Skocz do zawartości

Assassin's Creed (seria)


Polecane posty

Fajnie gdyby w kolejnej odsłonie wrócili do systemu samodzielnego składania ładunków wybuchowych. To mogłoby trochę wpłynąć na klimat (Yusuf mówi, że zarazili się tym od Chińczyków ;)).

Ogólnie to jeszcze fajnie może być w Egipcie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście brakuje w serii tylko jednego - opcjonalnego poziomu trudności, w którym będę ginąć po jednym ciosie. Chcę, aby gra wreszcie prawdziwie zmusiła mnie do kombinowania, skradania się i zabijania z ukrycia, nie tylko punktami synchronizacji, ale rzeczywistą koniecznością. Bo jak na razie to robię to tylko dla klimatu, bo wszędzie da się przetrwać, wykonując ogromną rzeź. "Czwórka" pokazała, że większy poziom trudności jest możliwy - patrz: bitwy morskie z legendarnymi statkami, więc patrzę na to odrobinę bardziej optymistycznie.

Jeżeli chodzi o Japonię jako następną lokalizację to jestem za - marzy mi się bractwo ninja z dobrym systemem zarządzania (szczególnie z Companion App :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assassin's Creed jako seria ma wielki potencjał. Będzie można kontynuować ją nawet do czasów współczesnych (Assassin's Street?). Ktoś podobno znalazł w "czwórce", dokładnie to w komputerze Abstrego informacje na temat potencjalnych kolejnych odsłon gry. Była tam chyba nawet informacja o Japonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pograłem nieco w Assassin's Creed 4.

Nie bardzo rozumiem skąd takie wysokie oceny. Motyw żeglowania i odwiedzania wysepek etc, to jest fajne, ale bez przesady, to nie może być rekompensatą za przestarzałe systemy związane z "lądową" częścią rozgrywki.

Parkour jest już niedzisiejszy. Naprawdę. Poruszanie się w biegu po mieście jest niewygodne, często frustrujące. A to zeskoczę przypadkiem, a to zacznę się wspinać na element, na który nie chce, a to zeskakując na ziemię wskoczę na coś innego, bo akurat stało na drodze. Serio. Nie wiem czy to przez to, że ogrywam Titanfall, ale jeżeli system parkouru nie zostanie przerobiony, to chyba nawet nie dotknę piątki...

Walka to samo - bez zmian od części pierwszej, z małymi dodatkami. Nuda. Batman jakoś potrafi zaoferować ciekawszy system, wrogowie cały czas czymś rzucają, strzelają, częściej atakują.

No i pomijam takie nielogiczności fabularne - dlaczego Edward umie od początku gry biegać i zabijać jak Asayn? Dlaczego już po przybyciu do Hawany na samym początku może wykonywać zabójstwa na zlecenie? I tak dalej.

Przed Ubi spore wyzwanie, w nowej części pewnie nie będzie żeglowania. Więc muszą, po prostu muszą znacznie usprawnić rozgrywkę w miastach, w szczególności poprawić parkour.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Zdeniu.

Walki morskie były fajnym pomysłem w trójce. Jako przystawka. Szkoda że aż tak w to zabrnęli. Mi się przejadło. Parkour w ostatniej części też bardziej mnie irytował niż bawił.

W sumie to właśnie jedna walka morska w trakcie fabuły zirytowała mnie do tego stopnia, iż przestałem w to grać. Foch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie samo korsarstwo bardzo się spodobało. A co do umiejętności akrobatycznych, to nie pojmuję, skąd u Edwarda się one u niego wzięły. Grając za pomocą myszy i klawiatury jak w każdej odsłonie AC jest niewygodnie. Natomiast na padzie wszystko się zmienia, na lepsze rzecz jasna.

