Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Planetside (seria)

Polecane posty

www.youtube.com/watch?v=LyBDP55LbnY&feature=player_embedded - Polecam tak na początek.

O silniku/grafice trudno mówić... To wczesna beta, zdarzają się bugi. Np. po ostatnim patchu zacząłem często spadać pod planszę tongue_prosty.gif Model poruszania się, strzelania, "feelingu" broni jest bardzo dobry, chociaż też trudno mówić jaki "feeling" mają wymyślone bronie ze świata sci-fi. Sterowanie pojazdami jest też dobrze zrealizowane, do dobrego pilotowania myśliwców i transportowych statków powietrznych trzeba mieć skilla.

Mapa jest bardzo duża. Na jednym kontynencie są trzy tak zwane "Warp Gates", czyli po prostu bazy każdej frakcji. Reszta mapy podzielona jest na mniejsze i większe sektory, których utrzymywanie daje nam surowce, które wydajemy na pojazdy i ulepszenia. Na każdym z sektorów jest jakaś baza (najmniejsza składa się tylko z jednego punktu do przejęcia, największa z pięciu), po której zajęciu dostajemy dany sektor dla siebie.

To wideo pokazuje jak zmienia się posiadanie terenu, przy okazji fajnie wygląda i pokazuje to jak sytuacja w PS2 zawsze będzie inna - www.youtube.com/watch?v=M03hsYKt1sM (spójrz na jakiś sektor składający się z 7 sześcianów, czyli największy możliwy - taki jeden jest wielkości największej mapy z Battlefielda 3).

Co do ilości graczy... Nie wiem jaki będzie limit. Trudno też mówić w tym momencie, ponieważ w betę jednak gra stosunkowo mało osób. Może po 500-600 graczy z każdej frakcji (frakcje są trzy) na jednym kontynencie? Warto zaznaczyć, że ten kontynent dostępny w becie, to jeden z trzech jakie będą w finalnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, po prostu łał. Dzięki za filmiki, bo szukałem sam jakiegoś fajnego gameplaya z BETY, ale większość była albo nagrywana kamerą (nienawidzę), albo skupiała się tylko na jednym aspekcie gry. EVE online + GW2 + Planetside 2 = przez kilka lat nie muszę już kupować gier smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest pełno tych gameplay bo zdjęli tydzień temu NDA. Gra ma wbudowany youtube-uploader oraz funkcje streamowania na żywo przez twitcha( ale to akurat jest jeszcze nie aktywne, tylko youtube). Więc filmików jest pełno. A giera fajna tylko jeżeli nie masz grupy ludzi to nie masz czego szukać. Samotnie nic nie zrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie robimy z kumplami. Jako, że na razie nas nie dużo zbieramy się w grupkę "przebieramy" za infiltratorów i w obcisłych ciuszkach przejmujemy placówki wroga. Zabawa przednia. Raz udało nam się w 4 zdobyć pół terytorium NC w tym 2 duże placówki, jedna na S (nie pamiętam nazwy ;p) a druga to Mao Tech Plant. A kumple w 2 bronili twierdzy przez 20 min koło WG więc zabawa była pzedniatrollface.gif Teraz już nie da się przejmować placówek w środku terytorium wroga (trzeba je uprzednio połączyć z WG) ale dalej można tak kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na razie sam, bo kolega jeszcze nie dostał się do bety, ale zabawa i tak jest przednia (wczoraj była jakaś wielka akcja w jednej z baz i pół godziny broniliśmy, a później godzinę odbijaliśmy). Gra będzie miała duży potencjał, bo nie dość, że duża mapa, dużo ludzi, dużo pojazdów, to jeszcze system mikropłatności zrobiony jest sensownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka reklama TS? Gdzie ja go reklamuje? Chciałem tylko z ludźmi pograć, którzy też grają w PS2 jak inaczej mam im to przekazać? Poza tym ten TS jest klanowy, nie potrzebujemy reklamy aby go utrzymać. Chcemy tylko pograć a że Voip w grze nie jest jakości TS...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten voice chat w grze jest dobry, a z TSem mam słabe wspomnienia (kiepska jakość rozmowy).

