Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Abstrahując od tego, jak bardzo rozczarowujące mogą być zakończenia, za nic nie chciałbym się o nich dowiedzieć z jakiegoś forum, wole ich sam doświadczyć "na żywo", przy ukończeniu gry.

Zgadzam się. Choćbym miał się mocno rozczarować, choćbym po obejrzeniu finału miał się skrzywić, to wolę to zobaczyć na własne oczy, by powiedzieć "Thanks, Bio" (ewentualnie "[ciach] you, Bio")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam również się z tym nie kryje, proponuje przeczytać ich politykę prywatności, niesamowicie podobna do tej z Origina.

A jednak Steam się przyjął, "a Origin jest be" fascynujące, nieprawdaż?

Ok rozumiem Twoje stanowisko, szczerze to nigdy nie korzystałem ze Steama a z Origina tylko raz podczas dema ME 3. Nie preferuję żadnego z tych "udogodnień" więc nie musisz czuć się zaproszony do kłótni :wink: . Jeśli to prawda co piszesz to jest mi bardzo przykro, że w dzisiejszym cywilizowanym świecie istnieje takie zjawisko, że dwie wielkie firmy pozwalają sobie na takie praktyki i nikt nie wyciąga konsekwencji.

Co do optymalizacji dema to już poradziłem sobie z problemem. Jeżeli ktoś ma np. laptopa z dwiema kartami graficznymi (w tym jedną od GeForce) to winą jest Optimus. Mimo, że włącza się automatycznie przy uruchomieniu to gra i tak widzi tylko kartę zintegrowaną. W panelu Nvidii trzeba ręcznie dodać ME 3 demo do listy i tam zaznaczyć kartę o większej wydajności. Wszystko chodzi cud, miód.

Co do spojlerów to można było przewidzieć, że bez tego się nie obejdzie, zwłaszcza po tej Space Edition.

Wpadłem na chwilę by wyprostować, chyba nie ma co wierzyć w te spoilery bo ktoś się jeb*** na socialu i nam kit wciskał.

Ponoć jest zakończenie Paragona i to naprawdę NORMALNE!!!!!!!!

@Darkmen Jak pewny jesteś tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrazenie ze ME3 bedzie dla seri tym czym byl DA2 dla pierwszej czesci tudziez Command&Conquer4.Bedzie epic fail i tyle.Ale chce zobaczyc tego faila na wlasne oczy o doswiadczyc go zeby z czystym sumieniem powiedziec a raczej napisac panom z Bioware i EA "F**K YOU.A przeciez gdyby zakonczenie bylo w stylu Tronu Bhaala bylo by elegancko.Byl poczatek srodek i musi byc koniec.Oj bedzie to wielki sprawdzian dla tworcow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy spodziewa się Bóg wie czego po tej grze. Co gorsza, wszystko zaczyna sprowadzać się do tego, w jaki sposób historia się zakończy. Ogólnie wisi mi to, czy Shepard umrze, zjedzą go Żniwiarze, czy też Shep zje ich. Ja chcę sobie pograć w dobrą grę, gameplay wygląda smakowicie i to mnie najbardziej cieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się wszystkim kończynami pod tym, co napisał JackReno. Gameplaye są genialne, demo świetne, a multi rewelacyjne. Zakończenie(a), nieważne jakie będ(ą)zie, i tak nie usatysfakcjonuje wszystkich. Ja wiem, że będę poruszony na napisach końcowych, bo to jest absolutnie najlepsza growa trylogia i niezapomniana przygoda.

Edytowano przez IllusiveMan7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banderchlast

Najsmiesniejsze jest to że nawet nie odwiedziałem sekcji z spoilerami.

Czytam temat odnośnie postaci, bam spoilery, odnosnie wątków miłosnych bam spoilery, ludzie piszą nawet spoliery w sekcjach No spoiler -__-.

Teraz jak już znam zakończeni i połowę gry to szczerze mi bimba co tam piszą nie mniej grę już mi trochę spierniczyli. (No chyba że będzie tak słaba jak wynika ze scenariusza i zakończen )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli słowko które napisałem wyżej zalicza się tutaj do wulgaryzmów to chyba to forum jest dla dzieci od 10 do 15 lat...

