Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kfadrat

zeus: pan olimpu + posejdon

Polecane posty

Blokady się przydają. I to bardzo. Dobre ustawienie i masz ok 1-2 tys. ludności.

Co do autoobrony:

Ja jej nigdy nie używam. Z prostego powodu- za duże straty są. Lepiej samemu ustawiać i kierować wojskiem. Zapisz tuż przed atakiem i zobacz z której strony nadejdą. A potem walcz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam osiedla w kształcie litery L

Najlepsze są kwadraty , jak dobrze ustawisz , roznosiciele wody lub sportowcy przejdą dookoła , bo z miejsca do którego dotrą pod koniec szybciej im bedzie wrócić inną drogą , i tak zamykają kółeczko :-)

ulice, zamieniasz w aleje, na rogach stawiasz wodę i architekta itp. pózniej możesz stawiać domki za aleją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problemik: zawsze jak sobie robię grę otwartą to kiedy już się pożądnie rozbuduję to zaczyna mi brakować jedzenia a kiedy wybuduję więcej "żarciofabryk" to zaczyna mi brakować ludzi i w efekcie końcowym mam obydwa problemy na raz i w dodatku jeszcze tracę ludzi i żywność bo wyjeżdżają z głodu (grr... trza było tyle nie żreć a tera mi miałczą że głodni) :lol: czy ktoś mógłby mi podpowidzieć jakąś taktykę żeby po rozbudowaniu miasta nie zaistniały takie problemy? pls pls pls

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problemik: zawsze jak sobie robię grę otwartą to kiedy już się pożądnie rozbuduję to zaczyna mi brakować jedzenia a kiedy wybuduję więcej "żarciofabryk" to zaczyna mi brakować ludzi i w efekcie końcowym mam obydwa problemy na raz i w dodatku jeszcze tracę ludzi i żywność bo wyjeżdżają z głodu (grr... trza było tyle nie żreć a tera mi miałczą że głodni) :lol: czy ktoś mógłby mi podpowidzieć jakąś taktykę żeby po rozbudowaniu miasta nie zaistniały takie problemy? pls pls pls

rób wszystko powoli, i zbilansuj ilość żarciofabryk do ilość ludność, zawsze produkuj trochę za dużo,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xXx: Wujekthc dobrze Ci radził, a ja radzę tak:spokojnie zacznij budowę, rozplanuj sobie gdzie się najpierw rozlokować, następnie uruchom scenariusz od nowa i bierz się za budowę. Zacznij od: drogi w "układ przyjazny lokowaniu"(tak by był dobry dostęp do domków, wg mnie dobrze je obtoczyć), potem postaw same domki, a blisko nich z 2 stron(blokując przy tym ścieżkę poza miejską(tam gdzie przy drodze nie stoi żaden budynek)blokady dróg, a przed nimi nosiwodę i architekta(nazewnictwo moje, ale mam nadzieje, że załapiesz :wink: ). Potem od razu bierz się za żywność: min 4 chatki(budynki odpowiedzialne za produkcje danej żywności)jeśli się da, potem bazar itd. Zwróć uwagę później czy w spichlerzu coś zostaje jedzenia, bo jak tak to dobrze :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem podczas instalacji, a własciwie zaraz na początku, mianowicie, gdy puszczam instalacje wyświetla mi się komunikat:

BŁĄD TRANSFERU SKŁADNIKA

SKŁADNIK: DEFAULT FEATURE

GRUPA PLIKU: DEFAULT COMPONENT

PLIK:

BŁĄD: ODMOWA DOSTĘPU.

Miał ktoś tak? Co powinienem zrobić? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem zeusa , a że jest to gra z cdprojekt można ją zarejestrować w gram.pl i dostać plny na gry z ich sklepu i pytam się : GDZIE JEST NUMER REJSTRACYJNY GRY ? , skoro istnieje mozliwosć rejestracji cda powinno dac ten numer na cd lub w piśmie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem zeusa , a że jest to gra z cdprojekt można ją zarejestrować w gram.pl i dostać plny na gry z ich sklepu i pytam się : GDZIE JEST NUMER REJSTRACYJNY GRY ? , skoro istnieje mozliwosć rejestracji cda powinno dac ten numer na cd lub w piśmie
Nic z tego, rejestruje się tylko wersję gry wypuszczoną przez cdprojekt. CDA wykupiło licencję na wydanie gry w czasopiśmie i w tym momencie stało się dystrybutorem "wersji z CDA", cdprojekt jest w tym momencie pominięty, bo nie jest twórcą gry, tylko innym dystrybutorem i nie ma możliwości rejestracji gry u nich. To tak jakbyś kupił mercedesa w jednym salonie, a żądał gwarancji w drugim, który też sprzedaje mercedesy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zeusa pana olimpu złota edycja.

I mam taki problem: trzeba zabić hydre(PIERWSZA MISJA).A do zabicia hydry potrzebny jest herakles. Mam jego świątynie i spełniam wszysktkie jego wymagania oprócz dokonałego dostępu do gimnazjów. I mam w okolicy(obok świątyni)coś około 40 gimnazjów i stadion.I tam dalej pisze że musi mieć lepszy dostęp do gimnazjów

CO mam zrobić żeby przejść tą misje :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś kupił mercedesa w jednym salonie, a żądał gwarancji w drugim, który też sprzedaje mercedesy.
No co Ty, przecież jak kupisz mercedesa (czy inne auto) w jakimkolwiek salonie, to gwarancja respektowana jest w każdym. To by dopiero było jakby trzeba serwisować auto tylko tam gdzie się je zakupiło... #-o

Taki off, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry tez sposob to budowac miasto tak, by byla jedna glowna droga i z niej wystaja pojedyncze dorgi rownolegle do siebie. na pocatku drogi wychodzacej stawiamy blokade a za nia agore. za agora gimnazja, szkoly, szpitale ,itd. Później stawiamy domy i podia, stadiony.

wtedy filozofowie, nosiwody i sportowcy na pewno przejda obok wszystkich domow

:lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zeusa pana olimpu złota edycja.

