Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Modulator - komentarze

Polecane posty

Uznawać tweaki do Two Worlds za moduł to chyba gruba, nieuzasadniona przesada.

Jako fan gier cRPG nie mam tu nawet czego szukać, a jedyny wyjątek - moduł Co8 do Świątyni Pierwotnego Zła jest koszmarnie zabugowany i nie można go normalnie ukończyć ani z nim grać na niejasnej instalacji zaczynając... (tak wiem, wyszła akurat - jeszcze gorsza - wersja 5.5.0, która co prawda problemy z instalacją likwiduje, ale wnosi kolejne błędy, w tym powtórzone z wersji 5.0.0 i wersji 5.0.6). Zastanawiam się w oparciu o co pisana była recenzja... Poza tym dziwi wybór akurat tego, bardzo słabego tytułu i jeszcze słabszego modułu, skoro np. modułów do Baldur's Gate, NWN, NWN2 czy kilku innych tytułów jest ilość ogromna, a większość jakością przebija 3/4 dotychczas przedstawionych modułów i eksperymentów, które tak się próbuje nazywać.

Ale wielbiciele FPSów może coś tu znajdą dla siebie i chyba tylko oni.

Z uwag ogólnych - dziwi mnie też pomijanie w zasadzie milczeniem polskiej sceny moddingowej, która rozdrobniona - ale przecież istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny. Jutro wolne to zassam sobie killing floor pod UT2004. Już kilkakrotnie znalazłem w CDA mody albo informacje do moich ulubionych gier przez co ich żywotność rośnie. Jeden z fajniejszych działów szkoda że taki mały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział nudny i mało mnie intersujący.Niestety znów powrócił do czasopisma zabierając 2 strony które mogły by być przeznaczone na dział Na Luzie albo AR.

Życie to nie tylko NL i AR. :)

A tak serio : Modulator jest dość przydatny, ale mimo wszystko powinny tam być mody dla nieco świeższych gierek. Myślę, że wzbudziłby wtedy większe zainteresowanie wśród większego procenta czytelników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulator fajna rzecz, ale głównie są mody do RPG-ów i FPS-ów w które nie grałem nigdy i nie mam - jak UT, Oblivion itp. Trafi się coś czasem dobrego do tytułu, który mam na półce, ale to też za bardzo mi się już nie chce gry instalować :P Nie obraziłbym się jakby kącik został na płycie w formie zinu + mody gotowe do instalacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio : Modulator jest dość przydatny, ale mimo wszystko powinny tam być mody dla nieco świeższych gierek. Myślę, że wzbudziłby wtedy większe zainteresowanie wśród większego procenta czytelników.

Hmm problem w tym że świeższe gierki mają albo początkującą scenę moderową (moddingową??) albo też w ogóle jej nie ma...

Po premierze najpierw jest tysiąc słabych map do multi, potem podmiana grafiki broni, rok później dodatkowa misja do single, a mod to tak po trochę dłuższym czasie.

Niestety bo i ja jestem fanem wielkich modów, ale zobacz na Mroczne Tajemnice do Gothica... Dopiero niedawno pokazały się w CDA a wciąż są niedopracowane... nie ma głosów, zdarzają się błędy... Niemniej dzięki MT w CDA znowu gram w Gothica :-)

Modulator fajna rzecz, ale głównie są mody do RPG-ów i FPS-ów w które nie grałem nigdy i nie mam - jak UT, Oblivion itp. Trafi się coś czasem dobrego do tytułu, który mam na półce, ale to też za bardzo mi się już nie chce gry instalować :P Nie obraziłbym się jakby kącik został na płycie w formie zinu + mody gotowe do instalacji.

Ekhm a jakie gry są najpopularniejsze???

Albo z innej beczki - ile znasz gier np. wyścigowych które maja mody? Z pustego to i Salomon nie naleje...

