Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

@2real - jaki motyl, jaki dzwon xd. Ja dalej się kręcę między smokiem a pierwszym kowalem. Wczoraj poszedłem chyba tam gdzie twierdziłeś iż warto iść (klucz do piwnicy - drzwi na moście). W zasadzie to jest skrót na dół. Zszedłem jeszcze niżej tam gdzie te asasyny wyskoczyły. Ubiłem ich i dalej już nie szedłem. I tak - chodzi mi o tego rycka na tej wieży co jest między smokiem a dzikiem. Idzie za mną na dół i tam go próbuje ubić ale ni cholery nie mogę a backataby nie działają :( (jak pisałem - czasem jak straci aggro i wróci na górę to się tyłem ustawia)

Skąd ty masz takie armory ? Ja do tej pory oprócz tego hełmu z dzika to nic nie znalazłem :(

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak - chodzi mi o tego rycka na tej wieży co jest między smokiem a dzikiem. Idzie za mną na dół i tam go próbuje ubić ale ni cholery nie mogę a backataby nie działają

No ci rycerze - w końcu jest ich więcej - są bardzo wredni, taki zresztą był zamysł twórców. Najprościej jest ich zarzucić bombami, chociaż ja przypadkiem nabiłem sobie smoczy mieczyk i z nim było w miarę znośnie, choć też nie za pierwszym ani za dziesiątym razem nie poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o backstaby podczas walki tylko z zaskoczenia :P Wtedy w ogóle nie nie używam tarczy

Nie utknąłem - ja już dawno ubiłem dzika i zaszedłem dalej :P. Pisałem że jestem u kowala.

Byłem na cmentarzu. Ubiłem jedną dwójkę trupów. Ubiłem drugą. Ubiłem mega trupa. I mi flaszek brakło...Znalazłem bułat i falchiona ale są o wiele gorsze od mojego długiego miecza +2

Walczyłem z gargulcem..cami. Nie da rady. Zanim do niego dobiegnę w zasięg miecza to on już zaczyna następną sekwencję ataków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, musisz ściągnąć dwa miniaturowe pliczki DSFix i DSMouseFix, wszystko jest na steamie.

Gra się bardzo dobrze, jak pisałem, sterowanie jest na poziomie pierwszego Gothica - ciężko się niby nauczyć ale po godzinie wszystko opanowałeś. Jedynie klawisze jakie się pojawiają na ekranie są z xboxowego pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy...2real - dsmfix to mouse fix tongue_prosty.gif

Co do DSfixa to przesadzasz ST4LKER. Ja tam nic nie zmieniałem i działa. Poza tym większość funkcji które tam masz albo służy podbiciu grafiki (po czym można zapomnieć że PC wgl toto uciągnie) albo jest oznaczona jako funkcje beta i że lepiej ich nie zmieniać

EDIT: Fakt - to jest jedyna rzecz którą zmieniłem. Nie chciało mi się czekać aż te filmiki się skończą.

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demon Capra. Nie da się go ubić

Jeszcze może gdyby był sam...ale jakim trzeba być chorym człowiekiem żeby zrobić miejsce do walki takie małe i jeszcze wrzucić tam dwa kundle. Nie mogę zablokować na kundlu, nie mogę ubić kundli, kundle non stop skaczą, demon non stop wali. Od razu po wejściu jestem przyblokowany i nie mogę zrobić nic oprócz podniesienia tarczy i patrzenia jak ginę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na napisanie pierwszego posta po ponad 4 latach od założenia konta. wink_prosty.gif

Mam pytanie do weteranów - co warto zrobić przed startem w NG+? Z bossów zostali mi tylko: Przywódca szczurów królewskich, Starożytny Smok i Mroczny Łowca, ale wolałbym ich sobie zostawić na ng+. Zabiłem już większość npc. Biegam z zweihanderem +10, teraz skupiłem się wymaksowaniu zbroi Vengarla (w ogóle jest jakaś lepsza dla "cięższej" postaci?). Obecnie mam ~150 lvl, jest sens zaczynać już ng+, czy warto jeszcze podexpić? Post dotyczy DS2, żeby nie było wątpliwości.

Edytowano przez VenomsssZoR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabij ich, w NG+ odrodzą się mocniejsi.

Oczywiście, że są lepsze zbroje. Ale tutaj już zapraszam na wiki dark soulsa, numerki bardzo dobrze opisane tam.

Level... to już zależy od ciebie, od twoich umiejętności, od ilości użytych bonfire ascetic itp.

PS - Jeśli to jest twoja postać do pvp to nie radzę iść do NG+, w NG jest łatwiej znaleźć przeciwnika/ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-dolę.