System walki, poza tym, że zdecydowanie bardziej brutalny, jakiś większych rewelacji nie zawiera. Twórcy mogliby pokusić się o jakieś kombinacje z odstępem czasowym między ciosami, coś bardziej rozbudowanego. Po ukończeniu wszystkich zleceń zabójstw, wszystko, co związane z walką stało się bardzo monotonne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgadzam, też się zgadzam, też się zgadzam! Naczytałem się w jednym z ostatnich CD-A, jak to dla niektórych redaktorów w ogóle gra roku (czemu nigdy nie zgadzam się z gemem?) itd., spodziewałem się nie wiadomo czego, a tu uruchamiam grę, którą dostałem ostatnio za darmo z kartą graficzną i klops...znowu ten sam beznadziejnie nudny AC, który doprawdy nie bawi mnie prawie wcale. Można pograć w to to na luzie i sobie pobiegać, ale żeby to było jakiekolwiek cudo, powiedzieć nie mogę. Statkami pływa się nawet, nawet, ale co z tego, jak to wszystko wciąż ten sam średniak z beznadziejnie nieciekawą walką, głupią fabułą (te motywy konfliktu jakichś templariuszy i zabójców w wersjach renesansowych, pirackich, arabskich i nie wiadomo jakich jeszcze, zupełnie mnie nie ruszają). Może popykam jeszcze parę godzin, co by więcej popływać itd., ale jak nie skończyłem jedynki i dwójki, tak tej też niemal na pewno nie skończę.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno w całej serii jest niezmienne - Assassin's Creed II nadal najlepsze. Chociaż w walce zmieniła się jedna rzecz na ogromny plus. Można sprintem wbić z pomocą ukrytego ostrza w plecy, lub brzuch (zależnie od upodobań) o wiele szybciej, niż miało to miejsce do czasów AC III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP - Ja właśnie zainstalowałem po to, żeby sobie pobiegać :P Ale to w ogóle nie sprawia radości, skoro system tego biegania jest taki sam jak w odsłonie sprzed kilku lat, dziś już jest po prostu przestarzały i nieco sztywny, koślawy. W sumie nawet nie mam ochoty wracać do gry, chociaż nawet dwóch godzin w niej nie spędziłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam to on nie jest. Grając na padzie wyczuwa się jedną, bardzo przyjemna różnicę. Wcześniej (kontroler od X360) aby biec sprintem należało przytrzymać RT+A, dopiero wtedy zaczynał się sprint. Teraz jedynie RT. Bardzo przydatne rozwiązanie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy asasyn nie został jeszcze zapowiedziany, ale wydaje mi się, że to chwila ciszy przed burzą. Czuję, że poznamy nową epokę dla działań asasyna jeszcze do końca marca, a może i nawet wcześniej. Poprzednie części były zapowiadane na przełomie lutego/marca. Z plotek słyszy się o możliwym okresie wiktoriańskim w Londynie klik . Wiemy na pewno, że nie będzie feudalnej Japonii i raczej zabraknie bitew morskich. Sam bym chętnie oczekiwał Dzikiego Zachodu, ale to marzenie ściętej głowy smile_prosty2.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,witam i o zdrowie pytam? I taka sprawa chłopaki, czy jest spolszczenie do AC ale dubblingiem do pobrania? I mam AC z CD-ACTION. I nie wiem skąd pobrać spolszczenie właśnie. Czy znacie jakąś stronę lub coś innego żebym miał AC po polsku? Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem jedynkę z CDA i muszę się przyznać, że zwyczajnie nie chce mi się w nią grać. Grę już raz kiedyś przeszedłem i była dla majstersztykiem. Podobał mi się ten klimat, możliwość wspinaczki. Przeszedłem wszystkie części, które wyszły na PC oprócz najnowszej BF. O ile wcześniej nie zgadzałem się z głosami krytycznymi, to teraz muszę przyznać rację tym, którzy narzekali na tę produkcję. Jest ona zwyczajnie biedna, oprócz wykonywania zadań głównych, szukaniem flag, czy ratowaniem mieszkańców nie ma nic do roboty. Cieszyłem się, że znów zagram w jedynkę, ale teraz po prostu się od niej odbiłem. Zmuszę się do jej przejścia tylko po to by odświeżyć sobie całą serię przed zakupem najnowszej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-03-21-assassins-creed-unity-zapowiedziane

A więc jest. Potwierdzone.

Na sto procent na PS3/X360 będzie więc inny Asasyn. Tylko PC ma dobrze, bo pewnie od razu dostanie dwie wersje. A Unity wydadzą na początku 2015 na PS3/360, a tę drugą pewnie na next-geny i będzie idealny $$$ :P

Mam nadzieję że plotki o poprawieniu parkouru okażą się prawdą. Bo o tym settingu marzyłem od początku istnienia serii. To byłby w sumie pierwszy Asasyn od dwójki, którego bym kupił w okresie premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft? Oleje stare konsole? Dobre sobie : )

Asasyn, Battlefield, Call of Duty - wszystkie te tytuły wyjdą jesienią też na "stare geny". Pytanie tylko w jakiej formie. To zbyt duża baza użytkowników, żeby ją olać w okresie świątecznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformy platformami, ale co z fabułą?! Mam nadzieję, że we współczesności będzie jakiś konkretny bohater. Sam system hackowania i poruszania się po siedzibie Abstrego nie był aż taki zły, ale wolałem znać osobę przesiadującą w Animusie. A Wy co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkour moim zdaniem i tak został poprawiony (już w AC3) dało się to zauważyć. Bieganie sprintem wygodniejsze, skoki bardziej realistyczne, lecz poziom trudności wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem, może jakiś tryb "Legenda zabójców", w którym bohater jest bliski śmierci już po jednym uderzeniu zmieniłby taką perspektywę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feraxen - Właśnie o takim trybie trudności od zawsze marzę. Przeciwnicy umierają od jednego/dwóch uderzeń? Dlaczego nie asasyn? Zmuszałoby to do częstszego skradania, a walka oprócz efektownego wyglądu dawałaby też dużo satysfakcji. Oczywiście Ubisoft nie wprowadzi czegoś takiego odgórnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie wstawić to jako dodatkowy, bonusowy poziom trudności.

#Parkour

Nie rozumiem, o co wam chodzi z tym polepszeniem. Nie grałem w inne gry z tym elementem (np. Mirror's Edge), więc może wynika to z tego powodu. Mnie osobiście jednak nic nie brakuje. Moglibyście sprecyzować, co chcecie zmienić?

#Setting

Umiejscowienie akcji we Francji może nie było moim szczytem marzeń (liczyłem na starożytność), ale i tak jestem zadowolony. W Paryżu znajduje się wiele okazałych kościołów, inne zabytki także są monumentalne, więc możemy chyba liczyć na to, że wszystkie punkty widokowe nie będą wyglądały tak samo (patrz AC3: drzewka i ten sam kościół w różnych miejscach).

#Bohater i fabuła

Na te informacje czekam z największą niecierpliwością. W AC4 Edward kompletnie nie przypadł mi do gustu, przez całą grę czekałem na jego przemianę, a ta okazała się nagła, szybka i sztuczna. Mam nadzieję, że teraz pokierujemy asasynem z krwi i kości, który będzie kierować francuskim bractwem lub chociaż znajdować się w jego szeregach (w AC3 i AC4 działaliśmy na własną rękę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...