Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Planetside (seria)

Polecane posty

Kolejna gra F2P, której nie mogę się doczekać. W skrócie: Battlefield, tyle, że na większą skalę i w klimatach futurystycznych. Wielka, nieustanna bitwa o planetę, trzy frakcje, pojazdy. Walka będzie trwać cały czas - nie jest to typowy shooter, gdzie mecz zaczyna się i kończy. To w końcu MMOFPS, nazwa zobowiązuje.

Mam nadzieję, że Sony nie sknoci systemu mikropłatności... Ale twórcy mówią, że wzorują się na LoL-u, także jest nadzieja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem twórców na premierę jest stworzenie warunków do walki 500v500v500. Niewykluczają jednak zwiększenia limitów. Podoba mi się, że względem pierwszego Planetside gra wydaje się dużo szybsza. Dodano takie elementy jak sprint i celowanie przez przyrządy. Nowy silnik oferuje też zaawansowaną fizykę co widać m.in. w zachowaniu pojazdów. Obecnie trwają testy wersji alpha, ale informacji poza kontrolowanymi rzutami od Sony nie ma. Myślę, że gdyby rozpoczęła się beta to ilość informacji i zainteresowanie grą by wzrosło. Sam za dostęp do bety dałbym się pokroić. :<

@up - Właśnie też słyszałem, że ma się to ograniczyć do customizacji wyglądu postaci. Tu jednak też jest haczyk, bo według zapowiedzi outfity postaci będą miały znaczący wpływ na jej rolę na polu bitwy. Jeśli będą jakieś dodatkowe perki czy skille dla posiadaczy płatnych kostiumów to się pogniewam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, z ograniczoną ciekawością przeczytałem parę informacji o grze do momentu, w którym dowiedziałem się o tym, że ma posiadać także model F2P ;) Teraz pytaniem pozostaje czy będzie też free 2 own albo coś w tym rodzaju czyli nie trzeba będzie bulić kasy aby wymiatać na polu bitwy, bo cała reszta ze skalą na czele podoba mi się bardzo ;] A jak jeszcze jest szansa na zwiększenie limitu to... czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawie ale martwi mnie ilość graczy. już 120v120v120 to totalny chaos a co dopiero 500x500x500. Prawdopodobnie większość graczy nie będzie w stanie grać płynnie przy takiej ilości ludzi na jednej mapie. I takie 6mb/s może nie dać rady jeśli rzeczywiście gra ma się dziać przy udziale 1.5 tysiąca ludzi.

Dla leniwych :))

Gameplay z dobrym komentarzem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy zagram, zależy od modelu mikropłatności. Pod względem rozgrywki gra zapowiada się bowiem intrygująco. Starcia na gigantyczną skalę, nowy silnik fizyczny, wykorzystywanie pojazdów. Podobnie jak lubro chętnie zagrałbym w betę, więc czekam i liczę, że gra będzie korzystała z modelu f2p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała errata do mojego poprzedniego posta - chodziło mi o to aby free-to-play nie przerodziło się w pay-to-win a to nigdy nie jest pewne ;)

Zapowiada się bardzo ciekawie ale martwi mnie ilość graczy. już 120v120v120 to totalny chaos a co dopiero 500x500x500.
Jak widać nawet na zalinkowanym gameplayu, który widziałem jakiś czas temu to sama baza dla jednej ze stron ma rozmiar IMO mapek z Battlefielda 3 w wersji Conquest :P Jasne, będą pewnie punkty zainteresowań jak flagi/obozy/surowce itd., wszystko co można przejąć skupiające uwagę, ale raczej gracze będą bardziej rozrzuceni i ich ilość nie powinna powodować lagów... a czy tak będzie to zobaczymy ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś z Was w Tribes? Polecam spróbować, jest za darmo, też model F2P. Można ocenić właśnie sam model płatności, bo opinie są podzielone - mi odpowiada, bo da się przyjemnie grać i pokonywać innych powoli kupując unlocki za XP.

