Skocz do zawartości

Assassin's Creed 3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 579
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

http://www.ps3site.pl/przygody-connora-wystarcza-na-40-godzin/131539#more-131539

Jeżeli dotychczasowe tygodnie nie zbrzydły wam od informacji nt. najnowszej odsłony przygód zabójcy - i to nie jednego patrząc w sumie na kontekst historyczny :D - to właśnie pojawiła się informacja dotyczące długości rozgrywki... wedle zapowiedzi Ubi ma starczyć na jakieś 40 godzin zakładając, że będziemy chcieli zrobić wszystko. Sam główny wątek wyceniany jest na połowę tego czasu co IMO jest niezłym wynikiem. Pamiętam, że mniej więcej tyle czasu zajęło mi także przejście drugiej części, więc tutaj raczej Ubi trzyma się raczej jednego poziomu ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, ile z tego czasu to DLCki, które w edycjach normalnych są jedne, góra dwa ... UBI, chrzańcie się po prostu.

A jak jest ze sterowaniem? Bo nie śledzę informacji o grze na bieżąco. Czy w końcu będzie tak jak dawniej, przystosowane do PC? Czy na padzie trzeba będzie jechać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Mają ponoć nie zmieniać sterowania na PC. To może znaczyć, że PC-towcy stracą jakiś ruch (nie wiem, wieszanie ludzi na sheng biao) i podniosą raban. Ale wątpię, żeby tak postąpili. Raczej nieco zmienione stare sterowanie... Chociaż po Ubi nauczyłem spodziewać się wszystkiego...

@odnośnie czasu gry

Pic na wodę. ACB miało ponoć starczać na ~40h, jeżeli chcemy mieć 100%. Ja (gdyby odjąć błąkanie się bez celu) grę skończyłem na 99% w +/- 20h. Więc nie cieszmy się z długości gry, bo najzwyczajniej mogli to zaokrąglić...

Żeby nie było sprawdziłem statystyki moich zapisów z gier:

AC2: 23h, brakuje mi tylko 13 piór. EDIT: zapomniałem dodać, że to mój drugi save z grupy nowych. Jeżeli liczyć starsze, które przepadły to w samej grze spędziłem ponad 100 godzin.

ACB: 36h (tu błąkałem się najdłużej biggrin_prosty.gif), 99%, muszę ukończyć ze trzy wspomnienia na 100% (ale mi się nie chce). Tutaj też jest to drugi zapis, pierwszy ma ok. 30h. Więc tutaj spędziłem ~70h.

ACR: ok. 20h, 98%, muszę kupić wszystkie księgi i dokończyć zadania bomb. Aha, dodatkowo zrobić na 100% ze 4 zadania mistrzów asasynów. EDIT2: ten wynik jest bez łażenia bez celu i bicia strażników. Uwzględniając łażenie i bicie mam 36h.

Pochwalcie się swoimi czasami tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos wymagań

to myślicie że zmieni się zapotrzebowanie na ram i na procka

przynajmniej tak wynika z informacji zawartych na większości stron

a co do "scora"

wszystkich dotychczasowych assasynów przeszedłem na 100%

(oprócz ACB ze względy na monotonność zadań pobocznych ,AC;R[zadanie z bombami])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZdeniO

Z tego co mi wiadomo, to w Mass Effect 3 są mikropłatności w multi, ale polegają na kupowaniu czegoś, co można mieć za kredyty dostępne w grze. Póki co, nie widzę czegoś do czego można by się przyczepić. Jeżeli te "Erudito Points" będę mógł uzyskać samą grą, to nie będę ich kupował. Proste.

@koksus

RAM albo procek (oby RAM...) na 100% będzie miał nieco zwiększone obroty w czasie gry w AC3. Spowodowane będzie to większą ilością postaci na jednym planie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwsza recenzja, oczywiście 10/10...

http://www.gram.pl/news_9wzhGOu3_Pierwsza_recenzja_Assassins_Creed_III_juz_jest_To_absolutne_arcydzielo.html

Jezus, Maria - ale jestem podjarany. Cieszy nade wszystko wzmianka o dużej żywotności, pytanie tylko jak to ma się do samego single'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZdeniO - Gry za pełne $60 z mikropłatnościami to model przerażający, ale chyba trzeba się z nim pogodzić. Unlocki za prawdziwe pieniążki to coś co EA (BF3, Need for Speedy, ME3) czy Microsoft (gry z serii Forza) robi już od jakiegoś czasu. Ostatnio do grupy dołączyło Sony z czapkami i maskami do multi Uncharted 3, a teraz jak widać Ubisoft z AC3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przerażająca - dla mnie przynajmniej - jest hipokryzja wielu graczy. Czytam sobie różne komentarze i sporo osób mówi "to nic takiego" itp. Natomiast już jeżeli chodzi o gry F2P (Planetside 2, Hawken), to sporo osób narzeka z kolei, że dokładnie taki sam model mikropłatności to "pay to win" i oni nie będą w takie gry grać.

