Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Assassin's Creed

Polecane posty

No, no, no. Nie postarali się widać z optymalizacją wymagań :/ One są po prostu masakryczne :/ Nie ma co, trzeba w końcu zebrać się w sobie, załatwić parę tysiączków i zainwestować w jakiś porządny telewizor i w X360... Innego wyjścia nie widzę :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem. Wiedziałem, że będą podobne reakcje na wymagania AC.

LUDWIKU DORN, SABO, INNI PECETOWI GRACZE - NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ yy... tzn. PRZESTAŃCIE CIĄGLE O TYCH WYMAGANIACH!!!!

Czy wy nie rozumiecie, że z czasem gry będą miały coraz większe wymagania ? Jak ktoś ma pentium IV w komputerze to niech nie bluzga takiego Ubisoftu za to, że mu nie pójdzie. Wymagania AC (Crysisa też) w porównaniu z grafiką NIE SĄ WCALE WYSOKIE. To są wymagania, które spełnia KAŻDY, kto w ciągu ostatniego pół roku kupił sobie mid-endowy, a nawet low-endowy sprzęt. Spójrzcie na to z tej strony:

- wystarczy każdy Core 2 Duo nawet aby spełnić opcję zalecaną - kręcą się one (procesory) do 3 GHz KAŻDY MODEL.

- 2 GB to low-endowy standard od drugiej połowy 2007 roku, a RAM jest tani. (200 zł to nawet nie dwie nowe gry)

- KAŻDA karta graficzna, która do czegoś się w ogóle nadaje ma w swoich bebechach te 256 MB, wszystkie nowsze mają co najmniej 512.

Tak więc PRZESTAŃCIE PANIKOWAĆ - TO NATURALNA KOLEJ RZECZY.

EDIT: Nie, telewizor + konsola to 4000 zł, pecet spełniający wymagania to 2000. Zaznaczam, że nowa gra na pc kosztuje 100zł, na konsole 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbek przestan bzdury pisac. Nie kazdy ma sytuacje wyjsciowa: kupic konsole + TV. Wez pod uwage ze sa tez tacy ktozy pozadny TV w domu maja a konsoli nie, oraz tacy ktorym wystarczy konsole podlaczyc do panoramicznego monitorka od kompa. Cena w taki wypadku to nie 4 tys a 1 tys.

Tak więc PRZESTAŃCIE PANIKOWAĆ - TO NATURALNA KOLEJ RZECZY.

Tak niestety to naturalna kolej rzeczy... coraz wiecej gier z konsol trafia na rynek PC w postaci lipnych konwersji, don't panic 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz wiecej gier z konsol trafia na rynek PC w postaci lipnych konwersji, don't panic 8)

To ja może zacytuję IceCenta:

jesli konwersja bedzie kaprawa technicznie (zwalone wymagania) to przy odpowiednio mocnym kompie tego nie zauwazysz.

Mój komp przewyższa prawie dwukrotnie rekomendowane wymagania, kupiłem go w kwietniu 2007.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borxx... dlaczego nazywasz lipną konwersją coś, co ma względnie wysokie wymagania ? Popatrz na grafikę - ona w pełni usprawiedliwia wymagania większości gier z wysokimi wymaganiami - Crysisa, Assassin's Creeda i wielu innych.

Po drugie, do cen gier na konsole widzę się nie odniosłeś... Nie dziwię się, trochę mało argumentów w tym zakresie, co ? :)

PS - swojego kompa kupiłem za 1200 zł. Dysk przerzuciłem ze starej konfiguracji, napęd także. Czy te 1200 zł to naprawdę tak dużo ? To prawie tyle co nextgenowa konsola, a na PC gry są tańsze i bardziej zróżnicowane gatunkowo - obaj dobrze wiemy, że prawdziwa strategia na konsoli okazuje się pomyłką dzięki sterowaniu.

Tak się zapytam, wiesz dlaczego nie gram na konsoli ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komp przewyższa prawie dwukrotnie rekomendowane wymagania, kupiłem go w kwietniu 2007.

Moj tez przewyzsza i jakos to nic nie zmienia.

Ba, przeciwnie. Na karcie graficznej za 1000tys zeta nie jestem zadowolony z tego jak dziala Crysis w ustawieniach na full.

Natomiast pare miesiecy developingu konwertowanej gry po czym wychodzi gra lekko podrasowana graficznie ale za to slabo zoptymalizowana ( vide GoW ) to jest lipa Jakos wole oryginal na X0.