Swoją drogą, mógłby ktoś wstawić na jakiś RS czy coś plik Planetside2.exe z folderu gry, bo po ostatnim patchu z nim są jakieś problemy, a nie chcę robić reinstalki, bo neta mam dosyć wolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już rzucamy filmikami bezpośrednio z rozgrywki to łapcie tutaj pierwszą z siedmiu części gameplay'a nagranego przez jednego z bardziej znanych członków ShackTaca, który bawił się w wojska pancerne, piechotą a nawet lotnictwo podczas kilkugodzinnej batalii ;] Poza pokazaniem typowych elementów gry jak sama walka, poruszanie się pojazdami a nawet rozmiar terenu przede wszystkim można zobaczyć, że gra idealnie będzie się nadawać na taktyczne podejście o ile znajdzie się zagrana ekipa. Nie oczekuję, że od randomów będzie można oczekiwać akcji w rodzaju tworzenia pancernej kolumny ze wsparciem lotniczym albo infiltracji za liniami wroga a potem szaleńcza ucieczką do LZ jak w części ostatniej, ale nadal widać, że Planetside 2 daje taką możliwość i jest to świetne ^_^ Nie wiem jak wy, ale właśnie oglądając materiały konkretnej, zorganizowanej ekipy najbardziej nakręca mnie na grę nawet jeśli mogę nie mieć czasu przez Guild Wars 2, żeby się do niej dorwać i mówię tutaj o open becie albo coś biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twitter. Jak ładnie poprosisz, jest szansa, że dostaniesz klucz. Ja wysłałem (w ciągu dwóch dni) 4 wiadomości i w końcu wysłali mi PW z kluczem.

@Black - Najfajniejsze jest to, że czasem takie akcje zdarzają się, kiedy grasz sam :P Raz mi się zdarzyło właśnie w takiej kolumnie jechać na bazę wroga. Czasem też trafia się dobry "przywódca", po prostu jeden graczy, który wie co robić - wtedy też w kilkanaście osób można wiele zdziałać.

BTW, tutaj też fajny

, już trochę stary, ale... jary :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Twittera i FB na jakieś wymyślone dane założone, właśnie do konkursów :P

Beta będzie trwała jeszcze długo, parę miesięcy. Na razie jest jeszcze sporo błędów, cały czas pracują nad trzecim kontynentem. Na pewno do końca roku, premiera gry pewnie w pierwszym kwartale 2013.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu wprowadzą nowy kontynent więc skala jeszcze bardziej się powiększy i na pewno zaczną rozsyłać jeszcze więcej zaproszeń i kluczy. A kluczyki rozdawane są też tutaj: http://pl.twitch.tv/owghard nie codziennie bo to zależy jak nam idzie w grze i ile kluczy nam się udaje zdobyć ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vg247.com/2012/10/19/planetside-2-release-date-confirmed-three-continents-playable-at-launch/ oO

Premiera 20 listopada, 3 kontynenty na starcie. No, tego to się nie spodziewałem. Byłem pewien, że gra zadebiutuje najwcześniej w grudniu, w sumie jest jeszcze trochę bugów... Ale widać są pewni, że wszystko naprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug bugowi nie równy, jeśli do premiery zostawią rzeczy jakie mogą powodować crashe gry albo coś co będzie blokować dalszą zabawę - bo ja wiem, np. nie zaliczanie leveli postaci :P - to może wywołać nieciekawą reakcję u fanów. Z drugiej strony, szczegóły typu rwąca się animacja czegokolwiek, niepoprawne wyświetlanie tekstur albo efektów specjalnych (typu eksplozje) można już w miarę szybko załatać w patchach... A jest jeszcze trzecia możliwość czyli faktycznie studio zdoła doszlifować produkt na premierę pomimo naszego niedowierzania ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta przez fecebooka trafia do szerszego grona odbiorców, aczkolwiek wciąż o niej cicho. JAk tam wasze zdanie panowie, dlaczego tak mało w tym temacie się o tej grze pisze i słyszy. W końcu to FPS na miarę Bf i CoD a jakoś polaków tam nie za dużo. Moje wrażenia po grze pozytywne, aczkolwiek jestem ciekaw czy wygląd postaci się zmienia bo na stronach wyglądały one inaczej: Heavy Assault jakoś więcj osłon. Swoją droga nie mało tu hackerstwa, ale mimo wszystko: w jakiej grze atakuje się batlion nie 4 (BF3 ) a 40 ! czołgów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była premiera i cicho? Wstyd.

Po becie trochę sprawę z certami zepsuli, ale nie narzekam - tylko w sumie odpaliłem, żeby zobaczyć co pozmieniali. Ale już jutro dołączę do jakiejś kolumny Magriderów. :)

Grę naprawdę polecam nawet mimo, że jest to nadal beta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...