Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Assassin's Creed

Polecane posty

Fktycznie płynnosć to pojecie wzgledne. Hm dla Ciebie 60 fps, jak mam 30 jest dobrze. Nie przeszkadza nawet 25, jesli jest stałe a nie skaczące, 15, 34, 50, 21, 12, 45, 12, 18. No tak sie grać nie da i mam nadzieje, że Assasin, na minimalnych wygladał jak niejdena na maksymalnych. No wymagania wysokie muszą miec uzasadnienie, a jak nie to bedziemy w butelce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do tematu wymagan Assassina i hardware'u...mialem dzis klientke ktora zapytala mnie dlaczego jej syn musi obnizac poziom grafiki w grach skoro ona pol roku temu kupila mu komputer za 2000 pln. Jej syn kupuje u mnie gry i nazeka nawet ale w sumie jest to dla niego na razie ok. Ona jednak, jako osoba ktora za komputer zaplacila juz tak wesola nie jest.

Myslala bowiem ze jak kupuje kompa za 2000 tysiace to wszystkie gry beda dzialaly plynnie przy takich ustawieniach jakie chcieli nam pokazac developerzy ( czyli full). I to ze nie tylko beda tak dzialaly teraz ale i za 1- 3 lat!

I wiecie jaki ta pani wyciagnela wniosek? Tak nie mylicie sie. Powiedziala cos w stylu: "Moglam mu kupic konsole. I jeszcze by gral juz teraz w tego Assassina bo bardzo na ta gre czeka" 8)

BTW: Tak dodam mimochodem ze... takich klientow mam niemal codziennie :P Takich ktozy kupili "mocnego" kompa z nadzieja na lata hi endowej zabawy lub takich ktozy wachaja sie miedzy nowym kompem a konsola ( i pozostawieniem starego kompa do pracy i netu )

Zwykle staram sie najpierw wybadac jakie kto lubi gry i jakim jest typem gracza, by zle nie doradzic.

Jednak jak juz staram sie kogos namowic na konsole to pecetowe wymagania Assassina sa dla mnie swietnym argumentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, jestem pecetowcem od zarania (jeszcze z czasów AT z herculesem, kto to pamięta), i raczej go nie zmienię, bo nie widzę sensu wydawania kasy na telewizor (nie korzystam z tv - a granie w konsolę na monitorze LCD to jest jednak pół rozrywki) i konsoli, jak mniej więcej to samo mogę mieć na kompie, który tak czy inaczej mam.

Aczkolwiek: coraz większe tęsknoty się we mnie odzywają, jak muszę czekać na premiery gier ponad pół roku dłużej niż posiadacze plejek czy xboxów, szlag mnie trafia, jak gry się wywalają do windy, wieszają komputer, dlatego że akurat moja konfiguracja sprzętowa nie przyśniła się producentom - tu konsolę kładą piece na plecy.

Cykl zycia chyba obywie platformy mają taki sam (jakieś 3 - 4 lata, po tym następna generacja konsol lub gruntowny upgrade sprzętu).

No i jak bardzo nie lubię pieca, to trzeba być faktycznie ślepym zeby nie zauwazyć że jako platforma do gier odchodzi do lamusa - w najlepszym razie hity z konsol pojawią się na niego po 6 miechach oczekiwania, a część nigdy nie zawita na nasze dyski, oby niie w postaci skopanej konwersji. Gwoździe do trumny przybijają kretyńskie pomysły w stylu Visty albo Games for Windows Live - czyli intensywne kombinowanie jak zepsuć coś co do tej pory działało całkiem nieźle.

