Skocz do zawartości

GTA V


Bethezer

Polecane posty

Ludzie... każda główna część cyklu prędzej czy później trafiała na PC nieważne jak bardzo twórcy zarzekali się, że jej nie będzie. Chyba naprawdę macie krótką pamięć jeśli nie pamiętacie co było w związku z EFLC a jak się skończyło to chyba wszyscy wiedzą... ja mogę poczekać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciekaw jestem jak tym razem będzie z optymalizacją. Z GTAIV do dziś trzeba mieć komputer z przyszłości, albo nieźle pokombinować w plikach gry, aby móc grać spokojnie. Ponoć L.A. Noire wraz z Max Payinem 3, aż tak bardzo nie zawalili, choć ten drugi działa w zamkniętych pomieszczeniach.

No i czy ryzykować i w pobliżu premiery ulepszać specjalnie komputer pod ten tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq

Wielkie dzięki biggrin_prosty.gif.

@Osioł

Myślę, że nie ma co ryzykować z ulepszaniem komputera i nie ma też co kupować od razu konsoli (tak, to do Ciebie Civril wink_prosty.gif). Jak napisał Black Shadow, każda większa część serii wychodzi na PC.

Osobiście z ulepszeniem komputera poczekam na premierę i opinię jak to chodzi - opinię znajomych oczywiście, bo wiadomo, że w internecie znajdzie się pełno ludzi, którym coś nie będzie działać, albo będą mieli mniej niż 60 klatek i zjadą przez to grę po całości. Nic na to nie można poradzić. Myślę jednak, że V będzie lepiej zoptymalizowana i uniknę upgrade'u aż do przyszłej generacji. Nie przeszkadza mi granie na najniższych ustawieniach, a kiedy już wymienię sprzęt, będę miał poówd żeby przejść grę jeszcze raz.

Aha jeszcze jedno - porównywanie MP 3 do GTA V pod względem optymalizacji jest bez sensu, ale nie przez diametralne różnice w wielkości lokacji, ale przez to, że nie dowiemy się, jak to wygląda aż do premiery. Jedna strona będzie używać Maxa jako argumentu za dobrą optymalizacją, a dróga będzie mówić, że to zamknięte korytarze i nijak się mają do otwartego świat. I tak w koło Macieju wink_prosty.gif. Ale niestety wiem, że na to też nic nie można poradzić. Za to można porównywać obie gry pod względem multi, bo czytałem, że mają powrócić Crews, znane właśnie z trzeciej odsłony MP, czymkolwiek są. Do tego jakiś czas przed premierą, twórcy gry pytali fanów na swojej stronie, co chcieli by zobaczyć w multiplayerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazji oglądać najnowszy trailer GTA V ^_^ Jak dla mnie jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w 2013 roku. Wszystko mi się podoba a zwłaszcza bohaterowie i Francis ten z rodzinką. Który jest zrobiony coś na podobieństwo Tonego Soprano biggrin_prosty.gif Może być śmiesznie oglądając cut-scenki, odnośnie grafiki nie jest dla mnie na pierwszym miejscu. Niech zrobią lepszą niż w GTA IV i będzie git. Najważniejsza jest cała reszta a grafika na ostatnim miejscu jest. Słowem na koniec jestem wniebowzięty, że posiadam PS3. Będę mógł szybciej pograć i bez żadnych problemów, Preorder obowiązkowy.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciekaw jestem jak tym razem będzie z optymalizacją. Z GTAIV do dziś trzeba mieć komputer z przyszłości, albo nieźle pokombinować w plikach gry, aby móc grać spokojnie.

Czy ja wiem czy z przyszłości...? Gdzieś w temacie dotyczącym czwórki wrzuciłem screena z ustawianiami na jakich gram czyli niemalże full oraz specyfikacją PCta i nie nazwałbym wziętym z kosmosu ;) Teraz nie za bardzo chce mi się szukać screenów albo czegoś w tym rodzaju, lecz jak sam wspomniałeś - ostatnie produkcje R* na komputery osobiste nie zawodziły na polu optymalizacji (L.A Noire chodziło mi jak marzenie, w MP3 nie grałem u siebie), więc na razie wolę być dobrej myśli co do tego jak wyjdzie sprawa w przypadku piątki ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow, ja uważam, że mój obecny komputer nie jest jeszcze, aż tak bardzo słabym sprzętem. Wiele tytułów gram w panoramicznej rozdzielczości z wysokimi szczegółami. Ale w GTAIV mam (może miałem, bo ostatnio wywaliłem grę z dysku) nadal problemy, w dodatku tekstury uwielbiają się wczytywać z opóźnieniem (kiedyś takich problemów nie było, któraś łatka to popsuła). No nic, zobaczymy jak to będzie z GTAV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer bardzo klimatyczny, czuć w nim magię GTA. Scenki też świetne, zwłaszcza z bansowaniem :D. Gra poprostu zapowiada się jak na kontynuacje przystało, coś czuję że 5 przebije nawet najlepsze jak na razie San Andreas, pod każdym względem, ale wiadomo, nie ma co napalać się, bo trailer to trailer, a trailer musi być dobry. Tylko kiedy pc eh?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym, żeby gra w ogóle na PC nie wychodziła, bo i tak się dobrze nie sprzeda. sad_prosty.gif