37 razy próbowałem ubić tego rogatego uja. 37 razy....ani razu nie udało mi się choćby go drasnąć

Jaki unik, jakie schody w ogóle. Od razu po wejściu jestem blokowany przez te kundle. Do połowy pokoju nie mogę dojść a co dopiero do drugiego końca. Nawet nie mogę się uleczyć przez te zasrane psy.

http://i.imgur.com/O57Jqan.gif

EDIT: Mam wrażenie że naprawdę zepsułem grę pakując prawie wszystko w ten stat co udźwig daje :(

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real. Ja to wszystko wiem. Ale patrz co napisałem wyżej - po wejściu od razu mnie cała trójka dopada. Nie ma żadnych uników, nie ma żadnej obrony. Nie ma nic. W momencie gdy tylko zrównam się z bossem to już jestem martwy.

Żeby ubić kundla to muszę wykonać ciężki atak Claymorem. Inaczej zostaje mu HP a kończy się to tak że drugi kundel mnie dopada. Tutaj akurat nie odnoszę się do walki z bossem tylko ogólnie do kundli. Choćby do tych co stoją przed mgłą. Jeżeli pierwszego nie ubiję od razu dźgnięciem to drugi mnie dopadnie i stunlockuje. Oczywiście z tego da się wyjść lajtowo

Ale jak do tego wrzucisz demona z zasięgiem na 1/3 areny to już nie masz wyjścia jak paść trupem

Dolicz do tego fakt że gra działa jak crap (kolejny + zrytego portu) i nieporadność kamery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakie easy mode'y odpadają. Nie mam na to dusz żeby taki luksusowy towar kupować :( (i nawet nie chcę liczyć ile potrzeba wydać...)

Nie ma czegoś takiego którą drogą biegną psy. Od razu po wejściu, gdy tylko boss zrobi tak ze 2 kroki to już jeden pies jest w moim zasięgu a drugi stoi zaraz koło bossa. Żaden unik nie pomaga bo jak boss mnie nie trzaśnie to robi to kundel. A jak kundel mnie trzaśnie to zaraz po nim dopada mnie drugi a po drugim wyrywam hita od bossa i ginę. Nie mogę dosłownie zrobić nic. Wszelakie uniki odpadają bo te kundle mają jakiegoś aimbota normalnie. Próbowałem na chama przedostać się blokując ale też nic to nie daje bo przy drugim ataku kundla już leżę na ziemi.

Nie wiem, może mi się gra zbugowała. Może te psy nie powinny być tak blisko od razu po wejściu. Może ten demon powinien być wolniejszy (a zapernicza ostro, niewiele wolniej od kundli) Nie mam pojęcia. Wiem tyle że w moim przypadku przedostanie się na drugi koniec jest po prostu niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam i oglądam te filmy...ewidentnie coś u mnie jest nie tak. Goście po wejściu we mgłę lajtowo mają ze 4-5 sekund zanim coś się zacznie. Kundle nie atakują ich od kopa. W zasadzie to jeden w ogóle nie atakuje bo stoi daleko z tyłu. U mnie to zupełnie inaczej wygląda - jak pisałem od kopa po wejściu jestem blokowany :(

Niespecjalnie mogę iść gdzie indziej. Koło kowala wrota są zamknięte. Na samym dole jest coś dużego co mnie ubija zanim wyjdę z korytarza. Jest niby cmentarz ale nie daję tam rady. Pierwszą połowę oczyszczam i już mi potków brakuje.

Spróbuję jutro jeszcze raz tego dziada. Są szanse że jutro gra będzie wyczyszczona z dysku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL, tak jak mówił 2real4game, spróbuj pofarmić na smoku na moście. Zasada jest prosta: idziesz od ogniska po drabinie w górę, wychodzisz schodami na most, wychylasz się, aż nie usłyszysz, że gad zrywa się do lotu, potem szybko pod most i do ogniska. Powtórz proces kilka razy, aż liczba dusz Cię zadowoli.

Możesz podać statystyki postaci?

A Capra Demona można pominąć, da się pchnąć fabułę, bez zabijania go. (Choć pominiesz w ten sposób pewną lokacje i bossa.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To farmienie smokiem jest słabe. Dlatego że...szybciej ubiję sam te moby niż on się pojawi :D. Zresztą zauważyłem że nie za każdym razem się pojawia - czasem przylatuję jak jestem koło tych schodów, czasem mogę swobodnie biegać po moście i go wciąż nie ma

Staty ok, ale dodam jutro. Nie mam już dzisiaj siły patrzeć na tą grę

@Bethezer - sorka, ten gif dodawał takiej dramatyczności temu postowi, link już nie bardzo :D thx za poprawę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dopiero jestem w Anor Londo i nie za bardzo się znam na broniach, ale sam korzystam z Wielkiego Miecza Czarnego Rycerza +3 (na razie 284 obrażeń fizycznych) wydropionym na Czarnym Rycerzu w Azylu Nieumarłych (da się do niego wrócić). Ma taki sam moveset jak Claymore, choć ciężki atak jest wolniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...