Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Ja u AD Kennena lubię wysoką mobilnośc i CC, którego wielu AD carry nie ma, dlatego może uzupełnic team w którym nie ma wielu CC. Btw Ashe dostała buffa, którego potrzebowała, a Sivir nerfa, który też był przeze mnie wyczekiwany. Są jakieś info co do najnowszych postaci? Ja czekam na nowego sensownego supporta, bo obecny zestaw jest już nundy. Ostatnio z supportopodobnych postaci była tylko leona o ile dobrze pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Kruzd - tak, ale Gunblade jest jak najbardziej wciąż gold efficient; osobiście nie gram za wiele Akali, ale Westrice nie narzekał specjalnie po zmianach.

Wśród botów Karthus jest szalony - map awareness tego bota nie zna granic.

AD Kennen zaś ma twarde CC przy 575 range, poke i jako taki escape tool pod postacią E.

Czy bym sam grał nim jako AD carry? Raczej nie, ale najwyraźniej się nie znam, bo widać potrafi być skuteczny tam gdzie się to liczy - to jest na turniejach :P

Swoją drogą: prosiłbym o opinie (tło dźwiękowe jest dość głośne, polecam ściszyć nieco przed odtworzeniem) http://www.youtube.com/watch?v=55Ih2zy16Kk

Ostatnio mając nieco więcej czasu zastanowiłem się nad formą dotąd tworzonych przeze mnie guidów i stwierdziłem, że to cholernie średni, lazy content, więc postanowiłem jednak włożyć w to nieco więcej pracy i nadać całości profesjonalniejszy wyraz - pytanie do was zatem, czy się udało, co jeszcze zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak ktoś słusznie stwierdził większość meczy w Kijowie, M5 wygrywało już w 15 min, więc równie dobrze mogła to być AD anivia i nic by to nie zmieniło. Podczas koe, clg jednak pokazało, że Sivir jest lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggs to bardzo ciekawa postać, ale jego "rocket jump" jest cholernie trudny do wykonania przy dużym zamieszaniu (te błyski, flashe etc.). Z drugiej strony jego dmg jest ogromny (quadra na przeciwnikach, którzy robili barona :D), a zasięg ulti kolosalny... Przy okazji mam małe pytanie - czy czas lotu owego ulti jest zależny od odległości na jaką rzucamy czy jest zawsze taki sam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem 2 gry z Ziggsem, i faktycznie jest on OP. O ile ladunki i miny moge przebolec, o tyle bomba ma taki zasieg, ze praktycznie nie ma szans na focus w teamfightach, czasami go nawet nie widac, a bomba przytoczy sie do ciebie i sieje spustoszenie (i nie mowie tu o chowaniu sie za scianami, tylko o otwartej przestrzeni...). W dodatku to ulti... Zasieg ogromny, tak samo jak damage, wysokie skalowanie i w dodatku AoE... Niby dostajesz warning, ale pojawia sie on w momencie, kiedy nie ma szans na ucieczke, nawet kiedy nie jestes w srodku!

A teraz maly opis wydarzen w grach z Zigiem:

1-sza gra:

Ziggs poszedl na solo top (swoja droga nie jest dobrym championem na top) i caly czas feedowal GP i Sejuani. W 10tej minucie mial zaledwie 20 cs, oraz 1/4/1. Wierzyczka padla zaraz potem. Ale to i tak nie mialo znaczenia, bo jak tylko przeszlismy do tf, to gosc stawal za naszymi plecami i atakowal przeciwnikow z takiej odleglosci, ze nawet go nie widzieli, a jakiekolwiek proby przebiegniecia przez nasz team z oczywistych wzgledow konczyly sie deadem przeciwnika. Z 1/4/1 szybko zrobilo sie 7/4/1 ( z czego 2 razy double, raz z ulti, raz po prostu z bomby). Nawet GP nie dal rady takiemu dmg i padal niemal od razu. Tylko Sejuani dzielnie trzymala sie na nogach, ale idac 100% tank items nie mogla zrobic nam NIC... Przeciwnicy szybko poddali gre, i slusznie, bo im dalej w gre, tym silniejszy Ziggs sie staje (jak udowadnia przyklad ponizej).