I mam taki problem: trzeba zabić hydre(PIERWSZA MISJA).A do zabicia hydry potrzebny jest herakles. Mam jego świątynie i spełniam wszysktkie jego wymagania oprócz dokonałego dostępu do gimnazjów. I mam w okolicy(obok świątyni)coś około 40 gimnazjów i stadion.I tam dalej pisze że musi mieć lepszy dostęp do gimnazjów

CO mam zrobić żeby przejść tą misje :?: :?: :?: :?: :?: :?:

nie chodzi o to by to ŚWIĄTYNIA miała doskonały dostęp tylko wszystkie domy w mieście. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zeusa pana olimpu złota edycja.

I mam taki problem: trzeba zabić hydre(PIERWSZA MISJA).A do zabicia hydry potrzebny jest herakles. Mam jego świątynie i spełniam wszysktkie jego wymagania oprócz dokonałego dostępu do gimnazjów. I mam w okolicy(obok świątyni)coś około 40 gimnazjów i stadion.I tam dalej pisze że musi mieć lepszy dostęp do gimnazjów

CO mam zrobić żeby przejść tą misje :?: :?: :?: :?: :?: :?:

nie chodzi o to by to ŚWIĄTYNIA miała doskonały dostęp tylko wszystkie domy w mieście. :P

Już przeszłem te misje kolega mi powiedział :D

ale i tak Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mój problem jest następujący. Musiałem wybudować przybytek Tezeusza, bo trzeba trzeba się pozbyć dzika kalledońskiego. Problem w tym, że spełniam wszystkie warunki, ale otaczając murem przybytek jeśli chce usunąc jeden kawałek, aby Heros miał dostęp do drogi, to w warunkach przybytek otoczony murem pisze niezaliczone. Jeśli całkiem otoczę posiadłość murem to wtedy nie ma dostępu do drogi. Wie ktoś jak z tego wybrnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem dotyczy epizodu czwartego w misji rozkwit Aten. Otóż chodzi mi o podbiecie Sardes, mam na stanie 16 hoplitów oraz po swojej stronie następujących sojuszników: Delos, Knossos, Odessos, Laurion, Olimpia, Termopile oraz Maraton. Pomimo tego, że najpierw wysyłam sojuszników, a późńiej swoją armię to zawsze przegrywam. Potrzebuję jakiś wskazówek do tej misji.

Może by tak poszukać czy temat czasem nie istnieje zanim się go stworzy? Tym bardziej, że nie jesteś nowym użytkownikiem(co wcale nie jest ich usprawiedliwieniem) to powinieneś to wiedzieć.-mateusz(stefan)

Akurat tego tematu szukałem najpierw o grze, ale go nie znalazłem, a poza tym nie łatwo jest szukać, jeśli dział z problemami dotyczący gier liczy około 15 stron.

Przecież jest wyszukiwarka - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goliat

Stwórz więcej hoplitów. Proste. Chyba nie będzie większych problemów jak, wytrzymasz jeszcze trochę i stworzysz ich więcej. Misje zazwyczaj nie mają ograniczenia czasowego. (jak możesz stwórz też jeźdźców) Masz może jakiegoś bohatera na stanie? I jakie świątynie posiadasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli atakujesz, to atakuj największymi siłami naraz! Jeśli np. Knossos ma największą siłę wojskową(najwięcej "tarcz" na mapie "świata") to wysyłaj ich wraz ze swoimi siłami. Wysyłając ich cząstkowo nic nie zdziałasz.

BTW: 16 hoplitów, czyli ok. 2 pełne oddziały... To dość mało. Najlepszą liczbą(tak na ogół) jest od 4-6 oddziałów. W przypadku niemożności rozbudowy dworków - musisz ich zbudować aż 16. Po 8 na każdą "stronę drogi". To jest wykonalne, bądź co bądź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj także kilka Tier, z tego co pamiętam w tej misji powinieneś już miec przynajmniej jedną (to chyba był jaden z celów tej misji) oraz jeżeli posiadasz zasoby to zbuduj świątynie Aresa dzięki niej dostaniesz dodatkowe dwa oddziały żołnierzy (Strażnicy Aresa, czy jakoś tak nie pamiętam dokładnie )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja od niedawna gram w posejdona, ale w Zeusa to od zawsze. Mam taki problem...buduje miasto, stawiam agory i spichlerze i w pewnym momencie z agory znikaja towary (tylko zywnosc) i nie pojawiaja sie juz mimo iz mam pelne spichlerze no i ludzie wyprowadzaja sie z domow;/ Moze ktos wie jak temu zaradzic? :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć magazyny w miarę niedaleko agory, żeby kupcy chodzili na zakupy. Podstawowy błąd to stawianie magazynu np tuż przy plantacji zboża. Magazyn musi byc niedaleko odbiorcow (ale na tyle daleko, żeby nie obniżać estetyki), wtedy dlużej troche potrwa dostarczanie towarów do mgazynu, ale przynajmniej potem te towary trafią do ludzi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...