Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Modulator - komentarze

Polecane posty

Odpowiem hurtem, bo nie chce mi sie bawic cytatami:

- mowilem kilka razy: dany mod bedzie, kiedy bedzie - nie pytajcie mnie o takie rzeczy. A Mroczne Tajemnice beda jak tylko tworcy uporaja sie z dialogami i najnowszymi poprawkami, jestem w kontakcie z nimi;

- oceny w Modulatorze sa na ogol wysokie, bo jak juz kiedys pisalem nie trace miejsca i czasu na mody kiepskie lub male i niewiele wnoszace do danej gry. Czasem podczas poszukiwania materialow do kolejnego numeru przesiewam ze trzy razy tyle modow (nawet nie wiecie, ile czasem sie trzeba nagrzebac w sieci by znalezc cos fajnego :)), co ostatecznie wchodzi do pisma i wybieram te najlepsze. Sztucznie ocen zanizac nie mam zamiaru, ale ok - postaram sie byc bardziej surowy. Rozmawialem zreszta o tym z Qn'ikiem i chociazby taka ocena stopnia zmian bedzie zaostrzona - tym bardziej, ze nie jest to ocena wartosciujaca, a jedynie oddanie stanu rzeczywistego ksztaltu moda;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem hurtem, bo nie chce mi sie bawic cytatami:

- mowilem kilka razy: dany mod bedzie, kiedy bedzie - nie pytajcie mnie o takie rzeczy. A Mroczne Tajemnice beda jak tylko tworcy uporaja sie z dialogami i najnowszymi poprawkami, jestem w kontakcie z nimi;

- oceny w Modulatorze sa na ogol wysokie, bo jak juz kiedys pisalem nie trace miejsca i czasu na mody kiepskie lub male i niewiele wnoszace do danej gry. Czasem podczas poszukiwania materialow do kolejnego numeru przesiewam ze trzy razy tyle modow (nawet nie wiecie, ile czasem sie trzeba nagrzebac w sieci by znalezc cos fajnego :)), co ostatecznie wchodzi do pisma i wybieram te najlepsze. Sztucznie ocen zanizac nie mam zamiaru, ale ok - postaram sie byc bardziej surowy. Rozmawialem zreszta o tym z Qn'ikiem i chociazby taka ocena stopnia zmian bedzie zaostrzona - tym bardziej, ze nie jest to ocena wartosciujaca, a jedynie oddanie stanu rzeczywistego ksztaltu moda;

Dzięki, a czy przewidywane będą jakieś urozmaicenie (nie mówię, że modulator jest zły tylko czy będą), albo większa ilość stron.? Uważam, że to świetny dział i zasługuje na więcej uwagi. Ten kto wymyślił modulatora to wielki ukłon do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulator to swietny dzial. Mozna sie pokusic o zwiekszenie liczby stron(zamiast tipsow). Czy mozecie dawac oceny takie jak w normalnych recenzjach.Dajcie kilka modow do najpopularniejszych gier. Czy sa mody do Gothica 1 2 3 Jak są to prosze o link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, bez przesady z tymi linkami :D. A Gothic bedzie - juz wkrotce zreszta ;).

A co do pytania kilka postow wyzej: zapowiedzi staram sie ograniczac. Bety zostana - z tego wzgledu ze na tym stadium czesto sie konczy zycie wielu modow i nieuczciwoscia byloby je pomijac tylko dlatego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche prywaty...

Panowie, umowmy sie, ze to, iz robie Modulatora nie oznacza, ze jestem automatem do recenzowania i polecania modow, podawania adresow stron modow, serwisow o modach czy czegokolwiek innego.

Jedyne mody, jakie polecam oficjalnie, to te na lamach CD-Action. Prywatnie (ani nieoficjalnie - jesli tak wolicie) nie zamierzam tego robic i kropka. Nie traktujcie mnie tez jako maszynki do recenzowania modow - na pewno nie mam zamiaru pisac recenzji konkretnych modow dla konkretnych, pojedynczych osob - jak to kilka razy mi sugerowano :).

Bez przesady, postarajcie sie szanowac moj i wasz czas. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena za grafikę jest rzeczywiście bez sensu, natomiast za art design ( przez co niektórzy rozumieją grafikę, w sumie racja bo i na starym UT można zrobić coś co może się podobać) byłaby jak najbardziej na miejscu - w sensie wykorzystania możliwości danego enginu.