2-ga gra:

Tym razem Ziggs w przeciwnej druzynie. Wszyscy maja obawy (teraz Zig jest w 95% gier, zarowno na normalach, jak i rankach), ale na mid idzie Kassa, wiec powinno byc dobrze. Niestety nie bylo- ladunek + bomba skutecznie odcinaly kasse od farmy, zadajac spory dmg i pozwalajac spokojnie rzucac bomby. Nie dalo sie zrobic absolutnie nic, a zaraz po zdobyciu ulti Zig zaczal snowballowac i odwiedzac inne lany... Milo, ze wreszcie jest postac, ktora moze Kasse kontrowac (a nie tylko unikac), ale szkoda, iz jest to postac rowniez OP. Swoja droga jego ganki tez sa OP, nawet nie wiesz, kiedy uzyl ulti/bomby, a jak juz przyleci to jest za pozno... Z takim gosciem nie trzeba tower dive'ow, bo wszystko robi z bezpiecznej odleglosci, a tower hug nikogo nie ochroni. Im dalej w late game tym lepiej- Ziggs uzywal ulti i zabieral naszym carry 2/3hp... Pomijajac fakt, ze jakakolwiek ofensywa w late game jest w takim wypadku po prostu niemozliwa, zaraz potem przylatuje bomba, a reszta teamu nawet nie musiala nic inicjowac, po prostu wchodzi wyrznac niedobitkow.

Ja rozumiem, ze slabych championow nikt kupowac nie chce (Sejuani? Chociaz ona jest rowniez brzydka :D), ale ktos to chyba testuje? Ile bedziemy czekac na nowego supporta? Kiedy nowy champion bedzie choc troche wywazony? Ziggs nawet nie potrzebuje specjalnych umiejetnosci do grania- jak ktos umie wcisnac Q i R, to wiekszosc gier nie bedzie stanowila problemu...

Jedyne postacie, ktore faktycznie moga przetrwac spam spellow, to naprawde mocne tanki, oraz championy mogace unikac tego spadajacego zewszat badziewia (Noc, sivir, fizz).

No, to tyle mojego placzu. Mam nadzieje, ze ktos dotrwal do konca ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma oczy i chociaż trochę refleksu, to jest w stanie dość elegancko omijać Bouncing Bombs Ziggsa; dzisiaj Kennen, Cassio i Karthus bez szczególnie wielkich problemów radzili sobie z mid Ziggsem; wystarczyło tylko nie stać przy minionach jak baran.

Co do jego ulti jeszcze nie mam zdania - wystarczy, że się po prostu biegnie i nie tak łatwo utrafić kogokolwiek - bomba ma relatywnie długi travel time na dalsze dystanse.

Z pełną oceną się jeszcze trzeba wstrzymać z tydzień, ale zakładanie "OP/UP" po dwóch grach jest dość śmieszne.

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1780265

Bardzo fajny, porównawczy post z Gragasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bylo- ladunek + bomba skutecznie odcinaly kasse od farmy, zadajac spory dmg i pozwalajac spokojnie rzucac bomby. Nie dalo sie zrobic absolutnie nic, a zaraz po zdobyciu ulti Zig zaczal snowballowac i odwiedzac inne lany...

To jakiś cienias był z tego Kassadina. Dzisiaj kontrowałem Ziggsa właśnie Kassadinem i co ciekawe również byłem na midzie. Jak zdobyłem ulti nie mógł mi zrobić już nic. Przez chwilę troszkę mnie cisnął, ale szybko się ogarnałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie trafiłem na ogarniętego gracza, ale nie miałem z Ziggsem problemów na midzie (jako Annie). Faktycznie, bombę łatwo ominąć, miny też nie są przerażające, a z ładunkiem koleś w ogóle nie wiedział co robić.