Podwójne standardy ftw.

@pierwsza recenzja - 10/10...? Bez jaj :P Gdzie się podziali ci dziennikarze, którzy stawiają 10-tki grom ponadczasowym, arcydziełom takim jak BioShock, a nie tylko świetnym sequelom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię w to... inaczej, jestem prawie pewny, że trójka w żadnym wypadku nie będzie rewolucją, ale nadal będzie w stanie zapewnić wiele godzin fajnej zabawy i odkrywania kolejnych kart historii :D Nic jednak nie zmieni faktu, że to kolejny sequel a nie jakaś nowa, świetnie zapowiadająca się seria, więc IMO ta dziesiątka jest trochę na wyrost. Jasne, gra może być bardzo dobra, ale nie definiuje gatunku na nowo i tutaj mam zdanie podobne jak kolega powyżej... tą oceną szasta się za łatwo w niektórych serwisach ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gram.pl

Z jednej strony o zrywie niepodległościowym mieszkańców trzynastu kolonii przeciwko królowi Jerzemu III wiemy dosyć dużo - wpływ amerykańskiej kultury nie pozwala nam być ignorantami w tej materii. Z drugiej strony ten sam wpływ wypacza zwykle obraz, przedstawia wszystko w sposób pełen patosu, z jasnym podziałem na czerń i biel (a raczej na błękit i czerwień). Spojrzenie, jakie zafundowała nam międzynarodowa ekipa z Ubisoftu w Assassin's Creed III jest spokojne, dociekliwe i wyważone zarazem. Widzimy rozmaite ludzkie postawy, podejścia do tematu niepodległości.

Tego właśnie mi zabrakło w recenzji w papierowym CDA, brak odniesienia do tego czy gra bedzie pieśnią o zdobyciu wolności amerykanów, czy może wszystko zostanie wyważone tak jak to obiecywało Ubi. No cóż sam przekonam się ok 23.11, albo w święta, mam taką tradycję zawsze przechodzę nowego AC w święta :). Jako oddany fanboj wielce czekam na trójkę, jednak też jestem sceptyczny co do szastania dziesiatkami.

Tymczasem polecam wam jeszcze to: http://www.gram.pl/art_9QzjGO3_Tydzien_z_Assassins_Creed_III_Historyczne_postacie_i_wydarzenia_w_AC3.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to jest dział dotyczący gier pecetowych, ale jako że na ten konsolowy pies z kulawą nogą nie zagląda... wink_prosty.gif

Grę kupiłem wczoraj wieczorem i grałem już dobre kilka godzin (jestem po pierwszej misji 5 sekwencji). Wciąga jak diabli. Nie podoba mi się jednak pomysł, jakim Ubi uraczyło nas na wstępie.

Przez te trzy memory blocki, w których kierujemy ojcem Connora non-stop czekałem na pojawienie się głównego bohatera. Za bardzo to rozciągnęli, IMHO - efekt jest taki, że w piątej z dwunastu sekwencji mamy dopiero do czynienia ze szkoleniem na Asasyna. Głupawe.

Polowanie jest kinda fun, choć walkę z groźnymi zwierzakami można było rozwiązać inaczej niż QTE (Red Dead Redemption toto nie jest...). Podoba mi się, że teraz w każdej misji jest po kilka pobocznych celów, wprowadza to więcej urozmaicenia. Fabuła jak na razie przedstawia się ciekawie - dotyczy to zarówno wątku Desmonda (

Junona wspomniała o starożytnych maszynach budujących automatycznie inne machiny, powstrzymujące apokalipsę - WANT

), jak i Connora.

Dobra, dość gadania, idę grać, bo historia dopiero się zaczęła rozkręcać. tongue_prosty.gif Póki co jakieś 8+ czy 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do wersji pecetowej nowego Assasyna. Otóż, jak wypadł poprzednie wersje na komputerach osobistych? Przełożenie daty premiery o prawie miesiąc, lekko mnie zaniepokoiło, szczególnie po tym co Ubisoft zrobił z konwersją na PC Ghost Recon (gra do dziś jest ledwo grywalna). Czy mogę grę spokojnie brać na PeCeta, czy lepiej jednak zastanowić się nad wersją konsolową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do wersji pecetowej nowego Assasyna. Otóż, jak wypadł poprzednie wersje na komputerach osobistych? Przełożenie daty premiery o prawie miesiąc, lekko mnie zaniepokoiło, szczególnie po tym co Ubisoft zrobił z konwersją na PC Ghost Recon (gra do dziś jest ledwo grywalna). Czy mogę grę spokojnie brać na PeCeta, czy lepiej jednak zastanowić się nad wersją konsolową?