Teraz pecetowcy maja juz ponad 4 miesiace czekania na AC i jak narazie wiadomo tyle ze gra ktora na konsolach wyglada cudownie bedzie wygladala talk samo lub lekko lepiej ale za to miala wymagania wieksze niz Crysis. A nawet jak wymagania beda mniejsze to i tak zeby zapewnic soebie jakosc i framerate jak na konsoli bedzie trzeba grafe w opcjach przyciac.

Borxx... dlaczego nazywasz lipną konwersją coś, co ma względnie wysokie wymagania ? Popatrz na grafikę - ona w pełni usprawiedliwia wymagania większości gier z wysokimi wymaganiami - Crysisa, Assassin's Creeda i wielu innych.

jak narazie AC na PC nie prezentuje sie ponoc lepiej niz na konsolach a wymagania ma przegiete. Do tego ubi juz nie pierwszy raz potknelo by sie przy konwersji. Jakos majac na uwadze ogolna jakosc konwersji konsola-> PC mysle ze mam prawo byc sceptyczny, szczegolnie jak Ubi wypuszcza wymagania Assassina wziete z tylka :roll:

a na PC gry są tańsze i bardziej zróżnicowane gatunkowo

Bardziej zroznicowane gatunkowo??? Gdzie masz na PC, arcadowe racery, platformery, bijatyki, party games, action adventure, jRPG czy wszelakie gatunkowe mixy oraz gry "inne"???

A strategie akurat na konsoli Microsoftu zaczynaja sie ladnie rozwijac. przypominam ze lada moment world in conflict a potem mega killer w postaci Halo Wars.

Zreszta jak wyskakujesz z takimi tekstami to nie w tym temacie. Tutaj end of story z mojej strony! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC zapowiadało sie całkiem całkiem ale jak widzę może być gorzej niż źle nie dlatego ze gra ma wysokie wymagania ale ze cały poziom gry (albo co najmniej konwersji) będzie na poziomie optymalizacji :?

Nie kazdy ma sytuacje wyjsciowa: kupic konsole + TV. Wez pod uwage ze sa tez tacy ktozy pozadny TV w domu maja a konsoli nie, oraz tacy ktorym wystarczy konsole podlaczyc do panoramicznego monitorka od kompa. Cena w taki wypadku to nie 4 tys a 1 tys.

No patrz a ja nie mam TV a monitor mam CRT i co mam kapować Xboxa? Dalej bardziej się opłaca? I nie pisz kup tańszy telewizor ponieważ to tak jakbym grał na obniżonych detalach a to by oznaczało ze wcale takie różnicy na korzyść Xbox nie ma...

Jak plusy przyslonia minusy to kaplica ale jak nie przyslonia to mozna sie w AC zakochac Cool

Ty czytasz czasem co piszesz?

Tutaj end of story z mojej strony! Cool

Ty zawsze obiecujesz, a później co? Moje nadzieje wyrzucone w błoto :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze te wymagania ulegną zmianie... :P i na moim komputerku odpale AC. Crysis chodzil mi na medium/hard. Tylko mam pytanie bo posiadam procesor jedno rdzeniowy. Czy to oznacza , ze juz sobie pogralem czy odpale AC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy ma sytuacje wyjsciowa: kupic konsole + TV. Wez pod uwage ze sa tez tacy ktozy pozadny TV w domu maja a konsoli nie' date=' oraz tacy ktorym wystarczy konsole podlaczyc do panoramicznego monitorka od kompa. Cena w taki wypadku to nie 4 tys a 1 tys.

[/quote']

No patrz a ja nie mam TV a monitor mam CRT i co mam kapować Xboxa? Dalej bardziej się opłaca?

Nie nie oplaca sie ale to dalej nie zmusza potencjalnego nabywcy konsoli do inwestowania w TV bo opcjonalnie moze kupic niezly monitor lcd za 700 zeta, wiec znow nie 4000 tysiace a ok 1700 ( X + monitor.)

Chodzilo mi o to zeby pokazac ze OPCJI JEST KILKA a nie tylko TV i konsola za 4000 tysiaki. Proste.

Jak minusy przyslonia plusy to kaplica ale jak nie przyslonia to mozna sie w AC zakochac Cool

Ty czytasz czasem co piszesz?

Fixed:) a co do odpowiedzi na Twoje pytanie to nie, ja najpierw czytam swoje posty a potem je pisze.