Tylko jak raz walnął ulti, kiedy przy baronie zaczął się teamfight... Ałć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggs jest postacia wywazona , ktos bedzie dobry bedzie zawsze dobry i op, ktos slaby bedzie zawsze lamil. Od tego jak gracz gra zalezy jaki bedzie ziggs. Daje duzo mozliwosci do zabijania, daje duzy dmg ale tak jak mowil sam Riot ze dadza mu duzy dmg ale wszystkie skille beda mierzone co ma dac przewage dobrym graczom. Zreszta w wiekszosci przypadkow skille mierzone sa silniejsze od zwyklych na target wiec az tak strasznie nie jest. Ulti jest kosmiczne ale nie daje zadnego cc jak ultli gp wiec uciknac nie jest trudno. Postac wedlugo mnie dobra , ale wymagajaca skilla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggis to typowa postać z skillshotami. Jak nie trafisz to jestes martwy, jak ktoś ogarnia Ezreala to z Ziggisem nie powinien miec problemow. To nie jest OP postac jak wiekszosc mowi, ma on tylko przewage przez 2-3 dni od jego wyjścia bo nikt nie wie jak na niego grać i jaki ma dmg na skillach i cd. Jak Eoven napisal Ziggis jest wywazony ale skill potrzebny zeby trafic ze skilli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akali

Ludzie nią nie grają bo:

-została znerfiona

-itemy zostały znerfione

-ludzie już wiedzą jak nią grać przeciwko

mniej więcej to samo spotkało Singeda i paru innych na topie, nerfy połączone z kontrowaniem postaci

W przypadku kontrargumentu "ale masteries spowodowały wyrównanie tego" to nie jest to bezpośredni buff, a żeby ludzie zaczęli na nowo grać postacią to musi być buff lub obietnica reworka (lub "trollowanie" któregoś z top graczy w trakcie którego okazuje się, że ten troll pick nie był taki trollowaty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So jeszcze raz...

Została znerfiona - tak, OGROOOOMNIE, jak już wypisywałem

Itemy zostały znerfione - dlatego można wrócić do starego rushowania Rylaia, z wczesnym Hextech Revolverem. Obecnie Gunblade z must have early jest nadal dobrym, ale late game itemem (przynajmniej na SR; Dominion to inna kwestia).

Ludzie już wiedzą jak grać przeciwko niej - a niby przez miesiące QQ o Akali nikt nie wiedział? Oh please, na dodatek większość płaczu pochodziła z normali, gdzie nawet chcąc bawić się w kontrowanie nie będziesz wiedział przeciw czemu zagrasz.

Btw - nerfy Singeda - stracił 10% cc red? To doprawdy straszne w lane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Singed to w dalszym ciągu niepowstrzymany parowóz, który wbija się na ulti w cały przeciwny team i wychodzi drugą stroną, ciągnąc za sobą chmurę smrodu. Wiem, bo gram nim ostatnio ranki na topie. Musisz trafić na kogoś przesadnie agresywnego, komu bardziej niż na cs zależy na uderzeniu cię kilka razy, żeby mieć problem przez początkowe 5-6 leveli. Potem kupuje się RoA i resztę sprzętu, stając się tak tanky, że ciężko nawet myśleć o harassie. Coś w stylu Cho'Gatha. Do tego Singedem nie last hitujesz, tylko wardujesz rzekę i pchasz na chama miniony, żeby przeciwnik nie wiedział, co dokładnie bije pod wieżą. Ofc pchasz w ten sposób, żeby trucizna + autoatak dał pełny gold z fali.