Wypadł dobrze, na moim leciwym już dość komputerze tylko Revelations lekko przycinało. Premierą miesiąc później się nie przejmuj, to standard w przypadku serii AC - jedynka i dwójka wychodziły jakieś pół roku po premierze konsolowej, przy kolejnych częściach okres ten stopniowo malał, ale dopiero przy AC:R premiera pecetowa odbyła się w tym samym roku co na X360 i PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś w końcu jak to jest z tym sterowaniem? Waham się czy nie zamówić ACIII w wersji Join or Die, a nawet przed premierą (co z tego, że niecałe 2 tygodnie tongue_prosty.gif), ale jeśli pad jest wymagany to na nic mi gra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Właśnie lecą za moimi plecami napisy końcowe (czekam, bo patrząc po achievementach coś po nich jeszcze jest tongue_prosty.gif ).

Najlepszy Assassin's Creed, IMHO. Z początku byłem nieprzekonany, ale w 3/4 kampanii, po 8 i 9 memory blockach, które są chyba najlepsze w grze, uznałem, że jest zbliżony poziomem do dwójki. Potem zacząłem tłuc misje poboczne i pochłonęło mnie jak diabli. Wczoraj pół godziny polowałem na bobry. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio taka durna czynność w grze tak mnie wciągnęła.

Fabularnie trójka bije na głowę poprzednie części. Haytham jest najbardziej wyrazistą postacią wykreowaną na potrzeby serii. Connor to najciekawszy główny bohater, wewnętrznie skonfliktowany, walczący w wojnie z prywatnych powodów, które wcale nie muszą być na rękę Ojcom Założycielom. Misje głównego wątku są silnie osadzone w rzeczywistych wydarzeniach rewolucji, co również postrzegam jako ogromny plus. Wątek Desmonda nigdy mnie nie porwał (najfajniejszy był w jedynce), i zakończenie też raczej po prostu jest, ale nie wydaje mi się, żeby to był jakiś koszmarek.

Gameplayowo... porównałbym trzy główne części AC do GTA poprzedniej generacji. AC1 było jak GTA3 - z jednej strony rewolucyjne, z drugiej na bardzo wielu poziomach niedorobione i po prostu ubogie. AC2 było jak Vice City - najbardziej spójna i dopieszczona część. AC3 jest jak San Andreas - ambicja twórców powiodła ich do tak wielkiego bogactwa gry, że miejscami trudno to ogarnąć. O ile jednak SA było najmniej lubianą przeze mnie częścią GTA poprzedniej generacji, o tyle Asasynom taki kierunek wyszedł na dobre - gra wychodzi z tego wielkiego zróżnicowania obronną ręką, bo bardzo wiele misji pobocznych jest wykonana naprawdę świetnie (dwa sztandarowe przykłady to zdecydowanie misje na morzu i poszukiwania skarbu kapitana Kidda) i zwyczajnie chce się je robić.

Podsumowując, trzecia część Assassin's Creed nie zawiodła moich oczekiwań. Może też ich nie przerosła, poziom jest bardzo zbliżony do AC2, niemniej jest to jedna z najlepszych gier roku.

I cieszę się jak głupi do sera na trylogię DLC o Królu Waszyngtonie i na przyszłoroczną już-niemal-potwierdzoną odsłonę AC. Pięć części, we wszystkie grałem w tym roku (nadrobiłem sobie AC jak się dowiedziałem, że trójka będzie w okresie rewolucji amerykańskiej wink_prosty.gif ) i nie jestem zmęczony. Ba, chcę więcej.

9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem jakościowo (IMHO AC to półka niżej niż GTA, jedynie AC2 i AC3 sięgają poziomu - najsłabszego moim zdaniem - San Andreas), GTA3 to jedna z moich ukochanych gier, a AC uważam za produkcję nowatorską, ale kiepską; jedynie chciałem zwrócić uwagę, że serie rozwijają się w dość równoległy sposób, i dać tym, którzy jeszcze nie grali może jakieś bliższe pojęcie, czego się spodziewać - "asasynowego SA". tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby w przyszłym roku nie było żadnego AC. Fani muszą odpocząć. Przynajmniej 2 lata albo więcej. W AC III są zmiany i nowścia, ale to i tak nie niweluje przesycenia serią, której każda praktycznie część wydawana jest, co roku. Co do AC III to naprawdę wspaniała produkcja pod względem fabularnym jak i rozgrywki. Jestem jak na razie w 6. sekwencji i jestem zachwycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenarzysta AC3 powiedział, że nowa część będzie w 2013 albo 2014.

Podejrzewam, że niepewność wydania kolejnej iteracji marki w przyszłym roku jest związana wyłącznie z faktem, że może być to burzliwy okres przejścia na następną generację konsol. Ew. jakiś wpływ na to może mieć zamiar Ubi, by w 2013 wydać Watch_dogs; w takim wypadku chyba nie może być mowy o Assassin's Creed IV, bo robiliby sobie konkurencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...