Tutaj end of story z mojej strony! Cool

Ty zawsze obiecujesz, a później co? Moje nadzieje wyrzucone w błoto :cry:

Z tego co widze to Qbek zaczal licytacje konsola czy PC, ja takich licytacjo nigdy nie rozpoczynam. Wystarczy ze napisze cos zlego o PC a juz jeden z drugim atakuja konsole w odwecie :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Trochę przegieli z tymi wymaganiami. No cóż, mój komp się spokojnie łapie z zapasem na te zalecane ale fakt faktem że takiej wymaganej konfiguracji to ja się na pewno po tym tytule nie spodziewałem. Graficznie przecież ta gra nie wybija się specjalnie od innych, wydanych ostatnio.

Sądze że wymagania te są tak duże ponieważ prawdopodobnie nie będzie za wielu ustawień jakości grafiki, więc albo się gra na pełnych (lub niemal pełnych) detalach albo w ogóle.

Na razie nie będe gdybał - poczekam na premierę, sądze że nie będzie tak znowu źle.

wychodzi gra lekko podrasowana graficznie ale za to slabo zoptymalizowana ( vide GoW )

Ha ha ha ha ha :D ... I Ty piszesz że masz takiego mocarnego kompa, który hehehehe dwukrotnie przerasta wymagania Assassina!?

Gdzieś tu koleś kłamiesz - albo ten Twój PC musi być naprawdę marniutki albo Ty w ogóle nie widziałeś "Gears of War for Windows" na oczy. Jest to przecież jedna z lepiej zoptymalizowanych gier (co zresztą jest w wielu recenzjach zauważane) - u mnie chodziła bez zaciachu (czyli nie doświadczyłem mniej niż 50fps) a u kumpla, który ma dość leciwego już PieCa śmigała naprawdę nieźle jak na taki sprzęt. Kręcisz borxx i to mocno :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zkeerd,

nie nie mam kompa dwa rzy mocniejszego, przesadzilem ale mam w nim za to 4 GB szybkich ramow i karte grafiki za ktora dalem cholerne 1100 zeta ( evga 8800 gts 640 ) i Crysis ani GoW nie dzialaja tak plynnie jak bym sobie tego zyczyl przy ustawieniach na full. Doskonale wiem ze Assassin tez nie bedzie.

Moze sie myle, moze odszczekam te slowa bo stanie sie cud i Assassin bedzie mi smigal w stalych 60 fpsach przy najwyzszych ustawieniach :lol: tak napewno tak bedzie :roll:

Na dzien dzisiejszy ciesze siednak ze piekna grafe, staly framerate i zadnych [beeep] w stylu stery, instalki polgodzinne etc zapewnia mi biale pudelko z 3 rdzeniowym Xenonem na pokladzzie za 1200 pln 8)

A teraz odpal GoW na PC za 1200 pln. W 720p i ustawieniach grafy takich na poziomie tych z X0. :lol: Ewentualnie AC jak juz wyjdzie. Jasssne.

BTW: Obiecalem sobie nie odpowiadac tu na zadna zaczepke w temacie PC vs Konsola. Wiec cokolwiek ktos tu nasmieci na ten temat to mam to w d*pie. Ale w stosownym topicu chetnie sie z jakims twardzielem zmierze :P :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim konfigiem jak podałeś to Gow powinien zasuwać bez najmniejszych problemów, więc coś tu jest nie tak...(Crysis to inna bajka)

A ze stałym frameratem na X0 to nie zawsze jest tak kolorowo, sam o tym na pewno dobrze wiesz.

Ale w stosownym topicu chetnie sie z jakims twardzielem zmierze

Nie, dziękuje, ja nie potrzebuję leczyć swoich pie*rzonych kompleksów poprzez taką "wywyższającą własne ego" dyskusję na tak banalny temat... więc na mnie nie licz.

A ja tutaj tylko prostuję Twoje mylne niekiedy wypowiedzi 8)

Czekam na Assassina jak cholera - takiej gry z taką swobodą rozgrywki właśnie mi trzeba :) i żadne, kosmiczne wymagania mnie nie powstrzymają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z wymaganiami pojechali po bandzie ostro, co do tego nie ma watpliowsci - optymalizacja zerowa, a jak gra jest tak (nie)zoptymalizowana to cos czuje, ze bedzie tez niezle zabugowana, bo jak nie mieli czasu na optymalizacje to i na bezbledny/pozbawiony bugow port pewnie tez.

zkeerd,

nie nie mam kompa dwa rzy mocniejszego, przesadzilem ale mam w nim za to 4 GB szybkich ramow

no niezle, troche glupota 4gb, ale ok...

