Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Właśnie to lubię najbardziej w Gothicu 3. Tą swobodę. Możesz iść absolutnie, gdzie chcesz, możesz robić, co tylko ci się podoba, możesz rozwijać sobie postać jak tylko zapragniesz. Każdego można zabić, wszystkie problemy (te niespowodowane bugami) da się jakoś rozwiązać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w grze spotykasz silnego stwora, którego bardzo trudno zabić.Troll na początku był wielkim wyzwaniem, a potem był jak szabloząb słaby.Zawsze wszystko wielkie w miarę możliwości zabijam kuszą lub łukiem.Wręcz walcze gdy trzeba i gdy są słabi wrogowie.Tylko ten pełzacz wojownik w stadzie stanowi mój ciągły problem.Są bardziej groźne niż wilki.Choć grę i tak cenię za ogromną różnorodność i świat praktycznie pozbawiony ograniczeń.Wiele questów nie wykonałem, bo trzeba być po odpowiedniej stronie.Czekam na Arcanie, bo pewnie będzie wspaniała. :tongue::smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem więc niepamiętam gdzie wszyscy są. Możliwe że chodzi ci o takiego który jest ukryty za ścianą (podnosi ją przycisk,poszukaj )przy takich wysuwanych półkach(schodach?). Mi on krwi troche napsuł , bo go szukałem godzinę (jeżeli zabardzo nie wiesz gdzie to jest to może czas skorzystać z poradnika). Wracając do serii Gothic to nie rozumiem dlaczego niektórym się nie podobała 3 część. Według mnie wszystkie części były tak samo fajne.

Podejrzewam, że trójka jest krytykowana za to, że jest po prostu inna w stosunku do innych częśći. Inny system walki, inny klimat i parę nowinek spowodowało, że nie wszystkim koncepcja trójki się spodobała.

Zwłaszcza krytykowano walkę, na szczęśćie w community patchem nożna włączyć alternatyny SI, dzięki czemu wrogowie stosują bloki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w grze spotykasz silnego stwora, którego bardzo trudno zabić.Troll na początku był wielkim wyzwaniem, a potem był jak szabloząb słaby.Zawsze wszystko wielkie w miarę możliwości zabijam kuszą lub łukiem.Wręcz walcze gdy trzeba i gdy są słabi wrogowie.Tylko ten pełzacz wojownik w stadzie stanowi mój ciągły problem.Są bardziej groźne niż wilki.Choć grę i tak cenię za ogromną różnorodność i świat praktycznie pozbawiony ograniczeń.Wiele questów nie wykonałem, bo trzeba być po odpowiedniej stronie.Czekam na Arcanie, bo pewnie będzie wspaniała. :tongue::smile:

Tu się z Tobą nie zgodzę, wybacz :) Ale troll w Gothic 3 był banalny do pokonania nawet na niskich poziomach, wystarczyło trochę czasu :) Padał dość szybko. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Gothic III prawie w ogóle nie spodobał głównie ze względu na zgrzyty techniczne (na początku przycina się na KAŻDYCH ustawieniach), jest dość dużo bugów, walka: jeśli potwór zaatakuje pierwszy, nie masz większych szans...Nie bardzo wiadomo co trzeba zrobić, ale poza tym da się grać. Daję mu jakieś 7-/10

Za to dodatek jest po prostu BEZNADZIEJNY i tyle. Bugów i innych jest tyle, że po prostu... :dry:

Aha, co do trolla zazwyczaj moje spotkanie z nim na odległości mniejszej niż 3-4m, nie kończyło się zbyt dobrze...

Edytowano przez modernwitcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam all. Jestem tu nowy;]

I takie pierwsze pytanko.

Jak gracie w gothic 2 (nk), dla mnie on jest dość trudny szczególnie po zawitaniu w koloni karnej.

Gothic 2 przeszedłem tylko 1 ale bez NK, a jedynkę 5 razy;]

Podajcie jakieś wskazówki, podpowiedzi jak rozwijać postać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatek jest najtrudniejszy z całej serii. Przede wszystkim rozwijaj siłę, a dopiero potem walkę bronią jednoręczną lub dwuręczną. Najłatwiej jest dołączyć do straży, chociaż lepszym wyjściem jest najemnik (ciekawsze questy i nikt tobą nie pomiata). Co do mistrzów to najlepszy zarobek masz u Bospera (nie trzeba tracić dużo PN i skóry można dosłownie wszędzie zebrać).

Edytowano przez jacksonheyes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Mimo wszystko to wilk był nawet groźniejszy od cieniostowora! Trochę dziwne, bo w G1 np. Bezimienny na wyższych lvl'ach mógł tłuc wilki na potęgę, a tu z trzema sobie poradzić nie można na 30 lvl.