To już jest trolling w czystej postaci, "sam mam konsolę, ale pecetowcy to niech tego nie dostaną, bo tak" :P Na Xboxie i PS3 też sporo osób spiraci GTA V, nie bój się. Tak, tak, mniej niż na pecetach, ale liczy się sam fakt piracenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie porównujcie piracenia na konsole do tego z PC, bo na konsolach to spiraci może 10k osób, a na PC idzie to w miliony. Niech sobie ludzie piracą słabego coda, moha czy bfa, ale GTA to za każdym razem gra przełomowa, po prostu genialna i spiracenie jej jest po prostu bezczelne.

Wcale nie dziwię się Rockstar, że nie wydało RDR na PC i bardzo dobrze, bo i tak by się nie sprzedała na tyle na ile zasługuje.

Po prostu uważam, że za te genialne gry, które Rockstar nam tworzy powinno okazać im szacunek i wydać te 150-200zł na grę, ktora starczy na mnóstwo godzin i o której będzie się mówić latami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Tak konkretniej, na PC piraci się mniej więcej czterokrotnie więcej. Przykład z 2011, najbardziej piracona gra na PC, Crysis 2 - 3 miliony 900 tysięcy. Później Wii, Super Mario Galaxy 2 - 1 milion 200 tysięcy. Xbox - Gearsy trójka, 900 tysięcy.

Argument cały czas idiotyczny. Fakt, niech uczciwi gracze cierpią przez piratów, zasada odpowiedzialności grupowej ftw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Po prostu uważam, że za te genialne gry, które Rockstar nam tworzy powinno okazać im szacunek i wydać te 150-200zł na grę, ktora starczy na mnóstwo godzin i o której będzie się mówić latami.

Dlatego kupiłem D3 ^^

Ale wytłumaczenie masz naprawdę kupowate dlaczego nie powinno wyjść na PC.

Gdyby nie zarobili na Czwórce dostatecznie tyle żeby wyjść na + to byśmy dodatków nie mieli. Czyli jednak opłacało się wydawać na PC. Z piątką (mam nadzieję) będzie tak samo.

@ZdeniO

Tutaj akurat fail bo Sut trochę tych gierek na PC ma i jak mnie pamięć nie myli na 99% teraz nie ma żadnej konsoli (ale coś pierniczył o kupnie).

EDIT:

@Sut

A na Eqa to jechałeś jak porównywał życie do BFa...

Edytowano przez dark elvis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elvis

Pokaż mi gdzie porównuję funkcje życiowe jak śmierć do gry?

Na czwórce zarobili sprzedając GTA 4 na jednej konsoli, a gdzie jeszcze druga. Dodatki tak samo, najpierw wyszły na XBL gdzie zarobiły na siebie, w samej wersji cyfrowej, potem dopiero wyszły na X360, PS3 i PC w formie pudełkowej.

Z obecnych danych wersji pudełkowych GTA 4 sprzedało się 0.7mln na PC, gdy wersje na konsole mają prawie po 10mln. Widać różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu najnowszego traileru - jako fan serii, już ostrzę sobie ząbki na tą produkcję. Grafika nie porywa, ale nie powinno to nikogo dziwić. W końcu obecne konsole mają już swoje lata. Stare, dobre Los Santos... Chyba zamawiam preorder. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam, że za te genialne gry, które Rockstar nam tworzy powinno okazać im szacunek i wydać te 150-200zł na grę, ktora starczy na mnóstwo godzin i o której będzie się mówić latami.

Znajdzie się pierdyliard tytułów, o których można napisać to samo.

0,7 miliona sztuk za to jak Rockstar potraktował przy okazji czwórki PC to jest i tak wspaniałomyślność graczy. Gdybym był programistą i przygotował tak zoptymalizowany program w danej firmie to nie dostałbym takiego wynagrodzenia, lecz szukałbym nowej roboty... Tłumaczenia, że za 2 miesiące wydam kilka patchy po których będzie nieźle z pewnością by nie przeszły.

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu najnowszego traileru - jako fan serii, już ostrzę sobie ząbki na tą produkcję. Grafika nie porywa, ale nie powinno to nikogo dziwić. W końcu obecne konsole mają już swoje lata. Stare, dobre Los Santos... Chyba zamawiam preorder. smile_prosty.gif

A ja czekam tylko aż po premierze na konsolach podadzą pierwsze info na temat tego kiedy się pojawi wersja PC smile_prosty.gif

Drugi trailer jest świetny. Czuć świetnie ten kalifornijski klimat a i Vice City mi nawet odrobinę zapachniało.

