Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

1. Rework wizualny SR był rok temu. Niby niedawno, a już nie utrzymuje poziomu HA - rozpadających się wież, biegających po mapie muflonów etc. Z resztą porównaj sobie wygląd np. Dariusa (wszedł wraz z 'nowym' SR) do wyglądu Lissandry. Niby Darius nie wygląda źle, ale wow, animacje Liss są piękne!

2. Nie grałem wielu ARAMów z nieznajomymi przez custom mode, ale nie pamiętam, żeby ktoś się wyzywał - wszyscy pisali się na czysty fun i wiedzieli, że przypadek decyduje o zwycięstwie. Był inny problem - ludzie się nie bawili grając niektórymi championami, więc wychodzili. Teraz nie mogą wychodzić, ale za to ARAM jest szerzej dostępny i przyciągnął ludzi, którzy nie do końca wiedzą na co się piszą.

IMO przejdzie za tydzień/dwa, po prostu się wszyscy rzucili.

o ye, jeszcze jedno - dość wysokie są nagrody IP: 40 pkt za 20 minut lose, 63 za win.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZymDeQuad

Nie rozumiesz. Ja nie mówie, że ma być od razu ble, fle i fuj. Ale co ma powiedzmy AD Fiddle czego nie ma AP Fiddle? Ma mocniejszy AA. Jedynie. Gorszy lanning phase, bezużyteczny ultimate. Żeby to chociaż miało 600 zasięgu tego AA. To jest właśnie psucie postaci i trollowanie, chyba, że ktoś jest autentycznie zaślepiony i nieświadomie nie wykorzystuję mocy danego bohatera. Nie ma po prostu przesłanek aby tak budować te postacie. To jest możliwe, przedmioty w sklepie kupisz, nikt Cię wykopować nie może.

Poza tym niech on sobie gra Tariciem na midzie. To NIE jest psucie postaci. Tarica w sumie ciężko zepsuć bo czy AP, czy AD czy Tank to jest użyteczny. AP chyba najmniej, chociaż ma wtedy mocny heal i nuke z ulti.

Psuciem postaci jest Gankplank pod AP na solo Topie a na midzie Pantheon pod AP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

zgadzam się w 99% ponieważ niektórych postaci po prostu nie można przydzielić do określonej roli. Przykłady:

1. Evelynn - można grać po AP oraz pod AD. Mi osobiście bardziej odpowiada wersja AD może dlatego, że gram nią w jungli i jest dla mnie łatwiejsza.

2. Master Yi - Pod AP niezły dmg z Q + heal ale wg. mnie useless i nie oferuje nic za co miałbym brać go na mida. AD natomiast jak to AD - budujesz jak carry, bijesz jak carry i padasz jak carry. Bo podejść trzeba.

3. Sion - nie grałem nim jednak wiem, że ma stuna, bańkę oraz coś ze stackowaniem HP (chyba :P) do tego ulti, które tak naprawdę jest tylko po to aby podleczyć się (grając AP) albo masakrować wrogów (AD), ale wtedy tracimy dmg ze skilli, które mają przeliczniki magiczne.

trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z nowej mapy i nowego-starego trybu gry? Patent z ponownym losowaniem postaci uważa za ciekawy, chociaż nie sądzę, by przeciwdziałał ucieczkom z lobby. Ale wybaczę to Riotowi. Zbuffowali Karmę, więc mają u mnie plusa. No i sama mapa wygląda po prostu ślicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka rzeczywiście, super klimatyczna ale jeszcze lepszy jest theme Lissandry, od razu Gothic przychodzi na myśl, aż mi sie ponownie zagrać zachciało. Ogólnie mapka wykonana super schludnie, troszke irytuje strasznie słaby balans, często już w lobby widac, czy sie przegra czy nie, ale jest zabawa.

