Skocz do zawartości

Dark Souls (seria)


Gość Razomak

Polecane posty

Popieram. Sam napisałem że DS wcale nie jest tak trudne jak je malują, ale i tak wymaga znacznie więcej skupienia niż 90% gier wydawanych od lat (często razem wziętych). Można się w niej "wyuczyć" radzenia sobie z konkretnymi przeciwnikami, ale oni w dalszym ciągu nie umierają sami :). Po pierwszym ukończeniu miałem około stu nabitych godzin na liczniku, a nawet przez chwilę się nie nudziłem. Nie zastanawiaj się kolego nad kupnem, tylko leć do sklepu, poświęć dwie minuty na pobranie i instalację moda, a potem ciesz się prawdziwą perłą wśród kamieni :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że Dark Souls bardzo mi się podoba to inną grę dawno bym walnął w kąt. Już od 2 dni męczę się z Gargulcami, nie są trudni bo taktyka na nich jest prosta ale problemy sprawiają mi gdy puszczają dwa ognie naraz. Wtedy gubię się a gdy staram się uciec, to nie mam jak i jest już za późno. Ale nie poddam się, i dzisiaj ich spokojnie ubije. Uciąłem dziadowi ogon i wypadł mi fajny Topór, przydałaby mi się jakaś tarcza i zbroja. Jakieś rady na Gargulce? Powiedzcie czy jakiś dobry sprzęt na ten etap jest wymagany? Bo jedynie co mam wartego uwagi to Topór z Gargulca i Tarczę z rycerza? Taka czerwona z niebieskim wzorem.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawura. Musisz nastawić się na jak najszybsze ubicie pierwszego. Nawet jeśli zdola Cię trochę uszkodzić, bez niego walka będzie już igraszką. Ja też się meczylem, a przy ng+ nawet nie padlem, wiedząc, jak do tego podejść. Zresztą ryzyko w momencie, gdy przeciwnik miał mało życia ubiło mi też np. Manusa i Sifa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega zachwalał Dark Souls i dał mi nawet pograć przez jakiś czas na swojej wersji. W internecie niedawno przeczytałem, że zostały/zostaną wydane jakieś DLC do w/w gry. Czy w wersji "Prepare to die" te DLC są już załączone, czy trzeba je jeszcze dokupić? A swoją drogą, jak na 5 godzin gry, to gra jest niesamowicie wciągająca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Ja ostatnio nie grałem za wiele, a chyba poprawiło się sporo w kwestii łatwości łączenia się z innymi. Gdy przechodziłem grę po raz pierwszy, tylko do jednego bossa przyzwałem sobie żywego pomocnika (po olbrzymich mękach) i właściwie wcale nie zmieniałem formy na ludzką, co zaowocowało chyba tylko pięcioma inwazjami na mnie, gdzie raz wygrywałem, a raz nie. W sumie tylko podpowiedzi na ziemi traktowałem jako naprawdę fajny dodatek, który nie raz pozwolił mi znaleźć jakiś ciekawy przedmiot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz multiplayer :-) Grając online w każdej chwili może Cię niawiedzić inny gracz (jeżeli jesteś człowiekiem), na ziemi leżą znaki innych graczy których można przyzwać do pomocy i wskazówki, które w większości są bezużyteczne (w stylu "uważaj na: zad") :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah! Po ponad tygodniu prób udało mi się w końcu zabić Gargulce, zobaczyłem na internecie jak zdobyć [Drake Sword]. Gdy go zdobyłem to ubicie Gargulców było bajecznie proste, wy też czasami używacie YouTube żeby zobaczyć gdzie iść, i gdzie zdobyć jakiś konkretny item? Gra jest naprawdę trudna dawno nie grałem w tak wymagającą grę. Wystarczy chwila nie uwagi i katastrofa gotowa. Przy okazji mam pytanko do bardziej zaawansowanych graczy. Jak rozwijać moją postać? Mam 14 Vitality, 13 Endurance, 16 Strengh i 17 Dexterity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest oczywista, a brzmi...tak, jak lubisz grać tongue_prosty.gif Np. Czystego ciężkiego woja pod siłę tworzysz pakując w siłę i wytrzymałość, z dość konsekwentnym dopakowywaniem przy tym żywotności. Jak chcesz mieć takiego woja i jeszcze z piromancją, to tak samo, tyle, że jeszcze trzeba zainwestować w upgrade płomienia, bo to on jest praktycznie odpowiedzialny za obrażenia z piromancji. Przy takim buildzie Dex rzędu 18-20 może być wystarczającą wartością. O innych się nie wypowiadam, bo właśnie tak gram (z piromancją) tongue_prosty.gif

