Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Planetside (seria)

Polecane posty

Gwarancja jakości? Lol. Na razie jest najlepszy w gatunku, bo nie ma innych godnych konkurentów (coś jak World of Tanks). Co w sumie nie znaczy, że jest źle. smile_prosty.gif

Nie no, w ogóle nie ma żadnych FPS'ów F2P na rynku. Zero. Zresztą podaj choć jeden tytuł od SOE który nie jest chociaż niezły.

A WoT to kaszana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, przeczytaj raz jeszcze mój post i zastanów się czy link - zresztą w nim byłem, bo pierwsze co zrobiłem przed zadaniem pytania to zajrzeć do źródła ;) - jest odpowiedzą na moje pytanie. Podpowiem - nie jest. To w takim razie, skoro trzeba wysłowić się bardziej szczegółowo, zapytam w ten sposób: czy bronie i inny ekwipunek do kupienia za "station cash" jest mocniejszy od tego dostępnego dla wszystkich? Czy dochodzi do sytuacji gdzie nie wygrywa skill/taktyka (im większa bitwa tym bardziej nacisk na to drugie ;]) a lepszy, kupiony sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Na razie jest najlepszy w gatunku, bo nie ma innych godnych konkurentów [...]

Ma godnych konkurentów. A jeden jest taki, który - moim zdaniem - przebija go miodnością, mechaniką, trybami sieciowymi, dosyć niespotykanymi "ficzerami"i ogólnie pojętą grywalnością. Tą grą jest Black Light: Retribution. Darmowa i również na Steamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Light: Retribution

Grałem całkiem sporo, ale doszedłem do wniosku, że nie mam wystarczająco dużo pieniędzy, żeby wygrać.

Zaletą Planetside 2 jest to, że ma zdrowy model biznesowy. Wczoraj zacząłem grać znowu (zabawę z betą zacząłem i skończyłem dosyć wcześnie) i pomimo tego, że dalej jest to wersja beta, to gra będzie wielka. Ogólnie nie widzę sensu porównywania Blacklight, Tribes Ascend i Planetside 2 (wczoraj widziałem jeszcze Hawken wrzucone do tej dyskusji), bo to różne gry oparte na różnych filozofiach. Niech każdy gra w to co lubi. Jest w czym wybierać w końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacklight? Żartujesz. Jedyne do czego można porównać PS2, to BattleFieldy, a i one są małe skalą. BlackLight, Tribes, PS2 mają ze sobą tylko tyle wspólnego, że są darmowymi FPSami. Reszta jest zupełnie inna. Wrzuciłem grę na ustawienia med/high. Gra wygląda lepiej... i działa lepiej. :) Tyle, jeżeli chodzi o optymalizacje. Jeszcze długa droga, ale myślę, że będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągam, bo jak zobaczyłem mapkę i informację o pojemności serwerów to aż mnie zatkało - na coś takiego czekałem. Możliwość walki i pomocy w różnych miejscach mapy ... a dodajmy do tego potem ligi i oddziały klanowe walczące o określone części mapy :D

Idylla :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu gry powinieneś mieć plik "UserOptions.ini", wystarczy ze edytujesz go w Notatniku i możesz zmieniać rozdzielczość jak Ci się podoba.

Ps: Interesując Cię TE wartości

FullscreenWidth=1920

FullscreenHeight=1080

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał anytvira to bym sprawdził =) Tak czy owak nie bierz do głowy o ile grę pobrałeś przez "oficjalne kanały" to nie ma czym się przejmować, antyviry są znane z tego że w grach multiplayerowych wykrywają jakieś "wirusy" bo pliki startowe gry zawierają kod podobnie działający do owych "wirusów". Chodzi chyba o wymianę danych czy coś i to alarmuje antywira.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam list do ktoregos z ar, co sie gosc wyzalal ze chce realna wojne... no to smaczengo

Do samego planetsida mam tylko jedno zastrzezenie: nie jest spolszczone. I jak odpalilem poraz pierwszy do z pol godziny przegladalem interfejs zeby costam zrobic.

Oglonie polecam, gra jest swietna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest do tłumaczenia, cała obsługa interface'u opiera się na podstawowych angielskich słowach używanych non stop w praktycznie każdej grze. Jedyne co można zarzucić Planetside to sposób w jaki wkraczamy do gry jako żółtodzioby, a mianowicie jesteśmy rzucani do walki na hura zamiast zacząć od ustawienia klasy, broni, etc. i dopiero wtedy wybrania miejsca spawnu, a miedzy czasie powinno być wytłumaczone do czego służą panele rozmieszczone w każdej bazie, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto, pograłem chwilkę, usunąłem.