Co do modów - wiem, że teraz wszyscy rająonline itd, ale może przypomnieć sobie stare dobre czas singla też można, a że stary dobry Unreal miał mega kampanię sp to może kilka nieoficjalnych kontynuacji można przypomnieć?

http://www.unrealsp.org - stronka z newsami o wszytskich mapach, nowych kampaniach do U.

http://www.tcn.unreal.pl - strona polskiego projektu The Chosen One

http://ww.rednemesis.beyondunreal.com - ostatnia część największej nieoficjalnej sagi dla U - Residual Decay

Modulator to fajna inicjatywa, może da rade tam gdzieś zmieścić małą ramkę linkami tutoriali żeby ludzi zachęcić do modzenia. Albo oddzielny dział? Byłoby spoks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena za grafikę jest rzeczywiście bez sensu, natomiast za art design ( przez co niektórzy rozumieją grafikę, w sumie racja bo i na starym UT można zrobić coś co może się podobać) byłaby jak najbardziej na miejscu - w sensie wykorzystania możliwości danego enginu.

Co do modów - wiem, że teraz wszyscy rająonline itd, ale może przypomnieć sobie stare dobre czas singla też można, a że stary dobry Unreal miał mega kampanię sp to może kilka nieoficjalnych kontynuacji można przypomnieć?

http://www.unrealsp.org - stronka z newsami o wszytskich mapach, nowych kampaniach do U.

http://www.tcn.unreal.pl - strona polskiego projektu The Chosen One

http://ww.rednemesis.beyondunreal.com - ostatnia część największej nieoficjalnej sagi dla U - Residual Decay

Modulator to fajna inicjatywa, może da rade tam gdzieś zmieścić małą ramkę linkami tutoriali żeby ludzi zachęcić do modzenia. Albo oddzielny dział? Byłoby spoks.

Modulator to fajna inicjatywa ale bez potencjału, takiego jak recenzje czy Temat Numer :), ja osobiście wole jakby czasami recenzenci dostali te dwie strony więcej na napisanie recenzji takiego hitu jak CoD WaW ( albo jak kto woli CoD V ), albo Diablo 3 wyciskając z niego wszystkie newsy i ciekawostki :). Modulator powinien pozostać w takiej postaci jak teraz, chyba że powiększyć go o stronę ( max dwie ), ale nie kosztem innych działów :).

Jestem bardzo ciekaw jak w numerze 08/08 zaprezentuje sie Need For Speed Undercover o którym wspominaliście w poprzednim numerze :D...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zobaczylem ostatnio recke star wars movie duels to sie przerazilem. dlaczego? a dlatego, ze istnieje inyn mod, bardziej rozwiniety i ciekawszy. chodzi o mb2:

Fani star wars w zasadzie nigdy nie mieli okazji pograc w prawdziwa dobra stzrelanke online, osadzona w ich ulubionym swiecie. prawda taka, ze battlefront jest( i byl) gra raczej przecietna. a jedi academy? to raczej shooter nie jest. tryby siege i ctf dawno zostaly zapomniane (pamietaja nieliczni...ja!), a reszta rozgrywek polega na szybkim machaniu mieczem. wiec co maja zrobic fani stzrelanin? ano tutaj z pomoca przychodzi darmowy mod MB2( nie do konca darmowy. jedi academy jednak trza miec). mod tworzony jest w oparciu o tryb siege, jednak rozni sie od niego niemal w kazdym kilobajcie. gra zostala calkowicie przerobiona. kazda bron dziala inaczej. zmienil sie nawet system wlaki na miecze, ktory nie jets juz zwyklym machaniem, a polega raczej na dobrym blokowniu. sama rozgrywka skomplikowana nie jest. mamy dwie druzyny. ta "dobra" i ta "zla". najczesciej jest to reb i imp. po obu stronach mamy po 7 klas. dwie identyczne wystepuja po obu barykadach ( sold i elite trooper), oraz po 5 rozniacych sie klas. sa to miedzy innymi wook, jedi, sith, droideka (!). do dyspozycji dostajemy najczesciej 80 pkt. (na niektorych serverach punkty trza zbierac ) , za ktore wykupujemy bronie oraz umiejetnosci, czy tez dla jedi miecz i moce.

na kazdej mapie jest jakis cel do wypelnienia. nic skomplikowanego, a to cos "shackowac", cos innego rozwalic. zreszta objectow za zwyczaj sie nie wypelnia. prostrzym sposobem jest wybicie wszystkich przeciwnikow. tak sie gra na serverach publicznych. prawda taka, ze prawdziwje gry, mozna zakosztowac dopiero, gdy znajdzie sie w dobrym klanie. mecze miedzy takowymi, sa bardzo ciekawe. tutaj juz nie wystraczy liczyc na pozabijanie sie wzajemne. liczy sie przedewszystkim taktyka oraz zgranie druzyny. teamow jest niestety niewiele, wiec w 90% bawimy sie na publiku. zreszta wszystkiego jest tu malo. ludzi malo, serverow malo... duzym plusem jest to, ze gra ciagle sie rozwija. tworcy raz na rok (w przyblizeniu) wydaja nowa wersje, a zmiany bywaja duze. gre mozna pobrac na www.moviebattles.com polecam i mam nadzieje, ze znajdzie sie ona w modulatorze, bo jest tego warta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole zostać przy CS'ie. Ściągnąłem Movie Duels i nawet mi się spodobał, to w zasadzie Jedi Academy tylko bardziej filmowy. Swoją drogą ja bym chętnie przeczytał w Modulatorze reckę Mrocznych Tajemnic do Gothica, grałem w to trochę u kolegi i na pierwszy rzut oka to myślałem, że przegapiłem jakiś dodatek do Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dział , jest jednym z moich ulubionych w CDA (...) Gregorius , świetna robota, oby tak dalej :)