A wracając do tematu...EA znowu miesza.

Game & Gamestation nie realizują już zamówien EK (ubiegłorocznych ) gdyż...EA nie wyśle więcej EK

http://social.bioware.com/forum/1/topic/323/index/9533004

Natomiast w Rosji gracze dostaną EK z tygodniowym - 2 tygodiowym opoźnieniem bo..wiadomo EA.

http://social.bioware.com/forum/1/topic/323/index/9533194

To jest niemażle zmuszanie graczy do zakupu EK na Origin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te pytania graczy i albo oni przespali ostatnie 2 miesiące ale pytania podstawione, gdyż prawie na wszystkie odpowiedzi dawno znana jest już odpowiedz.

Chociaż by ze skanowaniem planet.

Tak naprawdę niczego nowego się nie dowiedziałem z tych odpowiedzi.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka mnie zniesmaczyła więc mam pytanie w związku z demem (którego prawdę mówiąc nie chce mi się ściągać ) - czy to jeszcze gra czy już interaktywny film z elementami QTE ? I nie robię sobie jaj - żeby nie było.

@alteregox dzięki, czyli spokojnie sobie odpuszczam, bo co-op to dla mnie strata czasu i odpalam Quake Live :)

Edytowano przez Bolow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka mnie zniesmaczyła więc mam pytanie w związku z demem (którego prawdę mówiąc nie chce mi się ściągać ) - czy to jeszcze gra czy już interaktywny film z elementami QTE ? I nie robię sobie jaj - żeby nie było.

Odpowiadając na Twoje pytanie - demo składa się z dwóch misji. Pierwszą jest prolog dziejący się na Ziemi, w momencie, gdy Żniwiarze przypuszczają atak na nasz glob. Prolog ma teoretycznie ukazać warstwę fabularną gry - dialogi, wybory, itd. Niestety jest słabo. Wyborów w dialogach jest mało, mało tego, jakikolwiek wybór nie różni się niczym, a na dodatek odnosi się wrażenie, że BioWare trochę z tego prologu wycięło. Przynajmniej ja tak to odczuwam.

Druga misja to już czysty pokaz walki, która od czasów ME2 się trochę zmieniła. Jest krótko, ale treściwie, ta misja jest znacznie lepsza od wstępu.

Trzecią, osobną częścią jest multiplayer, a właściwie drużynowa kooperacja polegająca na odpieraniu kolejnych, coraz silniejszych fal wrogów i wypełnianiu różnych zadań w trakcie. Gdyby nie ten co-op, uznałbym pobieranie dema za stratę czasu i prądu, ale dla niego - było warto.

A co do tych pytań i odpowiedzi na IGN - czy tylko ja odnoszę wrażenie że recenzent jest odrobinę rozczarowany? A tak z drugiej strony co to ma być? Zapowiedź gry to ja rozumiem, ale zapowiedź recenzji? Może jeszcze trailer wypuszczą? Ja rozumiem, że to jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku, ale mogliby przestać błaznować i po prostu opublikować receznję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie nt. ME 2:

Jak wybrałem podczas "wycieczki na TEN statek" opcje używania karabinów szturmowych, to czy przy następnym przechodzeniu gry daną postacią będę mógł to zmienić?

Zaś co do ME 3: Teoretycznie kupić mógłbym, ale raczej poczekam. Po prostu niektóre akcje mi się nieziemsko nie spodobały. M.in. słynna animacja sprintu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybrałem podczas "wycieczki na TEN statek" opcje używania karabinów szturmowych, to czy przy następnym przechodzeniu gry daną postacią będę mógł to zmienić?

Chodzi o tzw. new game+? Jeśli tak, to zaczniesz z możliwością używania karabinów, a sterta broni na wiadomym statku będzie zwyczajnym, nieaktywnym elementem otoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen Jak pewny jesteś tego?

No nie dokońca, po prostu nie można być pewnym niczego :)

Ale jeżeli chciałbyś wiedzieć na czym to zakończenie polega to daj mi znać na PW (i od razu czy chcesz wersję normalną czy skróconą do bólu tka aby pozbawić opis maksimum spoilerów).