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

Grałem offline i korzystałem czasem z wiki i youtuba (ogon kalameeta...). Jak bym grał online to i tak miał bym podpowiedzi od innych graczy :P Więc moim zdaniem w tym przypadku nie ma co się wstydzić oglądania na yt taktyki na np jakiegoś bossa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczerzy to używałem youtube i wiki wyłącznie, aby dowiedzieć czego potrzeba do poszczególnych osiągnięć, jak ulepszać broń i jak to będzie wypadało ze statystykami. Cały element podpowiedzi przy eksploracji powierzyłem kolegom z tego tematu, czasem wpadałem, aby zapytać do jakiej lokacji iść dalej i zwyczajnie tam szedłem - żadnego youtube'a, żadnych poradników. Uważam, że bossowie dają 10 razy więcej satysfakcji, gdy sami wykombinujemy jak ich pokonać albo gdy sami odkryjemy jakiś skrót. Heh, aż mi się przypomniał ten poradnik do Soulsów, który można było kupić po premierze za dość pokaźną sumkę pieniędzy, trochę absurdalny.

Zdaje się, że xcd2 polecał wszystkim, żeby tak właśnie grać. Ja się skusiłem ;) Also... wbiłem w końcu platynę w Dark Souls. 130 godzin - totaly worth it.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość zagrania chwilę (dosłownie 2-3min) u kolegi i mam kilka pytań. Czy zawsze sterowanie kamerą jest tak drewniane (wrażenie jakby kamera nie przesuwała się płynnie tylko skokowo) czy może to wina jego kompa? Oraz da się grać klawiaturą plus myszka czy może konwersja jest tak skopana że tylko pad? Kolega gra tylko na padzie gdzie się da więc jego ocena jakości grania na klaw+mysz nie jest miarodajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to są już fixy naprawiają prawie każdą bolączkę tej gry (łączenie, grę na myszce i klawiaturze).

A dla maniaków lore - sceny usunięte z gry: http://www.reddit.com/r/darksouls/comments/18n1wk/rdarksouls_can_you_help_compile_a_complete_list/c8g7jok

Trochę szkoda kwestii Oscara moim zdaniem. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest oczywista, a brzmi...tak, jak lubisz grać tongue_prosty.gif Np. Czystego ciężkiego woja pod siłę tworzysz pakując w siłę i wytrzymałość, z dość konsekwentnym dopakowywaniem przy tym żywotności. Jak chcesz mieć takiego woja i jeszcze z piromancją, to tak samo, tyle, że jeszcze trzeba zainwestować w upgrade płomienia, bo to on jest praktycznie odpowiedzialny za obrażenia z piromancji. Przy takim buildzie Dex rzędu 18-20 może być wystarczającą wartością. O innych się nie wypowiadam, bo właśnie tak gram (z piromancją) tongue_prosty.gif

Do pyromancji proponuje 45dex jesli chodzi o pvp. Do pve wystarczy minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już troche w Dark souls, mam ten 30 poziom ale też pare pytań:

- ciągle chodzę w tym samym armorze od początku gry, to bardzo źle? Próbowałem nosić lepsze, ale były cięższe i znacznie trudniej mi się grało bo postać była za wolna. Powinienem uczyć się grać na cięższej zbroi czy grać dopóki nie znajde czegoś lepszego ale równie lekkiego?

- podobnie z bronią, używam długiego miecza którego ulepszyłem na +5, ma 120 dmg ale przede wszystkim jest dosyć szybki. Powinienem zmienić?

- czytałem gdzieś że istnieje możliwość teleportacji między ogniskami, jak to zrobić? :)

- da się zepsuć build postaci? Gram typowym warriorem i daje głownie w hp, siłe i to co zwiększa pasek staminy (już nawet nie pamiętam nazwy). Czy źle rozdając punkty mogę "zablokować" sobie możilwość ukończenia gry? Czy może powinienem poszukać jakiegoś buildu na internecie?

Gram na tej klawiaturze i myszce i nie jest tak źle jak myślałem że będzie. Może nie jest to najwygodnejszie sterowanie, ale grałem w gry ze znacznie gorszym sterowaniem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...