Również jestem tego zdania :D Mam tylko takie zastrzeżenia:

- Może by tak zaznaczyć w metryczce jeszcze wielkość danego moda? Jak zostało to już wspomniane, dla wielu jest różnica czy zajmuje on 10 MB czy 2 GB :)

- Przydałoby się przyklejenie tego tematu albo przeniesienie FAQ Gregoriusa na pierwszą stronę - za dużo osób się powtarza, że powinno być zwiększone miejsce w CDA dla tego kącika, co pewnie szybko nie nastąpi :unsure:

I pytanie - jak to jest z prawami autorskimi? Niektórzy twórcy modów może nie życzą sobie, aby ich produkcja znalazła się na płycie/była opisywana w Największym polskim czasopiśmie dla graczy? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zaznaczyć w metryczce jeszcze wielkość danego moda? Jak zostało to już wspomniane, dla wielu jest różnica czy zajmuje on 10 MB czy 2 GB :)

Na poczatku tak bylo, ale biorac pod uwage wasze spostrzezenia zamienilismy te pozycje na nazwe producenta - po prostu wszystkie sie nie miescily.

- Przydałoby się przyklejenie tego tematu albo przeniesienie FAQ Gregoriusa na pierwszą stronę - za dużo osób się powtarza, że powinno być zwiększone miejsce w CDA dla tego kącika, co pewnie szybko nie nastąpi :unsure:

No fakt - na wiecej nie ma raczej szans.

I pytanie - jak to jest z prawami autorskimi? Niektórzy twórcy modów może nie życzą sobie, aby ich produkcja znalazła się na płycie/była opisywana w Największym polskim czasopiśmie dla graczy? ;)

Tu jest roznie. Zazwyczaj wyglada to tak, ze patrze po roznego rodzaju dokumentacji - tak przy modzie, jak na stronie internetowej. Jesli nie ma zastrzezen lub jest napisane, ze jest to produkcja freeware - mod laduje na Cover DVD. Gdy zastrzezenia sie pojawiaja, pisze w tej sprawie do tworcow - jak bylo chociazby przy True Combat. Zazwyczaj na zamieszczenie sie zgadzaja :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29 sierpnia miała miejsce premiera kolejnej wersji moda do BF2 zatytułowanego "Project Reality", nosząca numerek 0.8 . Jak sama nazwa wskazuje, modyfikacja znacznie urealnia rozgrywkę, a autorzy wycisnęli z tego starego już engine'a chyba maksimum. Mod darmowy, 2.6 GB, dasz radę coś o nim naskrobać Gregorius?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dawno podałem Mediana 2008 jako mod godny zrecenzowania, teraz chce zaprezentowac Mediana XL, nastepce, ma 235 nowych slow runicznych, 471 nowych unikatow i 28 setow(140 czesci), w porownaniu do Mediana 2008 zwiekszyl sie nieco poziom trudnosci - doszly elitarne potwory. Mod zostal wzbogacony o lepsze oswietlenie(gra wyglada ciemno, a np. czary ogniste rozswietlaja noc), nowe umiejetnosci postaci, system zwiekszenia obrazen broni przez dodawanie punktow do sily lub zrecznosci lub energii dla magow. Mod zapewnia dlugie godziny zabawy, sam bawie sie nim ok. pol roku(bylem alpha testerem i wiem prawie wszystko na temat gry), jezeli komus znudzilo sie zwykle diablo i nieskonczone baalruny, to dobry wybor ;) Jezeli macie jakies pytania, zarejestruj sie na forum i wyslij pw do "kapsel", mam nadzieje ze bede mogl pomoc w zabawie.

Oficjalna strona:

http://modsbylaz.planetdiablo.gamespy.com/

Forum:

http://modsbylaz.14.forumer.com/index.php

Filmiki :

Moj run na ubery:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w
W pełni zgadzam się z kaktuusem. Jednak czasem trafi się jakiś naprawdę ciekawy mod w który można pograć, jeśli się jest na growym głodzie :D

zgadzam się z powyższym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...