Skocz do zawartości

GTA V


Bethezer

Polecane posty

Temat ożyje na dobre pewnie dopiero po wydaniu nowego Game Informer'a, więc skorzystam z okazji i wypowiem się teraz.

Mam nadzieje, że dowiemy się, czy w grze będzie dwóch grywalnych bohaterów. Z jednej strony trochę się boję, że może to zepsuć dobry system, który GTA miało odkąd w nie gram, czyli od części III. A raczej bałbym się, gdyby to nie był Rockstar. I tu jest druga strona - wcześniej mieliśmy do czynienia z historią jednego głównego bohatera (z grubsza) w obrębie jednej gry, która była uzupełniana przez kolejne części gry, bądź dodatki. Wtedy mieliśmy okazje zobaczyć, jak to wyglądało z drugiej strony. Teraz (jeżeli informacje się potwierdzą) poznamy dwie historie od razu. To mi się podoba, ale co do zmiany grywalnej postaci za pośrednictwem jednego przycisku, mam mieszane uczucia i mam nadzieję, że to akurat nieprawda.

(UWAGA! Ten spoiler nie dotyczy serii GTA, a innej gry R*. Klikasz na własną odpowiedzialność.)

O wiele bardziej podobałoby mi się rozwiązanie podobne do tego z Red Dead Redemption, chociaż nie byłoby to już takie zaskoczenie.

Tak czy owak ufam R*. Stawiam złoto przeciw orzechom, że GTA V dostanie w CDA 10.

Z tego co pamiętam, tak było z konsolową IV, a PeCetowa wersja nie dostała jej z powodu optymalizacji. Teraz już mają większe doświadczenie z silnikiem, więc nie powinno być takich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dark elvis

Nie musisz mi o tym mówić.

Sam zamówiłem pre ordera GTA 4 pamiętam kurier przywiózł radocha jak diabli wkładam płytkę do napędu a tam instalator po chińsku

Social Club nie działający w dniu premiery i do tego optymalizacja taka że pożal się Boże.

Co do piątki to na razie planuję zamówić na X360 gdyż na konsoli przynajmniej mam pewność że pogram bez problemów bez babrania się z zabezpieczeniami i samym odpaleniem gry. Przy GTA 4 na PC gra mi cały czas wywalała przy starcie że "proszę włożyć płytę do napędu pomimo tego że takowa płytka w napędzie się znajdowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spike217

Tego samego co Suteq, a poza tym chciałbym, żeby w tekście znalazło się coś takiego jak: "Fragment, który oglądaliśmy był o dziwo rozgrywany na PC przy pomocy myszki i klawiatury. Twórcy nie kryją, że gra zostanie wydana na komputery osobiste, choć stanie się to w późniejszym terminie. Optymalizacja natomiast ma być (a z tego co widzieliśmy - już jest) dużo lepsza niż w przypadku poprzedniczki."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na nowego GameInformera po to, żeby mieć wreszcie informacje z pierwszej ręki a nie rozprzestrzeniane plotki przez jakiś totalnych randomów (pamiętacie może tą związaną z pięcioma grywalnymi bohaterami? ;)). Czytając artykuł - albo streszczenie z niego, bo pewnie gazety do ręki nie dostanę - będę miał pewność, że widzieli grę na oczy i wiedzą o czym piszą a, że jeszcze to ma być aż osiemnaście stron jeśli dobrze pamiętam to nawet zakładając duże screeny to zakładam, że czegoś się tam dowiemy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dowiemy się jutro czegoś o wersji Pecetowej, jakiś mały skrawek informacji by nawet wystarczył. W 99% pewne jest, że na PC wyjdzie później ale może zamiast po pół roku to miesiąc po? Dwa tygodnie po? Oby, na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i jakoś zasnąć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czekam na tą grę z wielką ciekawością, choć jakoś nie miałem jeszcze weny, by dokończyć epizody do czwórki. Pewno będzie kolejne arcydzieło, tylko mam to niepokojące uczucie, że niestety przez dziadowskie traktowanie optymalizacji PC przez Rockstara, będzie to pierwsze gra, przy której mój czteroletni komp może zaprotestować :/ A kupowanie nowego dla jednego tytułu, podczas gdy reszta wciąż najczęściej bez zająknięcia hula na maksymalnych detalach, wybitnie mi się nie usmiecha i jeśli R pokpi znowu sprawę, to na długo sobie odpuszczę. Albo ewentualnie przygarnę kogoś z ps3 na stanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusmaria trzech bohaterów będzie!!! Murzyn i dwóch białych. Ciągle się jeszcz zastanawiam którym grać, raczej wybiore tego, który wygląda na Zbyszka.