Projekty pojazdów również są świetne, już rozpoznałem tam kilka marek na których się wzorowali, na przykład Maserati Gran Turismo czy Audi R8. Nawet znalazło się tam coś dla mnie czyli "kolejowego nerda" - świetnie wykonana linia kolejowa przecinająca Los Santos. Pamiętam jak w San Andreas potrafiłem czekać wiele minut na przejazdach byle tylko dorwać podróbkę pociągu Amtrak biggrin_prosty.gif.

Ciekawi mnie jedno. W GTA autobusy zazwyczaj jeździły puste, z samym kierowcą. CIekawe czy w V pozostawią to bez zmian czy będą już one zabierać pasażerów. Takie moje "widzi mi się".

Zastanawiam się też jak tym razem będzie z optymalizacją gry.

Co do kupna oryginału. Jako fan serii jakoś nie byłbym w stanie spiracić GTA. Defacto w ogóle nie piracę gier. Kiedy coś mnie nie kręci to po prostu tego nie kupuję i tyle ale GTA, przecież tyle jest tego na torrentach. Sam tęsknię za III, VC i SA. Niby mam to na wyciągnięcie ręki ale po prostu nie potrafiłbym ściągnąć tego z lewego źródła, Rockstar wypracowali sobie u mnie zbyt duży szacunek.

Przy okazji chyba jeszcze dziś się wybiorę do MediaMarkt po VC, SA i antologię z Kolekcji Klasyki :D

O GTAV na PC bym się nie martwił bo zawsze tak było - strach, że nie będzie GTA na PC po czym nagle "A Jednak!".

WIadomo, problem piratów jest spory aczkolwiek wydaje mi się, że o wiele więcej jest tych graczy którzy okażą R* szacunek i kupią oryginalną kopię i R* też to wie dlatego ich główne tytuły zawsze pokazywały się i raczej będą nadal pokazywać na PC.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do do kwestii kupna to nie wyobrażam sobie że ktoś może pobrać piracką wersję gry. to trzeba mieć, postawić na półeczce ;]

@Ruhisu

Drugi trailer jest świetny. Czuć świetnie ten kalifornijski klimat a i Vice City mi nawet odrobinę zapachniało.

Co do klimatu LA to jedynie ten filmowy, miałem nieprzyjemność być w Los Angeles i zawiodłem się strasznie. To miasto nie ma nic wspólnego to co widzimy na filmach. Podeschnięte palmy, brud, bieda nawet aleja gwiazd strasznie zaśmiecona a w koło obskurne budynki. Im bliżej centrum tym ładniej i jakoś to wszystko lepiej ogarnięte...

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Zgadzam się z tobą postawić na półce GTA V to coś pięknego wink_prosty.gif Co do miasta jestem ciekaw jak będzie odwzorowane, w GTA IV Nowy York był zrobiony niesamowicie. Czuć było ten klimat, czy Los Angeles może przebić NY zobaczymy ale myślę, że spokojnie przebije :P

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R* też to wie dlatego ich główne tytuły zawsze pokazywały się i raczej będą nadal pokazywać na PC.

Większość serii Midnight Club, GTA Liberty City Stories i Vice City Stories, Red Dead Redemption i Revolver, Smuggler's Run (dalej liczę, że Rockstar wróci do tej marki). Rockstar to nie tylko GTA i Max Payne.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolejna taka opinia jaką słyszę, a przyznam że również sobie wyidealizowałem obraz LA po grach i filmach (szczególnie VtM: Bloodlines mnie urzekło, choć wierne jest tylko momentami w odwzorowaniu miasta).

Eee tam, nikt nie zniszczy moich marzeń o domku w Hollywood z widokiem na Downtown w dole :D z tym, że pewnie smog w 99% dni w roku uniemożliwia jakiekolwiek widoki? :D

Z drugiej strony, to co opisujesz

Podeschnięte palmy, brud, bieda nawet aleja gwiazd strasznie zaśmiecona a w koło obskurne budynki.

jest niesamowicie klimatyczne ^^ takie trochę jak Nowy Jork z pierwszego Deusa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem z MM z San Andreas i VC smile_prosty.gif Jeszcze dziś zacznę powrót do klasyków.

Większość serii Midnight Club, GTA Liberty City Stories i Vice City Stories, Red Dead Redemption i Revolver, Smuggler's Run (dalej liczę, że Rockstar wróci do tej marki). Rockstar to nie tylko GTA i Max Payne.

Fakt, już się poprawiam.

Chodziło mi o GTA. Zawsze było tak, że na początku R* głównie skupiali się na wersjach konsolowych a dopiero później gracze otrzymywali newsy o tym, że będą wersje PC.

Jak już napisałem wcześniej, moim zdaniem seria GTA wyrobiła sobie taką renomę, że R* nie mają co się obawiać piratów i tym samym ja jako pecetowiec jestem pewien tego, że po premierze Piątki dowiem się o wersji PC

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...