Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Polecane posty

to może kup sobie jakiś stary komputer (śmiech)

Stary to ja sprzedałem żeby w Wiedźmina grać.

Masz po prostu za dobry komputer

O tym właśnie też myślałem. Z drugiej strony Warrior Within potrzebuje w miarę mocnego sprzętu.

w ustawiewniach daj wszystko na high !?

To też próbowałem i nic.

Moje problemy z Księciem skończyły się. Zaczęło się problemów z dźwiękiem więc kolega informatyk polecił zainstalowanie aktualizacji Windy. Dźwięk wrócił, spróbowałem Princa. Trzeba było wyłączyć jeden rdzeń, ale gra wreszcie chodzi tak, jak powinna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie takie pytanko: zadanie z bandytami koło farmy Onara (Dexter, ten od listów gończych) - jeśli po rozmowie z Dexterem powybijam wszystkich bandytów (łącznie z Dexterem) - czy to będzie miało jakieś konsekwencje w późniejszym etapie gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie takie pytanko: zadanie z bandytami koło farmy Onara (Dexter, ten od listów gończych) - jeśli po rozmowie z Dexterem powybijam wszystkich bandytów (łącznie z Dexterem) - czy to będzie miało jakieś konsekwencje w późniejszym etapie gry?

Niet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy grasz w dodatek bo jeśli tak to będziesz musiał zabrać Dexterowi kartke z rozkazami od Kruka i pokazać to Vatrasowi (oczywiście wcześniej trzeba powiedzieć o połoźeniu obozu Dextera Gregowi wtedy on ci pomoże w pokonaniu bandytów). Zabicie Dextera w dodatku jest również niezbędne do wykonania zadania z zaginionymi ludźmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy grasz w dodatek bo jeśli tak to będziesz musiał zabrać Dexterowi kartke z rozkazami od Kruka i pokazać to Vatrasowi (oczywiście wcześniej trzeba powiedzieć o połoźeniu obozu Dextera Gregowi wtedy on ci pomoże w pokonaniu bandytów). Zabicie Dextera w dodatku jest również niezbędne do wykonania zadania z zaginionymi ludźmi.

Nie trzeba mu mówić :P. Nie powiedziałem mu, a i tak przylazł i pozabijał większość bandytów. Dobrze jest mu jednak pokazać ten list do Dextera, zawsze parę punktów exp'a wleci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy grasz w dodatek bo jeśli tak to będziesz musiał zabrać Dexterowi kartke z rozkazami od Kruka i pokazać to Vatrasowi (oczywiście wcześniej trzeba powiedzieć o połoźeniu obozu Dextera Gregowi wtedy on ci pomoże w pokonaniu bandytów). Zabicie Dextera w dodatku jest również niezbędne do wykonania zadania z zaginionymi ludźmi.

Ja tylko uzupełnię, że do pomocy Grega potrzebne nam jest wykonanie zleconego przez niego zadania. A jest nim odnalezienie jeg łupów ukrytych w 4 różnych miejscach. Jeśli tego nie zrobimy to na jego pomoc w walce z bandytami nie mamy co liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Jestem już w wodnym kręgu i mam dać Saturasowi list od Vatrasa. Idę tam i nie ma opcji dania tegoż listu !!! Tak samo nie mam misji z ornamentami !!! Lares też nie chce ze mną nigdzie iść, nie mam takiej opcji w dialogach ? Jak grałem poprzedni raz to wszystko miałem i włączyły mi się te misje, ale teraz nie wiem co mam zrobić ? Może to jakiś bug ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam, tak, to jest bug. czasem tak sie zdaza i nie da rady popchnac akcji do przodu. ale jest na to sposob. niestety, nie pamietam dokladnie jak sie z tym uporac, w kazdym razie chodzilo o to, ze musisz wprowadzic kod, umozliwiajacy przejmowanie kontroli nad NPC. przejmujesz kontrole nad Laresem chyba i wyrzucasz z jego ekwipunku item, ktory powinienes dostac. moglem cos pokrecic, w kazdym razie pamietam, ze kluczem do rozwiazania zagadki jest ten wlasnie kod:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Jestem już w wodnym kręgu i mam dać Saturasowi list od Vatrasa. Idę tam i nie ma opcji dania tegoż listu !!! Tak samo nie mam misji z ornamentami !!! Lares też nie chce ze mną nigdzie iść, nie mam takiej opcji w dialogach ? Jak grałem poprzedni raz to wszystko miałem i włączyły mi się te misje, ale teraz nie wiem co mam zrobić ? Może to jakiś bug ??