@Up coś ściemniasz, że Ci na maxa wszystko hula na czteroletnim kompie. Albo w tym roku grałeś tylko w Faster Than Light, albo kupiłeś sobie jakieś nanotechnologie za połowę polskiego PKB cztery lata temu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy chyba wybierać bohaterów. To znaczy... Raczej nie ukończymy gry, grając jednym. Ich historia będzie powiązana, będziemy mogli w każdym momencie poza misją zmieniać postać (co zaowocuje scenką niczym z Google Earth - oddalanie widoku i "przelot" nad drugą postać, która robi jakieś rzeczy po swojemu, kiedy nią nie kierujemy).

Na razie wszystkie informacje na plus. Szczególnie wielkość miasta. Lubię długie przejażdżki autami w sandboxach. Coś czuję, że przy GTA V spędzę miliard godzin...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Voltron

Czemu jest dyskusja o tej grze w dziale PC skoro jeszcze nie jest pewne, że gra wyjdzie na tą platformę xD. Chcecie się dowartościować PCtowcy? PS3 górą!

@UP

Przecież napisali, że przejazd z jednego na drugi koniec będzie trwał pół godziny, więc ,,OMATKO ALE TO BĘDZIE DUŻE!".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem komplet informacji z głównej strony CDA a ponieważ mówimy tutaj o R* piątka obecnie stała się tytułem na jaki jestem najbardziej nahajpowany ^_^ Wierzę w absolutnie każde słowo jakie pojawiło się w newsie, w każdą złożoną obietnicę i mam przeczucie graniczące z pewnością, że dostaniemy jedną z najlepszych gier w ogóle. Szalenie rozbudowaną, wielką, z fajną historią, jeszcze lepszymi mechanizmami oraz oprawą audio-wizualną, po prostu kolejną część serii jaka ciągle się rozwija i nie spoczywa na laurach i nie można jej zarzucić bycie odgrzewanym kotletem. Mamy tutaj wszystko. Patent z trzema bohaterami niszczy, podobnie jego zapowiadana realizacja i możliwość swobodnego przeskakiwania między nimi, także to jakie daje to możliwości replayibity konkretnych misji - jeden raz będziemy mogli ją przejść w skórze tego gościa w drugi raz innego, może to naprawdę konkretnie wydłużyć żywot gry... do tego dojdzie pewnie tysiąc innych rzeczy i po prostu się jaram :D Końcu świata, nie masz prawa przyjść przed premierą GTA V w ogóle a na pewno nie przed wersją PCtową ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczyłem się do newsów - przeczytałem artykuł z Game Informera. Zapowiada się rewelacyjnie. Na oko tylko Watch_dogs może zagrozić GTA V w kwestii przyszłorocznego GOTY. Ale jest to wątpliwe.

Czuję się tak, jak wtedy, gdy miałem na karku 10 lat mniej i wczytywałem się w CDActionową zapowiedź Vice City... GTA to po prostu wyjątkowa seria, każda kolejna część to dla mnie perspektywa niezapomnianej przygody. Trzymam kciuki, odliczam dni, a gra ląduje w moim Xboksie w dniu premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Gra zapowiada się rewelacyjnie.

