Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

Polecane (i odradzane) księgarnie, czyli kup pan książkę!

Polecane posty

Jak nie lubię empiku i z zasady tam nie kupuję, to czasem trzeba zrobić wyjątek. Do 5 lutego trwa promocja na książki z serii Uczta Wyobraźni - kupując dwie, tę tańszą dostaje się prawie za darmo (polecam więc zestawianie par o zbliżonej wartości). Można zamawiać w internecie albo od razu iść na miejsce. Ceny wychodzą takie, że nawet aros i allegro odpada. Jak ktoś nie wie, co wybrać, służę pomocą (PW albo tutaj - nie zaśmiecajmy tematu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frycek42

Ja z kolei empik lubię a ogólnie moją ulubioną księgarnią jest Gandalf. Świetny wybór tam mają w tym unikaty jak np. "Rzeź niewiniątek" Johna Saula

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Matrasie jest aktualnie bardzo fajna promocja. Na wszystkie książki (wyliczając podręczniki z jakiegoś wydawnictwa) jest zniżka -25%. W sobotę byłem w Bielsku-Białej i w tamtejszej księgarni zakupiłem czwarty tom "Kłamcy" za jakieś 26 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie szukałam takiego tematu :) Mam jedną ulubioną księgarnię www.ksiegarniawarszawa.pl

Książki i do tańca i do różańca - czyli mówiąc inaczej z każdej kategorii można znaleźć coś dla siebie. Najczęściej jednak wyczekuje promocji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam wspomnianego wyżej Dedalusa, ale nie przez internet - online wygląda to biednie, ale stacjonarnie to raj książkoholików, stosy książek pod sam sufit, wręcz się już nie mieszczą. Mnóstwo pieniędzy zostawiłam w ich księgarence na Chmielnej. Wiele tytułów z Fabryki Słów, niekoniecznie tych bardzo znanych, a też dobrych po 13, 16zł. No i co jest najpiękniejsze - tam zawsze jest wielka promocja. Jasne, trzeba się liczyć z zarysowaną okładką czy podobnymi historiami, ale nawet mając w kieszeni 10zł można sobie coś fajnego wybrać. No i kilka razy pojawiła się literatura fińska, której próżno szukać gdzie indziej.

No i Matras też całkiem spoko, obsługa bardzo miła (przynajmniej w Arkadii) - nawet jak nie pamiętasz kompletnie tytułu ani autora to pomogą znaleźć, a i promocje fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