Mi to w sumie średnio przeszkadza, gdyż akurat to co chciałem to na peceta wyszło lub kiedyś wyjdzie, mogę poczekać, sprzęt mam w miarę nowy, a użeranie się ze sterownikami i błędami programu mam już we krwi (to sama w sobie jest minigierka). No i nie chce mi się wydawać tych 3000 - 4000 pln na fajny sprzęt tylko do zabawy - ale istotnie, dystans jaki dzieli PC i konsole zaczyna się zwiększać, takie tytułu jak crysis lub wiedźmin tego raczej nie zmienią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, jestem pecetowcem od zarania (jeszcze z czasów AT z herculesem, kto to pamięta)

Heheh ja zaczynalem od spectrumka:)

i raczej go nie zmienię, bo nie widzę sensu wydawania kasy na telewizor (nie korzystam z tv - a granie w konsolę na monitorze LCD to jest jednak pół rozrywki)

Absolutnie nie. Granie na monitorku LCd panoramicznym oczywiscie, to caly czas 100% rozrywki.

jak mniej więcej to samo mogę mieć na kompie, który tak czy inaczej mam.

eee, multiplatformery to jedno ale jednak baza poteznych exclusivow to nie w kij dmuchal.

Aczkolwiek: coraz większe tęsknoty się we mnie odzywają, jak muszę czekać na premiery gier ponad pół roku dłużej niż posiadacze plejek czy xboxów, szlag mnie trafia, jak gry się wywalają do windy, wieszają komputer, dlatego że akurat moja konfiguracja sprzętowa nie przyśniła się producentom

To prawda. U mnie jednak powody przesiadki byly inne. Gaming pecetowy jest dosc sterylny. Po latach zaczynalem sie juz dusic. Chcialem nowych pomyslow, swiatow, rewelacynych scenariuszy etc. Po za tym obserwowalem z boku jak rozwija sie cala ta branza elektronicznej rozrywki i cholernie chcialem byc w srodku tego wszystkiego:)

Cykl zycia chyba obywie platformy mają taki sam (jakieś 3 - 4 lata, po tym następna generacja konsol lub gruntowny upgrade sprzętu).

PS2 jest juz ladne 7 lat! Dopiero ten rok to bedzie zgon tej platformy. Xbox umarl po 4-5 latach. Nowa generacja raczej powinna utrzymac sie do konca 2010 wiec X360 bedzi wtedy obchodzil swoje 5cio lecie.

Mi to w sumie średnio przeszkadza, gdyż akurat to co chciałem to na peceta wyszło lub kiedyś wyjdzie

Dokladnie, jesli nie masz zajawki na cos wiecej to nie masz p co kupowac konsoli. Nawet ja to potrafie przyznac :P

No i nie chce mi się wydawać tych 3000 - 4000 pln na fajny sprzęt tylko do zabawy

Naprawde nie trzeba wydawac tyle kasy!!!

- ale istotnie, dystans jaki dzieli PC i konsole zaczyna się zwiększać, takie tytułu jak crysis lub wiedźmin tego raczej nie zmienią.

Moze jednak beda z Ciebie ludzie Tytus :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się zupełnie z iHS - przewaga konsol nad PC jest zauważalna w wielu aspektach ale nie każdemu trzeba tylu gier na raz, nie każdy jest takim maniakiem... Przy mniejszej ilości gier bardziej się je docenia.

Jestem tego wyboru w pełni świadomy i nie potrzebuję żeby mnie ktoś na siłę przekonywał do zmiany platformy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ale teraz powiedz mi co ma zrobic ktos kto np jest BARDZO zajawiony Assassinem, ma niezbyt mocnego kompa a chcialby ta gre widziec w pelnej krasie?

Ja jestem bardzo "zajawiony" Assassinem i posiadam na tyle cierpliwości że spokojnie wytrzymam a sprzęt powinien mi spokojnie wystarczyć (muszę i tak go w miarę często upgradować z powodów zawodowych). Gry to nie jest produkt pierwszej potrzeby, bez nich się nie umiera...

A jeżeli ktoś nie może się tak cholernie doczekać tej, czy innej gry to optymalnym rozwiązaniem jest kupno konsoli - dla takich ludzi przecież one są.