Ja jestem tego zdania, że nic tak ładnie nie może rozwalić fajnej gry jak fatalne zakończenie, wystarczy, że to ostatnie będzie nieodpowiednie i po prostu gra już dużo traci w oczach takiego gracza (a umnie na pewno), a jeżeli to jest seria to tym bardziej no bo nie ma mocnych to odbije się na poprzednich częściach. Jeżeli ja nie będę zadowolony z zakończeń jakie przygotował mi ME 3 to praktycznie już nie będę czuł sensu ponownych powtórek ME1 i ME2 i oczywiście pojawi się ten żal, że szkoda było się w to pakować.

Szkoda by było gdyby zakończenia ME3 były słabe, dla mnie ME1 miało najlepsze zakończenie jakie widziałem, ME2 może gorsze ale jednak nie było złe jednak to do ME3 należy ostateczny głos.

Podobno niedługo ma być pokaz misji na Palavenie (albo już był?), niestety nie mam linka :(

PS: Są dwa filmiki o zwiedzaniu Normandii.

A to już lekkie przegięcie, no bo jak można kochać kogoś, nie wiedząc nawet jak wygląda? Imo powinni pokazać tę jej twarz pod koniec wątku romansowego, i tylko wtedy.

Jako, że Tali mnie kompletnie nie obchodzi to przeczytałem o tym, jeżeli chcesz wiedzieć co i jak to napisz mi na PW.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno niedługo ma być pokaz misji na Palavenie (albo już był?), niestety nie mam linka :(

Gameplay za oceanem ukaże się dziś, u nas będzie 01:00 w nocy, czyli dla nas to już będzie jutro

Na potwierdzenie mały cytat z shadowbroker.pl:

''Tomorrow 6:30PM ET on #Xplay: Check out the exclusive 'Palaven' mission from #MassEffect3 with Bioware's @CaseyDHudson'' - Dziś (a właściwie już jutro ) nowy gameplay z ME3, z misji na Palavenie. U nas będzie wtedy ... 1 w nocy zatem nie znowu tak pózno .
Edytowano przez alteregox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... jakieś dziwne te cząstkowe w niemieckiej recenzji. 'żywotność' - fail językowy czy ocb XDD ?

ahhh, ten screen z ashley o rozwianych włosach i

'Chcesz kupować kosmetyki Oriflame bez marży?

Zostań konsultantką i odkryj piękno Oriflame.' =D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemałe zamieszanie zrobiło się w sieci z powodu wycieku spoilerów. Widzę jednak, że ludzie są sztucznie wprowadzani w błąd, przeczytałem już wiele różnych wersji. Gość przechodzi wersję ME 3, która spadła mu dosłownie "z nieba", kończy ją szybko i tutaj nasuwa mi się tylko jedno: jak kończył się ME 2, gdy nie zrobiliśmy wszystkiego jak należy (ulepszenia, misje lojalnościowe, dobór członków załogi)..? Bioware przecież nie może sobie odciąć drogi do przyszłych DLC, z których wyciągają kupę $ - "zielonych". Inny tok fabuły, po ukończeniu gry (Game +), płatne DLC z lepszym zakończeniem; to już są jakieś kpiny... :dry:

Tak naprawdę te wszystkie informacje jeszcze bardziej nakręcają mnie na grę (a jeszcze stosunkowo niedawno narzekałem i byłem przeciwnikiem tej części). A więc już widzę (po sobie), że zabieg Bioware odniósł sukces...

Nie wiem czy to widzieliście, ale znalazłem filmik przedstawiający wycieczkę po nowej Normandii (

)

Fajną kurtkę ma Shepard. Mam nadzieję, że nie z DLC... :laugh:

@Spike217:

Hehe, dobre! Mogliby reklamę z tego zrobić. A skąd masz pewność, że to nie AVON...? :laugh:

Grając w demo zrobiłem screena z Ashley:

masseffect3demo20120220.th.jpg

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonne.

Kurtałka raczej będzie dostępna dla wszystkich bo tylko Bluza N7 jest dla posiadaczy EK :D

A co do DLC to już przecież potwierdzone. Bedą i to całkiem sporo z tym że zastosownay będzie patent z Dragon Age Origin.

DLC dodające nowe misje itp będzie cofać nas do przed ostatniej misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...