Cóż, w G1 Bezimienny pod koniec gry był 10-15-krotnie (w G2 nawet 20-krotnie) silniejszy niż na początku, a ubrany w porządną zbroję otrzymywał jedynie 1HP obrażeń za ugryzienie.

W G3 był pod koniec jakieś 3-4 krotnie silniejszy zazwyczaj, a zbroje też działają inaczej. Więc nie ma w tym nic dziwnego.

Ale nie rozumiem jak można sobie z wilkami nie radzić? hit&run do skutku, tylko uważać trzeba by cię nie okrążyły. Lodowe wilki i Wargi są dużo twardsze, ale przecież nie spotykamy ich na pierwszym lvl. Chyba, ze atakujecie na "Urrrrraaaaa!!!", co faktycznie kończy się szybkim zgonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem jak można sobie z wilkami nie radzić? hit&run do skutku, tylko uważać trzeba by cię nie okrążyły. Lodowe wilki i Wargi są dużo twardsze, ale przecież nie spotykamy ich na pierwszym lvl. Chyba, ze atakujecie na "Urrrrraaaaa!!!", co faktycznie kończy się szybkim zgonem.
Ja bym jeszcze dodał aby nie walczyć z kilkoma wilkami naraz tylko pojedynkę. najgorzej jak wilk cie trafi wpadając w swój "psycho szał" XD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam all. Jestem tu nowy;]

I takie pierwsze pytanko.

Jak gracie w gothic 2 (nk), dla mnie on jest dość trudny szczególnie po zawitaniu w koloni karnej.

Gothic 2 przeszedłem tylko 1 ale bez NK, a jedynkę 5 razy;]

Podajcie jakieś wskazówki, podpowiedzi jak rozwijać postać.

Jak rozwijać postać sam musisz zdecydować w jakim kierunku... Najłatwiej na najemnika iść, i strażnika. Jako strażnik nie dostajesz kasy, za questy w KK a najemnik tak, to daje dodatkową kasę na itemy. Ogólnie potem paladyn jest lepszy bo ma runy, które są dość potężne. Pamiętaj żeby w miarę możliwości, włazić gdzie się tylko da, bo dużo można w takich jaskiniach na przykład znaleźć. No i musisz porządnie się nauczyć kraść, co w Gothic'u jest najlepszym źródłem dochodów. Nie porywaj się z motyką na księżyc. Korzystaj z questów które korzystają z pomocy innych NPC, którzy expo nabijają. No i rób wszystkie możliwe questy. I graj przede wszystkim WOLNO. Powoli wykonuj questy, zdobywaj exp, a gra będzie o wiele łatwiejsza. Życzę powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu tego community patcha 1.73 do Gothica 3 mam mały problem z grafą. Tzn posiadam radka hd4890 i w grze nie wyświetlają się cienie :huh: . Jak na razie to jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to instalacja starych catalisów w wersji 9.2 (aktualnie mam wersje 9.10)które to jakoby pomagają w tym przypadku. Nie wie ktoś czy jest jakieś inne rozwiązanie tego małego problemu bez zabawy z instalacja starych sterów? Może wyszła już jakaś poprawka, która naprawia ten bug graficzny w grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz dlaczego najgorsza, otóż moim zdaniem gra ta straciła klimat poprzednich części, co było główną przyczyną mojej niechęci do owej gry.Gothic 3 ma też wiele innych wad, nie wspomnę już o optymalizacji ale fabuła, moim zdaniem niezbyt porywająca, kilka drobniejszych błędów(no ale je można naprawić patchem). Ja oczywiście nie zabraniam nikomu grać w tą grę porostu wyrażam swoje zdanie jako fan Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz to jakoś umotywować?, bo IMO mnogość możliwych zakończeń to jeden z najlepszych patentów w RPGach. Często nie ma nic gorszego niż świadomość kompletnego braku wpływu na bieg zdarzeń, ot odgrywasz rolę którą wymyślili sobie twórcy i basta. Jeśli gra jest dobra,nie zwraca się na to uwagi, ale już w przypadku gorszych produkcji możliwość "kreowania" biegu zdarzeń często wybitnie podnosi atrakcyjność tytułu.

Dlaczego choćby możliwość wyboru strony konfliktu miałaby być zła? Ja się cieszyłem, że np. w takim kotorze

mogłem zniszczyć republikę zamiast ją ratować

Edytowano przez rip1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kilka zakończeń zaliczę do plusów gothica 3. Lubie gry w których gracz dokonuje wyborów które mają wpływ na dalszą rozgrywkę np jak w wiedźminie czy stalkerze.

Akurat kilka zakończeń zaliczę do plusów gothica 3. Lubie gry w których gracz dokonuje wyborów które mają wpływ na dalszą rozgrywkę np jak w wiedźminie czy stalkerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...