Myślę, że inni zachodni twórcy nie będą popełniać błędów typu - ograniczenie ilości klas dla niepłacących itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wczoraj o tym gameplayu pisać. Nie mogę sobie wyobrazić jak wielkie będą bitwy, gdy w obrębie tej bazy pojawi się kilkaset osób. W dodatku jeśli to w ten sposób wygląda w alphie to strach pomyśleć jak będzie się prezentować finalna wersja. Dajcie mi betę i dostęp do niej. :'(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wielkość mapy, myślę, że w okolicach jednej bazy do przejęcia będzie walczyć kilkudziesięciu graczy - czyli akurat.

Tylko teraz żeby nie skopali modelu F2P... Choć płatne kolory świateł w pojazdach raczej dobrze wróżą :P

Mam nadzieję, że gra ukaże się najpóźniej jesienią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam nadzieję, że mikropłatności ograniczą się do customizacji. Malowania pojazdów, ciuchy dla żołnierza. Takie coś byłoby najlepszym rozwiązaniem, jeśli oczywiście nowa kurtka nie przynosiłaby jakiegoś perka w samej grze.

Premiera jesienią? Byłoby świetnie, ale nie jestem tego pewien. Do zrobienia jest jeszcze sporo, a o becie nic nie wiadomo. Nie chciałbym też, żeby premiera Planetside 2 wypadła równo z Dust 514, który wstępnie jest planowany na jesień 2012. Jedna z tych gier musi wyjść w przyszłym roku. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem całość i powiem, że jaram się jeszcze bardziej, bo jak wyobrazić sobie jak będzie wyglądały bitwy na setki graczy to... woah, naprawdę to będzie coś :D Poza tym biorąc uwagę na to, że mamy do czynienia dopiero z pre-alphą to wygląda to całkiem nieźle a zwłaszcza niszczy mnie rozmiar map, do licha - sama baza ma kilkukrotnośc największej mapy z Battlefielda 3 ;p Po prostu chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotni poranek przy kawie przeglądam sobie subskrypcje na jutube i natknąłem się na 4 kolejne materiały od Cynical Brita. Coraz bardziej gra mi się podoba graficznie. Przyznam szczerze, że Planetside 2 wygląda dużo lepiej niż BF3, bo... występują kolory. BF3 ma masę tych idiotycznych filtrów, których zastosowania nie rozumiem. Frostbite2 może być świetnym narzędziem, ale gra jest zeszpecona przez wygląd rodem z Szeregowca Ryana. Tam to działa, w BF3 nie. Warto też zaznaczyć, że jest to dopiero alpha, więc wiele rzeczy wygląda źle (wybuchy choćby).

Walka powietrzna podobnie jak w pierwszym Planetside wygląda dość wolno. Może trochę się jednak ostatnio przyzwyczaiłem do tempa ze Starhawk. MAXy jednak wyglądają w porządku. Fajnie, że można zainstalować teraz dwie różne bronie.

Kiedy beta? :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem twórców na premierę jest stworzenie warunków do walki 500v500v500.
Jakoś się tak złożyło, że zacząłem się interesować tą grą (poszukuję nowej FPSowej miłości). I zaczynam się trochę gubić w liczbach. Z tego co wysłuchałem z filmików Cynicznego Brytyjczyka wynika, że górnym pułapem jest 133vs133vs133. Na jednym serwerze ma przebywać do 2000 graczy, co z prostej matematyki daje nam po 5 w pełni zapełnionych sektorów na serwer(btw. gra ma być dzielona na sektory, więc raczej zapomnimy o walkach z udziałem 2000 graczy). I właśnie kurczę już nie wiem - czy sektor to po prostu jeden serwer i liczby które przed chwilą wymieniłem są błędne, czy jeden serwer w całości pochłania te 2000 playerów, i będzie tylko 5 sektorów do podbicia? No chyba, że niektóre sektory będą mniejsze np. 15vs15vs15.

Ogólnie gra się zapowiada dobrze, ale moje obawy rozbijają się o jedno - Sony Online Entertainment. Ci sami, którzy zabili Star Wars Galaxies?