Ja sobie spokojnie poczekam na AC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie narazie denerwowac. Premiere przesuneli moze zmienia wymagania...a jesli nie no to trudno nie zagrasz teraz zagrasz pozniej. Przy nastepnym upgrade kompa. AC jak juz wyjdzie to nie ucieknie , a moze pozniej bedzie mozna go znalesc w jakiejs edycji za okolo 30 zl? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, wydaje mi się że te wymagania co ostatnio wyciekły do sieci są podawane zdecydowanie "na wyrost" - chyba że ubisoft koniecznie chce wydać grę której się sprzedają trzy kopie. Ale chyba bezpieczniej powiedzieć, ze gra "na pewno będzie płynęła na dual 8800 GTX, 3 Gb Ram i Core Quad" niż rzucić niższą specyfikację, a potem się tłumaczyć jak komuś wcześniej czy później się coś przytnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IHS, nie sadze. Przy tym jak AC wyglada takie wymagania sa jak najbardziej realne. Ta gra az kipi od ostrych tekstur i rewelacyjnych efektow. Taki HDR np to w AC mistrzostwo swiata.

Po za tym to konwersja. Ubi nie montuje nowego kodu a konwertuje gre z X0. Juz po samych obsuwach terminu wydania widac zreszta ze konwersja gladko nie przebiega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy.

Mnie Assassin's Creed urzekł raczej artystyczną stroną grafiki (architektura, styl głównej postaci... bo już na pewno nie tłumu) technicznych rewelacji to się jakoś nie dopatrzyłem. Jeżeli Xbox360 sobie poradził z ostrymi teksturkami to ten akurat aspekt PCty łykną lekko.

Z HDRem podobnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej PCtowej premiery, tym więcej smaczków wycieka.

Chłopcy z Ubi zoptymalizowali grę, plus podali datę premiery- późny marzec.

http://www.gamespot.com/pc/action/assassin...tml?sid=6185651

Ponadto, wersja PC będzie jedyną, która dostanie 4 DODATKOWE misje typu "investigation", a sama gra będzie się nazywać "Assassin's Creed: Director's Cut Edition"

Tutaj macie link do wypowiedzi gościa z Ubisoftu, a poniżej przetłumaczony na angielski tekst.

http://forums-de.ubi.com/eve/forums/a/tpc/...34/m/1971020236

The PC version will also include a brand new addition to missions!

We give details of today Assassin's Creed ™ for the PC. The game is published under the title "Assassin's Creed ™, Director's Cut Edition" at the end of March in the trade.

In the wake of the worldwide console hits Assassin's Creed, the PC version four brand new and exclusive Investigation methods, so that players in different ways the scenes in the game can explore. In the year 1191, at a time in which the Holy Land shaken by the Third Crusade, is the main playable character Altair determined to end the conflict by both parties at the same time being achieved and it is under pressure. With more than 5 million units sold, the console version of the world since mid-November 2007, Assassin's Creed now on the PC its success story continue.

"We look forward Assassin's Creed for the PC release. Surely, the response from the PC audience as positive, as on other platforms, "says John Parkes, EMEA marketing director at Ubisoft. "Assassin's Creed has an incredible momentum with a tremendous importance in the global video game community acquired. One has just played itself, in order to understand this phenomenon. "

And now at last the hotly anticipated official system Specs:

Supported OS: Windows XP / Windows Vista ® (only)

Processor: Dual core processor 2.6 GHz Intel Pentium ® D or AMD Athlon ™ 64 X2 3800 + (Intel ® Core 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400 + or better recommended)

RAM: 1 GB Windows Xp / 2 GB Windows Vista

Video Card: 256 MB DirectX ® 10.0-compliant video card or DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 3.0 or higher (see list supported) *

Sound Card: DirectX 9.0 or 10.0-compliant sound card (5.1 sound card recommended)

DirectX version: DirectX 9.0 or10.0 libraries (included on disc)

DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive

Hard Drive Space: 8 GB

Supported Peripherals: Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows ® recommended)