A te chomiki to dzieci Teemo i Tristany ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, że nastawienie ludzi na aramach się nie zmieniło, że ludzie grają na tej mapie bez szczególnego ciśnienia na wygraną. Mapka jest strasznie klimatyczna przez co gra się na niej przyjemniej niż wcześniej. Ogólnie cały patch bardzo udany dziwię się tylko, że Zed nie dostał nerfa. Ciesze się i smucę z osłabienia miksturek, raczej nie będę się już decydował na branie jej na początku(na topie zawsze ją brałem i pierwsza akcja kończyła się moim zgonem lub przeciwnika bo oczywiście też się zaopatrywał w ten item). Na wyższym elo dużo osób z tym startowało nie dziwię się że cena tego przedmiotu podskoczyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem hollow abyss, więc się nie wypowiem, dalej cisnę SR.

Zed ma mieć ograniczone pociskanie minionów dzięki redukcji cooldownu cienia na minionach, więc wróci jego rola asasyna cień musi walczyć z championem aby zarobić cooldown. Moim zdaniem ciekawy nerf.

@makemebad

Ja buduję Evelynn AP jungla, nie chcę być następnym carrym, build AP daje HP (RoA i Rylai)

@parkingowy

To forum czytaj się możesz dużo dowiedzieć, wyślij mi pw jak masz jakieś pytania a boisz się, że Cię tutaj zjadą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem bawić się w trybunale. Przyznam szczerze, czuję się rewelacyjnie, gdy widzę, że kilkudziesięciu graczy skończyło już z banem. Smuci natomiast fakt, iż w większości są to Polacy. Na dobrą sprawę w blisko połowie zgłoszeń czytam polskie bluzgi. Nieco śmieszy mnie na przykład obrażanie junglera, który mecz zakończył ze statami 10/2/15, podczas gdy "toper, którego miejsce jest w platynie, ale ma wiecznie noobów w teamie i musi grać w brązie z najgorszymi junglerami" kończy mecz z 0/15/1. Ale oczywiście to wina badziewnej Sejuani. :) Tutaj zaś przykład gracza "nie pozytywnie nastawionego" - http://vlep.pl/jxkf25.png

Póki co mam sporą trafność w ocenie raportów, więc jest dobrze.

Nowy patch jest rewelacyjny, ale mam jedno zastrzeżenie - dlaczego teraz wyjście z lobby oznacza porażkę w promotion series? Jeśli jakiś wielce obrażony picknął specjalnie Sorakę z reviev i smitem, nikt z naszego teamu nie zamierza wychodzić, to dlaczego i mnie ma się skazywać na porażkę (a przynajmniej grę 4vs6)? Do tego tylko bym się przyczepił, reszta jest super.

Mam też w zwyczaju polecanie graczy z naszego forum. Tak więc jeśli ktoś chce pograć na EUNE z dobrym, nie flajmującym zawodnikiem, polecam forumowicza wojtek2320. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Ireli i kha'zixsie? Jako dwa różne zakupy. Irelia wiadomo top choć myślę że może być "kontra na kontry" na midzie jak talon czy kassdin. A kha to już komplet moich ulubionych pozycji czyli top mid jungla. Więc jak z nimi jest teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej to mnie denerwuje jak ona mówi przy starcie logowania teraz,gadam na skype i zawsze każę poczekać bo nie słyszę go przez nią . xD

@parkingowy: poleciłbym Ci na start Garena, jest nie drogi ale za to fajny. :)

itemy na niego składaj takie:

Tabi Ninja > Słoneczna Peleryna > Lodowy Młot > Plemienna Zbroja > Oblicze Ducha > Coś pod ad ja zawsze kupuje Hydrę czy coś w tym stylu i wiem, że źle robię ale i tak ładna kosa z takim buildem.

Aha i na start kupuj 3x poty i buty ( zależnie od postaci) jesli chodzi o garena to buty i poty:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miksturka za 250 [*] R.I.P.

Na nowej mapie bardzo fajny efekt mają rozpadające się turrety, gdy mają coraz mniej hp, mogliby to przenieść na SR.

ARAM na PBE Varusem, po kilku zamianach z drużyną. 32-3-19 i quadra.

@DoxtraduS

Poprzednio jak wyszedłeś z gry jak miałeś promotion traciłeś wszystkie 3 (ewentualnie 5). Teraz tracisz tylko 1.

