Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Sęk w tym, że większość ludzi tutaj nie potrafi rozgraniczać opinii od faktów. Ktoś kiedyś zagrał 5 razy pod rząd AP Masterem i 5 razy wygrał, więc logiczny wniosek jest taki, że AP Master rozgniata noobów, co nie? No właśnie niekoniecznie. To wszystko zależy od masy czynników, choćby umiejętności obu stron, tego kto co wybrał, jak się zachowują junglerzy, przedmiotów itd. Dobry przeciwnik zawsze będzie kontrolował liczbę minionów oraz położenie siebie względem mastera i raczej nie da się trafić z Q tak po prostu (nawet ja potrafiłem tego uniknąć), ale z drugiej strony dobry Master wykorzysta każdy błąd. Prościej jednak przerzucać się "argumentami", w stylu:

- Podchodzę do Mastera i go zabijam.

- Ha ha, noobie, robię krok w tył!

- Robię krok do przodu!

- Robię krok w tył!

itd.

Tak, masterowi da się przerwać leczenie; tak, nie robi tego na środku linii; tak, ulti pozwala mu zabijać; tak, powstrzymuje tylko slowy (chyba najsłabsze CC). I co z tego? To tylko jałowa, oderwana od rzeczywistości dyskusja, a każda ze stron zakłada idealne dla siebie warunki. Wszystko to ogółem jest głupie i napędzane przez graczy, którzy tak naprawdę nic nie osiągnęli i na żadnym LCS się nie pokazali. Nie, żebym chciał kogokolwiek obrazić, może jest tu ktoś z Diamentu albo Challangera, nie wiem. Tak czy inaczej ilekroć tu zaglądam, albo ktoś się żali, że mu skopali zad na rankedzie, albo ktoś wyskakuje z jakąś nową rewelacją i po chwili ktoś mu musi udowodnić, że bzdury plecie (słusznie lub nie). To chyba nie tak powinno wyglądać :/

Aha, LoL ani Dota 2 mi się nie zawieszają, ale jak już coś siada, to raczej Dota. Dlatego śmieszą mnie nieco narzekania na zły Riot, który nawet serwerów nie potrafi dobrych postawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

Dokładnie, to samo chciałem napisać. Poza tym siedzę w srebrze II, co z tego?

Z innej beki: co sądzicie o Nashor's Tooth na Kassadinie (głównie pod W)?

Oraz z tego co wiem aktywy Blade of the Ruined King oraz Hextech Gunblade mają oddzielny CD więc wymyśliłem taki build na szybkości:

1. buty - wiadomo Berserki, Merkurki bądź Tabiaki Ninja.

2. Hextech Gunblade

3. Blade of the Ruined King

4. Bloodthirster

5. Guardian Angel / Warmog

6. Guinso Rageblade / Zephyr / Rabadon (?)

Co o tym myślicie?

EDIT: te "up" było do aliven'a :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aliven - to już wiele osób takich w grze widziałem, którzy uważają - siedzi w srebrze to się nie zna na championach, a ktoś z diamentu jest pro każdą postacią - tu jesteś w głębokim błędzie.

Mogę sobie nawet być w brązie 17 a i tak znać postać lepiej niż ktoś z diamentu, także nie mam pojęcia co za porównanie wymyśliłeś.

@Aiden

Popieram, no może nie w temacie DOTY bo w to nie grałem.

Co do ADC/hybrydzie Kassadina, to najlepiej sprawdź i się sam przekonaj jak to działa.

Tak, BoTRK i HG mają osobne CD, także możesz użyć ich obu na jednego wroga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez ja nie oceniam niczyich opinii, po prostu uwazam za zabawne (albo zaskakujace) pisanie ze ap yi jest useless z perspektywy gracza grajacego na poziomie (dnie silver), na ktorym praktycznie wszystko, czy to ap yi czy ad yi top, moze zadzialac. chyba ze pisal to odnosnie LCS TO ZWRACAM HONOR YI NAPRAWDE JEST USELESS <333

edit: btw makemebad nie sciemniaj, siedzisz w silver V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aiden

Tylko wiesz, to jest forum dlatego pojawia się tutaj wymiana poglądów, nie możesz tego zabronić. Nie wiem czy ten opis postępowania dotycz mnie bo ja próbowałem tylko przedstawić łopatologicznie dlaczego Cho nie zje Yi :P Wczesniej rozpisywałem się na czym polega gra masterem.