Crysis

a czego ty sie spodziewales? na Xbox'sie nie dosc, ze by nie dzialal jak trzeba (o 60 klatkach nie ma nawet co snic;p) to i by wygladal nie za specjalnie wzgledem wersji PeCetowej:/

ani GoW nie dzialaja tak plynnie jak bym sobie tego zyczyl przy ustawieniach na full.

a to akurat jest dziwne, mzoe przez Viste?

Doskonale wiem ze Assassin tez nie bedzie.

spewnoscia moglby, gdyby port robili ludzie obeznani w temacie a nie swiezo zaciagnieci programisci...

Moze sie myle, moze odszczekam te slowa bo stanie sie cud i Assassin bedzie mi smigal w stalych 60 fpsach przy najwyzszych ustawieniach :lol:

raczej nei ma szans.

tak napewno tak bedzie :roll:

heh...;d

Na dzien dzisiejszy ciesze siednak ze piekna grafe, staly framerate i zadnych [beeep] w stylu stery, instalki polgodzinne etc zapewnia mi biale pudelko z 3 rdzeniowym Xenonem na pokladzzie za 1200 pln 8)

nie powiedzialbym, ze gry na konsole nowej/obecnej generacji sa tak dopracowywane, jak za czasow psx'a czy nawet ps 2, wtedy jak gra wychodzila byla pewnosc ze da sie ja skocznyczc i bedzie w pelni grywalna, a teraz? trzeba czekac na laty na KONSOLE.... niektore gry sa nawet tak zabugowane ze nie mozna ich ukonczyc lol... o zwalniajacej animacji niewspominajac.

A teraz odpal GoW na PC za 1200 pln. W 720p i ustawieniach grafy takich na poziomie tych z X0. :lol:

za 2 kola moge ci odpalic w 1600x1200 bez najmniejszych oporow na high (z aa i anizo) z plynna animacja.

Ewentualnie AC jak juz wyjdzie. Jasssne.

to akurat wina gry a nie PeCetow samych w sobie.

BTW: Obiecalem sobie nie odpowiadac tu na zadna zaczepke w temacie PC vs Konsola. Wiec cokolwiek ktos tu nasmieci na ten temat to mam to w d*pie. Ale w stosownym topicu chetnie sie z jakims twardzielem zmierze :P :lol:

a proncie cie bardzo..;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz odpal GoW na PC za 1200 pln. W 720p i ustawieniach grafy takich na poziomie tych z X0. Laughing Ewentualnie AC jak juz wyjdzie. Jasssne.

A ty kup sobie GoW albo AC za około 100 zł :D

Sorry ale pod względem ekonomicznym jeśli ktoś częściej kupuje gry (1 gra częściej niż 2 miesiące) to tańszym wyborem jest PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na konsoli i mam nadzieje, że na PC gra dużo nie straci :D Choć pewnie będzie miała takie wymaganie, że ho..ho...ho.. (jak to powiada pewien święty)

A propos Assasin Creed... na forum maxconsole wypłynęła inicjatywa zrobienia petycji, by ta świetna gra ukazała sie także na PSP. Link do podpisania petycji http://petitiononline.com/ac4psp/petition.html

Ja już podpisałem :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie, mocny komp wcale dużo nie kosztuj, np 2x1GB ramu na ddr2 kosztuje 113zł czyli prosty rachunek 226zł i macie 4x1GB ramu, 8600GT 300-400zł, a więc ram tani karta w miare też a jest mocna, narazie 4-5 gry mi na full ustawieniach nie chodzą, ja upgread kompa robiłem 2-3 miechy temu i wydałem niecałe 1500zł a teraz takiego kompa można mieć za 1250-1350 albo jeszcze mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie, mocny komp wcale dużo nie kosztuj, np 2x1GB ramu na ddr2 kosztuje 113zł czyli prosty rachunek 226zł i macie 4x1GB ramu, 8600GT 300-400zł, a więc ram tani karta w miare też a jest mocna, narazie 4-5 gry mi na full ustawieniach nie chodzą, ja upgread kompa robiłem 2-3 miechy temu i wydałem niecałe 1500zł a teraz takiego kompa można mieć za 1250-1350 albo jeszcze mniej.