Supported video cards at Time of Release:

ATI RADEON ® ® X1600 * / 1650 *- 1950/HD 2000/3000 series

NVIDIA GeForce ® 6800 * / 7/8/9 series

* PCI Express only supported

Laptop versions of these cards may work but are NOT supported. These chipsets are the only ones that will run this game. For the most up-to-date listings minimum requirement, please visit the FAQ for this game on our support website at: http://support.ubi.com.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że wymagania będą bardziej przegięte, a te podane tu to wcale nie jakiś kosmos. chociaż zastanawia mnie to:

NVIDIA GeForce ® 6800 * / 7/8/9 series

może nie jestem na bieżąco, ale czy do marca wyjdzie kolejna generacja kart nVidii?

tak czy inaczej czekam na AC od dawna i mam nadzieję, że doczekam się w podanym terminie i obejdzie się bez kolejnej obsuwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie to:
NVIDIA GeForce ® 6800 * / 7/8/9 series

może nie jestem na bieżąco, ale czy do marca wyjdzie kolejna generacja kart nVidii?

Ubisoft znany jest z bardzo dobrej współpracy z Nvidią, więc przy okazji tworzenia wersji PC pewnie zoptymalizowali je pod następne karty tejże firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 DODATKOWE misje typu "investigation"
four brand new and exclusive Investigation methods

zakompleksiony, Learn english you must 8)

4 nowe metody prowadzenia sledztwa. Czyli razem bedzie siedem. No no ladnie, troszke to powinno urozmaicic schematycznosc gameplayu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem u kumpla na konsole i szczerze powiedziawszy jest troche nudna.

I wcale nie tak przelomowa, ale może na PC bedzie lepiej...

Ale i tak nie podburzy pozycji księci z Persii. No cóż, poczekamy zobaczymy... :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Learn english you must 8)

4 nowe metody prowadzenia sledztwa. Czyli razem bedzie siedem.

No patrz Borxx a a jakoś wszędzie piszę o 4 misjach a nie 4 metodach prowadzenia śledztwa, czyżbyś ty: "Learn english you must" A nie zakompleksiony?

Wszędzie czyli:

http://www.gram.pl/news_9ArqH,6_Assassins_...PeCetowcow.html

oraz

http://www.cdaction.pl/?strona=newsy&newsid=4062

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram. pl to dla Ciebie znaczy "wszedzie"?

Nie, ale jak pisze gram.pl oraz CD-A to już dla mnie wszędzie gdzie czytałem o tym jakieś informacje :P Napisałem przecież skad mam te informacje a to jedyne źródła jakie widziałem takich informacji ergo dla mnie wszędzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 DODATKOWE misje typu "investigation"
four brand new and exclusive Investigation methods

zakompleksiony, Learn english you must 8)

4 nowe metody prowadzenia sledztwa. Czyli razem bedzie siedem.

Według mnie "cztery dodatkowe misje typu "investigation" to dokładnie to samo co 4 nowe metody prowadzenia śledztwa. A napisałem "4 nowe misje typu investigation", bo mi słowo 'śledztwo' z głowy wyleciało.

Może Ty lepiej "learn Polish", bo albo Ty nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi, albo ja Twojej. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z postów Borxxa powyżej (ten o pani co się dziwiła, że jej AC na kompie za 2000zł nie chodzi OK) jest w pełni prawdziwy. Jak się ktoś nie zna na kompach to lepiej kupić konsolę. Ale jak już jesteśmy co nieco w temacie - PC zaczyna wygrywać. Bo jest urządzeniem UNIWERSALNYM. A jak konsole kiedyś zdetronizują PC to tylko dlatego, że STANĄ SIĘ DO NIEGO PODOBNE. Tak, konsole do PC, nie PC do konsol. Już konsole stają się coraz bardziej uniwersalne, ale do PC brakuje im jeszcze powiedzmy ze trzech generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...