Tak, to jest bug. Następuje on po tym jak prosisz Laresa o odeskortowanie go do farmy Onara :)

Są na to 2 sposoby:

1. Używasz cheatów aby wyrzucić ornament z Laresa (ale zanim wyrzucisz wciśnij F8 jak będziesz pod postacią naszego przyjaciela inaczej gra się zawiesi!!!). Krok po kroku mogę powiedzieć jeśli chcesz.

2. Obejść się bez Zaginionej Doliny i pójść do Górniczej, wypełnić główne zadanie, wrócić do Khorinis (nast. Akt) i takowy bug powinien być naprawiony (nie wiem, czy na 100%, słyszałem tylko takie pogłoski).

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Obejść się bez Zaginionej Doliny i pójść do Górniczej, wypełnić główne zadanie, wrócić do Khorinis (nast. Akt) i takowy bug powinien być naprawiony (nie wiem, czy na 100%, słyszałem tylko takie pogłoski).

Pozdrawiam!

nie, to akurat nie jest prawda. przynajmniej u mnie nie podzialalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cofam :)

A z użyciem kodów skoro chciałeś dokładnie to powiem (mam nadzieję, że to legalne :P)

- wchodzisz do gry

- wciskasz (domyślnie) B

- wklikujesz na klawie słowo "MARVIN" (bez cudzysłowia i, oczywiście, małymi literkami :))

- wciskasz znowu B (w lewym górnym rogu powinno pisać "MARVIN MODE")

- podbiegasz do Laresa

- nasuwasz myszką na Laresa tak, aby był podświetlony

- wciskasz O (teraz kontrolujesz Laresa)

- wciskasz F8 (powinien się "odnowić [tzn. spaść z 0,5m wysokości w miejsce, gdzie był wcześniej])

- wchodzisz do ekwipunku, szukasz przedmiotu zwanego "Ornament Vatrasa" (tak mi się wydaje) i mając go podświetlonego wciskasz klawisz odpowiadający "skokowi"

- tym samym Lares wyrzuca przedmiot na ziemię

- teraz nasuwasz myszką na 'Bezimiennego' aby był podświetlony i wciskasz znowu O

- podnosisz ornament :)

Pozdrawiam, mam nadzieję, że dość jasno to napisałem :)

P.S

Polecam po odzyskaniu ornamentu zobaczyć statystyki -> skradanie (czy przypadkiem nie jesteś nauczony [jeśli się nie uczyłeś]), bo to typowy bug po użyciu kodów :) jeśli masz skradanie a nie uczyłeś się tej umiejętności I jeśli chcesz grać czysto to możesz pobiegać trochę po mieście z włączonym MARVIN MODE pogadać z NPCami, to po jakimś czasie się "oduczysz" :) wtedy wystarczy zapisać stan, wyjść z gry (do windowsa!), wejść i wczytać ponownie.

Ponownie pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeZioL91 >>

Dzienx zadziałało i fabuła toczy się dalej lecz ta wyprawa na farmę ma jeszcze jedną "wadę"... Gdy już mam tą misję z tymi ornamentami to idę dol Laresa i pytam sie czy będzie mógł ze mną iść do lasu gdzie jest jeden z ornamentów. Zgodził się i odpowiedział, że jak będę gotowy to pójdzie, ale jak zakończyłem tą rozmowę to nie było opcji w dialogu żeby poszedł ze mną odnaleźć ten nieszczęsny ornament :P. Więc musiałem sam zwiedzać ten las i udało się, zabiłem kamiennego strażnika i teraz mam wszystkie ornamenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeZioL91 >>

Dzienx zadziałało i fabuła toczy się dalej lecz ta wyprawa na farmę ma jeszcze jedną "wadę"... Gdy już mam tą misję z tymi ornamentami to idę dol Laresa i pytam sie czy będzie mógł ze mną iść do lasu gdzie jest jeden z ornamentów. Zgodził się i odpowiedział, że jak będę gotowy to pójdzie, ale jak zakończyłem tą rozmowę to nie było opcji w dialogu żeby poszedł ze mną odnaleźć ten nieszczęsny ornament :P. Więc musiałem sam zwiedzać ten las i udało się, zabiłem kamiennego strażnika i teraz mam wszystkie ornamenty.

