Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

Polecane (i odradzane) księgarnie, czyli kup pan książkę!

Polecane posty

Ja polecam:

aros, bonito

oraz Cookbook (taniej niż w aros, ale dostawa trochę kosztuje jeśli nie preferujecie paczkomatu...)

"Na żywo" Kupuję w Matrasie, mimo standardowych cen i okazjonalnych rabatów - obsługa na najwyższym poziomie (Rynek Głównyicon_wink.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Gandalfie? Zamówiłem tam 4 tom PLO i nie wiem jak sprawa będzie wyglądała ;) Zazwyczaj książki kupuję tradycyjnie w księgarniach, a nie przez internet, ale jako że książki niegdzie nie było (tj. na hurtowaniach - takąinformację dostałem) to zostałem zmuszony do kupienia książki tak, a nie inaczej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 listopada (piatek) premierę miał 4. tom Pana Lodowego Ogrodu, więc w tym dniu poszedłem do radomskiego Matrasa w celu kupienia tejże książki, lecz dowiedziałem się tylko, że "owszem, dziś mieliśmy dostawę, ale książki leżą w pudłach, a te będą rozpakowywane dopiero w poniedziałek, więc najlepiej przyjść we wtorek". Nigdy wcześniej nie kupowałem w tej księgarni i nie wiem jak ma się sprawa z premierami, może to tylko jednorazowy przypadek? Tak czy inaczej, poirytowany poszedłem do empiku i kiedy dotarłem do działu z fantastyką, pani akurat układała "świeżutkie" tomy na półkach, toteż tam kupiłem, choć cena wynosiła okładkowe 44,90.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przypadek. Ja też kupiłem czwarty tom w Matrasie, tylko w innym mieście. W dzień premiery, 30 listopada właśnie. Beż żadnych problemów, nawet z rabatem. PLO4 był tańszy o dwadzieścia pięć procent, co było już naprawdę korzystną ofertą :D

U mnie problemów z książkami w kartonach nie ma. Jeśli wiadomo, że ta, której szukam jest jeszcze w paczce, nie zdarzyło się, żeby jej dla mnie nie otworzono.

Chociaż z drugiej strony w moim Matrasie często trzeba czekać na dostawę nowych książek, potrafią pojawić się w księgarni nawet jakiś tydzień po premierze, jeśli nie później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pięciu do dziesięciu procent upustu. Po wydaniu odpowiedniej ilości pieniędzy w księgarni (kiedyś trzeba było zbierać paragony, teraz pewnie też), otrzymujesz kartę stałego klienta. Są trzy:

  • Niebieska - 5 procent rabatu. Ja musiałem wydać 500 złotych w ciągu dwóch lat.
  • Srebrna - chyba 7,5 procent. Dwa i pół tysiąca w dwa lata.
  • Złota - 10 procent. Nieosiągalne 7500 złotych w ciągu dwóch lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter167

Kabaret Moralnego Niepokoju (a dokładniej K.Pakosińska) kiedyś naprawdę nieźle pojechał sobie po Radomiu. Ale jakże trafne to były słowa :):P.Niestety nie mogę znaleźć teraz tego cytatu.

Przykro mi, że tamtejszy Matras dostosowuje się do dość negatywnej opinii o tym mieście. Opisz sprawę w mailu do centrali Matrasa. Może zrobią im mały opeer. Bo kolejne premiery już wkrótce i szkoda pieniędzy.Ja strasznie nie lubię przepłacać i IMHO trochę sfrajerzyłeś przepłacając w Empiku. 25% zniżki na nowości to nie w kij dmuchał i klientom Matrasa się należy jak psu buda. Ja kupując w lubelskim i zamojskim punkcie nie miałem takich nieprzyjemności. Pierwszego dnia był i "Taniec ze Smokami" i "Niuch" i ostatnio "Trucizna". I zniżka 25% oczywiście też była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jak to jest z tymi premierAmi w matrasach? Każdy tytuł jest w dzień premiery tańszy?

Jakoś nigdy nie kupowałem "premierowo" w księgarni stacjonarnej (w sumie nie wiem czy mi się w dzień premiery zdążyło książkę kupić). A jeśli by tak było to była by to zdecydowanie przydatna informacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Poczytaj moje wcześniejsze posty w tym temacie. Ja jestem wiernym zwolennikiem Matrasa właśnie dlatego - premiery (przynajmniej fantastyki) zawsze maja tam rabat. I w dzień premiery i do kilku tygodni po niej, nigdzie taniej nie kupisz premierowego tytułu. Odkryłem to ponad rok temu przy premierze "Tańca ze Smokami" t.1 I od tej pory już zawsze tam kupuję nowości. Jak w końcu wyjdzie "Rzeźnik z Nazaretu" w tym roku, to też tam kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dzięki za info, ale patrzę a tam sama makulatura. Nie ma Piekary, nie ma Wędrowycza, Wiedźmina itd.

To samo mam w najbliższym Carefourze - masa książek w przecenie, w koszach, ale tytuły beznadziejne. Nieznane tytuły, nieznanych autorów. Nocy Coursant, jak w zeszłym roku, nie uświadczysz :).

Niestety Matras dalej mnie zawodzi jeśli chodzi o Gwiezdne Wojny. Premiera "Mrocznych Gier" na dniach a niestety żadnych zniżek nie będzie. Wiem bo pytałem :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale patrzę a tam sama makulatura. Nie ma Piekary, nie ma Wędrowycza, Wiedźmina itd.

To samo mam w najbliższym Carefourze - masa książek w przecenie, w koszach, ale tytuły beznadziejne. Nieznane tytuły, nieznanych autorów.

o_O

Fromm, Coben, Leo Kessler (czyli Charles Whiting), Kapuściński, Galileusz(!!!), rzeczywiście - same placki. Współczuję gustu.

Ja już zamówiłem, dzięki za namiary, promocja niesamowita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...