@Kwasny

Tylko wiesz, umiejetności to jedno, znajomość gry to drugie, trzecie to zgranie z teamem. Gracz będący wyżej w lidze jest lepszy pod tymi względami, mimo wszystko znajomość gry-mechaniki jest bardzo ważna i lepsi gracze będą ją lepiej rozumieć niż ktoś z bronze ileś. Nawet jak gra tylko jedna postacią - a jak gra ciągle jedna i jest w bronzie to i tak jej nie zna bo powinien nią carrować wszystko - taka metafora. Oczywiscie nie mówie, że gracze z platyny nie mogą się mylić;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym siedzę w srebrze II, co z tego?

To, że tak naprawdę nie jest to wysoko. Nie twierdzę, że prawo do wypowiedzi mają tylko goście z wysokiego Diamentu, ale jednak specyfika gry na Brązie, Srebrze czy nawet niskim Złocie ma to do siebie, że tam wiele rzeczy się sprawdza, bo ludzie nie wiedzą, jak sobie z nimi radzić. Natomiast inne taktyki stosowane np. na turniejach nie mają prawa bytu, bo wymagają zgrania albo konkretnego stylu gry, np. kompozycje oparte o poke.

Zresztą ja nie o tym, bo jak wspominałem, nie chcę nikogo obrażać ani zamykać ust. Po prostu sposób, w jaki się tu prowadzi dyskusje jest wybitnie irytujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aiden

Zgadzam się z Tobą, sam biegam sobie po Silverze i wiem, że nie jestem jakimś wybitnym graczem. Staram się polepszyć, bywa różnie. Moje najnowsze odkrycie to Xin, który na tym poz carruje gry nawet jak sfeedował ;/ Przynajmniej ja tak mam.

Chcę tylko nadmienić, że ogólny poz rozgrywek, ogarnięcia ludzi jest znaaaacznie wyższy jak dla mnie niż w sezonie 2 o 1 nie wspominając. Ludzie dobierają champy do kompozycji, brac CC to biorą coś z CC nawet jak to nie jest ich ulubiony bohater. Oczywiście ciągle zdarzają się taborety i klamki ale poz jest nieporównywanie wyższy.

@KWASNY

Tłumaczę - odpisywałem na post burpa, po którym odniosłem wrażenie, że ocenia opinię na podstawię ligi / dywizji. Skąd Ci przyszło do głowy, że ja tak oceniam (a tak rozumiem tą wypowiedź...) to nie mam zielonego pojęcia :|

Ponieważ wchodzi mi to w nawyk to sprowokuję kolejną dyskusję. Co sądzicie o Malzaharze jak również o Liandrys Torment na nim? Ja sam przyznam, że to jak dla mnie najprzyjemniejszy mider a istną rewolucją dla mnie było przeczytanie jednego zdania na jego temat w poradniku kogoś tam, pamięć zawodzi. Te zdanie to - NIE używaj ulti chyba, że konieczne. Można wygrać 5 TF pod rząd a Ty ani razu nie użyjesz Ulti i to jest kompletnie w porządku. Przyznam, że zawsze starałem sie stunlockować kogoś w przeciwnej drużynie i kończyło się to dla mnie często - gęsto wybitnie marnie. Niby nic ale kurczę, nie zwracałem uwagi na takie pierdoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malza spoko, ale self stun z ulti to porażka... Plus irytuje mnie to, że E ma spory dmg, ale rozłożony w czasie. Znaczy to, że mozna mieć pecha i przez całą gre robić mega dmg, ale nie zebrać killa bo zrobi to ktoś inny:P Aczkolwiek fajnie się skubie przeciwników tym E. Aha, ma beznadziejny passyw, chyba że gramy malzaharem ad:P A takiego widzialem na topie i zjadł olafa:P Inna sprawa, że to był match prosy kontra ludzie:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek siedzę cichutko i się nie odzywam ale teraz chyba coś we mnie pękło. Może zróbmy 2 tematy o lolu? W jednym mógłby pisać każdy a w drugim trZeba by się pochwalić co najmniej złotem I. No litości. Fakt warto wspomnieć że coś się sprawdza tylko do pewno poziomu ale no litości trochę szacunku do siebie nawzajem. Forum actionum od kąd pamiętam miał wysoki poziom i merytoryczny i kultury i szacunku dla innych osób. A ten wątek niestety wybija się negatywnie od tego.