No to się cieszę :) Miałem ten sam problem, ale tak łatwo nie było (byłem magiem z runą ognistej strzały i małą ilością many :D)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze aby ukrasc klucz nalezy miec zrecznosc na poziomie 60 lub wiecej. Peck znajduje sie w burdelu.

PS Pytanie o Joe to, poza bugiem z Laresem, chyba najczesciej zadawane pytanie w topicach o G2. Sam na nie ze 4 razy juz odpowiadalem. Trzeba by z tego zrobic jakies sticky czy cos...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a byłeś w misji z latającymi ogrodami. tam gdzie wchodzisz po tych drzewach to spuść się po scianie i tam będzie

ww4267552gj0.th.jpg93055499zs4.th.jpg

Następna w tej samej lokacji. Jak dojdziesz tam gdzie jest ten kruk man i przesuniesz się dalej tam gdzie wracasz do początku lokacji przy tej popękanej ścianie powinna być następna

wszystko co moge ci podać posiadając te skriny które znalazłem w sieci.

ww4267552jpg2ng8.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wzmocnień życia... Jest ich 9 i są potrzebne do uzyskania Water Sword... Może mi ktoś powiedzieć, gdzie są owe "kręgi"?

Proszę bardzo:

1. Znajduje się w miejscu gdzie pokonujesz Shahdee i pomagasz Kaileenie. Trzeba wyjść po schodach w górę i tam jest ołtarz. Odciągasz go od ściany i masz przejście do pierwszego postumentu.

2. Drugi jest w przeszłości w miejscu gdzie walczy się z Crowmasterem. W pobliżu jednych schodów masz po lewej stronie przycisk. Naciskasz go, włączasz spowolnienie czasu i biegniesz na schody. Na wprost od nich jest krata. Przetaczasz się pod nią i już.

3. Trzeci znajdziesz w sali z której udajesz się do Gardenu lub Mechanical Tower. Serpent Swordem aktywujesz dźwignię. Kierujesz ją w stronę punktu sejwującego. Sam idziesz w drugą stronę i przy drzwiach zsuwasz się z gzymsu po prawej. Dalej trzeba się trochę gimnastykować aż dojdziesz do przejścia. Potem pułapki i postument.

4. Czwarty jest w Mechanical Tower. Jest tam Thrall rzucający wybuchającymi bestiami. Patrząc na niego przejdź w lewo i sprowokuj go żeby rozwalił mur. Znów pułapki i postument.

5. Piąty masz w Gardenie. Masz screeny pod swoim postem więc nie będę tego opisywał.

6. Szósty też jest w Gardenie. Gdy już uruchomisz wodę (tylko tę dzięki której otwiera się jedna cześć wrót do Cesarzowej) wespnij się po ścianie za kołowrotem. I tradycyjnie pułapki i postument.

7. Siódmy jest w Prison. Jak pokonasz Thralla wyjdź po drabinie na górę. Po lewej mur. Rozwal go a za nim będę drzwi. Przejdź wtedy trochę w prawo aż znów znajdziesz popękany mur. Rozwal go, naciśnij przycisk, zwolnij czas (bez zwolnienia się nie uda) i biegnij do drzwi za wcześniej rozwalonym murem. Pułap... Nie będę się powtarzał ;)

8. Ósmy najtrudniej jest znaleźć. Przynajmniej dla mnie. Znajduje się w Library. Gdy wracasz z niej to w pewnym momencie idzie się po wysokiej poręczy. Najpierw po jednej, potem po drugiej i przeskakuje się na gzyms. To właśnie z tej drugiej trzeba przeskoczyć w kierunku drzwi po prawej. Tam trochę wspinaczki i dziura w murze. Trzeba się dobrze przyjrzeć.

9. Ostatni jest w pomieszczeniu gdzie goni się Shahdee i ona zamyka drzwi. Musisz przejść jeszcze raz tę drogę jakbyś chciał otworzyć te drzwi. Na jednym balkonie jest pęknięta krata. Rozbij ją mieczem i wyciągnij zza niej skrzynię. Podsuń pod ścianę i wbiegnij po niej. No i tradycyjnie pułap... Miałem się nie powtrzać ;)

Water Sword będzie na Ciebie czekał w pomieszczeniu z klepsydrą.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...