Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Polecane posty

Mam szereg pytań;P

1. Chce zostać magiem. Walcze teraz o uznanie. Jak zdobyć recepture na potion do many o którą prosi mnie jeden z nowicjuszy i Neoras.

2. Kiedy przechodzi sie Noc Kruka ?? Po zabiciu smoków ??

3 Jak pogodzić dwóch nowicjuszy. Agona i bodajże Bebo ?? Jeden z nich chce byc ogrodnikiem. aha i ten nowicjusz od receptury chce sie dostac do biblioteki i niewiem jak to zrobic.

4. I ostatni problem. Biegłem za Laresem oddac ornament ale po drodze przy gospodzie miałem ważniejsze sprawy ;D :D i........ zgubiłem Laresa. Gdzie on pobiegł ?? Mówił że trzeba oddac ornament Saturasowi. Gdzie to sie znajduje. Farma Onara ??

PS Alchemia sie przydaje ?? Czym mag walczy oprócz magii ???

Ufffff to tyle;P Pozdro i z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szereg pytań;P

1. Chce zostać magiem. Walcze teraz o uznanie. Jak zdobyć recepture na potion do many o którą prosi mnie jeden z nowicjuszy i Neoras.

2. Kiedy przechodzi sie Noc Kruka ?? Po zabiciu smoków ??

3 Jak pogodzić dwóch nowicjuszy. Agona i bodajże Bebo ?? Jeden z nich chce byc ogrodnikiem. aha i ten nowicjusz od receptury chce sie dostac do biblioteki i niewiem jak to zrobic.

4. I ostatni problem. Biegłem za Laresem oddac ornament ale po drodze przy gospodzie miałem ważniejsze sprawy ;D :D i........ zgubiłem Laresa. Gdzie on pobiegł ?? Mówił że trzeba oddac ornament Saturasowi. Gdzie to sie znajduje. Farma Onara ??

PS Alchemia sie przydaje ?? Czym mag walczy oprócz magii ???

Ufffff to tyle;P Pozdro i z góry dzięki.

Na większośc pytań znajdziesz odp. na tej stronie: http://www.gothic.phx.pl/gothic/

co do pt.4 p poszukaj w okolicach ja go nie ma to cóż wcześniejszy save??

Mi sie alchemia przydała (można dzięki niej nieżle podreperować budżet)

mag oprócz magii może walczyć słabymi mieczami i łukami ale na wyższych poziomach staną się zbędne;] (mag to silna profesja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Laresa i ogólnie takich sytuacji gdy ktoś znika w momencie gdy z nim gdzies idziemy, to ta osoba pojawia się zawsze na miejscu - na przykłąd jak z Laresem idziemy na farmę onara ale zabawimy po drodze w gospodzie to Lares zniknie i pojawi się już na farmie onara. w tej sytuacji co opisałeś domyślam się ze Lares będzie na ciebie czekać przy wejściu do świątyni adanosa (takie wykopaliska) obok takiej piramidy w azteckim stylu (jest na mapie jeśli dobrze pamiętam)

Co do Laresa i ogólnie takich sytuacji gdy ktoś znika w momencie gdy z nim gdzies idziemy, to ta osoba pojawia się zawsze na miejscu - na przykłąd jak z Laresem idziemy na farmę onara ale zabawimy po drodze w gospodzie to Lares zniknie i pojawi się już na farmie onara. w tej sytuacji co opisałeś domyślam się ze Lares będzie na ciebie czekać przy wejściu do świątyni adanosa (takie wykopaliska) obok takiej piramidy w azteckim stylu (jest na mapie jeśli dobrze pamiętam)

a co do przydatnosci alchemii i maga to polecam zbierać wszystkie królewskie szczawie i potem narobić pełno mikstur stałego zwiększenia many (ale nie wykorzystuj ich od razu). potem gdy juz osiągniesz 100 many mozesz je wypic i jesli zbierzesz wszystkie szczawie to powinno ich starczyc na co najmniej 70 many więcej. a walka magiem ? warto rozwinąć podstawy walki oburęcznym orężem i walczyć laskami (które zazwyczaj dają premię do many) - wysrtarczy zostawic umiejetnosc na poziomie 30% i potem z tablic i książki o walce bronia dwuręczną zwiększysz sobie do 50-60%. wystarczy na wszystkich słabych i wielu średnich przeciwników, co jest o tyle ważne, ze oszczędzasz mikstury many np na orków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę, padł mi dysk i straciłem wszystkei save'y. Czy jakiś łaskawy człowiek mógłby mi je podesłać. Interesują mnie save'y w momencie gdy jestem już magiem ognia. Dobrze by było gdyby mag nalerzał już do Wodnego Kręgu. Gre skończyłem na początku II rozdziału. Z góry dziekuje za pomoc.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę, padł mi dysk i straciłem wszystkei save'y. Czy jakiś łaskawy człowiek mógłby mi je podesłać. Interesują mnie save'y w momencie gdy jestem już magiem ognia. Dobrze by było gdyby mag nalerzał już do Wodnego Kręgu. Gre skończyłem na początku II rozdziału. Z góry dziekuje za pomoc.