Osobiście chętnie zobaczyłbym mody do... pełnych wersji dawanych w CDA :-P czyż to nie kozacka myśl??? dajecie pełniaka, ludziska grają i chwalą. Rok później inny pełniak i mod do tego z ubiegłego roku. Ludziska mają drugie tyle grania :-) a komu się nowy pełniak nie podoba niech zagra w moda do starego pełniaka hehe

Albo jeszcze lepiej - dawajcie mody do aktualnych pełniaków :-)

generalnie dział mi się podoba. Za mody do M&B bardzo podziękować, kali zadowolony, ale czemu takie małe, tak mało znaczace skoro na stronie są mody zmieniające np. świat M&B na LoTR??? No ale i tak gratulejszyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortheon to nie jest takie proste, żeby do pełnych wersji od razu dodawać jakieś prezentujące odpowiedni poziom modyfikacje. Często sie może zdarzyć ze do danej gry może w ogole nie byc modów.

conradowl swietnie opisal gdzies wyzej jak wyglada sytuacja z modami do najnowszych pozycji. Niepisana zasada mowi, ze zeby powstalo cos wartego uwagi trzeba poczekac ok. roku od premiery gry - i to jest raczej minimum. Owszem, zdarzaja sie wyjatki - ale dosc rzadko. Popatrzcie na Fallouta - poza roznego rodzaju drobnymi modyfikacjami (skiny panienek, calkiem fajne nawiasem mowiac, bronie etc.) nie ma nic wiekszego - poza jednym wyjatkiem - mimo, ze od premiery troche czasu minelo. Zmajstrowanie dobrego moda to naprawde dluga robota.

Inna sprawa, ze niektore gry sa "nieprzysiadalne" i modow do nich po prostu nie da sie zrobic. Moim zdaniem blad tworcow, ale coz poradzic.

Dokładnie powinni dawać mody do pełniaków z CD-A. No oczywiście te prezentujące jakiś poziom ;P

Przeciez sie zdarza - jak jest cos wartego, to wrzucam w miare mozliwosci na DVD. Pamietajcie, ze w kwestii modow musimy przestrzegac takze praw autorskich - niektorzy po prostu sobie nie zycza, by ich dziela trafialy na Cover DVD pisma.

Ekhm a jakie gry są najpopularniejsze???

Albo z innej beczki - ile znasz gier np. wyścigowych które maja mody? Z pustego to i Salomon nie naleje...

Dokladnie. Niektore gry sa bardziej popularne, inne mniej. Nie bez znaczenia jest rowniez prostota robienia samych modow. Source jest tutaj w zasadzie nie do pobicia, choc silnik najnowszego Unreala tez sobie radzi jakos.

Osobiście chętnie zobaczyłbym mody do... pełnych wersji dawanych w CDA :-P [...]

Albo jeszcze lepiej - dawajcie mody do aktualnych pełniaków :-)

Jak wczesniej - jesli sa warte uwagi i moge z nimi cos zrobic, to laduja na Cover DVD.

generalnie dział mi się podoba. Za mody do M&B bardzo podziękować, kali zadowolony, ale czemu takie małe, tak mało znaczace skoro na stronie są mody zmieniające np. świat M&B na LoTR??? No ale i tak gratulejszyn.

Beda i wieksze, spokojnie. Wokol M&B zawiazala sie prezna spolecznosc, az sam jestem zaskoczony popularnoscia tej gry :).

A tak serio : Modulator jest dość przydatny, ale mimo wszystko powinny tam być mody dla nieco świeższych gierek. Myślę, że wzbudziłby wtedy większe zainteresowanie wśród większego procenta czytelników.

Staram sie wylapywac nowosci, jak tylko sie cos pojawi. Rzecz w tym, ze nie zawsze sa wystarczajaco dobre by o nich wspominac. Czasem tez jak sa, to niezbyt dzialaja z polskimi wersjami gry - popatrz chocby na mody do Star Wars: Empire at War. Kilka sprawdzilem, niestety gryza sie z polskimi wersjami... Inna sprawa, ze mody w stosunku do gier wychodza z duzym opoznieniem, o czym zreszta pisalem wczesniej juz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda i wieksze, spokojnie. Wokol M&B zawiazala sie prezna spolecznosc, az sam jestem zaskoczony popularnoscia tej gry :).