To zależy JAKIEGO ramu, JAKA karta , bo oczywiście że można np. kupić geforce 8800 za 400-600 złotych tyle że najpewniej (nie wiem ja teraz stoją te karty) jest to tandetny noname który przy pierwszej nadarzającej okazji postanowi się spalić

A co do optymalizacji Assassins Creed... no cóż, ja mam "pudełko" wiec nie muszę się martwić o wersję PC (bo po co mam grać w to samo???) ale te wymagania są po prostu śmiechu warte, to już Stranglehold jest lepiej zoptymalizowany :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadeinHell, Nie no z ta grafika nie jest tak zle, 400 pln to np calkiem pozadne 8600 Gigabyte'a lub Palite'a etc. Nie ma sie co oszukiwac to nie karta do Assassina. A na pewno nie do ogladania go w pelnej krasie czyliw postaci takiej jak na X0:)

2x1GB ramu na ddr2 kosztuje 113zł czyli prosty rachunek 226zł i macie 4x1GB ramu

I tym sposobem inwestujesz w 230pln w 4 GB wolnych (667) watpliwej jakosci ramów :roll: 200 pln to sie wydaje na np: 2GB geili ultra (800)

Enyway zeby zobaczyc Assasisna takiego jak na X0 ( i z takim frameratem ) trza miec kompa za te 2, 5 klocka :roll:

Takze zostaje przy Assassinie na mojego Xa 8)

Ok, spadam do Paradise City zrobic pare takedownów. Burnout roxxxior :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadeinHell:

(..)kupić geforce 8800 za 400-600 złotych tyle że najpewniej (nie wiem ja teraz stoją te karty(...)

Faktycznie nie wiesz. Pozatym nie spotkałem sie z kartami graficznymi noname, niestety są to tak niezwykle skomplikowane układy, że gówniane firmy nawet nie próbują spartolić kart. Skoro do płynnej gry w Crysis był potrzebny 8800gt, no w ostatecznosci hd3850 lub 8800gts 320 MB(zalezy co dla kogo znaczy "płynność") to do AC należy przewidywac taka konfiguracje. I znów żale, ze takie wymagania. No jak ktoś nie zagra w czasie premiery, to zagra póżniej, jak bedzie miał kompa. Nie ma co płakać, to tylka kolejna gra, "Just another (tiin) game ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadeinHell:
(..)kupić geforce 8800 za 400-600 złotych tyle że najpewniej (nie wiem ja teraz stoją te karty(...)

Faktycznie nie wiesz. Pozatym nie spotkałem sie z kartami graficznymi noname, niestety są to tak niezwykle skomplikowane układy, że cenzura firmy nawet nie próbują spartolić kart. Skoro do płynnej gry w Crysis był potrzebny 8800gt, no w ostatecznosci hd3850 lub 8800gts 320 MB(zalezy co dla kogo znaczy "płynność") to do AC należy przewidywac taka konfiguracje. I znów żale, ze takie wymagania. No jak ktoś nie zagra w czasie premiery, to zagra póżniej, jak bedzie miał kompa. Nie ma co płakać, to tylka kolejna gra, "Just another (tiin) game ".

No wlasnie zalezy co dla kogo znaczy plynnosc. Dla mnie taki Crysis nie zapewnia plynnosci przy GF 8800 GTS 640 MB.

Za plynnosc poczytuje sobie stale 60 fpsow ze spadkami 2-3 razy w ciagu calej gry lub stale 30 FPSow ( pod warunkiem ze zostalo to przez developera wczesniej zapowiedziane!) Oczywiscie wszystko MUSI byc ustawione na maxa bo gre chce podziwiac w pelnej krasie, tak jak sie powinno!

Crysis tymczasem byl dla mnie impulsem do kupna karty graficznej za 1100 pln i okazalo sie ze i tak nie moge sobie poustawiac wszystkiego na full i zobaczyc tej gry w pelnej krasie... chyba ze dokupie jeszcze jednego GF8800 :lol:

Co wiec zostaje? Zapomniec o tym jak crysis powinien wygladac i grac na takich ustawieniach na jakie pozwala komp :shock: No to ja dziekuje za takie podejscie do gamingu.

Nie wierze w cuda - z Assassinem bedzie tak samo. Pare osob na forum bedzie cieszylo sie ze gra im smiga super, reszta albo bedzie pisala: " pogram za dwa lata" albo: "odpalilem, wyglada srednio ale grac sie da"

Dla mnie jest to totalna paranoja i nabijanie ludzi w butelke.

Tyle ze ja patrze na to z punktu widzenia gracza hobbisty dla ktorego gaming jest czescia zycia ( i jakby nie bylo praca ) wiec moge miec podejscie duzo ostrzejsze niz gracz niedzielny ktory nie mysli o takich sprawach. Mimo wszystko jednak nabijanie w butelke jest nabijaniem w butelke. Jedni sie poprostu nabijaja swiadomie inni nie. No jeszcze sa oczywiscie masochisci nabici w butelke i pokazujacy jak im tam wygodnie :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...