Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Polecane posty

Nooo... Było w folii równiuteńko zaklejone i nie było płyty? Bo jeśli tak, to chyba tylko sprzedawca mógł tak dokładnie ponownie zakleić :lol: .

A co do tej zawiechy z tymi dialogami, mi się to zdarzyło 5 razy. I też mam z tym kłopot...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się to zdarzało. Domyślam się, że to przez to, że gdy zmieniają się okienka (tzn. np. nasz Bezio kończ kwestię i ma się pojawić okienko z wyborami dalszymi / mowa NPCa) coś nacisniemy co przeszkodzi we włączeniu następnego okienka.

U mnie to było tak, że Hared skończył kwestię, okienko ze zdaniami malało, aż zniknęło i ja niechcący wcisnąłem ESC (chciałem, żeby już przestał gadać - niestety trochę za późno) i następne okienko się nie pojawiło. Bezio i Hared bez słowa stali, wpatrując się w siebie nawzajem tak intensywnie, że pomyślałem "Za chwilę będę świadkiem przełomu w GII:NK - purpurowy trafił w nich strzałą amora!" :)

Zdaje się, że nic na to się nie poradzi. No u mnie przynajmniej było to tylko przez naciśnięcie klawisza ESC w nieodpowiednim momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem:

Chciałem sobie zainstalować mod Bumshak z ostatniego CDA. Noc Kruka mam także z CDA.

Instaluję moda i wszystko jest ok. Jest ikonka w menu start itp. Jednak kiedy instaluję polonizację coś się krzaczy.... Znaczy niby wszystko jest ok w trakcie instalacji, ale w menu start nie ma ikonki do odpalenia moda (mimo że odpowiedni folder się tworzy). Reinstal moda nie pomaga. Czy ktoś miał taki problem i wie co z tym zrobić?

PS Dla wszystkich z radami typu "Trza się było języków uczyć": gdyby to była angielska gra to bym nawet głowy nie zawracał, gdyby rosyjska też bym jakoś dał radę, ale po niemiecku to jestem na poziomie "Ich heise Demo." i po prostu nie czaję tego języka :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza się było języków uczyć :P A tak na serio to musisz zainstalować spolszczenie w folderze z grą (jak ustawisz na folder z grą to instalacja będzie jeszcze chciała zrobić dodatkowy folder więc tą linijke z tym dodatkowym folderem usuń żebyś miał zaznaczony tylko folder z G2) a potem wchodzisz do folderu z grą wchodzisz w system i jest tam coś takiego jak Starter coś tam włącz to i zaznacz Bumshaka (będą dwa więc zaznacz któregoś i zobacz po prawej stronie w jakim języku są napisy). Po zaznaczeniu ciskasz Spiel starten czy jakoś tak i jedziesz po zaworach.

PS: Nie oczekuj że orkowie będą po polsku gadać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Sprawa jest dość poważna! Mianowicie jestem w misji gdzie muszę przekonać Pyrokara aby zechciał współpracować z Xardasem i aby przyszedł do Kręgu Słońca. Xardas dał mi klucz do skrzyni, która znajduje się na farmie Sekoba... I niestety pech chciał że owy Sekob został zabity przez wilki (biegł chyba za mną do lasu i tak się skończyło...) Wprawdzie skrzynia jest u niego w chałupie, jednak nie mogę jej otworzyć. I tu się pytam. CZY TO JEST KONIEC?? Da się w jakis sposób otworzyć tę skrzynię bez rozmowy z Sekobem?? Cholera, jestem naprawdę załamany. Ponad 25 godzin pójdzie na marne??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... sprawa jest cięzka. Po pierwsze - mówisz, że Sekob Ci zginął, a przecież on jest NPC-em. Po drugie - aby to przejść będziesz musiał użyć kodów. Sposób 1. Znajdź ciało Sekoba i naciśnij klawisz b, potem wpisz marvin, i znowu b. Zaznacz Sekoba tak, żeby było widoczne Jego imię i naciśnij o. Wejdziesz w jego ciało. Wciśnij F8 i przemień się w siebie i z nim porozmawiaj.

Sposób 2. W domu Sekoba są dwie skrzynie. Może po prostu próbujesz otworzyć złą skrzynię?

Sposób 3. Nie wiem, czy to zadziała, ale spróbuj powiedzieć Pyrokarowi, że przyniesiesz mu książkę i wróć po książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Sprawa jest dość poważna! Mianowicie jestem w misji gdzie muszę przekonać Pyrokara aby zechciał współpracować z Xardasem i aby przyszedł do Kręgu Słońca. Xardas dał mi klucz do skrzyni, która znajduje się na farmie Sekoba... I niestety pech chciał że owy Sekob został zabity przez wilki (biegł chyba za mną do lasu i tak się skończyło...) Wprawdzie skrzynia jest u niego w chałupie, jednak nie mogę jej otworzyć. I tu się pytam. CZY TO JEST KONIEC?? Da się w jakis sposób otworzyć tę skrzynię bez rozmowy z Sekobem?? Cholera, jestem naprawdę załamany. Ponad 25 godzin pójdzie na marne??

Pytasz czy można ją otworzyć bez rozmowy z Sekobem. To bardzo ciekawe, bo w ogóle nie trzeba z nim rozmawiać. Wystarczy wymordować Poszukiwaczy i otworzyć skrzynię po lewej. Z tego co pamiętam są tam dwie, zaraz przy kuchni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Faktycznie była druga skrzynia... :lol: Głupia sprawa, po prostu nie dostrzegłem jej, kurcze, tyle krzyku o nic ale i tak wielkie dzięki dla Was chłopaki.

Aha, tak przy okazji mam kilka pytań

-kto może nauczyć mnie otwierania zamków?