Podobała mi się idea tej gry, wielka nieustająca bitwa, zasoby, walki w stylu BF. No i lipa. Zostałem wrzucony gdzieś w bazie, po 10 minutach zorientowałem się, że hell no nie am opcji żeby dojść tam szybciej, nie wiem skąd brać pojazdy (nikt mi wytłumaczyć nie raczył) a ten szybki deploy to jakaś lipa, bo nie mogę się pojawić w danym miejscu. Muszę zasuwać 3 kilometry. W końcu gdy dotarłem do miejsca, w którym chciałem być, okazało się że musimy zdobyć punkty A,B,C. No fajnie. Tylko jak do jasnej ciasnej wejść do tych punktów na wyższe piętro? Poskakałem po paru portalach i zauważyłem wreszcie ten służący za windę. Strzelało się fajnie, zdobyłem jakieś punkty (co to za punkty i jak się je wydaje - do tej pory nie wiem, nawet po obejrzeniu filmików) i postanowiłem ruszyć na następna bitwę. Przenoszę się w jakiś dżunglo - podobny teren i próbuję atakować. Okazało się, że baza jest broniona przez dziwne pole siłowe i musimy coś zdobyć bo pasek przy którym widniała flaga wroga zwiększał się. W końcu doszedł do końca a ja wyłączyłem grę i natychmiast ją usunąłem.

Pewnie teraz wychodzę na ignoranta, ale naprawdę, nie mam ochoty dowiadywać się o każdym detalu tej gry i wszystkiego się domyślać. Wg. mnie twórcy chcieli zrobić chaos na ekranie, lecz nie udało się im to w ten sposób jaki zamierzali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: No to dla ciebie polecam tylko takie gry jak Call of Duty gdzie sie po prostuja zabija i tyle bo ewidentnie nie jestes w stanie zrozumiec podstawowych elementow Gameplayu ktore zreszta sa detalicznie wytlumaczone przy pierwszym uruchomieniu gry (Jestem pewny ze nawet nie czytales tutoriala). Zeby nie wiedziec skad brac pojazdy to trzeba byc slepym bo wystarczy wlaczyc mape i zobaczyc gdzie jest ikona pojazdu a jest ich setki ... to samo z punktami, wystarczy na nie najechac myszka i przeczytac do czego sluza jezeli ktos nie jest na tyle inteligentny aby sie domyslec po ikonach co moga znaczy punkty ktore maja np. narysowana ikone auta obok ... polecam ci poznanie podstaw mechaniki gier komputerowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detalicznie - tu masz pasek HP, tutaj ilość amunicji, na ekranie zaznaczone są obiekty jeśli musisz jakieś zdobyć - DO BOJU! Teraz nie powiem Ci jak to było z tymi punktami odnośnie pojazdów, grałem w to jakiś czas temu, ale nie pamiętam żeby przy włączaniu mapy (tej dużej, pod klawiszem "m") one się tam znajdowały. Poza tym cały Twój post skupia się na tym jednym aspekcie. Nadal nie rozumiem w jaki sposób zdobywa się bazy, nie ma zaznaczonego wejście na górę, po prostu miliardy teleportów. Gra mi się po prostu nie podobała - nie ma powodu żebyś mówił o mnie jak o osobie niemyślącej. Po prostu gra jest dla mnie zbyt chaotyczna i strasznie zalatuje F2P na które mam alergię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatuje F2P? Jedyna rzecz którą można kupić wyłącznie za pieniądze, to kosmetyka.

W launcherze jest duży napis "NEW RECRUIT?" - tam są filmiki które opisują dobrze grę. Gra nie jest chaotyczna, jeżeli nie lecisz na pałę. Dołączając do jakiegoś komunikatywnego zespołu albo klanu.

Naprawdę, nie wiem jak masz problem z grą. Bardzo cenię ją za to, że nie wyświetlają mi się irytujące komunikaty jak wszystko robić. I naprawdę, nie złość się, że gra nie jest dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, spodziewałem się tutoriala w samej grze. I to chyba nie ja się złoszczę że gra nie jest dla mnie, tylko inni mają z tym problem. Pomijając to co powiedziałem wcześniej - i tak dla mnie gra jest strasznie cienka nawet jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Po prostu znam lepsze gry z lepszym gameplayem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...