Mnie ta popularność tak nie dziwi - zrealizowanie walki o królestwo w 3D z możliwością dowodzenia i walki w bitwach udało się całkiem całkiem, do tego gra podatna na modding - a jak wiadomo co da się modować to popularniejsze :-)

Co do dawania modów do pełniaków - rozumiem i trzymam za słowo. Jak tylko cos się pojawia to niemal zawsze sprawdzam :-)

Czekam na kolejny numer i nowe mody - ten dział czytam tym chętniej, że mam lapka jako główny komp gdyż częste wyjazdy (praca, praca) nie pozwalają pograć na porządnym sprzęcie (tak jak i nie ma sensu kupować PC bo za pół roku po kupnie zajrzę na niego i sprzęt będzie już nieco przestarzały...). Tym samym mod do starszej gry która mi na lapku działa da mi więcej frajdy niż pełniak który nie działa :-P Osobiście uwielbiam wszelkie mody RPG :-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem, że jeszcze nie było żadnego moda do Dawn of War czy któregoś dodatku (ogólnie niewiele modów do rts-ów), a szkoda, bo jest ich trochę. Ja ograniczę się do jednego (najlepszego), który imo zmienia grę Dawn of War: Dark Crusade w grę lepszą od Dawn of War II. Niedawno wyszła wersja finalna (3.5). Na początek polecam trailer moda.

oraz stronę "domową" z samym modem.

http://www.moddb.com/mods/dawn-of-warhamme...orm-over-kronus

Mod zmienia wiele. Ogólną naturę można określić mianem "Closer to Codex", czyli próbą jak najwierniejszego oddania zasad figurkowego warhammera 40k. Czyli po kolei:

-na oko ponad 2x więcej jednostek (nowe modele, tekstury i animacje, w tym pojazdy);

-wyposażenie dowódców znacznie bardziej kustomizowalne (tak się to pisze?);

-odwzorowanie działania broni na poszczególne rodzaje pancerza;

-nowe warunki zwycięstwa;

-mod działa w multi (oczywiście każdy gracz musi mieć zainstalowaną własną kopię moda);

Mod jest w angielskiej wersji językowej.

Naprawdę polecam każdemu miłośnikowi Dawn of War, któremu już ograła się "goła" wersja Dark Crusade.

P.S.- W przyszłości będą wychodzić niewielkie "patche".

P.S.2- Niestety jest mały problem w kwestii opisów jednostek itp. jednak na forum moda można znaleźć jego rozwiązanie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek: chciałebym przeprosić Gregoriusa, że dopiero teraz DZIĘKUJĘ za umieszczenie mojej propozycji (Wh40k: Firestorm Over Kronus)... Biję się w pierś za tak oczywiste pogwałcenie etykiety... Mam nadzieję, że ten mod dał Ci kilka chwil przyjemnego grania.

Dwa: mam kolejną propozycję. Też jest to modyfikacja do RTS-a. A konkretnie Company of Heroes: Opposing Fronts/Tales of Valor.

Aby się nie rozpisywać: Ten mod dodaje Związek Radziecki jako grywalną armię. I nie jest to tylko mod do potyczek. Działa w nim tryb multiplayer, można grać w rozgrywkach sieciowych Sowietami. Oddzielny launcher moda dba o to, aby zawsze zainstalowana była najnowsza wersja.

Zalety:

- Sowieci mają wybór jednostek porównywalny z każdą inną frakcją;

- jednostki mają ładne tekstury, pojazdy (m.in. T-34 czy Katiusza) mają nie odbiegające jakościa od modeli Relica;

- Rosjanie mają trzy dopracowane doktryny;

- razem z modem dochodzi kilanaście map prezentujących tereny Związku Radzieckiego

Wady:

- balans stron został odrobinę zachwiany, Rosjanie są nieco przepakowani, jednak nie jest to przeszkodą dla wprawionych graczy.

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam;

P.S. - mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...