-kto może nauczyć mnie wydobywania serca i łusek smoków?

-wiem że najlepiej jest ćwiczyć oba rodzaje broni, czyli jednoręczną i dwuręczną. Czy tak samo będzie z łukiem i kuszą? Bo prawdę mówiąc nic nie trenuję łuku tylko samą kuszę

Miałem jeszcze kilka pytań, jak mi się przypomni na pewno napiszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Faktycznie była druga skrzynia... :lol: Głupia sprawa, po prostu nie dostrzegłem jej, kurcze, tyle krzyku o nic ale i tak wielkie dzięki dla Was chłopaki.

Aha, tak przy okazji mam kilka pytań

-kto może nauczyć mnie otwierania zamków?

-kto może nauczyć mnie wydobywania serca i łusek smoków?

-wiem że najlepiej jest ćwiczyć oba rodzaje broni, czyli jednoręczną i dwuręczną. Czy tak samo będzie z łukiem i kuszą? Bo prawdę mówiąc nic nie trenuję łuku tylko samą kuszę

Miałem jeszcze kilka pytań, jak mi się przypomni na pewno napiszę

A więc może po kolei

- otwierania zamków uczy Ramirez z Gildii Złodziei - siedziba znajduje się w kanałach pod Khorinis

- wydobywania serc i łusek smoków uczy kowal(łowca smoków) w zamku w Górniczej Dolinie - za zdobyte łuski smoka zrobi dla Ciebie ciekawą zbroję

- zależy czym się posługujesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP5

  • Otwierania zamków może nauczyc cie thorben w mieście lub ktośtam (nie pamiętam dokładnie) w gildii złodzieji (kanały).
  • Wydobyania serca i łusek możesz nauczyc się w kolonii lub u najemników (chyba) dopiero w czwartym rozdziale.
  • Ostatnie chyba zależy od ciebie. Wolisz kuszę- to się jej ucz. Nie ma znaczenia czy bedziesz uczył się też łuków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczenie się dwóch rodzajów broni jednocześnie ? :blink: Posrany pomysł ;) . Kompletne marnotractwo punktów umiejętności , bo i tak zupełnie nieprzydatne , bo i tak zawsze znajdzie się dobra (i mniej więcej na tym samym poziomie) broń jednoręczna , jak i dwuręczna , a nie zmarnowane punkty lepiej wtedy wydac np. w siłę , bo , szczególnie pod koniec jest ona baardzo potrzebna .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP5, po co 2 rodzai broni jednocześnie? Jak będziesz mieć 100 % 2H to będziesz mieć ok. 60 % 1H. Więc to jest głupie. Jedynie na początku opłaca się do 30 % 1H, czyli do wojownika.

I tak samo z kuszą. A wg. mnie lepiej mieć 100% 2H, najlepszy miecz palka albo łowcy i parę ciosów- ork glebe liczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, chciałem nauczyć się otwierania zamków lecz ten Thorben mówi mi że nie do końca mi ufa, zaś drzwi prowadzące do kanału są zamknięte.

Do kanałów musisz mieć klucz, który uzyskasz od Atilli, po jego zabiciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że trzeba oddać mu złoto, które chciał inny kupiec od jego siostrzenicy Gretty (czy jakoś tak). Ja miałem błogosławieństwo, oddałem złoto i mogłem się uczyć od niego :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom ja też powiedziałem, że sprzedam jej graty, potem przekazałem tą wiadomość Thorbenowi (że miała złoto), oddałem Torbkowi tę parę monet, a sam zapłaciłem Matiemu. :P I mogłem się uczyć. Więc wiem co mówię ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść do folderu z grą a następnie do folderu system. Tam odpalasz coś takiego jak G2_Starter czy jakoś tak (w nazwie napewno będzie to miało starter). Pokaże ci się takie okienko i po lewej będziesz miał do wyboru spolszczoną wersję Bumshaka albo oryginalną. Ikonki i nazwa nie będzie się różnić tylko jak klikniesz na jedno z Bumshaków to po prawej masz opis moda i jeśli opis będzie po polsku to znaczy że zaznaczyłeś spolszczoną wersję a wtedy wystarczy kliknąć na Spiel Starten czy jakoś tak. Pamiętaj że w spolszczonej wersji orkowie nie będą "mówić" (czyli wydawać głosu podczas rozmowy) będą tylko polskie litery ale to wogóle nie przeszkadza w przechodzeniu moda ;)

PS: Spolszczenie może również nie działać przez złą instalację. Przy instalacji spolszczenia zainstaluj je w głównym folderze z grą a nie jak instalator chce (czyli po zaznaczeniu folderu z grą chce jeszcze robić jeden folder i trzeba ten dodatkowy folder usunąć przed rozpoczęciem instalacji poprzez skasowanie nazwy tego folderu przy wyborze folderu ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie przejść gothica 2 z dodatkiem 3 razy jak ktoś ma pytania pisać ;)

Nie, wybór przynależności jest stały i niezmienny. Jeśli chcesz się dołączyć do najemników, to musisz zacząć od nowa grać.

niekoniecznie można tez użyć kodów dajesz b i wpisujesz Marvin i znowu b potem możesz włączyć Okienko klawiszem F2 i wpisujesz insert ch wyskakuje ci gość charakter... coś tam gadasz z nim i wybierasz gildie poziom kręgi magi itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie można tez użyć kodów dajesz b i wpisujesz Marvin i znowu b potem możesz włączyć Okienko klawiszem F2 i wpisujesz insert ch wyskakuje ci gość charakter... coś tam gadasz z nim i wybierasz gildie poziom kręgi magi itp.

Ale to jest zwykłe oszukaństwo. Kiedyś tak robiłem, lecz psuje to całą grę, ale jak się fajnie to wykorzysta to jest niezły fun =].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...