93bd3b4b0e.gif

Chyba zacznę odkładać sobie 1 zł dziennie na grę, a może nawet i dwie ( na PS3 i PC ). Pozostaje jeszcze mieć nadzieje że optymalizacja nie będzie tak bardzo skopana jak w poprzedniej części i mój sprzęt da radę uciągnąć ją na jakichś średnich ustawieniach. No i jeszcze żeby gra się udała. Żeby nie wyszedł z tego jakiś tam crapp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to ja jestem zatem jedynym, którego ta zapowiedź zmartwiła, a mianowicie nie podoba mi się sposób prowadzenia fabuły pomiędzy trzema postaciami, nie lubię takiego kombinowania, dużo lepiej można się zżyć z bohaterem, gdy od samego początku do końca jest się w jego skórze... że co, że np w takiej czwórce miałbym kilka misji grać Nico, kilka Romanem i jeszcze na przemian z Patrickiem?

miałem też nadzieję, że darują sobie utrzymywanie znajomości, chyba że wykonane to będzie w jakiś ciekawszy sposób niż w czwórce, najlepiej gdyby to było parę związanych z nimi misji a nie jakieś upierdliwe jeżdżenie po barach...

i na koniec oczekuje porządnego radia z latami 80tymi, czwórka jako jedyna z serii była w tej kwestii marna tongue_prosty.gif

***

Czy może źle zrozumiałem? Jak będzie, że wybieramy jednego bohatera na całą grę - to ok. ;)

Edytowano przez taffer33
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!! Spodziewałem się, że po przeczytaniu tych informacji nie będę mógł się pozbierać przez dłuższy czas ale to co przeczytałem sprawiło, że GTA V szturmem wdarła się na 1 miejsce mojej listy Must Have (wyprzedzając tak swietnie zapowiadające się tytuły jak Beyond, The Last of Us i AC 3 (PC)).

Bardzo się cieszę z możliwości gry trzema postaciami, co sprawi, że przy przechodzeniu tej samej misji innym bohaterem pojawią się jakieś nowe smaczki :). Kolejny fajny patent, który pojawi się w "V", to dynamiczne misje znane z RDR (przy których to spędzałem kupę czasu) i to, że możemy się spodziewać potężnego, wypełnionego atrakcjami świata, w którym z pewnością nie będziemy się nudzić.

Jeśli szybko nie znajdzie się polski wydawca tej gry, to chyba zamówię sobie pre-order w Amazonie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że co, że np w takiej czwórce miałbym kilka misji grać Nico, kilka Romanem i jeszcze na przemian z Patrickiem?

Ja to widzę raczej jak misja w muzeum z GTA IV. Każdy, kto przeszedł GTA IV i Episodes from Liberty City wie, jak się przeplatała historia wszystkich trzech głównych bohaterów. I akurat misja w muzeum

(a właściwie wątek diamentów)

łączyła ze sobą GTA IV i Epizody.

Jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony. Rockstar od dawna ma moje pełne zaufanie i nie wierzę, że mogą schrzanić grę z logiem GTA. Szkoda tylko, że nie mam konsoli... ALE... Taki późniejszy termin wydania wersji na PC pozwoli mi uzbierać na nowego kompa. Tak jak to miało miejsce w roku 2008, kiedy kupiłem mojego obecnego PieCyka specjalnie po to, żeby móc zagrać w GTA IV. :)

Więc teraz odkładam kasę i spokojnie, cierpliwie czekam na "piątkę".

Aha - mam nadzieję, że GTA V dostanie dyszkę w CDA. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przeczytałem nowe informacje o GTA V i jestem, w totalnym szoku. Nie mam obaw co do jakości gry, bo widać jak Rockstar wszystko ma dokładnie zaplanowane, i spełnia swoją wizję krok po kroczku. Odnośnie bohaterów to naprawdę świetny pomysł. Dziwne, że nikt nie wpadł jeszcze na to, ciekaw jestem jak im wyjdzie ta zmiana bohaterów gdy gram przykładowo panem A. Zmienię na pana B i ten pan B będzie w jakimś innym miejscu coś robił. To może być naprawdę genialny pomysł, mi najbardziej przypasował ten łysawy koleś jest świetny! Już się nie mogę doczekać ich dialogów biggrin_prosty.gif Wielkie i bardzo zróżnicowane miasto, mnóstwo gierek które tylko dodają smaczku. GOTY gwarantowane i jak dla mnie Must Have w 2013.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...