pozdro

Kurcze no ale się to społeczeństwo rozleniwiło wszystko na łatwizne są przecież programy do odzyskiwania danych.Jak ja straciłem save'y to grałem od początku bo nie będę sobie ułatwiał ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj obawiem się że program do odzyskiwania danych na nic sie nie przyda ;) Dysk padł dosłownie, poprostu sie zepsuł , jego żywot dobiegł końca i razem ze sobą zabrał do trumny moje savy ;P ;P Teraz jestem na drugim dysku ;)

A co do lenistwa. Masz Racje :D:D nienawidze przechodzić czegoś co już robiłem poprostu nie moge tego ścierpieć.

Mam pytanie jak grac w tego Gothica Nock Kruka bo się gubię. Mam iść do Górniczej Doliny czy wypełniac zadania dla wodnego kregu i przejść przez portal?? Czy dopiero po zabiciu smoków moge się mierzyć z Krukiem.

Aha. Vatras niedał mi amuletu z ognikiem. Poprostu rozwiazałem sprawe z zaginionymi i sie wcale nie pytałem o pomoc w poszukiwaniu. Czy bedzie z tym jakis problem pózniej ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak grac w tego Gothica Nock Kruka bo się gubię. Mam iść do Górniczej Doliny czy wypełniac zadania dla wodnego kregu i przejść przez portal?? Czy dopiero po zabiciu smoków moge się mierzyć z Krukiem.

Radze wykonac najpierw zadania z podstawki aż będziesz musiał znaleśc zastępstwo dla Vatrasa.Potem zacznij NK. Dzięki temu masz wysoki level i w NK masz łatwiej ;);).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę odwrotnie - jak najszybciej zabrać się za NK. w NK na samym początku zdobywa się duuużo doświadczenia w zasadzie nic nie robiąc (z zadaniami u piratów - jak pójdziesz z nimi do kanionu to zdobedziesz ze dwa lvl w ogole nie walcząc), a kruk sam sobie jest bardzo słaby - kiedyś przyzwałem zwykłego szkieleta ze zwoju (których to zwojów jest pełno), i kruk poległ z nim w walce. w najgorszym wypadku po walce ze szkieletem miał resztkę życia. a z mieczem szpon beliara (chyba ze grasz magiem) będzie ci dużo łatwiej zabijać orków w drugim rozdziale i zdobędziesz więcej XP :) bez tego miecza to baaardzo długo nie dasz rady nawet jednemu orkowi. chyba że czarami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam najpierw przejść NK, później dopiero do Górniczej Doliny. Sam tak zawsze robię, około tydzień temu przeszedłem NK i Kruk był taki prosty, że aż mi szczęka opadła. Do Jarkendaru poszedłem na bodajże 12 lvl'u, a pokonałem Kruka mając ok. 22. Nie zabrał mi nawet połowy życia (ja miałem Dobry Miecz Półtoraręczny - 110 obr. i pancerz strażnika kruka). Wbrew pozorom w Jarkendarze nie jest wcale tak trudno, bo jest o wiele łatwiej niż w GD. Powodzenia ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przejść 1 rozdział zdobywając jak najwięcej pkt doświadczenia. Jak masz ponad 10 lvl idź do Jarkendaru, a wtedy po kilku questach bez problemu pokonasz Kruka (najlepiej z jakimś przywołanym stworkiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następny problem ;P Jestem w Nowym Świecie dostałem się do kopalni bandytów. Tam pogadałem z gościem stojącym przy gniezdzie pełzaczy. Po skończeniu gadki niedostałem żadnego wpisu do dzienniku a zakażdym razem jak ponawiałem rozmowę była tylko opcja KONIEC. Poszedłem więc zabić pełzacze. Po ich zabiciu wróciłem do tego straznika ( jakiś na Garez chyba ) i nic . A podobnież powinien sie zjawic ten bloodwyn? Co mam robic ??

Z góry dzięki.