A żeby nie było kompletnego offtopu. Jaki jest najlepszy bulid dla kayle pod ap i as?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ostatnią grę grałem w okolicach północy i pewnie w ogóle już nie myślałem. Ownił nas przeciwny garen, dochodziło do tego, że biegał po naszej bazie za kimś i strach było podejść, pół mojej drużyny go okładało a on sobie nic z tego nie robił. Gdy zobaczył mnie (Ashe) to normalnie miałem strach bo włączał spin i co tam jeszcze i mnie ściągał w 5 sekund. Jak tank może być taki mocny? Mocniejszy demejdż niż ja miałem. Czy Garen nie jest trochę za silny jak na tanka? I zgaduję, że mieliśmy wszyscy kupić BotRK? Proszę o jakieś podpowiedzi, bo Garen miażdżył nasz zespół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym siedzę w srebrze II, co z tego?

Nie gram w tę grę już od wielu miesięcy. Czy to prawda, że w nowym systemie po promocji na wyższy tier, niemożliwe jest już zdegradowanie do niższego (np. ze złotego na srebrny?).

To byłaby niesamowita głupota i raj dla taxi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx

Guinsoo's rageblade. Razem z Hextech Gunblade dobry wybór, również Lich bane i Zhonya. Ona naprawdę może się budować na dużo sposobów, tak ją chyba budował Alex Ich, kiedy lane'ował przeciwko Zedowi Bjergsena (Zhonya, Lich Bane, Nashor's, Rabdaba). Masz kogoś z niesrebra =D

(ofc Lich Bane jest tu głównie do pushowania, jak go masz to powinieneś się chociaż częściowo skupiać na szybkim braniu kolejnych wież)

@up

Na pewno nie będzie Ci za trudno, Riven polega głównie na skakaniu dookoła i autoatakowaniu. Niesamowity fun z gry, no i jest potworem na linii, ze strasznie dużymi obrażeniami ok. 3 lvla. Plus dobrze zagrana poradzi sobie na topie z każdym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wchodzi mi to w nawyk to sprowokuję kolejną dyskusję. Co sądzicie o Malzaharze jak również o Liandrys Torment na nim? Ja sam przyznam, że to jak dla mnie najprzyjemniejszy mider a istną rewolucją dla mnie było przeczytanie jednego zdania na jego temat w poradniku kogoś tam, pamięć zawodzi. Te zdanie to - NIE używaj ulti chyba, że konieczne.

Jeden z najlepszych przedmiotów dla niego. A ulti jak najbardziej używaj tylko w sytuacji gdy jesteś pewien, że nikt ci go nie przerwie. Z Tormentem i np. WotA diała bardzo ładnie. Nie dość, że zadaje bardzo duże obrażenia to jeszcze się leczysz. Ulti jest dobre np. podczas ganku albo gonienia kogoś. Czyli w sytuacjach gdy robi się 2 vs 1. W 1 vs 1 też jest bardzo fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kayle to polecam budować Nashora po zerkach a potem jak najszybszy rush rabadona. Rageblade i Hextech IMO za mało dają, rabadon za mocno owni ;)

Riven jest mocnym championem ale to chyba kolejny caster AD pokroju pantheona. AA to Ty używasz albo dla pasywki albo jak wszystko inne jest na cd :P Wg championselect najlepsze kontry to Olaf i Garen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...