online wygląda to biednie
Pozwól, że się nie zgodzę. Wygląda tak samo biednie jak na żywo (czyli wcale nie biednie), tylko wyobraźnię trzeba mieć, żeby sobie te kilkadziesiąt tytułów z FS (czy dowolnych innych) z opisem "dostępne: X szt." wyobrazić w postaci stosów pod sufit. :) Jak znajomi z Wawy czy Krakowa mówią, że byli na taniej i widzieli to czy tamto z ciekawych tytułów, to ja biedny żuczek, co ani do jednej stolicy, ani do drugiej blisko nie mam, znajduję bez problemu na ich stronie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to w końcu napisać. Biedronka też jest dobra bo tania i tania więc dobra. Jasne jest też masa makulatury (książki Beaty Pawlikowskiej :)) ale ruszający dziś kiermasz ma parę fajnych tytułów. Niedokończone opowieści (600 stron) i Niedokończone opowiadania Tolkiena po 8 zł za sztukę to jest coś. Poza tym trylogia Gildi Magów - jakbym nie przeczytał już, to bym wziął. No i Zmierzch - niestety w Biedronce w której dziś byłem już nie było :(:). A parę dni wcześniej kupiłem grubego skrótowca o wynalazkach - naprawdę niezła pozycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące strony wydawnictwa vis-a-vis (http://www.etiuda.net/?p=). Czy ktoś już kupował coś z tej strony? Pytam, bo jest to chyba jedyne miejsce w internecie, gdzie można dostać Shoguna w twardej oprawie, a zastanawiające jest to, iż jest to wydanie 2006, a nie 2010 (sprzedają starsze wydania, kiedy na rynku posucha i brak dodruków, czy po prostu nikt się tym nie zajmuje?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronka potęgą jest i basta. Wydać 5 opowiadań Sherlocka Holmesa za 3 zł to mistrzostwo. Tylko 100 stronniczek ale za tą cenę warto. Są one wyjęte z tomu "Wspomnienia Sherlocka Holmesa". Fajnie, że Matras wydał wszystkie 9 tomów przygód wielkiego detektywa. Ale większość z nich kosztuje 17 zł - tyle co CDA. Studium w Szkarłacie i Znak Czterech po 14 zł, bo są cienkie objętościowo. To nie jest superowa cena. Czekam aż wszystko przyjdzie do Biedronki :). Na razie mam "Przygody Sherlocka Holmesa". Pierwszy raz przeczytałem opowiadanie o wodospadzie Raichenbach. Niestety zawiodło mnie ono - za krótkie i za mało szczegółowe. Naprawdę jest to w formie wspomnienia Watsona. Film Guya Ritchiego nieźle to rozwiną (choć wyszło takie XIX w. Avengers).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trzeba się będzie udać do Biedronki:) Jak do tej pory zamawiałam książki głównie z Empiku i parę razy zdarzyło mi się przepłacić, bo okazało się, że w Matrasie ta sama pozycja kosztowała kilka złotych mniej (o tym, że można ją było też znaleźć w taniej książce nie wspomne, ale oczywiście jak zwykle jestem mądra po szkodzie;)). Chyba będę musiała poszerzyc swoje "horyzonty" i skorzystać z polecanych przez Was wydawnictw:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam internetową księgarnię (właściwie dyskont książkowy) http://aros.pl/ . Naprawdę mają dobre ceny, nawet bez promocji, chociaż i tak zawsze są obniżone o jakiś tam procent. Częste duże (tak jak teraz) promocje pozwalają na zakup tanio jakiegoś tytułu. Dodatkowo rzetelność i fachowość firmy. Zamawiałem już parę razy i nigdy nie było problemu. Do tego tanie koszty wysyłki. Już od 4 zł (bez grosza). 3,99 to wariant dla ludzi, którzy lubią przejść się na pocztę - paczka nie przychodzi do domu tylko do najbliższej placówki pocztowej. Książki ładnie zapakowane w tekturową pudełko - kopertę. Polecam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy dobry temat, ale nie mogłem znaleźć nic odpowiedniego. Jakoś rok temu we wrześniu pojawiły sie 3 komplety książek star wars. Kupiłem w empiku tomy 1-17 i nie zdążyłem kupić tomów 18-26. I teraz praktycznie nigdzie ich nie idzie dorwać czy ktoś widział może w jakimś sklepie internetowym tomy 18-26. Bo gdzie bym nie nie szukał to wszędzie ich nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massinio

Ja jakieś 2 miesiące temu widziałem na stronie Empiku ten zestaw Star Wars 18-26, ale niestety poszedł od razu. Wydaje mi się, że nakład jest wyczerpany, więc pozostaje ci polowanie na Allegro i portalach typu OLX.pl. Obserwuj też stronę Empik bo mogę od czasu do czasu dodać, ja tak natrafiłem. Jeśli pomogłem ci jakoś to spoko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio na Dedalus.pl "Bohaterowie Umierają", książka przyszła w bardzo dobrym stanie, szybko i bezproblemowo (w dodatku tanio, jakieś 17zł za samą książkę z przesyłką). Przedwczoraj zamówiłem dwie części Ostrza Tyshell'a (kolejny tom przygód Caine'a), w księgarni dobre-książki.pl i dostałem ją już dzisiaj (dostałbym ją szybciej, tylko, że realizują tam zamówienia do 14, spóźniłem się jakąś godzinę). Nie dość, że cena niska (za dwie książki 11zł + przesyłka), to jeszcze stan idealny. Polecan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrzebuje książki historyczne (lub generalnie literaturę faktu) - gorąco polecam Grzbiet.pl Maja atrakcyjne ceny i tanią wysyłkę - ponadto dają możliwość zajrzenia do książki, książki są tagowane do dostają autorskie recenzje. Księgarnia nie działa stacjonarnie ale można odebrać osobiście w Warszawie i Piastowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...