PS Coś za dużo wszędzie porównań do Dust 514 and I'm not sure why.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zainteresowany wspólną grą zapraszamy na nasz serwer. Jest już nas 5 więc małe akcje wypadowe są już możliwe ;D

Serwer TS3:s3.1stCav.pl kanał: Planetside2;

Nie jest to ogłoszenie rekrutacyjne szukamy tylko rodaków do wspólnej gry, więc jak można nie usuwajcie postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do bety (próbujcie na Twitterze, napisałem 4 Twitty jednego dnia, oczywiście nie kopiuj+wklej, dali mi klucz), gra jest bardzo przyjemna. Nawet bez klanu/gildii da się uczestniczyć w fajnych akcjach - potrzebny jest tylko pilot do Galaxy i 10 pasażerów i już można latać przejmować mniejsze punkty, które zazwyczaj nie są przygotowane na odparcie nagłego ataku 12 gości.

Zdobywanie większych baz to już inna bajka, bo takowe wyposażone są w sporo działek, które trzeba najpierw zniszczyć. W ogóle jest tu tyle do roboty, że o mamusiu... Jedną sesję z grą całą przesiedziałem w czołgu, innym razem 100% czasu grałem medem w jednej lokacji, innym razem godzinę przekampiłem jako snajper.

I mikropłatności są naprawdę OK. Nie ma żadnych super-hiper perków +100 obrażeń, wszystko można w miarę szybko kupić po paru godzinach gry za zasoby in-game'owe.

No i wygląda to całkiem fajnie, szczególnie kiedy przychodzi noc - duże oblężenia wyglądają wtedy fenomenalnie. Cieszę się, że mój PC jeszcze to udźwignął na high :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom gierka przednia. Testuje na razie każdą z nacji. Najpierw było TR teraz NC ;p I powiem, że trochę balansu by im się przydało albo malutki buffik dla broni TR. Teraz jest czas na Vanu (powiedziałem sobie, że jak zaliczę elektronikę to nimi zagram.... cóż cuda też się zdarzają ;p). A jeżeli dalej ktoś gra sam zapraszamy, mamy kanały dla każdej nacji, wspólne granie wieczorkami bez zobowiązań jezyk1.gif

A odnośnie kluczy to można sobie kupić dostęp do bety. Trocha to kosztuje bo 40$ a w Europie jeszcze więcej ale jak komuś zależy ;p

TS3: s3.1stCav.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. można kupić taki "starter" jakby, zapewnić sobie parę odblokowanych broni, kasę i kamuflaże w pełnej wersji, która zadebiutuje pewnie w grudniu i wtedy bonusem jest dostęp do bety. Ja nie wiem... Skusiłbym się, gdyby to było 20 euro, ale 34 to lekka przesada :P I tak skupię się na graniu dwoma klasami maksymalnie i spokojnie wszystko odblokuję.

Zauważyłem, że jedyny brak, jaki zauważam, to dodatkowa broń w myśliwcach (10000 kosztuje bodajże rakietnica), poza tym każdą klasą gram bezproblemowo bez dodatków. Fajnie też, że samą broń modyfikuje się za inną walutę, której nie da kupić się płacąc prawdziwymi pieniędzmi.

@up - Ale macie jakiś outfit/klan/gildię? Czy po prostu taki ogólny TS grupy znajomych którzy grają w różne gry? :P

Co do nacji, najbardziej podoba mi się TR, fajny klimat, mają charakter. Później Vanu - najlepiej lata mi się ich myśliwcem i mają fajne odgłosy broni :P Chociaż ich snajper jest słaby, bo pociski tracą moc im dalej lecą... NC niby ma najmocniejsze bronie, ale jednak ta różnica nie jest bardzo odczuwalna, poza tym to IMO nie ma charakteru ta frakcja :P

Wczoraj miałem fajną akcję, przez godzinę broniliśmy jednej małej bazy na wzgórzu - 30 osób od nas, ponad 30 z NC. Świetne przeżycie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera gry to raczej przyszły rok. Smadley na sowim tweeterze napisał, że to tylko taka data aby jakieś sprawy prawne były unormowane.

Co do TS to jest to TS klanowy ale posiadamy kanały publiczne i to na nich gramy w PS 2. Mamy swój outfit ale to na zasadzie jak chcesz to możesz dołączyć, taki 4fun nie ma żadnego związku z klanem, którego jest TS. Zbieramy na nim po prostu polskich graczy aby pograli ze swoimi ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...