PS Saturas uczy tylko 4 i 5 kręgu ?? bo 3 niemoge sie nauczycu niego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy podczas rozmowy ze straznikiem bloodwyn nie ominął cię i nie poszedł do miejsca, gdzie zabijałeś pełzacze. powinien tam stać mniej więcej na środku. on sam do ciebie nie zagada, musisz do niego zagadac sam :P

Nie pamiętam dokładnie których kręgów uczy saturas, w każdym razie wyższych i na pewno nie trzeciego. w ogóle pamiętaj że w nocy kruka jest ograniczenie - możesz mieć maksymalnie taki krąg, w jakim rozdziale jesteś. jeśli się nie mylę to noc kruka to jest drugi rozdział, więc możesz miec wtedy maksymalnie 2 krąg zaklęć. analogicznie 4,5 i 6 krąg otrzymasz w 4, 5 i 6 rozdziale :)

możliwe też że nie zabiłeś wszystkich pełzaczy. jeśli zabiłeś wszystkie, to dostajesz dodatkowo około 500 pkt doświadczenia i wpis w dzienniku. jeśli go nie masz, poszukaj jeszcze pełzaczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku tej strony... Grę najlepiej przejśc w ten sposób, że gramy aż do zdobycia cieżkiej zbroi (strażnika, bądź najmenika), a jak ktoś gra magiem, to zaraz po zdobyciu szaty ognia. Potem można iść do Jarkendaru. Kruka Łatwiutko można zabić... Zamrażając go xDD Serio! To działa! Potem robimy już zadania z podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie trzeba zdobywac ciezkiej zbroi, zbroja strażnika kruka jest lepsza od jakiejkolwiek zbroi straznika, najemnika, zwyklej szaty ognia (ale pozwole sobie zauwazyc ze dopoki nie zostaniesz magiem <a gdy nim zostajesz to automatycznie dostajesz szate> Vatras nie wyśle cię na drugą stronę portalu), zbroi piratów, zbroi wodnego kręgu, itp. więc wcale nie trzeba miec ciężkiego pancerza :P ludzie tu wypisują w tym temacie że do jarkendaru trzeba mieć nie wiadomo co, a ja uważam, że mozna tam się udać bez zbroi i bez broni, i wyśmienicie dac sobie radę, bo na początku piraci prowadzą nas praktycznie za raczke.najpierw jack alligator eskortuje nas praktycznie pod sam oboz piratow, potem jeszcze mozemy sobie zebrac grupe uderzeniową, która zabije brzytwiaki z kanionu .... oczywiscie nikt nie powie ci złego słowa, jesli skorzystasz z ich pomocy do zabicia wszystkich orkow w obozie obok :P ogolnie bardziej niz pancerz w jarkendarze przydaja się zwoje (lub runy, jesli sie gra magiem) z zakleciami, szczegolnie dwa - lodowa bryła i lodowa lanca. Wiekszosc przeciwnikow da sie zalatwic bez trudu bronią (nawet grajac magiem wszystkich zabijałem swoim kosturem. problem stanowili tylko orkowie i bagienne golemy) a na tych pozostalych doskonale sprawdzaja sie te zaklecia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja. Aczkolwiek zdobycie cięzszej zbroi bardzo ułatwia grę. U mnie ciężka zbroja strażnika miała... Chyba 80 przed bronią, a zbroja Strażnika Kruka 70 przed bronią. W dodatku miałem pas strażnika, więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dochodziłem do 11, czasami 12 levelu. Do Jarkendaru szedłem w zbroi Wodnego Kręgu. Tam dochodziłem do jakiegoś 24, 25 i w Górniczej Dolinie chodziłem w zbroi strażników Kruka. Zdejmowałem ją tylko, jak chciałem z kimś gadać, bo inaczej mnie bili ;(. I spokojnie mi to wystarczyło, przeszedłem grę raczej bezstresowo. Więc zgadzam się z Lordem Nargoghem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie ostatniego bossa, Smoka-Lisza. W jaki sposób go pokonywaliscie? Ja za każdym razem używałem zwojów z zaklęciami, znalezionych w pomieszczeniu przed jaskinią z tym smokiem (cos jak tchnienie śmierci, tylko fioletowy kolor ma). Zawsze wystarczały dwa zwoje żeby załatwic tego smoka. A moze ktoś go pokonał bronią białą/łukiem/kuszą itp? Oczywiscie mówię o dodatku Noc Kruka, bo w podstawce ten ostatni smok jest tak prosty, że.... za prosty w każdym razie :P I w ogóle zastanawiałem się nad stworzeniem łucznika, ale stwierdziłem, że to kiepski pomysł, bo gdy strzelałem z kuszy paladynem, to nie mogłem zranić praktycznie nikogo (mając rozwiniętą walke kuszą i używając najlepszej dostepnej w danym momencie kuszy). Czy postac całkowicie poddana łucznictwu (zręcznosć rozwinięta ile się da, łucznictwo też) w Gothicu 2 nocy kruka daje radę?

Wydaje mi sie, że moja postac mogla zadawac tak slabe obrazenia kusza dlatego, ze nie mialem rozwinietej zrecznosci. chociaz z drugiej strony to bez sensu, bo kusza wymaga przeciez sily! w nocy kruka wlasnie zmieniono to, ze kusza wymaga sily a nie zrecznosci. tylko moze zapomnieli przy okazji zmienic system obliczania obrazen z takiego ktory uwzglednia zrecznosc na taki ktory korzysta z siły..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...