej gier ? Ja chcę by skończyło się na Arcanii, ci z Jowood psują serie i to na siłę. Gothic MMORPG, epizody. No ile można ? Już nie mówię o tym, że jeśli Arcania będzie taka sama jak G3, albo i gorsza. To moderzy dostaną szansę zrobić z gry cudo. Ale co z tego jak Jowood dalej brnie w to ? Można w tej sytuacji było wyjść z twarzą po wydaniu G3. No ale Jowood ciągle chce pieniędzy, drugi Blizzard i EA się zrobił z Jowood. Arcania to będzie ostatnia gra serii jaką kupię, więcej od nich gier z serii nie kupie. Po prostu, przesadzają. Jako fan serii uważam że, seria mogła się zakończyć na G3, ale że Pirania Bythes przegrali sprawę to wiadomo, Jowood będzie się w to bawić dalej, aż seria zostanie uznana za najgorszą. Jowood kopie sobie grób i tyle. Po prostu, jak dla mnie to koniec dobrego imienia Gothica. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard i po części EA, przynajmniej przyzwoite gry wydają. Co do samego Gothica MMO, oraz Gothica w odcinkach - ten news ma 4,5 roku. A do tej pory nie słyszałem nic o takich planach, więc to raczej nieprawdziwa plotka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, news stary i mógł "się przeterminować".

Moim zdaniem jeśli Arcania nie wypali JoWood da sobie spokój z Gothicami. Chyba, że naprawdę są tak łasi na kasę i będą chcieli wyciągnąć z serii jak najwięcej, prawdopodobnie oferując powrót do korzeni serii itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy JoWood zrobiłoby coś na kształt Gothic-10th Aniversary.W końcu 10 urodziny pierwszej części przypadają na 2011 rok.Ciekawie byłoby zobaczyć całą kolonię w oprawie graficznej na poziomie(albo i lepszą niż widzieliśmy w najnowszej części) Gothica 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobiliby, to pewnie taka gra byłaby bardziej komercyjna, niż pierwszy Gothic.

Oprócz tego, najlepiej zachować dobre wspomnienia po świetnej grze, a nie grać w jej "ulepszoną" wersję, z nowym silnikiem, lepszym (dla JoWood pewnie znaczy to efektowniejszym) systemem walki, bardziej epickim wątkiem, dodanymi nieciekawymi postaciami... Bo chyba nie sądzisz, że taki "Gothic-10th Aniversary" byłby idealnym remakiem części pierwszej? Nie opłacałoby się, bo wielu graczom nie przypadłoby to do gustu. A gry w dzisiejszych czasach robione są raczej dla zysku, a nie po to, żeby zadowolić wąską grupę odbiorców.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby coś takiego powstało, powinni poszerzyć tę wersję o jakieś poboczne questy których ilość w oryginale była zatrważająco niska. Poza tym przydałby się uproszczony system walki i interakcji dla niedzielniaków (oczywiście opcjonalny, starych wyjadaczy trzeba zaspokoić). Stary system był bardzo nieporęczny. Z takimi poprawkami gra powinna przyjąć się w szerszym kręgu graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...