Dziś dałem nim spokojnie radę na Yoricka, nie wychylając się zbytnio, zacząłem z Doran Shieldem, szybki Catalyst i po sprawie, potem lane był już mój. Do tego lubię tą panikę u AD carry/maga przeciwnika, kiedy po rozpoczęciu teamfightu wrzuca się Singedem ulti + Ghosta i niczym nie przejmując biegnie zatruwać tamtemu życie (dosłownie). A jeśli mnie focusują to tym gorzej dla nich.

Podsumowując - Singed jest wciąż jak najbardziej mocnym pickiem. Przynajmniej na Solo Q, bo drużynowo to trochę inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus

Jak zdobyłem ulti nie mógł mi zrobić już nic.

To na slabego Ziggsa trafiles. Do 6 levelu powinien byc w stanie zrujnowac Ci gre. Pozniej mialbys pewnie szanse sie odkuc, ale jesli wymiatales od razu po osiagnieciu 6 levelu to swiadczy o braku umiejetnosci Ziggsa i niczym innym.

@Eoven

Daje duzo mozliwosci do zabijania, daje duzy dmg ale tak jak mowil sam Riot ze dadza mu duzy dmg ale wszystkie skille beda mierzone co ma dac przewage dobrym graczom.

To brzmi mniej wiecej tak - ma super damage, ma super mozliwosci, wiec Riot dal mu skillshoty, ktore sprawia, ze lepsi gracze beda mogli wymiatac jeszcze bardziej. Nawet nie chce mi sie tlumaczyc, jak glupie to rozumowanie. Skillshoty to dla postaci o duzym AoE ZALETA, a nie zadne ograniczenie. Mozliwosci, jakie daje reczne mierzenie 'strzalu' sa ogromne. Chcesz walnac kilka osob naraz w team fight? Nie ma problemu. Chcesz kogos odciac lub zniszczyc pozycjonowanie? Spoko. A nie trafienie z tych mega-ultra-trudnych skillshotow wymaga intencji, bo przy takim promieniu skilli tylko najmobolniejsze champy beda sprawiac problemy z trafieniem.

@Wujas

ma on tylko przewage przez 2-3 dni od jego wyjścia bo nikt nie wie jak na niego grać i jaki ma dmg na skillach i cd.

Z tym sie zgodze.

skill potrzebny zeby trafic ze skilli.

A z tym juz nie. W LoLu jest bardzo niewiele skillshotow, ktore faktycznie sprawiaja problemy. Ziggs ich nie posiada. Moze z wyjatkiem ulti, na ktore mozn sie przygotowac majac oczy szeroko otwarte w team fightach.

EDIT: Nie pisze, ze Ziggs jest koniecznie OP. Tego nie wiem. Natomiast argumentacja odnosnie 'skilshotow' brzmi dla mnie smiesznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdobyłem ulti nie mógł mi zrobić już nic.

To na slabego Ziggsa trafiles. Do 6 levelu powinien byc w stanie zrujnowac Ci gre. Pozniej mialbys pewnie szanse sie odkuc, ale jesli wymiatales od razu po osiagnieciu 6 levelu to swiadczy o braku umiejetnosci Ziggsa i niczym innym.

Nie od razu. Pisałem, że na początku trochę mnie cisnął. Po prostu to mi się uruchomiła duma, dałem sobie po mordzie i się ogarnąłem. To nie była moja pierwsza gra Kassadinem więc nie będzie mi tu jakiś nowy Ziggs bruździł. To "ranged, pusher, mage". Szczególnie zwróćcie uwagę na to ostatnie - takie postacie kontruje się Kassadinem. Ziggs ma kiepski autoatak jak to mag więc kazałem mu zamknąć ryj za pomocą mojej super kulki i mało co mi robił. Po drugie dużo się ruszałem. Mam wrażenie, że to podstawa podczas walki z Ziggsem. Ogólnie koniec końców zdobył sporo killi więc był niezły, ale nie na mnie tylko na mojej drużynie. Choć i tak wygraliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...