Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

The Walking Dead

Polecane posty

Dopiero dzisiaj udało mi się skończyć The Walking Dead, i jestem pod wielkim wrażeniem. Widać twórcy troszkę wzorowali się nad Heavy Rainem, ale im to wyszło znacznie lepiej. Niesamowita, i bardzo dojrzała historia osadzona w moim ulubionym post-apo świecie. Postacie z którymi naprawdę się zżyłem, dodajmy do tego świetną komiksową grafikę i bardzo trudne decyzje które na każdym kroku musimy podejmować. Telltale udało się to wszystko, otrzymaliśmy grę niemal idealną.

Tak w ogóle to mam pytanie, jest możliwość uratowania Lee? Czy tak był z góry zaplanowany scenariusz? wink_prosty.gif Ja grając starałem się wzorować na postaci Shane wink_prosty.gif Ale na końcu to miałem prawie łzy w oczach, mistrzostwo! Tak to ja zabiłem sam Douga, jego matka się zastrzeliła. Zabiłem tego wrednego ojca z wąsem, jej córkę zostawiłem. Kenny zginął ratując to kobietę, na dole. Tak mniej więcej tyle co pamiętam.

Czekam na promocję na Steam wtedy kupię DLC, potem to tylko niech dadzą 2 sezon biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

Nie ma absolutnie na to siły. Zarówno gra nie daje ci takiego wyboru a odcięcie ramienia nie zmienia końcowego wyniku jak i w stworzonym przez Kirkmana uniwersum gdy ktoś zostaje ugryziony przez zombie jego los jest przypieczętowany... taki świat...

No... nie wspomnę o tym, że bodaj drugi odcinek powinien ci pokazać, że de facto WSZYSCY są zarażeni - nawet jeśli nic ich nie ugryzło to gdy zginą (a mózg będzie w jednym kawałku) powrócą jako truposze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Co prawda to prawda, ale mam nadzieję, że Telltale nas porządnie w drugim sezonie zaskoczy. Jak wspomniałeś u Kirkmana los ugryzionych jest przypieczętowany, jednak w serialu gdy odcięli Herschel'owi nogę to się udało. Dlatego liczę na jakieś ciekawe zwroty w akcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

Nie ma absolutnie na to siły. Zarówno gra nie daje ci takiego wyboru a odcięcie ramienia nie zmienia końcowego wyniku jak i w stworzonym przez Kirkmana uniwersum gdy ktoś zostaje ugryziony przez zombie jego los jest przypieczętowany... taki świat...

No... nie wspomnę o tym, że bodaj drugi odcinek powinien ci pokazać, że de facto WSZYSCY są zarażeni - nawet jeśli nic ich nie ugryzło to gdy zginą (a mózg będzie w jednym kawałku) powrócą jako truposze wink_prosty.gif

Nieprawda

W komiksie Dale został ugryziony i po odcięciu nogi przeżył

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kiedy będzie info o drugim sezonie

Innymi słowy - wieści na temat drugiego sezonu (acz nie sprecyzowanego jakiego typu, więc należy spodziewać się wszystkiego i niczego) mają pojawić się na pewno do końca tego miesiąca. Czekam z niecierpliwością licząc na grę lepszą mechanicznie i równie ujmującą historią :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już ktoś wyjaśnił, ale napisze mimo wszytko może ktoś tego się jeszcze nie domyślił

fani byli mocno zaskoczeni kiedy Lee umarł mimo amputacji ręki a nie jak w przypadku Hershel'a który przeżył, więc jaka była różnica w obu teoretycznie takich samych przypadkach? nie chodziło o nic innego jak CZAS, w przypadku Lee od momentu infekcji do amputacji mineło ponad 10 min, a w przypadku Herskel'a jakieś 3 do 5 min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już pewne szczegóły odnośnie tego, co zobaczymy w Sezonie Drugim. -> LINK. Jest też trailer, również dostępny pod linkiem.