@kubu12343

Możesz wyłączyć to jej gadanie.

A co do buildu na Garena to na pewno nie cały czas sztywny build, Spirit Visage dla polepszenia pasywa ok, Sunfire Cape, żeby wzmocnić dmg z E. Ale zamiast Hydry to bym bardziej polecał Black Cleaver'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym zacząć swoją przygodę w LoLa to jakie strony moglibyście mi polecić dla początkujących? Nie mam o tej grze zielonego pojęcia, ale jakieś wskazówki dotyczące wyboru postaci, itp, byłyby mile widziane wink_prosty.gif

www.lolpro.com - stąd zawsze podpatruję buildy, runki, porady

www.how2win.pl - masa porad, w dodatku w ojczystym języku

Porady ode mnie:

* Do 20 lvl'a nie kupuj run

* Naucz się angielskich nazw przedmiotów

* Pisz na chacie po angielsku

* Graj tylko wtedy, gdy masz czas, nikt nie lubi leaverów

* Próbuj grać różnymi championami. Kupuj tych za 450 IP, są równie dobre jak inne (przynajmniej na niskim poziomie sumonnera)

* Nie obrażaj innych graczy, skup się na grze

* Spróbuj grać jak najczęściej ze znajomymi, gra się znacznie przyjemniej

@Kwaśny

Dzięki za info, nie wiedziałem o tym. W takim razie teraz jest lepiej, ale nadal uważam, że nie powinno być takich kar.

Pytanie do tłumu - czy za udzielanie się w trybunale dostanę jakieś IP od Riotu? Kiedyś chyba tak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Tak kiedyś za każdą poprawnie rozpatrzoną sprawę dostawało się 5 IP, ale Riot zlikwidował te nagrody. Argumentem było to, że nagrody przyciągały graczy, którzy "na pałę" wciskali ukaż przy każdej sprawie, a tym którzy chcą po prostu przysłużyć się społeczności nie są potrzebne takie zachęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zlikwidowano nagrody IP, niestety. Ma to na celu odstraszenie ludzi, którzy siedzą i klikają 'punish' i nadal mają 90%.

Co do protipów dla nowicjusza:

- przygotuj się na wyzwiska na czacie przez pierwsze kilka gier. Większość ludzi na niskich levelach ma inne konto na 30 (tylko zbanowane/w niskiej lidze) i wymaga od wszystkich, żeby grali tak dobrze jak oni. Nie zrażaj się tym, po ok. 10 grach zacznie Cię dopasowywać wg. umiejętności.

- Graj postaciami z rotacji, jak Ci się coś spodoba to kupuj. IP zbiera się baaardzooo wolno, a 10 darmowych postaci co tydzień absolutnie wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć że pare pierwszych gier warto zagrać z botami. Można się podstaw nauczyć szybciej i mniej boleśniej niż na normalach. I pierwsze champy kupuj po 450 ip. Masz spory wybór w tym polecam szczególnie Garen ( świetny dla poczatkujacych) master yi (to samo) oraz kayle i ashe (tu już trochę trudniej ale do opanownia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, podoba mi się nowe ARAM. Bardzo odprężające, nie wymaga dużo myślenia. Przy blisko 70 championach na 4 gry dwa razy miałem farta trafić na Jayce'a. Jego combo E+Q na cannonie i pójściu pod full AD(manamune wskazane) jest bardzo skuteczne, przy tym tłoku nawet nie trzeba specjalnie celować żeby trafić icon_wink.gif. Trafienie na Sorakę lub Sonę to też prawie jak win. Trudno narzekać na balans jeżeli pick opiera się na szczęściu. Można też wylosować coś teoretycznie dobrego, ale nie potrafić tym grać. Na przykład ja wylosowałem Tresha. Wszystko fajnie, pull(wolniejszy już być nie mógł, cholera, mam sporo doświadczenia z Nautilusem i w 90% trafiam z jego Q, ale z podobnym skillem u Tresha kompletnie sobie nie radzę), AoE shield, mocne CC. Ale po prostu nie ogarniam go i byłem prawie bezużyteczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...