Cóż, trailer za wiele nie pokazuje. Jednak widać trochę starszą Clementine. Będzie ona kierowaną przez gracza postacią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co do zajawki sezonu drugiego to można powiedzieć, że pokazała tyle co nic, ale przynajmniej potwierdziła, że Telltale pracuje nad grą a poza tym faktycznie będziemy kierować Clementine - nie mogę się doczekać na premierę pierwszego odcinka :D

PS. Ewentualnie czekam na te nowe produkcje studia, o których coś przebąkują ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://scontent-b-a...117866323_n.jpg

No to już wiemy, że

Clementine w ostatniej scenie na polach rolnych musiała zobaczyć Omida

Ciekawe kogo jeszcze zobaczymy. Ja osobiście nie mogę się doczekać i już przygotowuje się na to, że może być jeszcze kilka ładnych niespodzianek smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Tempo z jakim Telltale wypuszcza swoje gry jest porażające. W sumie nie powinno to dziwić, bo to dosyć duże niezależne studio (130 osób), ale to robi wrażenie. Pewnie w marcu dojdzie im Game of Thrones (początek nowego sezonu to dobry okres na wystartowanie gry) i będą mieli 3 serie.

Tyle kasy.

Ciągle ten sam silnik.

Wow.

To którego grudnia ma być ten pierwszy epizod Walking Dead Season 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy to takie dobre - nie obawiam się o jakość tych gier, ale o ich częstotliwość wydawania. Epizodyczna formuła jest specyficzna, przerwy już i tak są dość długie i wkurzają fanów (ja chcę TWAU ep.2 ;_; ), a jak będą ciągnąć kilka rzeczy naraz, to może być jeszcze większy problem.

Gra o Tron jest już w ogóle potwierdzona?

No i lol pytanie o datę premiery gry Telltale. Dowiemy się na trzy dni przed jak zwykle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry Telltate i tak są w miarę regularne. Sam dalej czekam na trzeci epizod Kentucky Route 0 (pierwszy był w styczniu, drugi w sierpniu). Się w pupciach poprzewracało. Epizodyczne gry nie wypuszczają nowych odcinków co miesiąc. Szok.

Gra o Tron potwierdzona nie jest, ale za dużo było już plotek. No i to na grę Telltale wydaje się perfekcyjne. Do napisania łatwe, gameplaya te gry i tak mają zero, a odbiorców będzie masa. Money.

Dalej czekam, aż Telltale zrobi coś w stylu Beyond. Ukryte, gameplayowe wybory bez traktowania odbiorcy jak idioty z "X will remember that" z oprawą "jako tako" przystającą do obecnych warunków. Płaciłbym pełną konsolową cenę co miesiąc za 2-godzinny epizod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry Telltate i tak są w miarę regularne. Sam dalej czekam na trzeci epizod Kentucky Route 0 (pierwszy był w styczniu, drugi w sierpniu). Się w pupciach poprzewracało. Epizodyczne gry nie wypuszczają nowych odcinków co miesiąc. Szok.

Nie miało się względem czego poprzewracać, bo gry epizodyczne nigdy nie było istotnym zjawiskiem, które posiadałoby jakieś standardy. Nie zmienia to faktu, że IMO nawet odcinek raz na miesiąc to długo, bo takie wracanie raz na jakiś czas do historii utrudnia pełne zanurzenie się w nią. Poważnie zastanawiam się nad odłożeniem zabawy z TWD2 do premiery finału (z TWAU nie ma opcji, za bardzo mi się ta gra podoba żebym się powstrzymał przed rzuceniem na nowy content). Tylko że hype i groźba spoilerów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://puu.sh/5zuVo.jpg

Taki mały żarcik się pojawił ostatnio. Z Kennym to dziwna sytuacja jest

Dla mnie bardziej postać negatywna. O wszystko nas obwiniał. Jedynie co go może usprawiedliwiać, to stracenie rodziny. Niby nie przeżył (wiem to było wałkowane milion razy), ale ja tam mam swoją teorię spiskową biggrin_prosty.gif

Tak więc przed nowymi odcinkami, jeszcze postaram się odkurzyć swoją pamięć wink_prosty.gif.

I filmik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...